[ KENOH @ 23.03.2006. 12:03 ] @
Molio bi majstore koi imaju duzi staž u servisiranju TV aparata da daju komentar koliko se odrazilo
na njih zračenje koe potiče iz TV ekrana aktivnim dugogodisnjim radom na strijim sasijama
i mijenjanjem samih ekrana kad se to radilo češće.Iz dugogodisnjeg iskustva a poznavajuci
koliko svaki ekran ima radioaktivnost bilo dok nije aktivan-ne radi,bilo dok je pod naponom i to povećanim sto je slucaj kod mnogih starijih televizora vecih dijagonala.Sami zahvati odnosno kvarovi kod koi se radi dijagnostika dok je ekran pod visokim naponom na mnogim je mojim kolegama koe poznajem ostavilo traga pa i na meni pa mladje kolege koi pocinju profesionalno se baviti tim poslom morali bi imati u vidu kako se zastiti od te nimalo bezazlene pojave dok su u upetrebi jos katodni ekrani. Pozdrav.
[ zoran @ 23.03.2006. 14:08 ] @
noću ne mogu da spavam i ko zna šta još , možda i otkrijem ...iznerviram se očas posla....
[ pctel @ 23.03.2006. 14:20 ] @
Cuo sam da kad idu negde nocu ne treba im baterijska lampa.
[ Majstor Duja @ 23.03.2006. 17:26 ] @
A ja sam se pretvorio u cudno bice koje nocu ne spava nego lovi neispravne tv aparate...
(vidi moj profil)
[ p.cudic @ 23.03.2006. 17:51 ] @
Ja nocu odlicno spavam, samo ne znam kada je noc, zatamnio sam prozore, da mi ne smeta spoljasnje svetlo.
[ ihumljan @ 23.03.2006. 18:33 ] @
Ja imam problem što po cijeli dan gledam TV a kad me pitaju šta je bilo na programu nemam pojma.
[ mulaz @ 23.03.2006. 18:49 ] @
sta ce ti tv.. s***** jedna kutija.. slaba slika.. lepo zatvoris oci, u ruci drzis metalni stap i vatas satelitske kanale.. 360° view, ne treba ti ni daljinski..
[ milan simonovic @ 23.03.2006. 19:52 ] @
Vi se zezate s ovim i niko izgleda ne shvata ozbiljno. Ja ovaj posao radim tek 3 godine i planiram da radim i u buduce pa bih voleo da znam sta me ceka i kako se koliko-toliko zastititi?
[ happydayhr @ 23.03.2006. 20:34 ] @
Ma ne zezaju se oni, nego je to rezultat zracenja :-)))
[ Chellawy @ 23.03.2006. 21:06 ] @
pa recimo da bolje i brze chitam titlove unatraske
[ Lalemajstormoler @ 23.03.2006. 22:17 ] @
Citat:
happydayhr: Ma ne zezaju se oni, nego je to rezultat zracenja :-)))

Tacno tako,ja znam jednog iz Pazove totalno covek prolupao,non stop u servisu,nema prijatelje,nema nikog,niko ga ne voli.
Citat:
milan simonovic: Vi se zezate s ovim i niko izgleda ne shvata ozbiljno. Ja ovaj posao radim tek 3 godine i planiram da radim i u buduce pa bih voleo da znam sta me ceka i kako se koliko-toliko zastititi?

Bolje otvori Vulkanizersku radnju,veruj mi veca je lova,a kola se voze non-stop.
