[ Miroslav Mitrovic @ 20.11.2002. 09:13 ] @
Student smera Računarska tehnika Aleksandar Vranić (RT31/02), 12. novembra je dobio prestižnu nagradu za najbolje urađen web sajt na svetu www.kasta.co.yu i dobio 2002-2003 Golden Web Award (Oskar za Internet).

Samim tim je postao član Međunarodnog udruženja profesionalnih Web mastera i dizajnera.

vest je preuzeta sa sajta Vise elektrotehnicke skole

Sta hoce time da kazu da je delom to njihova zasluga?!!?
[ Aquila @ 20.11.2002. 10:50 ] @
Može li neko da mi kaže ko nije dobio dotičnu nagradu, a prijavio se na konkurs. Ja imam tuce tih prijava za ta udruženja. Po mom mišljenju to nije nikakvo merilo kvaliteta sajta.

Ako se neko prijavio, a nije dobio nagradu neka mi pošalje mail (ako već neće ovde da kaže), ili da neki drugi znak, čisto da znam da se i to događa.

PS
Ovim ne mislim ništa loše o sajtu. Čak šta više, sajt je lepo odrađen.
[ Trunks @ 20.11.2002. 20:37 ] @
Ne znam koliko je „Golden Web Awards” merodavna nagrada.

Ovaj sajt je tipičan za balkanski mentalitet („vau - pomera se, šljašti, a ima i zvuk”) ali nema stila uopšte.
Ipak, pohvale za uloženi trud.
[ mikis @ 21.11.2002. 02:09 ] @
Ja uopšte sumnjam da je to nagrada -- kada vidim ko se sve hvali da ju je dobio. Btw. ako neka nagrada zaslužuje da se nazove "Internet oskar" onda je to Webby, Golden Web Awards je daleko, daleko od toga, kao uostalom i bilo koji domaći sajt.
[ ShojkE @ 21.11.2002. 14:03 ] @
Ja ih imam cetiri...
Sto me cini cetvorostrukim svetskim prvakom u web dizajnu ;o)
Nagrada je cista formalnost, ali znam i neke ljude kojima nisu dodelili istoimenu nagradu... Pritom sajt koji dobije nagradu je zaista proveren... Znam kada je to bilo sa PrimeNET-om da su mi posete u pet dana naglo skocile da bih sesti dan dobio nagradu...
[ mikis @ 22.11.2002. 00:54 ] @
Pogledao sam baš sajt te nagrade (i usput prijavio jedan svoj sajt, baš da vidim da li ću nešto dobiti :) ). Mislim, kakva je to profesionalna asocijacija kojoj je jedini bitan kriterijum za prijem to da li si uplatio članarinu od 80 USD. Dođe mi da i ja osnujem tako neko udruženje sa zvučnim imenom, delim besmislene nagrade i živim od "članarine" :)
[ Mihailo @ 22.11.2002. 01:04 ] @
Ma o čemu vi raspravljate, pa svako od nas može sutra da kupi domen i proglasi se za relevantog da dodeljuje nagrade. Ovo je klasičan primer kako sajt ne treba da izgleda, i ako oni takvom sajtu daju nagradu -- šta još treba da se doda?
[ Trunks @ 22.11.2002. 01:13 ] @
Slažem se sa Mihailom.
[ mikis @ 06.12.2002. 02:22 ] @
Evo i ja da se pohvalim: dobio sam Oskara!!! Valjda će i moje ime staviti na naslovnu stranu VETŠ-ovog sajta ;)

{ X } Congratulations!
Projekat Rastko has been reviewed
and chosen to bear the 2002-2003 Golden Web Award.
If this section has been checked, you will find the
address below where you may pick up your award.

