[ BoFkE-ZEROX @ 12.03.2006. 15:27 ] @
Je li neko zna rezultate na opklade pasa posto je snimano i pusta se a nije uzivo. Ima kladjenje u Betshop-u Bosna i Hercegovina.

Odogovorite please ili postavite link za sajt.


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 13.03.2006. u 21:07 GMT+1]
[ pctel @ 12.03.2006. 23:22 ] @
Nema rezultata unapred, kompjuter svaki put smisli ko ce da pobedi.
[ savanah @ 13.03.2006. 08:13 ] @
@ pctel @ kako mislish unapred zna? kod nas se trke pasa prenose uzivo iz engleske.imas ih u kladionicama meridijan. ovo je cini se neshto drugo
[ pctel @ 13.03.2006. 10:50 ] @
@savanah
To te je neko slagao. Trke pasa su kompjuterski generisana igra. Kad se u kompjuter ukucaju uplate, on tada uzme pa izracuna ko ce da dobije ali tako da gazdi prosecno ostane 20% uplata. Taj procenat je fiksiran od strane proizvodjaca programa i gazda ne moze da ga promeni. Program raspolaze bazom pravih video snimaka trka pasa, pa na osnovu njih iskombinuje snimak pobede psa kog hoce i sve izgleda kao uzivo. Ako si nekada igrao na poker automatu, onda znas kakav je sistem igre, ono sto je krajem 20. veka bio poker automat, to su sada trke pasa.
[ savanah @ 13.03.2006. 12:40 ] @
kapiram ja da to moze bit kompjuterski generisano i dr. ali kako nema kladjenja kad nema satelitskog signala? tj.jednom prilikom bio sam tamo kad je znaci nestao satelitski signal prenosa trka pasa i kladjenja nije bilo?
[ fanfon @ 13.03.2006. 13:02 ] @
Ti snimci sto pustaju datiraju iz 2000-2001 godine. Jedan prijatelj ciji cale drzi kladionicu mi je ispricao. Znaci bas kako je ovde opisano. Nema sanse da je live...
[ pctel @ 13.03.2006. 13:16 ] @
Citat:
savanah: ...bio sam tamo kad je znaci nestao satelitski signal prenosa trka pasa i kladjenja nije bilo?
Izgleda da neko smisljeno gradi mit o tome kao "live" dogadjaju, pa onda mora da pravi i takve zavrzlame kao dokaz. Ili hoces da kazes da je problem iskljuciti program i reci "danas nema kladjenja zbog prekida satelitskih veza"
Ono sto ce se toga dana izgubi zbog manjih uplata ubzo se nadoknadi jer igraci veruju da je live
[ savanah @ 13.03.2006. 13:43 ] @
de,de ubedili ste me. samo kazem sta sam video, nikad nisam o tome razmisljao drugcije.
[ elektroplusns @ 15.03.2006. 20:26 ] @
meni je lik u kladionici rekao- sve ide sa harda, nema prevare......:)
[ Floyd @ 15.03.2006. 21:32 ] @
pctel, nemoj da zamajavas ljude nepouzdanim podacima. Ne znam tacno koje su trke pasa tamo u Bosni, ali znam za trke konja. Postoje vrlo poznati hipodromi u engleskoj sa kojih ima live prenos i ljudi se klade. Znaci te trke se odrzavaju u realnom vremenu, nema lazi nema prevare. Kladionica da bi dobila ne mora da laze, nego jednostavno dobija na razlici u kvotama. Totalno je neuporedivo sa poker aparatima! Isti princip je i za pse. Isto ko sto rulet mashina ne mora da namesta gde ce da padne kuglica (ne moze da namesti), nego zato postoji nula da bi kladionica dobila u dugom roku. Tako kladionica zakida na kvotama. Nase kladionice su poznate po tome sto ekstra zakidaju pa zato i mlate toliku lovu na malom broju musterija.
[ Floyd @ 15.03.2006. 21:41 ] @
Ja bi licno bio najsrecniji covek u Srbiji da nadjem kladionicu gde se pustaju snimci, a ne live.
[ pctel @ 15.03.2006. 22:53 ] @
Citat:
Floyd: pctel, nemoj da zamajavas ljude nepouzdanim podacima.

