[ Frane Marinković @ 25.03.2006. 22:39 ] @
Koji je po vama best buy(a i nemora biti best buy) motor trenutno! Ustvari napišite koji bi motor željeli imati!
Evo ja ću prvi, motor koji bi želio je Buell City X, mislim da je najidealniji, a bestbuy je Hyosung Comet 600 (ili 650 ne znam točno)!
A sad vi!

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 05.04.2006. u 12:54 GMT+1]
[ dejan @ 26.03.2006. 18:29 ] @
Taj motor je u Beogradu bio zaista povoljan kad se pojavio, medjutim (koliko se secam zadnji put kada sam gledao cenovnik) podigli su cene maltene na nivo Hondinih modela tako da mi ne zvuci kao best buy...

Zimus je dobra prilika bila Honda Hornet 900 cija cena je maltene spustena na nivo Horneta 600 (jer valjda prestaje da se proizvodi).

Ipak, po meni je best buy onaj tip motora koji najbolje ispunjava potrebe i namenu, a kontam da bi meni to bio neki Suzuki V-Storm ili slican touring bike...
[ HoT_Steppa @ 26.03.2006. 21:59 ] @
Koji je best buy do 50ccm?
Neki malo veci model jer sam visok 2 metra ;)
[ fade @ 27.03.2006. 14:19 ] @
ma best buy je ono sto zelish i iscekujesh godinama dok skjrpish pare ,u iscekivanju Yahama YZ 250 ccm ,kakav motor , ipak ostali se zaludjuju kubikazom .,ja cisto ljubavlju prema cross-u.
[ Frane Marinković @ 27.03.2006. 15:46 ] @
@ GPR 50, ček sad ču ti dat link
...
...
...
.....
...
...



evo link
http://www.rpm.hr/sport_2.html


za super-sport modele je taj po meni best buy, ali ako hoćeš kross, onda definitivno derbijevu sendu (~2500€) ili novi tomos sa yamaha motorom (odličan model CJENA ~2000€)
[ apex @ 27.03.2006. 15:52 ] @
Yamaha R1



Cene Derbi i Hyosung i ostalih kineskih motora su se bezobrazno priblizile ceni od 5000e.

E pa hvala vam distributeri ali bilo koji brand polovnjak od 5000e mi mnogo bolje zvuci od macke u dzaku.

[Ovu poruku je menjao apex dana 27.03.2006. u 17:36 GMT+1]
[ vujo032 @ 29.03.2006. 20:18 ] @
Ja sam oduvek voleo polucoper - custom modele.
Broj jedan:Kawasaki EL250,Yamaha XV250 itd.
Sada ima u Cacku da se kupi Yamaha YBR 125 za 1750 Eura.
Ja imam MZ - a ETZ 125 i kalkulisem kako da dodjem do nekog japanca,
sto je zelja svih nas koji vozimo ove sirotinjske motore.
[ dr.NPN @ 29.03.2006. 23:25 ] @
Meni bi i automatik odgovarao, samo da imam prevoz kada mi treba da skoknem negde.
Ali nisu svi skromni kao ja.
[ Frane Marinković @ 03.04.2006. 08:02 ] @
Citat:
dr.NPN: Meni bi i automatik odgovarao, samo da imam prevoz kada mi treba da skoknem negde.
Ali nisu svi skromni kao ja.


jooooo, da vidiš šta mi radimo auomaticima, to nisu istine, to nitko normalan nebi uredio, u Bolu možeš da kupiš automatik (A3) za 20-ak - 30-ak kuna (300 din), sa pola rezervoara goriva!
Čekaj da nađem link gdje je jedna slika jednog malo dotrajalog automatika nakon što je prošao naš atest (baš i nije u svim djelovima)!
-----

Evo slika kad smo skršili Burelin ziko.
----
eto slika s priležečim tekstom preuzeta sa Bobotovog bloga na http://northernstorm.blog.hr/
[ Frane Marinković @ 03.04.2006. 08:04 ] @
P.S. na tom blogu možete pogledat što nam rade lokalni cajkeni, pravi teror, i ona kučica od kartona je rezbijena jučer tako što su je zapalili, i razbili raillove za sk8!
[ dr.NPN @ 03.04.2006. 15:08 ] @
E, nije los blog
[ pitchwayz @ 03.04.2006. 16:29 ] @
Kako moze best buy da bude neki "kinez"? C, c, c . . .
[ Frane Marinković @ 03.04.2006. 19:12 ] @
Citat:
pitchwayz: Kako moze best buy da bude neki "kinez"? C, c, c . . .


pa, brzo se probijaju na vrhove ljestvica, sad ti budi pametniji od sudaca i cijelog naroda!
motori jeftini, brzi, a dugotrajnost i izdržljivost ćemo ostavit postrani!
[ Nabukodonosor @ 03.04.2006. 21:50 ] @
Ducati Monster.
[ The Impaler @ 04.04.2006. 07:52 ] @
PO meni Best Buy je Sachs Madass 50 ccm.1400 e je bio prosle godine,na sajmu ove god 1100.
http://www.sachs-bikes.de/en/category.php?cat_id=4
hondina mashinica a moze i tuning do 150km/h upotrebom sledecih delova http://honda-dax.de.s359.evanz...p/index.php/mp/main/file/index
Ja ga imam skoro godinu i prezadovoljan sam,ni jedna jedina zamerka.Ima elektronsku blokadu na 60km/h,trosi ispod 2 litra:)
[ pctel @ 04.04.2006. 12:05 ] @
Sta je to motorcicle? Kaze se motorcycle.
[ Nabukodonosor @ 04.04.2006. 12:12 ] @
Jeste, ali ko ce sad da obraca paznju na to. I ne kaze se nego se pise.
[ LaMpiR @ 04.04.2006. 21:13 ] @
Uff tesko pitanje ali evo:
Suzuki Hayabusa 1300 Limited :) -to mi je zelja...
Za sada bi se zadovoljio sa nekim finim skuterom do 50 ccm. Ali evo ovo je jako fina stvar takodje...
http://powersports.honda.com/m...ear=2006&ModelId=CBR600RR6

[ Frane Marinković @ 04.04.2006. 23:29 ] @
prvo, pa hayabusa, silan motor, ali nema ga na našem tržišzu, bio sam prošle godine na sajam u split i pitam dali če koji u salon, ovaj prodavac se smije i kaže nevjerujem da če to doživit
[ LaMpiR @ 05.04.2006. 01:06 ] @
U derventi sam bio na okupljanju bajkera. Lik dosao sa hayabusom 2003 godiste.
LEDIIII :)
[ ton_majstor @ 05.04.2006. 12:13 ] @
Samo i isključivo ovaj:

[img][att_url][/img]

Prešao sam motorom preko 20.000 Km, a prešao bih 2.000.000, da sam njega posedovao!