Šalu na stranu, pošto znam da ovaj sajt zaslužuje i mnogo veću nagradu, sleceći korak je da nađem i prijavim neki totalno bezvezni sajt, pa da vidimo kako će proći :))
[ Floyd @ 06.12.2002. 08:06 ] @
Citat:
Trunks:
Ovaj sajt je tipičan za balkanski mentalitet („vau - pomera se, šljašti, a ima i zvuk”)

Nema to veze s mentalitetom. Svakome, ko nije na internetu dovoljno dugo da vidi svakakve sajtove, bi se svideo.
Ni meni se ne svidja.
[ Dragan Varagic @ 07.12.2002. 18:06 ] @
Ako niste, pogledajte temu www.elitesecurity.org/tema/16613 koja se bavi Award marketingom. Tamo se kao hoax spominje upravo Golden Web Award, koju može da dobije bilo ko. To je još jedan od razloga zašto je zgodno prvo znati izvršiti procenu o kvalitetu nekog sajta (koji daje nagrade), da ne bi ispali smešni. Najbolji su oni koji skupljaju ovakve nagrade i prave čitave stranice s njima :)

Inače spomenuti sajt, po mom mišljenju... No Comment.
[ Ni ten ichi ryu @ 08.12.2002. 01:57 ] @
jel neko pogledao taj sajt u mozilli? Meni se na mozilli 1.0 sajt uopste ne otvara. Flash se otvara u malom delicu 50x50px, i nista se ne vidi. Kompatibilnost: 1-
[ babylonian @ 13.12.2002. 22:28 ] @
Citat:
Aquila:
Može li neko da mi kaže ko nije dobio dotičnu nagradu, a prijavio se na konkurs. Ja imam tuce tih prijava za ta udruženja. Po mom mišljenju to nije nikakvo merilo kvaliteta sajta.

Ako se neko prijavio, a nije dobio nagradu neka mi pošalje mail (ako već neće ovde da kaže), ili da neki drugi znak, čisto da znam da se i to događa.

PS
Ovim ne mislim ništa loše o sajtu. Čak šta više, sajt je lepo odrađen.


HAHAAHAHHA........hahahahaha......hahahahaha.
pa ne mogu da verujem.....
nije vredan gledanja........mislio sam da je neka sala.........ali nije ocigledno.....

izvinjavam se na smehu, ali ovo je strasno....sramota...
[ ||NeX|| @ 14.12.2002. 00:50 ] @
Citat:
CeSSar:
Student smera Računarska tehnika Aleksandar Vranić (RT31/02), 12. novembra je dobio prestižnu nagradu za najbolje urađen web sajt na svetu www.kasta.co.yu i dobio 2002-2003 Golden Web Award (Oskar za Internet).

Samim tim je postao član Međunarodnog udruženja profesionalnih Web mastera i dizajnera.

vest je preuzeta sa sajta Vise elektrotehnicke skole

Sta hoce time da kazu da je delom to njihova zasluga?!!?


ja ne bih ni 1din, a kamo li 1€ dao za ovo.
A kakav ti taj award, sad tek kontam kakvo je to smeće od contesta!
[ rocker @ 17.12.2002. 21:15 ] @
Pozdrav raja!

Golden Web Awards je obicno s***** od nagrade. I ja sam je dobio i stavio sam je na site samo zbog neupucenih surfera koji ce reci: Wow vidi ovaj ima neko medjunarodno prizanje za site!
[ CONFIQ @ 17.12.2002. 21:39 ] @
Ali... Ti koristiš PHP-Nuke,tuđi web portal,znači daju nagrade i tuđem radu... ehhh
[ rocker @ 20.12.2002. 21:28 ] @


Ja nisam ukro taj portal nego je on free. I fino u source kodu stoji koga je napravio. btw. ja sam napravio design tj. modifikovo vec postojecu temu.
[ Miroslav Mitrovic @ 20.12.2002. 22:42 ] @
Citat:
||NeX||:
Citat:
CeSSar:
Student smera Računarska tehnika Aleksandar Vranić (RT31/02), 12. novembra je dobio prestižnu nagradu za najbolje urađen web sajt na svetu www.kasta.co.yu i dobio 2002-2003 Golden Web Award (Oskar za Internet).

Samim tim je postao član Međunarodnog udruženja profesionalnih Web mastera i dizajnera.

vest je preuzeta sa sajta Vise elektrotehnicke skole

Sta hoce time da kazu da je delom to njihova zasluga?!!?


ja ne bih ni 1din, a kamo li 1€ dao za ovo.
A kakav ti taj award, sad tek kontam kakvo je to smeće od contesta!