Sticajem okolnosti do najsitnijih detalja sam upoznat sa time. Trke konja se ne mogu porediti sa trkama pasa.
Trke konja su stvarna igra, dok su trke pasa kompjuterski generisana igra. Sastavni deo programa je vise stotina
snimaka pasa, koje program po potrebi moze pustiti. U halo oglasima se moze naci sledeci oglas:
Citat:
PROGRAM za trke pasa. 064/444-6652

Ko meni ne veruje neka pozove i informise se. Floyd, ako zamolis coveka da ti kaze neku
kladionicu koja je kupila program eto srece za tebe

[Ovu poruku je menjao pctel dana 15.03.2006. u 23:54 GMT+1]
[ Floyd @ 15.03.2006. 23:07 ] @
Dobro, pogledacu malo detaljnije. To onda znaci da onaj lik sto radi u kladionici moze da skonta koji pas ce da pobedi? Ako ima podatke recimo 10 minuta pre trke i ubedljivo najisplativiji pas je na primer broj 3, zasto on ne bi poslao poruku nekom drugu da stavi svaki dan na pobednickog psa u neupadljivim kolicinama i gotovo? Ne vidim zasto bi neko ostavljao takav rizik za 20% profita, kad moze bez ikakve nervoze da ostvari 15% profita time sto ce na programu samo da zakine na kvote? I naravno ne vidim zasto bi IKO to igrao, narocito "veliki igraci".
[ hakinen @ 15.03.2006. 23:22 ] @
Floyd-e kako ne kapiras sustinu?? Fora je u tome da kopjuter proracuna u odnosu na uplate koje se izvrse do pocetka same trke koju ce trku da pusti tako da vlasniku kladionice ostane 20%!! Tako da radnik nezna koji je pobednicki pas u trci!! Mislim pctel ti je lepo objasnio ja sam skontao odmah, ne znam sta te buni??
[ fade @ 16.03.2006. 13:18 ] @
malo preterujete , sta ,evo ,trke pasa imaju kod nas ,obisao sam ceo kafic i unutr i napolju ,NEMA SATELITA ,i onda vidim komp i ide kabal iz njega ,ja sam skonto da oni to lepo urade snimak i samo rokaju znaci kod nas dnevno 140 trka ima ,to je u nekom proseku 4-5 gb ,hdd od 200 gb , i eto ,ako ce neko da skonta ,inace lepo pishe ko je prvi ,ko je drugi ,aj mi reci , aj svako od neka slika tv da vidimo jel mislimo na bash potpuno iste trke pasa ,mmoj snimak dobijate vecera u 18:00 , mada ovo mi deluje veoma moguce ,pobednicki pas , al brate sta onda , paz vako ,ja igram samop na najbolje kvote ,one se najmanje igraju ,a ja najvishe dobijam haha , jer svaka sledeca trka nije sa istim psima ,nego sad sam se podsetio nesto ,mozda ima jedno 30 trka i sad u svakoj trci nisu iste dzukele al one koje jesu su mnogo poznate ,bash cu da gledam dal svaka trka koju pobedi isti broj dzukele ,ko ce biti prvi ,ko drugi ,e to me zanima ,onda ce potvrdiom tu teoriju.
[ `and @ 16.03.2006. 13:20 ] @
@pctel je u pravu, u programu na koji sam ja naleteo postoji 11000 snimljenih trka.
[ pctel @ 16.03.2006. 13:22 ] @
Prvo, program ne moze da se podesava. To znaci da je malko posteniji od poker automata gde se procenat koji ide gazdi mogao podesavati, ovde je 20% i to proizvodjac programa ne omogucava da se ikako menja. Lik koji radi u kladionici ne moze da utice na to koji ce pas da pobedi niti ima ikakvu informaciju o tome pre nego sto program odradi svoje.
Drugo, program nije tako nastelovan da od svake trke uzme 20%, vec da prosecno dnevno uzme 20%. To znaci da jednu trku moze da pokupi sve pare za sebe, drugu moze da ide u minus. Zbog toga je bilo kakvo racunanje nemoguce.
Citat:
Floyd: I naravno ne vidim zasto bi IKO to igrao, narocito "veliki igraci".