Pozdrav, bajkeri!
[ Joseph B. @ 06.04.2006. 08:51 ] @
Tooo ton_majstor !!!
Mislim da je nesto kao Yamaha DragStar od 1100 ccm ili WildStar konkurentan kad su duze staze u pitanju...
Pozdrav bajkeri..
[ i-design @ 06.04.2006. 17:08 ] @
Nadam se da cu i ja uskoro da vam se prikljucim u temi, nisam nikad vozio motore ali opasno sam se zagrejao kada me ortak provozao. :)
Ja bih uzeo neku zujalicu, znam za rizike i ostalo, ali jos kao klinac sam se palio na, recimo, plavo beli Suzuki GSXR i rekao sam sebi da ga moram imati!

Posto nemam iskustva sa motorima, koji mi preporucujete za prvu sezonu, da naucim malo oko brzina i ostalih tehnikalija? Razmisljam o nekom croseru, svi mi spominju KTM, sta vi mislite?

[ RooTeR @ 09.04.2006. 18:43 ] @
Jel
Citat:
The Impaler: PO meni Best Buy je Sachs Madass 50 ccm.1400 e je bio prosle godine,na sajmu ove god 1100.
http://www.sachs-bikes.de/en/category.php?cat_id=4
hondina mashinica a moze i tuning do 150km/h upotrebom sledecih delova http://honda-dax.de.s359.evanz...p/index.php/mp/main/file/index
Ja ga imam skoro godinu i prezadovoljan sam,ni jedna jedina zamerka.Ima elektronsku blokadu na 60km/h,trosi ispod 2 litra:)


Jel znash mozda nekoga ko prodaje polovan ovakav?
[ Frane Marinković @ 19.04.2006. 23:31 ] @
što mislite o Suzuki GSX 1400 to mi otac gleda za kupit za 1-2 godine, evo slika:

[ vladd @ 20.04.2006. 00:12 ] @
I ako si iskusan vozac (mada ono ..cale...), trebao bi ga kasko osigurati, kavi su vozaci, za delic sekunde steta ogromna.
[ Frane Marinković @ 20.04.2006. 11:41 ] @
evo moja 400 poruka na ovom forumu!
Citat:
vladd: I ako si iskusan vozac (mada ono ..cale...), trebao bi ga kasko osigurati, kavi su vozaci, za delic sekunde steta ogromna.


ma vozim motor od 5-e godine, ajde, nije to bila neka zvjer nego jedan Tomos autmatik, onda sam sa 8-9 godina poceo vozit kozu (tomos APN-6), onda sa 12 Piaggio NRG-a 50, ali je u mojoj 13 nabrijan, i može do recimo 110-120, onda sa 15 Piaggio skyper 150, i u 16 se ja i prijatelj zezamo na njegovoj Jawi 640 RS
"A ako znaš vozit fiču znaš i mercedesa!"

EDIT:
P.S. nikad nisam padao!

[Ovu poruku je menjao Frane Marinković dana 20.04.2006. u 12:46 GMT+1]
[ ton_majstor @ 20.04.2006. 19:54 ] @
Dok ne padneš par puta, nisi bajker!

Samo, nemoj namerno, molim te!

Pozdrav!

P.S. Lep je onaj gore Suzuki, baš lep. Muscle bike! Pozdravi tatu!
[ Frane Marinković @ 21.04.2006. 09:25 ] @
hehe, to svi kažu, ali ja sam par likova naučio vozit motor, i to su oni par godina stariji od mene, veze dobro, sve ljepo, nikad nisu pali voze ko ludi, i u zavoje deru, nikad pali, znaci oni nisu dobri vozaci, a imam i jdnog frenda koji je samouk kao ja, on se razbio jednu 3 puta, ukljucujuci i sa mog NRG-a, i on je znaci bolji vozav od ove dvojice trojice, to nema veze jedno s drugim!
Evo pitajte bilokoga iz mogmjesta, ja motor vozim i preko granica mašine, motori lete ko ludi, nikad nisam imao ni sudar ni pad, ništa, vozim brzo, ali i oprezno, procjenim rizik i vidim dali je rizik prihvatlji ili ne, za razliku od nekih koji na rizik uopce ne obracaju pažnju, i polome se cijeli!
[ ton_majstor @ 21.04.2006. 10:42 ] @
Nek si ti nama živ i zdrav, ali se u školama vožnje motora PRVO uči kako da se "lepo" padne, i šta pritom i posle toga raditi! Pitaj u policijskim školama, na primer, ili pogledaj biografiju nekog od trkača.

Ti momci bez padova samo imaju dosta sreće, a neminovnost je nešto drugo. Mada, ima izuzetaka uvek!

Pozdrav!
[ Frane Marinković @ 22.04.2006. 18:11 ] @
Ma, jbg, danas bio u grad i kupio FREE SSTYLKU, od FREE AGENTA, stil BMX, samo pro, platio je 1500KN (15000din) i cijeli dan se zajebavam, bicikla super, kromov okvir, aluminijske felge (rađe normalno čelik) sape isto čelik, osovina ogromna, od 1,5kg, bajk totalno nabrijan
[ fade @ 22.04.2006. 18:52 ] @
mislim da nije vazno sta se i kako vozi ,svi imamo neki ukus ,ali svi trazimo isto ,ne brzinu ,ne zvuk ,nego samo taj osecaj koji motor pruza , ono i am free ... itd ako se razumemo . inace lepo je sve to ,ali cross je cross ,da mi je jedan 125 ccm ,ma samo bi po njivama vozio ...
[ NikolaVeber @ 15.05.2006. 09:41 ] @
Ja bih imao par pitanja:

- Koliko motocikli prelaze u odnosu na automobile? (koja bi kilometraza na motoru bila ekvivalent recimo 100.000 na automobilu)
- Da li su motori vecih zapremina izdrzljiviji (i kako se to odrazava na potrosnju)?
- U kojim okvirima se krece potrosnja? (ovo je glupo pitanje obzirom da ne preciziram model, ali recimo automobil koji trosi 5 - 6 l/100km je ekonomican, 7-8 je neka "normala" a vec preko toga trose "mnogo" - pa paralela na motocikle)


Hvala!
NV

P.S.
Pitanje se pre svega odnosi na motore do 500 kubika, tipa yamaha virago i slicno (ne sportske modele)

[Ovu poruku je menjao NikolaVeber dana 15.05.2006. u 11:00 GMT+1]
[ ventura @ 15.05.2006. 09:56 ] @
Da li mi se isplati uzimati na kredit sada ovaj novi model Yamaha R6, cena bi mu bila tipa 200 eura mesečno na 36 meseci što ne bi ni osetio... Ali je problem što sam početnik i ovo bi mi bio prvi pravi motor (ne računajući skutere od 50cc), da li je pametno uzimati R6?