Ispravka ||NeX|| sajt nije moj.
[ vranic @ 01.07.2003. 15:49 ] @
Prvo, zahvaljujem se svima vama na tome sto sam ja dospeo ovde kao tema jednog ovakog sajta.
Video sam i ranije da ste ovde pisali o meni, ali sada sam odlucio da se javim.

GWA je totalno nebitna stvar u mojoj "karijeri".
Mislim lepo je to, ali i ja sam video da je sajt www.buvljak.co.yu dobio takvu nagradu, pa mi je sve bilo jasno, ko je GWA i cime se bavi.
Ali kada sam pogledao sta je covek koji se pojavljuje na TV-u i hvali se da je dobio GWA, da je clan medjunarodnog udruzenja webmastera i radi sajt Zane, Zdravka Colica i jos nekih estradnih zvezda uradio, stvarno su moji sajtovi bolji.
Ne kazem ja da sam neki web designer, ali nesto bas i nisam video sajtove 100% uradjene u Flashu na YU prostorima a da nisu plagijati, tj. prepravljeni template-i.
E onda sam se i ja prijavio za GWA i naravno osvojio ga. Kao i za sve ostale sajtove koje sam radio. Fora je da platis 20$ da dobijes papir koji nista ne vredi.
Sto se tice VETS, ja sam inace kao i pola VETS na ETF-u, a oni stvarno imaju Flash kao predmet sto mi je dobro doslo.
GWA koristim kao cist marketing, ali kada se pogledaju sajtovi koje sam radio obicno svi pristanu da im radim za kintu koja je 2-3 puta veca nego pre GWA.

Stvarno vam hvala na komentarima, i ovim i onim.
Svako misljenje je dobrodoslo.
Pozivam Vas da mi date komentare sajta www.vino.co.yu
Inace sajt je predstavljen na sajmu VINEXPO u Bordou, i veoma je dobro prosao.

Aleksandar Vranic.
[ ctrlS @ 01.07.2003. 16:09 ] @
Ni meni se ne otvara u Mozilli, ali bez obzira na sve, sto reagujete tako (da ne kazem) pakosno? Ubiste coveku volju da se raduje...
[ Slobodan Milivojevic @ 01.07.2003. 17:17 ] @
Moram da kažem, da mi se nijedan od ovih sajtova ne sviđa.

Prvo, morao sam da pređem u win, da bi video o čemu se radi, jer me mrzi da skidam plugin za flash, za Mozillu. Dobro to što ne izgledaju lepo, nego su preteški za naše veze, evo vino.co.yu se još otvara... A to će više od 50% posetilaca odmah oterati sa site-a.
A pogotovu kad se otvore 2 sajta sa pozadinskom muzikom, to tek tada na ništa ne liči :p.

Znam da su se ljudi trudili, ali zašto toliki flešovi, kad se sasvim solidan sajt može odraditi i bez njih?!?!?!?!?!

P.S. Mnogo su bolji od buvljaka, jer tamo nema nikakve veze jedna sa drugom stranicom... :~p

P.P.S. Evo i dokaza da su preteski:


A onih 200K je otislo na ES :)
[ Lunatic @ 01.07.2003. 20:36 ] @
vidi se da je trud ulozen, ali nemora da znaci da je dobro(kao i sto nije)... uostalom, samo sam ponovio ono sto ste vi rekli:)))

[ Ni ten ichi ryu @ 01.07.2003. 21:17 ] @
za vino... boje su jako lose, ova zuta tuche.... pogledaj http://www.colorschemer.com
kliknuo sam na news, pa na broj jedan, i onda je vest polaaaaaaako krenula da se ucitava. Suvise je veliko i sporo...
muzika/kontrola muzike? uzas.
sat je totalno nepotreban.
tekst (na news) je uzasno necitak i bled.