Pa ja sad ne razumem nista, dogovori se sa samim sobom, u prosloj poruci si napisao:
Citat:
Floyd: Ja bi licno bio najsrecniji covek u Srbiji da nadjem kladionicu gde se pustaju snimci, a ne live.

Pretpostavljam da bi bio najsrecniji jer bi igrao, zbog cega drugog?
[ Floyd @ 16.03.2006. 15:35 ] @
Konkretno sam samo video u prolazu te trke pasa, nikad nisam uplatio pa ne znam kakvi su uslovi za uplacivanje, tako da je ovo samo pretpostavka.
Neka trka traje 5 minuta. Recimo da je uslov uplata na psa 15 minuta pre trke (fudbal je kolko...pola sata valjda). Na jednom racunaru vrsis uplate, sve redovno, program radi svoje i na kraju odabere najisplativiji ishod i na tome uzme 20% sto je namesteno (ok, sad vec verujem da su trake). Ali ti istovremeno na drugom racunaru unosis iste iznose i racunar pokrene trku na primer 5 minuta ranije. S obzirom na to da niko nije uplacivao u poslednjih 15 minuta, imas dovoljno vremena da pogledas trku koja ce se odigrati i da vidis koji je pas biti prvi.
Treba izracunati kolika uplata u odnosu na sve prethodne uplate menja trku tako da mozes da napravis minimalnu sigurnu uplatu. Tu verovatno treba da se pogodi jako puno stvari, kao npr. da u zadnjih nekoliko minuta ne bude isplata i sta ja znam sta sve, kao sto rekoh, nikad nisam uplatio pa iskreno receno ne znam tacno kako sve to ide, ali cini mi se da tu onaj sto radi u kladionici ima mogucnost da uzme kesh. Pa mi je zato CUDNO da su vlasnici kladionice odabrali tu opciju umesto da jednostavno zakidaju na kvotama.
Pozdrav
[ ventura @ 16.03.2006. 15:47 ] @
:)

Programi za trke pasa imaju između 600 i 800 snimljenih trka, odnosno od svake varijacije po par tema... Sve uplate se akumuliraju na glavnom serveru, koji određuje koja će trka biti puštena kako bi se ostvario odnos od 70% isplate igračima...

Primetićete da postoji pauza od 10-15 sekundi od stopiranja uplata do početka trke, i to je upavo to vreme za koje server prima uplate iz svih poslovnica, i određuje koja je trka sledeća na redu...
[ Floyd @ 16.03.2006. 15:51 ] @
Citat:
ventura
Primetićete da postoji pauza od 10-15 sekundi od stopiranja uplata do početka trke, i to je upavo to vreme za koje server prima uplate iz svih poslovnica, i određuje koja je trka sledeća na redu...


Ondak nista :)
[ pctel @ 16.03.2006. 16:37 ] @
Kao sto sam vec gore napomenuo, program ne uzima fiksni procenat od svake trke, vec gleda da prosek bude 20% i konvergira oko toga na osnovu generisanja slucajnih brojeva. Tako je verovatnoca da dva racunara sa istim ulaznim podacima naprave isti ishod mnogo manja od verovatnoce da naprave razlicit rezultat.
[ blejim @ 17.03.2006. 17:30 ] @
@Floyd pises o necemu u sta nisi ni malo upucen. Trke pasa su 100% program, licno poznajem lika koji je za svoju kladionicu uzeo taj program, tako da ..... Isti takav program imas u jos par kladionica. Trke konja su sasvim druga prica, a pitas zasto bi se neko kladio onda na to, pa jednostavno je. Sedi odigraj par trka i jos ne do bog da dobijes nesto, pa neces moci da stanes. Isto kao rulet, danas sednes puknes 200, sutra dobijes 2k da bi prekosutra zunuo 5k. Kocka je cudo i jako jaaaaaaako tesko je odviknuti se kad jednom pocnes da igras, cak i kad znas da je (kao ove trke pasa, program koji namesta za kucu) ti opet ides na to, ma prevaricu ja masinu, provalio sam mu sistem i slicne gluposti (klasika spika za poker aparate).

