[ tryout @ 11.07.2001. 23:05 ] @
Obicno kad surfujem po nekim stranicama,vidim npr. da za posao sys admin-a ili web designer-a traze da se ima ETF,PMF ili tako neki faks...
E,sad me zanima - da li ja moram sad da imam neki tamo fax da bih bio dobar administrator,designer ili tako nesto...Mislim stvarno smesno.
Na tim faksevima,ne verujem da cu ja da ucim Photoshop,PHP,Perl/CGI itd.
Sta vi mislite o tome???



[Ovu poruku je menjao tryout dana 07-11-2001 u 11:09 PM GMT]
[ Ivand @ 11.07.2001. 23:22 ] @
ma daj vecina firmi to onako proizvoljno nabaca cisto kao da bi imala neke uslove , mada zbog tih firmi je bolje imati zavrseno tako nesto ali cinjenica je da ni na jednom faxu neces nauciti NISTA prakticno da radis !!!!
[ mika @ 11.07.2001. 23:43 ] @
E ovo što ti pitaš provlači se danima po ES-u...


Mislim da bi najbolje bilo da pročitaš prvu raspravu u forumu "Vodič za učenje" pod nazivom "Novi forum, pa evo odmah i pitanja".



P.S. Ja sam na ETF-u, ako hoćeš nešto da naučiš moraš sam da radiš, a fucks je tu da te usmeri i da te nauči osnovne koncepte tipa problematike algoritama, struktura podataka, struktura memorije, adresa, keša, procesora i ostaloga.

Ne moraš da znaš kako radi kvačilo, ali ako jednog dana zakrči... znači bolje da znaš što više... barem je to moje mišljenje....
[ Ivan Dimitrijević @ 09.09.2001. 02:07 ] @
Ja sam za ono što sam naučis i znaš to ti je...A ovo zaludjivanje škola,fax,ili tako nesto,to ti je kao neka dopuna(barem za informatiku).Jer ne verujem da ćeš npr. na ETF da učiš HTML,PHP,Apache ili MySQL...
[ m r v a @ 09.09.2001. 02:20 ] @
Citat:
[C-o-L-L-i-D-e] je napisao:
Jer ne verujem da ćeš npr. na ETF da učiš HTML,PHP,Apache ili MySQL...

Dok ja verujem da se to uci na vets-u (?)
[ ouros @ 09.09.2001. 02:36 ] @
Citat:
[C-o-L-L-i-D-e] je napisao:
Ja sam za ono što sam naučis i znaš to ti je...A ovo zaludjivanje škola,fax,ili tako nesto,to ti je kao neka dopuna(barem za informatiku).Jer ne verujem da ćeš npr. na ETF da učiš HTML,PHP,Apache ili MySQL...


A sto bi ti i ucio HTML,PHP, MySQL na fax-u ? Nema razloga. To da je tesko i da treba neka velika pametologija verovatno bi ucio, ovako to mozes relativno brzo da ukapiras,a posle je sve stvar prakse, dok ti na primer za C/C++ treba ipak vise vremena.
[ Ivan Dimitrijević @ 09.09.2001. 02:46 ] @
Ja ne kažem da to treba da se uči na fax-u, već mislim da ako hoćeš nešto da naučiš(barem ono što je u vezi sa informatikom) treba da zasučeš rukave i cepaj...Ja da sam čekao da me nešto profesor iz informatike nauči,ja nikad ništa ne bih naučio,jer većinu stvari što učimo iz ovog predmeta,mnogi ovde već znaju....
[ ouros @ 09.09.2001. 06:46 ] @

Stoji da dosta stvari neces nauciti od profesora informatike,ali isto tako u zavisnosti ko ti je predaje mozes isto mnogo toga da naucis. Ja sam isto vise stvari naucio sam nego u skoli, ali opet sam na faksu naucio neke druge stvari koje ovako verovatno ne bih nikad naucio.
Sve je stvar sta vise volis. Ali diploma ce ti trebati u svakom slucaju.
[ Ivan Dimitrijević @ 09.09.2001. 16:06 ] @
Citat:
ouros je napisao:

Stoji da dosta stvari neces nauciti od profesora informatike,ali isto tako u zavisnosti ko ti je predaje mozes isto mnogo toga da naucis. Ja sam isto vise stvari naucio sam nego u skoli, ali opet sam na faksu naucio neke druge stvari koje ovako verovatno ne bih nikad naucio.
Sve je stvar sta vise volis. Ali diploma ce ti trebati u svakom slucaju.


Slažem se sa ovom konstatacijom...