[ overflow @ 09.11.2002. 22:19 ] @
Ljudi, izlomicu ceo kompjuter!
Ovaj AVP je tako jedan glup softver da je to uzas blagi. Na mojoj makini sve radi lepo, ali kod ribe na istom OS-u (XP) desni klik na AVP monitor ikonu u SysTray-u daje Pop-up meni na kome je dozvoljen pristup samo za "AVP Monitor properties", "Enable/Disable" i "Exit" su disable-ovane opcije. Verzija AVP-a je 3.5.133.0, key je licenciran do xx/xx/2030. Sve opcije rade (i AVP ne javlja da je startovan u demo modu) ali me nervira ovaj pop-up menu. Da li neko zna resenje ili da lomim celu sobu? ;)
Cini mi se da sam ja davno (pre 6-7 meseci) imao slican problem i da je u pitanju neki switch koji treba ukljuciti pri pozivanju AVP monitora ... ali ... nema sanse sad da se setim niti pronadjem isti u help-u. Heeeeeeeelp!
[ Miroslav Cvejić @ 10.11.2002. 02:45 ] @
Pri instalaciji je izabrano da se AVP pali kao sistemski program. Tako da korisnik ne može da ga ugasi! Tj. AVP se upali pre nego što ponudi da kucaš/klineš na korisnika i kucaš šifru.

Ili nisi Administrator tj. nemaš administratorske privilegije na računaru ili šta već..
[ overflow @ 10.11.2002. 09:08 ] @
Tacno, izabrao sam da je to sistemski servis, da bi svi user-i koristili avpm. Medjutim bas taj user koji ima taj problem i jeste Administrator. Nema ni veze, obrisacu AVP pa cu ga instalirati obicnog (ne kao sistem service) i dodati ga rucno svakom useru u startup menu... :) ... nece on mene vise. Hvala, nadam se da ce upaliti!
[ Shadowed @ 10.11.2002. 09:29 ] @
Citat:
overflow:
Ovaj AVP je tako jedan glup softver da je to uzas blagi.

E, sa ovim se potpuno slazem.

Ja sam imao isti problem u toku onih 3-4 nedelje dok sam koristio AVP. Problem je koliko se secam sto se prvo pokrece AVP Control Centar ili tako nesto pa onda on pokrece AVP Monitor. U tom slucaju je skoro sve disable-ovano u pop-up meniju. Ako bi iz Task Manager-a ubio proces ovog monitora i pokrenuo ga ponovo sve bi bilo ok - meni bi davao sve opcije. Znaci samo treba da namestis da se ne pokrece taj Control Centar nego Montor. E sad, ja ne znam kako se to standardno radi (meni tad nije uspelo) pa sam ja u Registry-ju prepravio da mi ne pokrece Centar nego Monitor. Misilm da je to sve sto je bilo potrebno. Probaj, javi, pa cemo da vidimo.
[ caiser @ 10.11.2002. 10:42 ] @
Pa samo pomocu MSCONFIG-a (koji ces morati da skines sa neta jer ga nema u 2000 i XP-u) stavis da ti se ControlCentar ne dize prilikom start up-a, a Monitor stavis u Strart/Programs/Start up, i eto ti resenja.
[ Shadowed @ 10.11.2002. 11:45 ] @
Ista stvar samo mora da se zeza da skida msconfig sa net-a. Msconfig ce uraditi istu stvar samo sto ako nesto iskljucis on ne obrise iz Registry-ja vec prebaci u kljuc Run- tako da zapravo nagomilavas stare vrednosti. Ali svakako, kome nije do rucnog "cackanja" po Registry-ju bolje je preko nekog GUI-ja (kao da Regedit nije GUI )
[ Miroslav Cvejić @ 10.11.2002. 18:22 ] @
A da li se neko setio da možda pri instalaciji ne instalira AVP Control Centar?

AVP i dalje radi kako treba, monitor, scanner i sve ostalo šljaka.

Taj Control Centar je totalno nepotreban.
[ caiser @ 10.11.2002. 18:44 ] @
Najbolje resenje je uvek i najjdenostavnije.
[ Algol @ 11.11.2002. 04:52 ] @
Citat:
caiser:
Pa samo pomocu MSCONFIG-a (koji ces morati da skines sa neta jer ga nema u 2000 i XP-u)


Kako nema msconfig-a u xp-u?
Evo, ja sam ga sad pokrenuo : Run msconfig.exe.
[ caiser @ 11.11.2002. 09:27 ] @
Start/Run/msconfig.exe

Windows cannot find 'msconfig.exe'. Make sure you typed the name correctly, and than try again. To search for a file, click the Start button, and than click Search. ???
[ Shadowed @ 11.11.2002. 11:47 ] @
Start/Run/regedit
Zatim ides HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
i tu imas ulaz otprilike (ne znam napamet) AVPControlCentar cija je vrednost c:\Program Files\Kaspersky\avpcc.exe ili nesto slicno e pa samo prepravis na c:\Program files\Kaspersky\avpm.exe ili kako se zove taj monitor.

Napomena: Ako u ovom kljucu nema pomenutog pogledati HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Toliko o tome - nema MSconfiga ili vaec takvih stvari .
[ Algol @ 12.11.2002. 01:46 ] @
Citat:
caiser:
Start/Run/msconfig.exe

Windows cannot find 'msconfig.exe'. Make sure you typed the name correctly, and than try again. To search for a file, click the Start button, and than click Search. ???


Ne kapiram, caiser, kako tvoj XP nema msconfig.
Moj ima, evo pogledaj [img]http://www.ptt.yu/korisnici/a/l/algol/slike/msconfig.jpg [/img]

Odabere Startup tab i odčekira AVPControlCenter :)
Naravno, može i ovako kako Shadowed kaže.
[ caiser @ 12.11.2002. 02:15 ] @
Moguce da je u pitanju moj Windows jer je to neki corporate edition, mada sam i procitao negde da se jos neko zalio na to.
[ Miroslav Cvejić @ 12.11.2002. 07:09 ] @
Valjda ste provalili da od "corporate" bilo čega treba bežati kao đavo od krsta!

Ja sam se smorio žešće sa drajverima za štampač. U Corporate verziji ne može da se vidi koliko ima mastila, pola opcija nema i tako to. U Home verziji sve šljaka lepo. Ista stvar je i sa programima i operativnim sistemima...
[ caiser @ 12.11.2002. 09:19 ] @
Ma znam ja to ali sam ga kupio jos pre vise od godinu dana, kada, cini mi se, jos nije bilo finalne verzije pa mi je ostao jos od tad. Sada me mrzi da menjam jer i nisam u njemu skoro nikad.