Od tih stvari po kladionicam jedino sto kolko tolko zavisi od tebe jeste kad sastavis tiket, sve ostalo: poker, vockice, rulet, trke pasa... cista zavisnost za igrom, nista drugo.
[ srki @ 18.03.2006. 01:59 ] @
Jednom je neko rekao da bi kockarnica bila u dobitku cak iako je sansa 50:50 (tj. da je rulet bez nule) zato sto bi se ljudi kladili dok ne ostanu bez para :-)
[ zaraza @ 18.03.2006. 02:07 ] @
nisu bas trke pasa, ali je u pitanju kocka...
dakle, sta mislite o ovakvom igranju ruleta...
ulazes samo na crno/crveno, samim tim je sansa za dobitak 50% (da ne racunamo onu nulu), ako ne dobijes, sledeci put ulozis duplo od onog prethodnog, ako popet ne dobijes, a ti opet duplo od prethodnog puta i tako dok ne dobijes...
sve racunam, ovako mozes da budes u malom ali sigurnom plusu...jedina mana je sto treba da imas malo vise para kod sebe, ali boze moj...
[ Mefisto_soad @ 18.03.2006. 02:23 ] @
Rulet, kocka i slicen igrice nikad nisam probao, ni necu jednostavno nisam neki zaludjenik za te stvari, u zadnjih mesec dana ni u kladionicu ne idem toliko cesto nedeljno jednom ako odem onda je dobro.
Poz.
[ ad0lf @ 18.03.2006. 03:37 ] @
sto se tice tog igranja ruleta koji zaraza spominje, to ne moze
prvo jer rulet ima limit, a drugo i bitnije je sto kada te provale sta radis jednostavno izbace, odnosno ne dozvoljavaju ti da igras...to je svuda, ali SVUDA tako

a sto se tice kerova ili ti pasa...ako neko hoce da kupi moze, baza je za sada 300 trka, ali to nije toliko bitno...
[ milo @ 18.03.2006. 08:27 ] @
Trke se emituju sa satelita. Mozda ima i neki sistem sa hard diska, ali ovo je definitivno satelitsko emitovanje.
http://www.lyngsat.com/sirius.html
http://www.theglobaldraw.com/
http://www.theglobaldraw.com/G_greyhounds.htm
[ rajco @ 18.03.2006. 11:26 ] @
@milo u kladionicama trke idu sa diska, tj. program pusta trke, dakle nemojte se vise nadati da je live.
[ ventura @ 18.03.2006. 11:34 ] @
Citat:
milo: Trke se emituju sa satelita. Mozda ima i neki sistem sa hard diska, ali ovo je definitivno satelitsko emitovanje.
http://www.lyngsat.com/sirius.html
http://www.theglobaldraw.com/
http://www.theglobaldraw.com/G_greyhounds.htm



@Milo: Mi radimo i sa GlobalDraw i sa GlobalBet firmama... To satelitsko emitovanje trka koje ti spominješ kod GlobalDraw-a se svodi samo na prenos podataka, odnosno hardversko rešenje koje se oslanja na satelitski net kako ne bi zavisilo od (veoma loših) zemaljskih linija po istočnoj Evropi... Snimci se i dalje nalaze na lokalnom računaru, i puštaju se sa lokalnog računara... I evenutalno postoji opcija da se sa vremena na vreme snimci updatuju novima... Ali to nije ni izbliza uživo emitovanje...
[ fade @ 18.03.2006. 13:30 ] @
ma skontasmo kako to radi ,nego kako dobiti koji dinar na tome ?
[ savanah @ 18.03.2006. 13:44 ] @
pa posto su u trci 6 pasa, a kladis se na prva dva mesta nije toliko komplikovano za predvidjanje jedino je potrebno da imas srece. kad sam se poslednji put kladio najmanji ulog je bio 50 d i uvek sam igrao sa 2-3 ortaka.nikad nisam otisao bez povracenih para i dobitka

