[ Toxic Flame @ 23.03.2006. 20:17 ] @
dakle ovako...

izbacuje mi poruku na neko neodredjeno vreme

...windows has found CRITICAL SYSTEM ERROR run registry repair from http://www.fixwin32.com...

ima nekoliko razlichitih poruka, ali u svakoj se spominje neka web adresa pa sam posumnjao na neki spyware, skinuo sam AD AWARE i skenirao i obrisao masu toga, ali posle je opet nastavilo... i onda je usledio format... instaliran novi win, ali opet isto! opet istim programom skenirao i on ochistio nekih 12 fajlofa.... u novom winu?!

dakle shta da radim?

jer moze ovo neshto hardverski da nashkodi?
[ Milan Gligorijevic @ 23.03.2006. 20:40 ] @
Daj malo vise informacija.
Jel si probao sa programom sto nude na gore pomenutom sajtu?
[ Slobodan Trebovac @ 23.03.2006. 20:45 ] @
Mislim da ti problem pravi Windows-ov servis Messenger. Preporucujem ti da ga iskljucis i 99% sam siguran da vise neces dobijati te poruke. Ovako ces ga iskljuciti: odes na Start, pa na Run i tu ukucas services.msc
Nakon toga ces dobiti spisak svih Windows servisa koje imas na racunaru. Pronadji Messenger servis, klikna dva puta na njega te u novom prozoru koji dobijes prvo pritisni Stop (pod Service status), a zatim pod Startup type izaberi Disabled. Na kraju samo pritisni OK i to bi trebalo biti to.
Pozdrav.
[ Shon3i @ 23.03.2006. 20:51 ] @
predpostavljam da imas dve ili vise particija na hdd-u ili dva hdd-a, znaci i te druge particije/hdd moras da preskeniras od virusa, spyeva inace si uzalud formatirao.
[ Miroslav Jeftić @ 24.03.2006. 08:42 ] @
Definitivno je u pitanju neki adware.

Za Zaštitu
[ Shadowed @ 24.03.2006. 14:30 ] @
OK, ali ako se ispostavi da je messenger service, bice brisano jer se vec prilicno puta to pominjalo...
Mada, i nije za zastitu vec za MS sigurnost.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 24.03.2006. u 15:41 GMT+1]
[ Ser_Boyler @ 24.03.2006. 16:51 ] @
Definitivno je u pitanju messenger service koji omogucava slanje ovakvih poruka.
Sta uraditi da ne iskacu vise ovakve poruke?

start -> Run -> services.msc -> OK
Nadji messenger service, desno dugme na properties, stopiraj ga i promeni startup type na disabled.