Ja sam hteo inicijalno da uzmem R1 zbog designa, ali su mi svi rekli da R1 nije za početnike, da je teško upravljiv i sl. i da je R6 mnogo bolji... Da li ima možda još neki dobar novi motor za početnike koji bi mi preporučili?

[ lancia88 @ 15.05.2006. 14:52 ] @
Pozdrav,

Frane, postoje dve vrste bajkera, oni koji su vec pali i oni koji jos uvek nisu, obe se na kraju ujedine u onu prvu kategoriju. Znaci samo da tvoje vreme jos nije doslo :)

Darko, to je pravi izbor ali taj dolazi tek na kraju, kada se manemo prolaznih zadovoljstava brzine (stisnem gas samo dok me vide da sam odzujao i onda usporim i vozim normalno jer ko ce da lezi na motoru stalno, to vazi samo dok te gleda publika, jelte).

NikolaVeber, tip motora za koji si se odlucio je ustvari i najizdrzljiviji od svih, custom i nije predvidjen da ide brzo jer ne mozes uzivati dugo u takvoj voznji. Primera radi, vec preko 110 km/h voznja bez vizira na samom motoru je neugodna a preko 130 km/h pravo mucenje, svaki cas imas potrebu da lezis na njemu jer ubija vetar a to podrazumeva da samo mazohisti u takve svrhe traze custom/chopper modele. Pomenute brzine moze da razvije vecina kubikaza, malo se razlikuju u ubrzanjima i savladavanju uzbrdica ili duplirane tezine (kad vozis suvozaca) ali ovo nisu razlozi da se ubacuje masina od 500 ccm tamo gde vec 250 ili 400 ccm zavrsava posao. Osnova ubacivanja ovako snaznijih agregata je upravo njihova dugovecnost. Posebno kada pogledas u svetlu cinjenice da vecina custom modela ima svega dva cilindra bez obzira na kubikaze, shvatas da se sirova snaga nije "cedila" iz tih cilindara vec da je smisao sto duze trajanje ovih agregata. Cisto poredjenja radi, motori prelaze trecinu do polovine kilometraze automobila u prosecnim uslovima eksploatacije a sve u uslovima geografskih sirina i pripadajucih im meteo uslova na koje smo navikli. To znaci da sezona traje uglavnom 3-6 meseci godisnje ali i tada automobil ostaje neprikosnoveno sredstvo u mnogim prilikama pa otud i tolika razlika u predjenoj kilometrazi. Ipak, sto rastereceniju masinu uzmes (racunaj odnos od nekih 45 KS iz 500 ccm recimo), to je ona u osnovi dugovecnija. Ostatak opreme biraj sam prema zeljama, ovo se odnosi samo na agregate a kada je Yamaha u pitanju, oko 70% ucesca u proizvodnji jednog Harley0Davidsona pripada bas ovoj firmi a razlke u ceni su u dijapazonu od 1:2 do cak 1:3 za pojedine modele. Ovakav odnos ne ide naustrp kvaliteta vec iskljucivo pociva na brandu i tradicionalno zatvorenom SAD trzistu koji Harley-u obezbedjuje mesto na tronu.

Ventura, ili idi za pocetak an neki jeftiniji i jednostavniji model, ovo ukljucuje i znacajno polovne primerke, ili se odluci odmah za R1 ako Ti odgovara prema karakteristikama, nemoj meandrirati jer ces samo vise muke sebi navuci na vrat. Sve je komplikovano za voznju kada "uhvatis" 150+ km/h, tada je sve opasno i proporcionalno povecanju brzine zivot sve vise stavljas u ruke ostalim ucesnicima u saobracaju. Znaci, ako ne zelis kao trajno resenje R6, preskoci je odmah, ako mislis da Ti ne treba "hiljadarka" ( kod mladih ljudi se smatra da si muskarac tek sa hiljadarkom, kod ozbiljnih se muskost malo drugacije definise, intimnije svakako), onda je i R6 skroz lepo i moderno resenje za sve.
[ NikolaVeber @ 15.05.2006. 15:28 ] @
To znachi da motor koji je presao 30ak hiljada kilometara relativno sigurno uzeti (relativno...) ?

Za sada mi je za oko zapala Yamaha Virago, ima je sa motorima od 125, 250 i 500 kubika (ima cini mi se i 750 i 1100, ali mi to nije zanimljivo). Zna li neko nesto o ovom motoru? (citao sam na netu, svaki dan prolazim pored jednog - pa sam zagledao izbliza).

Koliko sam razumeo potrosnja se krece oko 3.5 litara/100km za 125 kubika do cca 5 litara kod motora sa 500 kubika.

(125ice uglavnom imaju 8 - 10 KW, 250ice 13-16KW, 500: 25-35KW - Da li to spada u rasterecene motore?)

I sta znaci "udobna voznja"? Koliko kilometara moze da se predje (ili vremenski - koliko moze da se vozi) pre nego sto razliciti delovi tela pocnu da bole? (ovo je opet relativno...)
[ ventura @ 15.05.2006. 15:37 ] @
Citat:
lancia88:
Ventura, ili idi za pocetak an neki jeftiniji i jednostavniji model, ovo ukljucuje i znacajno polovne primerke, ili se odluci odmah za R1 ako Ti odgovara prema karakteristikama, nemoj meandrirati jer ces samo vise muke sebi navuci na vrat. Sve je komplikovano za voznju kada "uhvatis" 150+ km/h, tada je sve opasno i proporcionalno povecanju brzine zivot sve vise stavljas u ruke ostalim ucesnicima u saobracaju. Znaci, ako ne zelis kao trajno resenje R6, preskoci je odmah, ako mislis da Ti ne treba "hiljadarka" ( kod mladih ljudi se smatra da si muskarac tek sa hiljadarkom, kod ozbiljnih se muskost malo drugacije definise, intimnije svakako), onda je i R6 skroz lepo i moderno resenje za sve.