[Ovu poruku je menjao savanah dana 18.03.2006. u 18:09 GMT+1]
[ fanfon @ 18.03.2006. 13:53 ] @
A kolike su kvote u kladjenju na pse? Jos nisam bio u kladionici gde ih imaju to kladjenje pa ne znam, a interesuje me...
[ ventura @ 18.03.2006. 13:55 ] @
Wettpunktov sajt za klađenje na trke pasa:
http://www.play4dogs.com
[ BoFkE-ZEROX @ 18.03.2006. 14:54 ] @
Kvote su na favorite 3.00 a ostale oko 4.00, 7.5, 8.00. Trke pasa imaju u Betshopu u Bosni i Hercegovini.
[ milo @ 19.03.2006. 09:39 ] @
@Ventura,
neko te je slagao.
Slika dolazi sa satelita. Pri tome ja ne tvrdim da trka nije ranije snimljena, cak i verujem da jeste. Dokaz: uzmes odgovarajuci dvb risiver i ukljucis (satelitsku) antenu i televizor i dobijes sliku. Dodatno, terminal za ulpatu/isplatu iz risivera preko rs232 porta prima i druge podatke, rezultate i verovatno jos ponesto.
To je to sto se tice global draw sistema. Moguce je da neko drugi radi drugacije.
A sto se tice kladjenja... kocka je to !
[ ventura @ 19.03.2006. 11:33 ] @
Citat:
milo: @Ventura,
neko te je slagao.
Slika dolazi sa satelita. Pri tome ja ne tvrdim da trka nije ranije snimljena, cak i verujem da jeste. Dokaz: uzmes odgovarajuci dvb risiver i ukljucis (satelitsku) antenu i televizor i dobijes sliku. Dodatno, terminal za ulpatu/isplatu iz risivera preko rs232 porta prima i druge podatke, rezultate i verovatno jos ponesto.
To je to sto se tice global draw sistema. Moguce je da neko drugi radi drugacije.
A sto se tice kladjenja... kocka je to !


Au što volim ove što se prave pametni...

Fino sam napisao u poruci da radim u firmi koja ima sportske kladionice, imamo trke pasa u našim kladionicama i radimo i sa GlobalBet i sa GlobalDraw... I valjda znam na kom principu rade...

Izvoli pa nazovi GlobalDraw na 99442089179112 glavni sales manager je Lee Morton, pa se direktno kod njega raspitaj kako im funkcioniše sistem, i nemoj više da pišeš neproverene gluposti ovde.

Obe firme prodaju svoje terminale, na kojima se nalaze snimljene trke, razlika među njima je u tome što GlobalDraw ti daje dvosmerni satelitski link tako da ne ovisiš od nikoga za vezu, i ujedno su i skuplji, GlobalBet (Austrijanci, možeš da potražiš gospođu Senadu Mišić ako ne govoriš Nemački) isto prodaje terminal, ali ti sam obezbeđuješ minumum dvokanalnu ISDN liniju, a preporučeno je 256kbit ADSL ...


Jeste, moguće je da neke druge firme rade drugačije, ali ove dve firme rade baš ovako kao što sam napisao.

[ milo @ 19.03.2006. 12:14 ] @
@ventura,
ja se ne pravim pametan, ja sam pametan.
To sto si ti arogantan i nekulturan, tvoj je problem koji je verovatno posledica tvojih godina.
Ja nisam bio lenj i pogledao sam neke tvoje ranije postove iz kojih sam zakljucio da poznajes neke stvari, i ja to cenim i postujem.
Ali kad vec radis to sto radis, trebalo bi da budes upoznat sa tehnologijom.
Ako vec nisi upoznat, ne moras da se brukas na forumu, nego lepo pogledaj.
Ja cu da ti ponovim jos jednom:
Na satelitu Sirius koji se nalazi na 5 stepeni istocno imas kanal global draw.
Gore sam stavio link.
Uzmes dvb risiver i ukljucis ga na televizor.
Dobijes sliku sa kvotama, i trkama pasa.
I gde je tu kompjuter i hard disk ?
Terminal je rs232 kablom povezan sa risiverom.
Ja sam video bar 20 terminala koji tako rade.
I jos nesto, nije obavezno da imas ISDN, mada je pozeljno.
Ljudi se konektuju preko analogne konekcije, obicno nocu, (iz Austrije) i to radi.
Dakle, ti radis drugacije, a ja kazem da moze i ovako.

