[ dwarf @ 12.11.2002. 13:50 ] @
Dakle, skinuo sam i instalirao ODBC data provider for .NET, skraceno ODBC.NET i sada pokusavam da ga iskoristim iz ASP.NET strane. Imam jedan code-behind fajl u kome sam lepo stavio, kao sto po primerima treba, "using Microsoft.Data.Odbc", medjutim, javlja mi sledecu gresku:
Citat:

Compiler Error Message: CS0234: The type or namespace name 'Data' does not exist in the class or namespace 'Microsoft' (are you missing an assembly reference?)


Sto je najgore, kapiram sta mi kaze, ali mi nije jasno kako da sredim to. Dakle, ako vec imam using direktivu na vrhu koda, kako da dodam aseembly reference?? Svi primeri koje sam nasao prosto koriste "using".

P.S.: Nov sam u ASP.NET-u, tako da mi nemojte zameriti ako je ovo jako glupo pitanje.
[ Dragi Tata @ 12.11.2002. 15:59 ] @
Pretpostavljam da koristiš Visual Studio .NET.

Idi na Solution Explorer i klikni desnim dugmetom na ime projekta (projekta, ne solution-a) i na padajućem meniju izaberi opciju Add Reference. Pojaviće ti se lista svih .NET komponenti koje imaš registrovane u GAC-u, pa ako je ODBC.NET među njima izaberi je; ako nije, onda udari Browse i lociraj dll koji sadrži ODBC.NET pa ga dodaj.
[ dwarf @ 12.11.2002. 16:27 ] @
OK, samo sto sam pitao, a ono vec nasao. Dobro, nije odmah posle. Poenta je da se u ASP.NET-u assembly referenca dodaje u web.config fajlu. Kada sam je dodao tamo, odnosno, kada sam napravio dotican fajl, sve je proradilo kako bi trebalo.

U svakom slucaju hvala!!