A kakva je razlika u vožnji R1 i R6?

Jer meni je jedan prijatelj koji ima R1 rekao da ga ne uzimam ako sam apsolutni početnik, i da je za mene R6 pravo rešenje, jer je mnogo lakši upravljivij... Upravo u tome se sastoji moje pitanje, da li je sa te strane bolji R1 ili R6 za mene kao apsolutnog početnika?

Polovan motor ne bih da uzimam prvo iz razloga jer je 90% polovnih motora kod nas divlje, a drugo je što u tom slulčaju moram da iskeširam 4-5-6 hiljada evra, a kad uzimam nov samo 2 hiljade, i rata mi bude tipa 200 eura... A što se tiče muškosti i 1000 ccm, mislim da nemam te ambicije, tako da bi mi 600ccm bilo sasvim dovoljno :)


[ DDN @ 15.05.2006. 16:36 ] @
ovaj i samo ovaj



600cc je taman
[ lancia88 @ 15.05.2006. 17:54 ] @
Pozdrav,

Nikola, trebalo bi da Virago ima skoro jednaku potrosnju sa 125 i 250 ccm, ne mogu se sad upustati u objasnjavanje logike iste sasije i dovoljno i nedovoljno snaznog agregata. To bi trebala da bude potrosnja oko 3-3,5 litara. Na vecim kubikazama je stvar unekoliko drugacija ali se u rasponu od 500 do 1100 kubika krece oko 5-8,5 litara. Ne znam kako zvuci ako nesto nije nastelovano kako treba, tu su moguce znacajnije anomalije. Svi ti motori su rastereceni i racunaj da je nekih 30-ak hiljada "ubijenih" kilometara vreme za generalnu za nesto kvalitetnije "Kineze" od svojih 49 ccm, sve krupnije kubikaze ne bi trebale da primecuju takve kilometraze. Naravno, uvek postoji i opasnost da nije iscitana realna kilometraza ali sta da se radi. Udobna/komforna voznja je ona koja ne zamara, tokom koje mozes da primecujes sve one detalje oko sebe zbog kojih vredi putovati uopste i posle koje ne boli nista kada sidjes sa motora ni posle 200-300 predjenih kilometara. To su, makar, moja merila. Kao sto si rekao, ovo jeste relativno i individualno, ja i ne znam kolike vec teske godine vozim motore i danas sam dosao do samo jednog tipa a to je custom/chopper, eventualno cruiser, nista drugo, i to upravo sa aspekta udobne voznje.

Ventura, po meni razlika izmedju R1 i R6 i nije vredna pomena, ima razlike u tezini citavih konstrukcija i najverovatnije da je to i pomenuo taj tvoj prijatelj. Ipak, kada jednom kupis R6, ludiranje je kasnije trcati na R1 iz mase razloga, verujem da znas na sta mislim, a najbitnija stavka po kojoj se razlikuju je ona "muskost" :)

Budi oprezan sa bilo kojim motorom i sve je OK, koji god da je, neopreznost je problem, onaj pravi....tako da same neke sustinske razlike i nema, ja bih uzeo R6 i ne bih ni pitao za R1 vec samo iz razloga razlike u ceni. R1 u obe varijante je iznad 12 000 dok je R6 zavisno od modela izmedju 8,5 i 10 hiljadarki, doduse, ne znam kako izadje sa kreditom sveukupno ali ovo koristim za komparaciju cena.
[ palomas @ 01.06.2006. 12:07 ] @
Best Buy Motorcycle?!

Moje želje i snovi su se ostvarili! Pošto sam želio samo motor kojim ću se u slobodno vrijeme lagano provozati i uživati u udobnoj vožnji kroz lijepe krajolike, kupio sam ovo:



Hyosung Aquila GV250, 20 kW - 28 KS, custom i sada samo trebam lijepo i sunčano vrijeme za uživanje na dva kotača
[ lancia88 @ 01.06.2006. 12:25 ] @
Pozdrav,

izbor Ti je zaista dobar, jedino sto je to bas najskuplje sto se moze kupiti u klasi ne-Japanaca ili evroamerickih modela. Ako si vec odlucio ziveti sa time, stvar je skroz OK, ovo je valjana varijanta motora iako je tih skoro 30KS pomalo sumnjivo, videces kada zavrsis period razrade i probas da upregnes citavu tu ergelu, imaces utisak da su poneki "konji" ostali u stali ;)
[ palomas @ 01.06.2006. 12:42 ] @
Hvala ti na odgovoru i brizi za tu korejsku "ergelu" konja..

Dugo sam proučavao ponudu u toj klasi, i ovaj motor nudi više konja i voznih perfomansi od mnogih razvikanijih marki... Našao sam 2 god. stari motor, taman razrađen, za povoljnu cijenu, a prvi vlasnik je stvarno bio više nego picajzla, pazio ga je i čuvao maksimalno! Tajna njegovih konja je u dva rasplinjača i dvije bregaste u svakome od cilindara. Dakle, 4 ventila po cilindru. Mašinu su razvijali Japanci iz Suzukija, za koje je Hyosung ranije proizvodio motocikle.

Tako da sam ja upregnuo i isprobao BAŠ SVAKOG od deklariranih konja, i uvjerio se da nisu nepostojeći... Do 130 km povuče jako brzo i u komadu, bez ikakvih problema... Išao bi on i nešto brže, ali ja imam preko 100 kg, pa i to treba uzet u obzir:)
[ ton_majstor @ 01.06.2006. 13:22 ] @
Mislim... a koja je to CENA, a da OVAKO izgleda, a da nije onaj moj debeli dečko sa početka threada?

Sjajan izbor za nas siromašne!!!

Pozdrav!

P.S. Daj još slika!!!!
[ palomas @ 01.06.2006. 13:42 ] @
Cijena je nešto manje od 3500 E, a novi u Hr košta bezobraznih 38.000 kn. Mislim da je u Srbiji dosta jeftiniji!
Inače je ovo po dizajnu i izgledu vjerna kopija HARLEY DAVIDSON modela Fat Boy:)

Evo ti još slika:









Ako ti nije problem uvoz, u Njemačkoj ih možeš naći prilično povoljno, na mobile.de, Ebay.de ili Motoscout.de..
Ja nisam imao vremena i volje za uvoz, ali tamo bih bio kupio i prošao dosta povoljnije!