ali dopadaju mi se slike grozdova....
sa preradjenim bojama i u html-u bi sajt izgledao neuporedivo lepse.
[ Crazy Lemon @ 02.07.2003. 01:24 ] @
Sajt je ljepo odradjen, al da je najbolji na svijetu, , takve postove niti ne citam, al eto da i ja nesto nabacim. U web-dizajnu ako me sjecanje jos ne izdaje nije bitno kolko sajt bljesti u flashu ili necem drugome, vec sveukupan dojam, kvaliteta, pristupacnost, i u prvom redu funkcionalnost.
Pa na kolko sam ja sajtova naletio koji su u flashu napravljeni ne za 10, nego 100, al nisam imao volje niti da gledam dalje jer je sve nekako necitko, na prvi pogled nemam cak niti pojma o cemu se radi, za koga je radjen sajt i sl., tako da bas i nisam neki ljubitelj bljestavih sajtova.
[ vranic @ 02.07.2003. 02:04 ] @
Muziku, boje i deo sajta pod nazivom news je birao poslodavac, tako da te stvari nisam mogao da promenim.
News su tekstovi koji sui objavljeni u formatu, takvom kakvi su jos pre dve godine tako da je to tako moralo.
Celokupno, Meni se svidja organizacija sajta, pre svega neka nova ideja koja je tamo. Tri boje (crnu, bordo i zuto) sam morao da stavim, a svaka preko njih je obicno suvisna.
Muzika. Moram da priznam da sam sa flash muzikom jos u fazi ispitivanja. Testiram je obicno na sajtu www.novavaros.co.yu koju su radili moji drugari, a ja sam radio 3% sajta medju kojima i flashmp3 player.

Kad vec komentarisemo moje sajtove, mozete i pogledati ovaj, koji je po meni jedan od boljih sajtova tog tipa u YU.

[ vranjanac @ 02.07.2003. 16:19 ] @
Citat:
Kad vec komentarisemo moje sajtove, mozete i pogledati ovaj, koji je po meni jedan od boljih sajtova tog tipa u YU.


Hmm...

Kojeg tipa?
Podesavanju teplates/thema na php nuke?

Saluti
vranjanac
[ n_e_w_m_o_m_e_n_t @ 02.07.2003. 16:30 ] @
Ako cemo tako i EliteSecurity.org je samo prepravljen tForum ... Hocu da kazem da se ne moze tako gledati na stvari posto ako je nesto OpenSource onda se to moze i kopirati i distribuirati i modifikovati pod uslovom da se navede odakle je preuzeto. Ne znam zasto svi dobiju ospice kad se pomene Nuke ili neki drugi OpenSource CMS kad je opste poznata stvar da svi odatle prepisuju (dobro, ako hocete, edukuju se ;-) )
[ babylonian @ 02.07.2003. 17:02 ] @
vranic, nebi da zvucim previse napadno i kriticki, ali NEMAS POJMA sa designom, i onog sto pominjes, sto radi sajtove za grupu zana i zdravka colica, mogu ti reci da ste tu negde sa nivoom kvaliteta. Pogledaj malo sajtove na netu, na nekim PRAVIM web award sajtovima, pa ce ti biti jasno zasto ti ovo pricam...(ili nece :))

Elem, prosto ne mogu da verujem ponekad kakvi se sajtovi postuju na ES-u. I cudim se kako neko sebe moze da zove WEB DESIGNER, i da bude zadovoljan sa radom, koji se gubi u osnovnim okvirima estetike i dobrog ukusa(razliciti su ukusi, znam, ali prag kica mora da postoji).

Medjutim, shvatam zasto te i dalje ljudi angazuju da pravis sajtove ovog kvaliteta, jer zar je bitno srpskom biznismenu kako sve to izgleda.... Vazno je da se pomera i cvrkuce ! Jadno ! :(

Jos jednom izvinjenje za ton poruke !
[ Shockwaver @ 02.07.2003. 17:16 ] @
WOW kako je dobar sajt!!!
Izdržao je čak 3.5 sekundi pre nego što sam uspeo da lupim ALT-F4.
Ovo moze samo u Srbiji nekome da se sviđa. :D
[ bluesman @ 02.07.2003. 17:50 ] @
Polako ljudi, nema razloga za vredjanje... Ni meni se ne svidja ali moze to da se kaze i malo "suptilnije" :-)

Vremenom naucis da je bitno da ti plate za tvoj rad, i da se klijentu svidja, a da li je lepo ili ruzno to je vise "za svoju dusu". Ako ti mozes da progutas "ruzan" site i nije te blam da kazes da si ti radio - onda nemas nikakvih problema u zivotu :-)
Ja imam odradjenih 30-ak sajtova a prijavljujem samo 10-12. Ostali nisu za referencu jer su radjeni striktno po instrukcijama klijenta (koji su uredno platili) :-)