p.s. i ja nesto radim, ali nemam potrebe da o tome pisem na forumu.
[ UGY @ 19.03.2006. 13:48 ] @
Citat:
ventura: Wettpunktov sajt za klađenje na trke pasa:
http://www.play4dogs.com


Jel' neko probao?
[ blejim @ 20.03.2006. 00:23 ] @
Citat:
milo: @ventura,
ja se ne pravim pametan, ja sam pametan.
To sto si ti arogantan i nekulturan, tvoj je problem koji je verovatno posledica tvojih godina.
Ja nisam bio lenj i pogledao sam neke tvoje ranije postove iz kojih sam zakljucio da poznajes neke stvari, i ja to cenim i postujem.
Ali kad vec radis to sto radis, trebalo bi da budes upoznat sa tehnologijom.
Ako vec nisi upoznat, ne moras da se brukas na forumu, nego lepo pogledaj.
Ja cu da ti ponovim jos jednom:
Na satelitu Sirius koji se nalazi na 5 stepeni istocno imas kanal global draw.
Gore sam stavio link.
Uzmes dvb risiver i ukljucis ga na televizor.
Dobijes sliku sa kvotama, i trkama pasa.
[B]I gde je tu kompjuter i hard disk ?;[/B]
Terminal je rs232 kablom povezan sa risiverom.
Ja sam video bar 20 terminala koji tako rade.
I jos nesto, nije obavezno da imas ISDN, mada je pozeljno.
Ljudi se konektuju preko analogne konekcije, obicno nocu, (iz Austrije) i to radi.
Dakle, ti radis drugacije, a ja kazem da moze i ovako.

p.s. i ja nesto radim, ali nemam potrebe da o tome pisem na forumu.


Kompjuter i hard disk sa snimljenim trkama se nalazi kod njih na serveru, to sto ti vidis na TVu jeste snimak trke koju je kompjuter izabrao da pusti. Procitaj malo bolje sta je ventura napisao, pa ces i sam shvatiti da ovim sto si napisao ne negiras vec potvrdjujes venturinu pricu!!!
[ pctel @ 20.03.2006. 01:08 ] @
To je komplikovaniji sistem. Vecina malih kladionica koristi jednostavniji sistem gde jedan racunar prima uplate, odlucuje pobednika i pusta sliku na TV-out. Tu nema ni internet konekcije ni satelitske antene.
[ Floyd @ 20.03.2006. 01:11 ] @
Citat:
@Floyd pises o necemu u sta nisi ni malo upucen. Trke pasa su 100% program, licno poznajem lika koji je za svoju kladionicu uzeo taj program, tako da ..... Isti takav program imas u jos par kladionica. Trke konja su sasvim druga prica, a pitas zasto bi se neko kladio onda na to, pa jednostavno je. Sedi odigraj par trka i jos ne do bog da dobijes nesto, pa neces moci da stanes. Isto kao rulet, danas sednes puknes 200, sutra dobijes 2k da bi prekosutra zunuo 5k. Kocka je cudo i jako jaaaaaaako tesko je odviknuti se kad jednom pocnes da igras, cak i kad znas da je (kao ove trke pasa, program koji namesta za kucu) ti opet ides na to, ma prevaricu ja masinu, provalio sam mu sistem i slicne gluposti (klasika spika za poker aparate).