[ lancia88 @ 01.06.2006. 15:59 ] @
Pozdrav,

skroz je OK ako imas u glavi predstavu da 28KS gura Tvojih 100kg do neki 130 km/h, onda je sve u redu sa deklarisanom snagom. Doduse, ukoliko pogledas pod isti taj Suzuki za koji mislis da razvija (oni ustvari samo daju svoje starije motore za firmu u kojoj su vecinski vlasnici) masinu, pa potrazis recimo model RG Gama sa, doduse, dvotaktnim motorom, videces da nesto ipak nije u redu sa tim brzinama ali neka bude i tako. Kineza imas koliko hoces koji iz 150ccm razvijaju svojih 110 km/h samo na motor, na zaletu idu i 120km/h, dakle, nesto najpre nece biti u redu sa tim deklaracijama ali u svakom slucaju, Tvoj primerak je zaista prelep, meni licno daleko lepsi od ovde popularnih Aquila, ovde kosta 3870 dok isti model sa 650ccm agregatom kosta celih 3000 eura vise. Stoga, ne znam zasto je takva cena u RH ali u svakom slucaju, meni licno je to ipak najbolji ne-japanski izbor iz Azije od svih ponuda. Mene licno interesuje jedna sitnica, maksimalna izmerena potrosnja sto se Tebe tice prelazi 4 litra ili ne?
[ palomas @ 01.06.2006. 20:53 ] @
Prvo o potrošnji: kažu da sa 14 litara prijeđe oko 330 km.. Ja ga nisam testirao, kad je rezervoar ispod trečine, odem do prve pumpe i napunim ga do vrha. Za sad samo uživam u vožnji i ne stignem se baviti još i time:)

Što se tiče raznih Kineza i slabijih motora, znam da sa ovim mogu bez problema krenut na jako dugačak put, i da ću tamo i stiči. Mogu i povest nekoga sa sobom, motoru neće to smetati.. Pitanje je kako bi se ponašao neki od 18 KS.

Cijena u Hr je visoka zbog uvedenih trošarina, a PDV se na kraju plača na ukupni zbroj svih troškova...
Pročitao sam da su mašinu razvili Japanski inžinjeri, za potrebe Hyosunga. Vjerojatno su koristili svoja prebogata iskustva, i ne vidim u tome veliki problem... Ovo je custom/chopper, i od njega se ne očekuju trkačke osobine. Stvoren je da sjedneš na njega i uživaš u dugačkim vožnjama.
[ palomas @ 01.06.2006. 21:13 ] @
Na netu ljudi pričaju da troši u prosjeku oko 3,5 - 3,6 l. Pun rezervoar ima 14 l, a rezerva se javlja na 2 l. Valjda onda s punim tankom do momenta rezerve naprave 330 km, što bi bilo oko 3,6 l/100 km. Jer tko bi se vozio na rezervi do zadnje kapi da izmjeri potrošnju:)

Meni je još prenov i predobar da bih mislio o takvim stvarima kao što je potrošnja:)
[ palomas @ 02.06.2006. 10:23 ] @
A evo kako izgledaju "malo" prerađeni marauder i wildstar:








[ lancia88 @ 02.06.2006. 11:25 ] @
Pozdrav,

to je sasvim OK potrosnja, inace, ne meris je na pun rezervoar vec na, recimo, 300 predjenih kilometara. Ja nalijem do cepa na copavu nagnut motor i onda izracunam potrosnju ali ta potrosnja bi i trebala da bude ona koju ja mislim da treba da ima ovaj motor. To je skroz OK i ne zagorcava zivot. Ne znam zasto si uopste p[omislio na brzine za trkanje, imam utisak da si nesto uvredjen jer sam napisao u malo zavijenoj formi da lazu kada napisu te KS ali za time zaista nema potrebe. Uopsteno posmatrano, Tvoj motor je zaista odlicna stvar, kako vec rekoh, za mene najbolja investicija iz Azije od ne-Japanaca ali su modeli od 650ccm i Comet u svetu izborili brand za svoju firmu pa imam paradoks da je Drag star od 650 ccm ni punu hiljadarku skuplji od ekvivalenta Hyosunga sto je samo veliki plus za ovu firmu. Svi ti motori koji se danas ugradjuju u ove jeftinije varijante su svakako stari modeli ali znacajno prilagodjeni danasnjim standardima, dakle, nisu samo stavljeni stari motori koji nisu bili dobri za Japance, da me ne shvatis pogresno.

Ono o trosarinama uvedenim u RH nisam bas razumeo, ne znam o cemu se radi tacno. Potrosnja postane bitna kada imas poveci vozni park, sa jednim motorom zaista mozes preziveti i mnogo vece potrosnje pa su nam kriterijumi malo razliciti ali sta da se radi. Inace, i ja vozim samo choppere, zadnje krosove i trkalice sam ostavio jos sa ratom i ne interesuju me odavno, ni mene ne nosi brzina sem standarda za putovanje: gradska/prigradska voznja 90-90 km/h, vangradska 120 km/h.
[ palomas @ 02.06.2006. 12:20 ] @
Potrošnja je u svakom slučaju vrlo podnošljiva, ali i da sam mjerio, podaci ne bi bili relevantni:) Isprobavao sam sve mogučnosti motora, ubrzanja, mijenjao režime rada motora, i to je sasvim nešto drugo od na pr. dugih relacija umjerene vožnje..
Uopće se ne ljutim zbog snage, niti me previše ne bine. Jednostavno vjerujem da je njima samima stalo da zadrže svoj renome i iznose točne podatke.. Uostalom, u testovima uvaženih moto-revija isto navode veču snagu kao jednu od prednosti ovog motora.
Inače motor GV250 zadovoljava euro-normu emisije plinova - E4, dakle vrlo visoku... A moje iskustvo mi govori da su općenito u tehnici najbolji proizvodi baš oni već ranije isprobani, koji su doživjeli nekoliko izdanja, obnova i redizajna, stalno s nekim poboljšanjima! To je najčeće bolja stvar od posljednjeg krika mode... Nekad sam vozio Laverdu 500 ccm, ali sad sam poželio samo nešto za easy-ride uživanja i zadovoljan sam izborom. Mogao sam sada uzeti i 650, ali jasno mi je bilo da ću jako teško odoljet izazovima velikih brzina i jurcanja po cestama:)