Sada bas zavrsavam jedan od onih za koje niko nece saznati da sam ja radio.
[ Aleksandar Marković @ 02.07.2003. 17:53 ] @
hey, hey ... totally agreed

p.s.
BTW sta bi sa "squash" sajtom?
[ vranic @ 03.07.2003. 00:44 ] @
Potpuno se slazem sa covekom. Potrebno je da nadjes izvor prihoda. A to da li se tebi neki sajt licno svidja ili ne, to je drugo.
Mislim, ako ste gledali film Istorija sveta. Umetnik se trudi da uradi crtez u pecini, a onda dodje kriticar i jednostavno se popisa na njegov rad, nikoga ne pitajuci da li to sme. Jednostavno njegovo je da kritikuje, a to da li je on Bogom dan da to radi, ostaje veliko pitanje. Svakako za sebe misli da je on u pravu i da je on najpametniji i da je samo njegovo da kritikuje.

Postujem samo misljenja ljudi koji ce da se potpisu i da ispod svog imena napisu: "e ovako treba da izgleda dobar sajt, to nisam ja rekao nego google, alexa, ili neki VALJANI webaward, sto smo svi konstatovali da GWA nije!".
Ovako doci i popisati se je najlakse. Bar svi to nekoliko puta dnevno radimo.
A sajtove ne pravimo svi.
[ Crazy Lemon @ 03.07.2003. 03:09 ] @
Ma nemojte ljudi da lupetate bljezgotine, pa ako je klijent dao metodiku po kojoj zeli da se stranica uradi i to uredno platio, pa ne mozete da se sada vi pojavite i javno izlazete svoje ili pozitivno ili negativno misljenje. Bilo kakav sajt bio da bio, bitno je da je klijenat zadovoljan, i ne moze se nekome rusiti kredibilitet samo zato sto je uradio neki sajt, pa bio on i najgori sajt na webu!
E sad, kontekst cijele ove price se mjenja ako se netko ovako javno ide da hvalisa kako je njegov sajt najbolji (apsolutno nije vazno niti po kojim kriterijima niti organizacijama, udruzenjima ili sta ja znam), i takav lik, bez obzira dal je sam postovao ili nije, mora da prihvati sva misljenja koja su stavljena na njegov racun, i tu se u potpunosti slazem s babylonianom. Ima puno dizajnera koji samo rade svoj posao (i ne navlace se po netu s ovakvim primitivnim glupostima ciji je sajt bolji) a u stanju su napraviti 200 puta profesionalniji sajt od ovoga, i sasvim normalno da im nije bas svejedno kad vide da se netko ovako razmece...
[ Ni ten ichi ryu @ 03.07.2003. 04:00 ] @
kritika sajta apsolutno nema nikakve veze sa znanjem web dizajna. ja nisam web dizajner, ali kao i svako ljudsko bice posedujem osecaj za neku osnovnu estetiku, i naravno imam svoje misljenje o raznim stvarima. Ako se neko pojavi i pita za kritike (kako vam se svidja......), ja cu da mu odgovorim iskreno ono sto mislim i ono sto vidim. Uopste nije potrebno da znam kako da napravim tako nesto, vazno je da kazem kako izgleda taj sajt u mojim ocima (monitoru, browseru...).
tako da, molim vas, zajebite argumente tipa: prihvatam samo kritiku onih koji se potpisu ili klijent je tako zeleo ili ko si ti da mi ocenjujes sajt. Ako je neko dao sajt i trazio misljenje o njemu, to ce i dobiti. Ok, klijent je tako zeleo, lepo, ali otkud ja to znam? ne znam, i zato i kazem kako je i sta je.

vec je krajnje vreme da ljudi razdvoje koncepte web dizajna i misljenja o dizajnu nekog sajta.
[ Crazy Lemon @ 03.07.2003. 04:17 ] @
Upravo tako Ni ten ichi ryu! U potpunosti se slazem.
[ bluesman @ 03.07.2003. 17:43 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu:
Ako je neko dao sajt i trazio misljenje o njemu, to ce i dobiti. Ok, klijent je tako zeleo, lepo, ali otkud ja to znam? ne znam, i zato i kazem kako je i sta je.


