[ harmagedon @ 15.03.2006. 19:45 ] @
imam program SurCode DVD DTS i hteo sam da konvertujem jednu mp3 pesmu u DTS wav dataj posto ovaj program trazi wav ili aif dataj ili daten ja sam sa programom nero konvertovao mp3 pesmu u aif daten i ubacio podatke u svih sest pojla dakle tih aif datena koje sam konvertovao sve je proslo dobio sam zavrsetak od 43,5 MB wav daten e sada kada sam hteo da pustim u windows media plejer culo se samo jedno jako pistanje a na DVD resiveru kaze da ga ne prepoznaje,U cemu je problem gde sam pogresio ,sta treba da uradim , ako bi moglo jos slikovito da mi pokaze kako to ide bilo bi jos bolje jako sam zagrejan za ovo pa bih molio nekog od vas ko je voljan i ima strpljenja da mi pokaze u vezi ovoga,unapred hvala.
[ Shon3i @ 15.03.2006. 22:25 ] @
Pa probaj da ga prebacis u wav pa onda u DTS.
[ harmagedon @ 16.03.2006. 12:57 ] @
E sad si mi dao odgovor , kako da ga prebacim u sest wave dataj i to je pitanje sa cime i kako ajte malo detaljnije ovakva vrsta pomoci mi nista ne znaci samo jedno bih zamolio nemojte ono sa beswetom pojma nemam sa njim da konvertujem ako ima neki drugi program laksi , dakle u sest wawe dataj .Pozdrav
[ harmagedon @ 16.03.2006. 15:28 ] @
Shin3i kako sa BeLight-0.22b9_Normal da napravim sest wave dataj , recimo jednu pesmu mp3 da konvertujem u sest wave dataj objasni mi detaljno gde sta treba da radim ista gde da ubacim i da podesim nov sam i neiskusan pa mi treba detaljno objasnjenje ako bi mogao slikovito ja sam probao ali ne ide gore sam u datoteka pa otvori uzeo jednu mp3 pesmu dole desno sam podesio izlazni oblik wav aizlazni kanal 16 bits 5.1 Wave.i onda sam na zapocni sa obradu i nema nista. objasni mi sta treba.hvala
[ harmagedon @ 16.03.2006. 18:57 ] @
Pa nije valda da niko ne zna i da niko ne moze da pomogne gde su ti audio majstori i inzenjeri
[ ton_majstor @ 16.03.2006. 19:42 ] @
U Holivudu.

Nažalost, retko ko od nas ima prilike da kodira pravi 5.1 i 7.1, i to najčešće Dolby, a kamoli DTS ili THX.

Pozdrav!
[ Shon3i @ 16.03.2006. 22:20 ] @
Ovako udjes u BeLight i otvoris kao na slici



Ides na file->open izaberes mp3 koji oces ili prosto prevuces. zatim odes WAV/PCM tab i namestis output format na AIFF i ispod namestis 5.1 Big editian AIFF, ili na DD-WAV i to je to a zatim stisnes start processing.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 16.03.2006. u 23:23 GMT+1]
[ harmagedon @ 17.03.2006. 08:52 ] @
E ovako brate sve sam ja to uradio kako si kazao po slici ali na slici pokazuje da je poces zavrsen a od pesme nista a ono zeleno dole gde treba da pocne da puni nema nista da li treba da cekam malo dok pocne ili nije uspelo imam napredan pc evo podatak procesor pentium4 2.66 GHz i 512 MB ram speiser jos da napomenem da imam BeLight 0.22b mormal i u njegov folder je isto kopiran beswet sve je u redu ja ne znam sta je u pitanju isto tako zelim da ga spajhujem u eigene dataj ali se ni tu ne pojavljuje vise sam izludeo juce da napomenem samo da imam (nemacki windows) da bi ste razumeli ove pojmove.Kolega zaista ti hvala na trudu da pomognes ovo ti je zaista dobro sa slikom sto si poslao to ipak mnogo znaci takav tools za pomoc molim te ako imas jos malo strpljena kako dalje ste treba da uradim.Puno hvala pozdrav