Poz......Lale
[ skull @ 24.03.2006. 00:01 ] @
ma stvar sa zracenje je seriozna, evo primer ja iako sam pocetnik vec sam zabelezao neke mutacije, vidi profil, a mislim da radijacija ima uticaj i na to da se naglo gojim...ali ima i prednosti, eto moja devojka koja ceto je samnom u radnju , dobila je enormno povecanje na si*e. Znas ono jing-jang, u zlo ima i dobro. :D
[ gagizr @ 24.03.2006. 00:10 ] @
A šta tek kažeš na tinol žicu(olovo+kalaj+ko zna šta već) prošle godine sam kupio u Madjarskoj i tamo na nalepnici imaju zanimljiv simbol.......kao na otrovu za pacove.....kažu štetno ako se udiše......pa tek prašina u TV-u koja takodje može biti radioaktivna itd.......
puno rizika bežite ljudi od ovog posla,izgubićete zdravlje i postati siromašni......
samo molim da mi onaj ko je postavio temu objasni posledice koje on ima.......
naprimer ja ovo radim već 15g........i primetio sam samo to da sve više koristim čekić umesto lemilice,da ne podnosim nezadovoljne mušterije......i da me se mušterije u poslednje vreme malo plaše i izbegavaju........
xe,xe,xe......
[ zoran @ 24.03.2006. 03:15 ] @
...i ko zna da nisam i sterilan postao možda....uffff....
[ Majstor Duja @ 24.03.2006. 15:05 ] @
Skull ti dobro izgledas zahvaljujuci tim zracenjima za jednog 70-togodisnjaka, meni se promena
desila na DNK nivou i tu nema povratka...
Pa, dobro Simonovicu zar ti stvarno mislis da je TV rendgen aparat ili neko nuklearno cudo?
Sto onda ne doregistrujes radnju za izradu A-bombi i aparata za medicinu a kupis
"rabljeni" skafander protiv X zraka, ko i svi mi sto smo kupili ali ga nenosimo jer smo
kauboji i hazarderi ...Najbolja tema do sad, svaka cast!
Poz!
[ milan simonovic @ 24.03.2006. 20:18 ] @
Pa ako je tako bezopasno zasto su onda profili kolega ovakvi??????????? Nego da vas pitam, jel imate vi zube, cuo sam da od udisanja kalaja otpadaju zubi????
Pozdrav!!!!!!!!!!!!
[ damiru_2 @ 24.03.2006. 20:25 ] @
A kako li je tek sirotim trgovcima kojima je u radnji preko 50-tak televizora koji zrače kao Černobilj '86? Kladim se da im je skroz zakržljao... Mislim... A tek kad se nasmeju i pokažu sve poispadale zube!
[ gagizr @ 24.03.2006. 21:20 ] @
ja nisam sterilan,imam dvoje klinaca......a i zubi mi još nisu ispali,samo sam neke povadio.......mada poznajem neke kolege koji kao da su "pušili petarde".......možda od tinola ne znam........a čuo sam da i od upotrebe pojedinih vakuum pumpica hoće da poraste i ... hm,hm,hm...vrlo nezgodno....opasna stvar......
e stvarno dobra tema........
[ milan simonovic @ 24.03.2006. 21:21 ] @
Ne, trgovci imaju zube, oni ne udisu kalaj.
[ FlashMaster @ 24.03.2006. 21:30 ] @
E bas sam se slatko nasmejao!
A dok svakodnevno citam postove na ovom forumu,zracim se od monitora.Valjda sam i zavistan postao.Ako se jedan dan ne ozracim,nije mi dobro...
[ zokaaa @ 24.03.2006. 21:42 ] @
Veruj mi da ako nastaviš sa ovim poslom nećeš dočekati da umreš od zračenja jer će te glad i žeđ mnogo pre dotući, a ni nezadovoljne mušterije nisu mačji kašalj. Pa ti vidi sad. Svi beže a ti se prihvataš. Šta li ćeš da radiš kad televizore budu deleli uz gajbu piva ili recimo mobilni telefon? Koliko ćeš onda naplaćivati popravku? Razmišljaj o tome a ovo zaboravi, nije vredno diskusije.
Inače Skulli pripazi malo na devojku. Čuio sam da od preteranog ulaska u TV servis hoće da poraste i treća si*a. pa ćeš posle sve pare morati da daješ za kapice za trojke. Šalim se naravno. Pozdrav.
[ zoran @ 24.03.2006. 23:18 ] @
Hmmm...moraćemo najbolju odvalu da stavimo u TOPtemu....ali pre toga glasanje....