To je jasno, i nema nikakve sumnje, ja sam jedino rekao da ako nekoga kritikujes mozes da kazes:
"ne svidja mi se" umesto "idi bre pa se lechi, nemas pojma"
ili
"totalno je nefunkcionalan" umesto "debilu, glup si k'o k...c"

I ne verujem da je on pitao "kako vam se svidja" da bi ga vredjali vec kritikovali (ko ovde ne kapira razliku - neka ide da se lechi :-))
[ bluesman @ 03.07.2003. 17:45 ] @
Citat:
secret:
BTW sta bi sa "squash" sajtom?


@secret: www.squash.co.yu je u fazi prebacivanja sa beotela (ubedljivo najgori ISP) na drugi server, i ako Bog da srece bice postavljen u toku sledece nedelje, a sada je na nekom free serveru samo zbog nekog internog "prikazivanja" (moze da se vidi online ali su performanse krsh)
[ Ni ten ichi ryu @ 03.07.2003. 19:58 ] @
Citat:
To je jasno, i nema nikakve sumnje, ja sam jedino rekao da ako nekoga kritikujes mozes da kazes:
"ne svidja mi se" umesto "idi bre pa se lechi, nemas pojma"
ili
"totalno je nefunkcionalan" umesto "debilu, glup si k'o k...c"

I ne verujem da je on pitao "kako vam se svidja" da bi ga vredjali vec kritikovali (ko ovde ne kapira razliku - neka ide da se lechi :-))


da, naravno, totalno se slazem sa tim... Ono sto sam zeleo da kazem je da je totalno bezvezno postovati ovde url i "kako vam se dopada/prokomentarisite/ocenite", i onda -> ko ste vi da mi to kazete, daj da vidim sta ste vi radili kad tako serete... i slicno...
ako ljudi zele komentar na svoj rad, neka prime taj komentar kakav god bio. Ako ne zele, neka ne postuju svoj url i svi su mirni..
[ MaRaToNcI @ 03.07.2003. 23:40 ] @
Postovani,

Obavestavamo Vas da je Vas zahtev PRIHVACEN. Domen(squash.co.yu) je modifikovan. Promene ce biti vidljive na mrezi u roku od 24 sata.
OBAVESTITE BEOTEL DA UKINE ZONE!
Pozdrav,
[ bluesman @ 04.07.2003. 13:21 ] @
Bravo Mrvo :-)

Mora covek da vas proziva da bi se nesto zavrsilo :-)))
[ Mitrović Srđan @ 05.07.2003. 20:45 ] @
nemam pojma ali ja u netscape nisam ni video nista osim onog sugavog uvoda
i one animacije nekog kera sto mu se glava mrda kao da ce da otpadne
i cujem neku muzikicu za papanje
[ Dragan Varagic @ 05.07.2003. 22:15 ] @
Moram da se javim i malo prokomentarišem.

Imam dovoljno brzu vezu da nemam problema s učitavanjem sajta, tako da sam ga uspeo pregledati.

Nikada mi neće biti jasno kreiranje sajtova s logikom CD prezentacija, a na to mi ovaj sajt liči. Ako se to izuzme, kao što Bluesman kaže, nebi se moglo reći da ova Web prezentacija odiše smislom za funkcionalnost.

Dovoljno je da vam kažem da ću ovaj sajt iskoristiti na svojim predavanjima kao case study za prikazivanje kako neki dizajneri u svom radu obraćaju pažnju na sve samo ne na potrebe i cilj neke prezentacije.

Postulat br.1 - Web prezentacija je namenjena potencijačlnim posetiocima, a ne dizajneru/webmasteru/vlasniku...

U redu je priča o tome da klijent želi nešto, pa mu se to i uradi. Smisao prethodno napisanog je upravo u ostalim slučajevima.
[ bluesman @ 06.07.2003. 00:32 ] @
Citat:
Dragan Varagic:
Postulat br.1 - Web prezentacija je namenjena potencijačlnim posetiocima, a ne dizajneru/webmasteru/vlasniku...