[ harmagedon @ 17.03.2006. 09:03 ] @
Evo nasao sam zavrsetak i pise u texstu od ove zavrsnice gde sa hteo da konvertujem ovu pesmu i pise: BeSweet v1.5b31 by DSPguru.
--------------------------
Using hip.dll v1.19 by Myers Carpenter <[email protected]>
Using Shibatch.dll v0.25 by Naoki Shibata & DSPguru (shibatch.sourceforge.net).
Using SoundTouch.dll v1.3.0 by Olli Parviainen (www.iki.fi/oparviai/soundtouch).
Error 70: Unable to get BS_FadeIn.dll interfaces.

Quiting...
[00:00:00:000] Conversion Completed !

e gede je sada greska i sta da radim.hvala
[ harmagedon @ 17.03.2006. 09:34 ] @
Evo potrudio sam se nesto sam uspeo ali kako da napravim sada 6 komada wav dataj ako moze opet slikovito kako se to radi eto jos samo to mi treba .hvala
[ Shon3i @ 17.03.2006. 11:48 ] @
Prvo udji u Advanced Settings i namesti sve da bude kao na slici

E sad ako sam te dobro razumeo ti oces od jednog stereo mp3 da dobije 6 mono wav-ova, ako sam te dobro razumeo postupak je sledeci File->Open zatim WAV/PCM tab i izaberes output format na WAV i dalje podesis kao na slici.



[ harmagedon @ 17.03.2006. 12:55 ] @
Brate uspelo svaka cast , e da mi nije bilo tebe jos bih se namucio .ziv bio 100 godina puno hvala .Pozdrav iz Berlina
[ ton_majstor @ 17.03.2006. 23:06 ] @
Eto, Shon3i ume, a nije u Hollywoodu!

Šalu na stranu, mislio sam da ti treba KODIRANJE u DTS, a ne raspakovanje plain mp3 u više kanala, čemu god to služilo!

Shon3i, pojasni mi čemu taj proces i šta je harmagedon ovim dobio? Dalje, baviš li se i Dolbyjem, THX ili sličnim surround standardima i imaš li ikakav certifikat!?

Pozdrav!
[ Backy @ 18.03.2006. 00:00 ] @
Citat:
ton_majstor:šta je harmagedon ovim dobio?


ovo znam i ja :)
poterao je svih 6 zvučnika na dvd plejeru...
[ Shon3i @ 18.03.2006. 10:47 ] @
Citat:
Eto, Shon3i ume, a nije u Hollywoodu!
Mozda a mozda i jesam LOL

Citat:
Šalu na stranu, mislio sam da ti treba KODIRANJE u DTS, a ne raspakovanje plain mp3 u više kanala, čemu god to služilo!

Shon3i, pojasni mi čemu taj proces i šta je harmagedon ovim dobio?
Pa sledeci korak mu je kodiranje u DTS kao sto je harmagedon gore rekao ima program za DTS samo mu fali da to razdvoji na L,R,C,SL,SR,LFE i kao sto rece Backy poterace svih 6 zvucnika.

Citat:
Dalje, baviš li se i Dolbyjem, THX ili sličnim surround standardima i imaš li ikakav certifikat!?
Bavim se Audio i Video kompresijom/standardima oko 7 godina ali nazalost nikakav sertifikat. Nadam se kad zavrsim faks da ce i toga da bude.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 18.03.2006. u 11:47 GMT+1]
[ harmagedon @ 19.03.2006. 16:51 ] @
Ja bih priupitao Shon3i, sve je bilo odradjeno burazeru na kraju sam dobio finalni wave dataj koji je obradio surcode dts . snimio sa nero ubacio u dvd resver ali ga ne prepoznaje da li ti je poznato sta dalje uraditi da bi se moglo cuti ovaj wav dataj.Hvala



[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 20.03.2006. u 13:24 GMT+1]