Pa ja sam i rekao da nemam blage veze s tim i da ni jednom u zivotu nisam u nasoj kladionici uplatio na pse :)
Pricam cisto iz iskustva koje imam u kladjenju na konje i iz iskustva drugih ljudi koji se klade na pse. Znam da postoje mesta gde se mozes stvarno live kladiti i na pse, pa sam pomislio kad se vec toliko ljudi kladi na to valjda nisu toliki majmuni da se klade protiv masine koja im eto pokazuje sliku nekih kerova koji sad eto kao trce. Mislim cudno mi je da neko to ZNA i da i dalje gleda u ekran.. ali dobro, to je moja perspektiva. Jedino ako je to bas totalno nepoznata cinjenica (sto bi bilo previse cudno jer se to momentalno rasprica). Znam kako radi kockarski mozak jer sam i ja dosta para puko na ruletu, ali ipak valjda ce se svaki kockar zabavljati na sto zabavniji nacin. A ne da gleda snimke nekih kerova sto su trcali pre dve godine :). Prosto mi je bilo neverovatno da bi neko platio za takvu vrstu uzbudjenja kada moze da se zabavi ruletom ili kladjenjem na fudbal.
Ventura, u kojim zemljama prolazi taj software?
[ ventura @ 20.03.2006. 08:09 ] @
Citat:
Floyd

Ventura, u kojim zemljama prolazi taj software?


Pa kod nas u Srbiji to ne ide nikako, u Bosni je to bilo aktuelno jedno godinu dana do pre nekih 6 meseci, dok je bila novina, i dok ljudi nisu provalili da su to snimci, pa je to odmah svedeno pod kategoriju 'nameštaljka' ... Jedino gde dobro prolazi to sada je u Rumuniji, ali tu je Wettpunkt lider, i uglavnom zato što su ovde porezi na bruto uplate i dobitke ogromni, a kvote na pse primamljive (preko minimalnih 1.5 ispod koje se ovde ne isplati kladiti ), i dobitak se isplaćije odmah, tako da to ovde funkcioniše...



[ emsoo92 @ 13.11.2012. 22:30 ] @
razmisljajuci nekom logikom npr. u jednoj istoj kladionici npr. bet live u jednoj istoj drzavi pustaju se iste utrke sa istim podacima u isto vrijeme. posto mnogo raje igra utrke neko mora dobiti zato sto u vecini slucajeva budu ispunjene sve kombinacije. sad bi trebalo da se dolazi do zakljucka da utrke ne mogu biti pustane sa nekih diskove zbog toga sto se nemogu uskladiti sve utrke u svim poslovnicama. dakle ostaje dilema da li se pustaju preko satelita ili preko nekih programa ili aplikacija. ako se pustaju utrke preko sastelita mislim da je nemoguce namjestiti utrke prema volji ljudi koje vode te kompanije zato sto je to ogromni umrezeni sistem podataka iz cijele jedne drzave, mozda se varam ali razmisljam logicki. e sad ako se pustaju preko nekih programa ili aplikacija to je bi trebalo da znaci da sve poslovnice imaju isti program koji je umrezen i namjesta utrke kako njemu odgovarau, odnosno kako je napravljen. sve u svemu mozda se ipak varam tehnologija i tehnika je cudo, ali i ako nije namjesteno ja mislim da bi kladionice uvijek bile u plusu. evo jedan pr. svak zna sta je kladjenje na danasnje popularne sportove (fudbal, kosarka itd) i svak zna da kladionice imaju dobit od ovih igara "koje ne mogu biti namjestene" tj. gdje mi igraci sve odlucujemo.uprkos tome oni su u dobitku i uvijek su bili i bice. znamo da su kladionice prije samo izdavale tikete i uvijek su bili u dobitku tako da dolazim do zakljucka na osnovu svega ovoga sto sam napisao da oni ne treba da namjestaju nista, nego ce u vijek biti dobri.
[ Nabukodonosor @ 14.11.2012. 12:38 ] @
Digao si temu 6 godina staru iz mrtvih da bi doneo totalno imbecilan zakljucan!? Ljudi su ti na 3 strane objasnjavali a ti i dalje ne kapiras??