Trošarina je još jedan namet koji se plača državi, i zbog kojeg se uvoz rabljenih motora gotovo i ne isplati u Hr. Iznosi 13% na vozila do 50.000 kn, a za rabljene motore iznad 250ccm uvečava se za 100%. Ali 13% je na osnovnu cijenu plus carina. Kad sve to platiš, onda još 22% PDV...
[ hecky @ 02.06.2006. 12:51 ] @
@Ventura

Moja preporuka je da zaobidjes supersport motore (R6,R1, ...) ako nemas iskustva (cak i ako imas) i da uzmes neki road motor (FZS6 npr)

Ja sam se odlucio za Yamaha FZS6 Fazer model 2005 i nisam zazalio: 100hp, udoban, lak za upravljanje (road motori su po pravilu mnogo laksi za manevrisanje, sto je vrlo bitno, pogotovo ako nemas iskustva, pa time i bezbedniji). Iako je road motor, bez problema ide 140 mph, a 0-100 km/h za nekih 4.2 sec ako se ne varam.

Takodje na road motorima ne moras sedeti pogrbljen, kao na supersport (ovo vazi za brzine do 100mph, preko toga moras ako neces da otpadnes).

[Ovu poruku je menjao hecky dana 06.06.2006. u 13:45 GMT+1]
[ lancia88 @ 02.06.2006. 14:39 ] @
Pozdrav,

palomas, hvala za info a za potrosnju me i interesovala bas maksimalna, onako kako si i isprobavao. Za doradjene ranije motore si odlicno shvatio sta sam hteo da kazem, to je upravo to, poboljsano sve sto se moglo poboljsati na bazi iskustava a da nije maksimalno savremena tehnologija u pitanju i to je verovatno, osim zvuka koji pruza znacajno veca litraza motora, idealna stvar. Sa tom trosarinom ste zaista osakaceni finansijski, takodje i sa tako visokim PDV-om, malopre sam imao i polisu osnovnog osiguranja u rukama, visa je za oko 3 puta nego ekvivalent ovde, skup sport bilo sta isterati iz garaze....

Eh, da, i ja sam brzine isprobavao uglavnom na jednoj Yoti, osamdesetih, kada je to bio top motor, pa zatim malo i Miraza sa celom "hiljadarkom" a zatim sam se polako rastajao sa brzinama :)
[ NikolaVeber @ 02.06.2006. 14:50 ] @
Lepo vam ide hvaljenje tog motora (a jes' lep, nema sta), ali moram da vas prekinem sa par pitanja:

Citah da (logicno) postoje motocikli razlicitih velicina, te da glomaznijim osobama odredjeni modeli nikako ne "leze". Tako da uz ona pitanja o potrosnji sleduje i : koja klasa velicina odgovara osobama cca 190cm / 100kg?

I da li 2. osoba / nesto vise prtljaga moze da se vozi, koliko se to negativno odrazava na sam motor/ostale delove, kao i da li potrosnja drasticno raste takvim opterecenjem?

Koja snaga motora je potrebna za neku "normalnu" (relativna stvar) voznju u pomenutim situacijama?
[ lancia88 @ 02.06.2006. 16:12 ] @
Pozdrav,

pa u sustini, ovaj GV250 po svim kriterijumima zadovoljava voznju i krupnije i dve osobe, potrosnja se svakako uvecava ali to su ipak vanstandardne situacije. Dve krupnije osobe ipak sedaju samo na sam vrh ponude u klasi choppera/cruisera najpre radi velicine (Virago recimo ima i opciju motora od 1100ccm ali po dimenzijama nikako ne upada u ovaj primer) i to bi bili HD motori, Star iz Yamahine ponude (Drag, Wild, Royal), VT iz Hondine ponude, Intruder iz Suzukijeve, VN Kawasakijeve a najblizi ostali oblici bi bili putni ili enduro motocikli iz Evrope. R modeli su tek cirkus kada sednu dvoje krupnih na njih bez obzira na snagu koja i ne primecuje prakticno dvoje. Za takve slucajeve imas danasnja savremena koketiranja na temu putnog motocikla a'lla V-strom ili V-max itd, dijapazon je sirok ali tu onda vise nema ustede. Da se razumemo jednu stvar, motor je ipak za jednog, kola su za dvoje, za vise od toga je autobus/kombi/bilo sta namensko.
[ NikolaVeber @ 02.06.2006. 16:37 ] @
http://www.motorcyclecruiser.c...ests/250cc_cruiser_comparison/

Do sada najbolji tekst koji sam nasao na tu temu. Mozda nekome bude od koristi.
[ silent_bob @ 03.06.2006. 16:00 ] @
Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze nesto o YAMAHA Maxster 125
Bilo kakva iskustva, kao i to da li ga vredi uzimati?
Motor ima 9kw/12hp? 4 takta
Kakvu izdrzljivost je moguce ocekivati od ovog motora? (po pitanju predjenih kilometera)
[ palomas @ 05.06.2006. 07:26 ] @
Citat:
silent_bob: Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze nesto o YAMAHA Maxster 125
Bilo kakva iskustva, kao i to da li ga vredi uzimati?
Motor ima 9kw/12hp? 4 takta
Kakvu izdrzljivost je moguce ocekivati od ovog motora? (po pitanju predjenih kilometera)


Yamaha je ime koje garantira kvalitetu, ali glavni problem skutera su mali kotači, i nesigurnost koju oni donose.. Dovoljno je pri malo većoj brzini naletjeti na nekakvu rupu ili izbočenje na cesti, i može biti problema..
[ palomas @ 05.06.2006. 12:13 ] @
Koga zanima Hyosung Aquila, ovdje može pročitati razne podatke, od potrošnje pa do svih ostalih detalja.. Između ostalog i potrošnji u različitim uvijetima vožnje...