To je to! Tehnologija zbog same sebe gubi smisao.

Postulat br. 2 - Koliko god ste odusevljeni samim sobom i svojim umecem kada nesto napravite, lezite da spavate i kada se probudite, pogledajte jos jednom to sto ste napravili i razmislite ponovo.

Where do you draw the line?
[ vranic @ 06.07.2003. 02:08 ] @
Citat:
Dragan Varagic:

Dovoljno je da vam kažem da ću ovaj sajt iskoristiti na svojim predavanjima kao case study za prikazivanje kako neki dizajneri u svom radu obraćaju pažnju na sve samo ne na potrebe i cilj neke prezentacije.


Hvala, hvala.
Barem cu u necemu nekome koristiti...
Da li se ovaj komentar odnosi na
www.kasta.co.yu
www.vino.co.yu
www.novavaros.co.yu

Sva tri sajta su pominjana pa ne znam koji od ova tri ili su sva tri napljuvana.

Sta da vam kazem.
Covek se uci dok je ziv.
Ja imam jos 9 godina do 35-te, valjda cu nesto do tada nauciti.
A internet koristim od 1996-te. Stvar ukusa.

Da, zaboravih. Prezentacija (vino) je ciljna, tj. ima svoju ciljnu grupu. I tacno je da je istovetno uradjena i na CD-u. I predstavljena u Bordou 27. juna na sajmu VINEXPO.
[ Dragan Varagic @ 06.07.2003. 11:13 ] @
Mislio sam na sajt vino.co.yu. Komentar važi i za kasta.co.yu, ali ću prvi upotrebljavati pri objašnjavanju zašto ne bi trebalo da postoje uvodni ekrani i zašto ne treba raditi komplikovanu navigaciju za koju treba dugo čekati da se učita svaki put pri otvaranju stranice.

Novavaros.co.yu je totalno drugačiji tip sajta i ne može se porediti, jer je to po mom mišljenju dobar sajt, ali je poslovnog tipa.

Ne radi se o pljuvanju, već o činjenici da se ne može CD prezentacija prekopirati na Web, bar ne u varijanti iste logike predstavljanja. Ako ne možete podneti konstruktivnu kritiku, bolje da niste ni postavili pitanje na forumu.

Bez obzira što se kraće profesionalno bavim Webom (1997. g.), savetujem vam da pročitate članke s foruma Internet marketing, s mog sajta, i sa sajta yutrend.com. Ako vas zanima da pravite realno kvalitetne sajtove možda da uložite nešto para i kupite knjigu koju sam napisao, i knjigu Elektronsko poslovanje posle 2000 - www.iqm.co.yu. Ono što tu treba da pronađete jeste - kako kreirati upotrebljivi web dizajn.
[ vranic @ 06.07.2003. 12:15 ] @
Razumeo sam. Ali na sajtu vino postoji taster skip intro kojim se preskace intro i dolazi do menija u kome se vrsi navigacija. Cak i za vreme samog intra postoji isti taster kojim se automatski preskace intro.
E sad u samom intru pojavljivanje dugmica je uslovljeno ucitavanjem logotipa firmi. I ovde postoji shortcut koji se aktivira samo prelaskom preko lista prvog proizvodjaca vina, koji priznajem kao gresku jer nigde taj shortcut nije pokazan niti objasnjen, ali pomocu njega se otvara svih 9 tastera.
Takodje postoji shortcut i u samom listingu za marke vina, koji takodje nije potrebno da se ceka ukoliko predjete preko dugmeta za prvo vino. Ovo su bile i neke tehnicke greske za samu izradu, jer sam hteo da korisnik u real time-u vidi kako se sajt ucitava, i da mu ne dozvolim da trazi nesto sto se jos nije ucitalo.
Kao sto sam naveo iz svega prethodnog treba izbaciti dugme news, koje se ucitava tako kako je, jer je trebalo da izgleda kao sto je bilo pre godinu-dve dana, i to u jpg/gif formatu, znaci to nije otkucan tekst.
Naravno da mogu da podnesem kritike. Ljudi smo.
Hvala Vam svima na svim komentarima.