[ Shadowed @ 23.11.2002. 16:34 ] @
Namucio sam se da nadjem ali ne mogu. Ima li neko primer programa u VB-u (moze i VB.NET) programa koji koristi Raw Sockets? Nemote me samo slati na Google i sl. jer sam preturio pola Internet-a i nisam uspeo nista korisno da nadjem.

P.S. Pomogao bi i gotov program ali mi mnogo vise znaci kod
[ Shadowed @ 25.11.2002. 19:46 ] @


Pa zar niko?
[ degojs @ 25.11.2002. 20:36 ] @
Citat:

Shadowed:
....
Life sux
[ jc denton @ 26.11.2002. 02:38 ] @
Mozda postoji neka gotova biblioteka koju mozes da koristis iz VB-a?
[ gio1000 @ 26.11.2002. 04:29 ] @
Mislim da je to u Winsock 3.0
[ Shadowed @ 26.11.2002. 11:33 ] @
Citat:
jc denton:
Mozda postoji neka gotova biblioteka koju mozes da koristis iz VB-a?

Ma video sam u .NET Socket klasu koja ima i mogucnost za kreranje Raw Sosket-a ali mi se nesto cudno ponasao komp pa kad sam probao prvo sa obiznim socketom mi nije radilo nisma ni pokusavao sa Raw.

Ajd' kad vec pominjem to da mi se komp cudno ponasao mozda neko zna sta je u pitanju. Kad napravim aplikaciju sa Winsock kontrolom, bilo VB6 ili .NET (a i sa Socket klasom u .NET-u) i zakacim se recimo na svoj SMTP (koji je uz Windows) dobijem poruku Microsoft SMTP... itd ali kad posaljem npr. HELO ili HELP ne odaziva se. Jednostavno nista ne dobijam od SMTP-a. Kad isto ponovim sa standarnim Telnetom sve radi normalno. Posaljem recimo help i on mi izlista komande. A ranije na drugom kompu je radilo normalno sa mojim programom koji sam pravio na isti nacin (nije kopija ali je kod u sustini isti). Imam i Norton Firewall (po defoultu iskljucen) i kada sam ga ukljucio i probao isto - posaljem helo on kaze 4 bajta poslata ali (osim onih 24 Welcome...) nijedan primljen. Ako neo zna sta bi moglo da bude u pitanju pomoc bi mi bila dobro dosla. Nisam rekao koristim WindowsXP.

P.S. to je bilo pre jedno mesec dana. Od tada nisam isprobavao pa ne znam kakva je sad situacija (mozda je proradio "sam od sebe")