Prema tome ispada da je minimalna potrošnja 3,3 l, prosječna 3,5 l, a maximalna 4,5 l/100 km...

http://www.indiabike.com/roadtest/aquila/techspecs.htm





[Ovu poruku je menjao palomas dana 05.06.2006. u 13:29 GMT+1]
[ silent_bob @ 05.06.2006. 13:43 ] @
Citat:
silent_bob: Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze nesto o YAMAHA Maxster 125
Bilo kakva iskustva, kao i to da li ga vredi uzimati?
Motor ima 9kw/12hp? 4 takta
Kakvu izdrzljivost je moguce ocekivati od ovog motora? (po pitanju predjenih kilometera)


i interesuje me da li je moguce da je ovaj motor 4-taktni ako ima jedan klip(i da li ima jedan klip ili dva), jel ima vodeno hladjenje i
koliko potrosnju je realno ocekivati?
unapred hvala
[ palomas @ 05.06.2006. 13:58 ] @
Malo proguglaj po netu i pročitaj po raznim revijama mišljenja korisnika ovog modela.. Potrošnja ti je zadnja stvar zbog koje moraš brinuti...
[ NikolaVeber @ 05.06.2006. 17:55 ] @
Citat:
palomas:
Prema tome ispada da je minimalna potrošnja 3,3 l, prosječna 3,5 l, a maximalna 4,5 l/100 km...


Citat:
...in the city runs the Aquila exceeded expectations with 22kmpl, and close to blew my mind with the brilliant 34kmpl on highway runs. An overall 28kmpl for the Aquila is phenomenal with the 14-litre fuel tank giving her a range of over 390km.


100km / 22km/l = cca 4,5l - maksimalna, u gradu
100km / 34km/l = cca 2,95 , dakle ispod 3

i prosecna oko 3.5, to su verovatno dobili ukupnom kilometrazom i potrsnjom na svim testovima.

Ili je podatak o minimalnoj potrsnji iz drugog izvora (ili si se preracunao:) )...


Btw, koliki je ceh (otprilike) za osiguranje i registraciju ovakvih mashina?
[ palomas @ 05.06.2006. 19:21 ] @
Moguće je da sam se preračunao kod potrošnje, ali ionako se radi o takmo malim količinama goriva, da to je posljednja stvar o kojoj mislim kod vožnje na ovakvome motoru.. Pošto spada u kategoriju do 250ccm, osiguranje s 50% bonusa dođe ispod 50 Eu, a kompletna registracija oko 100 Eu.
[ silent_bob @ 05.06.2006. 23:33 ] @
Citat:
palomas: Malo proguglaj po netu i pročitaj po raznim revijama mišljenja korisnika ovog modela.. Potrošnja ti je zadnja stvar zbog koje moraš brinuti...

proguglo sam danas skoro cio dan i zakljucio da je yamaha maxter 125 najbolji motor u svojoj klasi
4 takta, vodeno hladjenje, diskovi na oba tocka....
pocinjem stekati pare za njega!!!
ako neko ima neku primjedbu na motor volio bih kada bi to iskustvo podijelio sa nama ostalima!!!
[ fade @ 06.06.2006. 12:18 ] @
to uopste nije motor ,tj skuter je za mene smesno ,kao bajs sa motorom ,kolko god isao ,ipak dok ti nestisnesh kvacilo i cujes kako masina cepa u mestu 9k rpm ,nemoj kupovati motor.
[ silent_bob @ 06.06.2006. 18:28 ] @
Citat:
fade: to uopste nije motor ,tj skuter je za mene smesno ,kao bajs sa motorom ,kolko god isao ,ipak dok ti nestisnesh kvacilo i cujes kako masina cepa u mestu 9k rpm ,nemoj kupovati motor.

ovo i nije neka primjedba na sam motor ili skuter!!!
ako neko ima pravih promjedbi i iskustava sa ovim motor bolje bi dosle!
[ lancia88 @ 06.06.2006. 20:34 ] @
Pozdrav,

lafe, debelo si skrenuo sa teme, pokreni radje jednu takvu sa svojim zeljama da kupis motor, ovde se ipak radi o impresijama o nekom motoru a ne savetima za kupovinu.
[ palomas @ 07.06.2006. 07:38 ] @
Ako nekog zanima razlika u zvuku Hyosunga, prije i nakon vađenja prigušivača iz auspuha, to može čuti ovdje:

http://www.alternativecruisers...iles/silencer_before_after.wav

Sajt provjereno radi, možda će vam trebati malo vremena da se učita!
[ lancia88 @ 07.06.2006. 09:52 ] @
Pozdrav,

da, razlike ima svakako i to ne one bukacke, tek da tandrce, vec je bas razlika u samom zvuku u onom smeru gde je i potrebna. Skroz OK zvuci, kao da ima ne 250 nego barem 260ccm :)

Sala, naravno, mislim da je ovo realno skroz dobro resenje za zvuk.
[ palomas @ 07.06.2006. 10:17 ] @
Slažem se s tvojim opažanjima, zvuk je i dalje ostao kultiviran, a stvar je ukusa kako će se kome više dopasti.. iskusno uho pravih bajkera ovdje odmah može čuti svih 28-30 konja u mašini, samo ne znam koliko si ih ti uspio nabrojati:)))))))?
Jedino mislim da kod dugačkih vožnji (pre)više decibela može prije dovesti do umora vozača.
[ lancia88 @ 07.06.2006. 15:31 ] @
Pozdrav,

he,he, ne umem brojati konjske snage na uvce, moja zapazanja su iz licnog islustva sa voznjom, tu mi brojanje ide vec nesto bolje :)

U svakom slucaju, zvuk je itekako bitna stavka kod motora ove kategorije, svojevremeno su Japanci eksperimentisali sa svacime ne bi li postigli onaj zvuk koji Harley dvaja od konkurencije jer su u svemu (sem eventualno u prenosu) vec dostignuti i preteknuti te je samo pitanje vremena kada ce se neki od brandova dovoljno afirmisati da ga skine sa trona cak i u SAD.
[ silent_bob @ 07.06.2006. 17:53 ] @
Citat:
lancia88: Pozdrav,

lafe, debelo si skrenuo sa teme, pokreni radje jednu takvu sa svojim zeljama da kupis motor, ovde se ipak radi o impresijama o nekom motoru a ne savetima za kupovinu.


ok ok
izvinjavam se ako sm pogrijesio ali ipak naslov teme je " Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!"
pa sam mislio da bi ovoj temi vise prilicili saveti o kupovini motora nego neki drugi, ali grijesi covjek...
[ lancia88 @ 07.06.2006. 18:19 ] @
Pozdrav,

nije rec izvinjenju vec o prakticnoj strani price, u zasebnoj temi postoje vece sanse da neko pomogne, ovde nas postuje konkretno nekolicina koji ne mirisemo uopste ocito skutere pa ne znam koliko mozemo cutanjem da budemo od koristi.
[ vladd @ 07.06.2006. 19:24 ] @
Hjosung, po meni, bolje zvuci sa silencerom, bez doticnog ima previse reskih tonova. Inace, necemo valjda pod ovakvom temom da pokrecemo diskusiju "koliko trosi" i da li se isplati. Ne misli valjda neko sa "cruiserom" da dostavlja pice ili brzu postu. :)
[ lancia88 @ 07.06.2006. 19:32 ] @
Pozdrav,

izvini, a odakle sad ta pamet da li neko samo dostavlja postu pa pita koliko trosi? Mozda Ti nije palo napamet da nekome to znaci zbog velike kilometraze pa je rec jos i o voznji udvoje, na dva motora? Naravno, uopste ne moras da diskutujes u raspravi koja Ti je ispod nivoa, to je uvek dobro i uspesno resenje...
[ vladd @ 07.06.2006. 20:12 ] @
Izvinjavam se na "pameti", posto sam u civilizovanom delu zemljine kugle, ima benzinskih stanica na rastojanju od 100m, do maksimalno 20km, sto ce da "pokrije" svaki rezervoar, bilo da se voze dvoje ili cetvoro. a "Afrika safari" ipak nije "masovna" potreba.
Ako je vec "best buy" onda pokusavam, zbog zabave i zadivoljstva voznje motora, da izbegnem "misju" pricu o "ustedama" na svakoj mrvici, mozda i plin da ugrade.
Kome je motor "obaveza", ili "radno mesto", sazaljevam iskreno.
[ lancia88 @ 08.06.2006. 07:01 ] @
Pozdrav,

da, da, sazaljenje je svakako vise nego velikodusna stvar ali zaista nije trebalo, komotno je moglo prema predlogu iz zadnje recenice mog prethodnog posta, slobodno. Uostalm, informacije radi, u bilo kakav Best buy se uklapa i potrosnja, stagod da se kupuje a sluzi za voznju, nije moj vec opsti standard.
[ NikolaVeber @ 11.07.2006. 13:06 ] @
Palomas, kakvi su utisci posle par meseci (ima li vec toliko)? I dalje zadovoljan? :)
[ vladd @ 11.07.2006. 15:17 ] @
Da nije covek, ne daj boze, pao sa motora. Ili ostao bez benzina na putu za Kaliforniju.
[ lancia88 @ 11.07.2006. 17:49 ] @
Pozdrav,

hajde da i ja ne precutim jednu provokaciju: koju to masinu vozis pa ti nije vazna potrosnja, koliko prelazis sa njom tokom sezone recimo, ako imas odgovor na neko od ovih pitanja, mozemo da nastavimo diskusiju, ako ne, preskoci temu o potrosnji, ja ne padam na smajlije i vidim ih samo kao alibi za provociranje.
[ Ozzy @ 11.07.2006. 18:22 ] @
Imam srecu, da ono sto zelim (vec duuuuuugo) to i vozim:


@palomas

"Inače je ovo po dizajnu i izgledu vjerna kopija HARLEY DAVIDSON modela Fat Boy"

Nista se ne moze porediti sa Harley-om.
[ ton_majstor @ 11.07.2006. 20:06 ] @
DEBELI je CAR!

Ove zubarske bušilice što zuje unaokolo te ili odvedu u smrt ili kod lekara ili traže grdne pare da bi išle.

Debeli te odvede gde hoćeš!

BRM-BRRM-BRRRRM!

Pozdrav!
[ vladd @ 12.07.2006. 21:05 ] @
@Lancia88

"Pozdrav,

hajde da i ja ne precutim jednu provokaciju: koju to masinu vozis pa ti nije vazna potrosnja, koliko prelazis sa njom tokom sezone recimo, ako imas odgovor na neko od ovih pitanja, mozemo da nastavimo diskusiju, ako ne, preskoci temu o potrosnji, ja ne padam na smajlije i vidim ih samo kao alibi za provociranje."

Nadam se da covek nije pao. A da li ti padas na smajlije ili izgaras na provokacije, to je tvoja stvar. Ako ti trebaju neki odgovori, licni, posalji pitanje na PM, da ne davimo ljude sa off...

Ako ne mozes da pruzis kvalitet, onda se "okreni ka vecini". To je pitanje "ustede goriva". Ako nema strucne ili tehnicke pomoci ili uputstva, vezi se za najrasprostranjeniji kriterijum "mala potrosnja". To je poenta ili gresim?

Pozdrav, takodje.
[ NikolaVeber @ 30.09.2006. 19:34 ] @
Tema je malo zastarela... nadam se da ce neko primetiti:

Ima li modela u rangu GV250 bez lanca?
(kardan valjda, zatvoreni sistem prenosa)


I koliko je lanac zapravo tesko i skupo odrzavati?



Edit: upravo nadjoh da Yamaha 535 Virago ima kardanski prenos, ali ne uspevam da pronadjem nista u klasi 250 ccm.


Evo linka koji bi mogao da koristi:
http://www.chuckhawks.com/cruiser_motorcycle_chart2.htm

[Ovu poruku je menjao NikolaVeber dana 30.09.2006. u 20:53 GMT+1]
[ lancia88 @ 30.09.2006. 19:46 ] @
Pozdrav,

koliko ja znam, nema modela sa tako malom kubikazom sa kardanskim prenosom. Lanac se inace odrzava podmazivanjem i povremenim dotezanjem, podmazuje se danas uglavnom sprejevima a prema pravilnom odrzavanju trebali bi se adekvatnim sprejevima prethodno ocistiti od postojeceg sloja masti i prljavstine. Ova operacija se ponavlja na 300-500 predjenih km, nije teska a uz centralni stender nije ni problematicna tako da je sam covek veoma komotno izvodi. Kda ne postoji centralni stender onda je komforno ako se radi udvoje. Ispocetka traje 10-20 min a kasnije vremenom spadne na 5 min uglavnom dok se frekventnost podmazivanja kod vecine smanji i na dvostruko duze vremenske intervale, to se prostonarodski zove lenjost (nisam kupio motor da ga odrzavam nego da ga vozim). Dakle, najveca prepreka je ustvari samodisciplna i savesnost prema svom motoru. Vek lanca (mahom se menja u setu sa sve lancanicima) je razlicit, od nekih 10-12/15 000 km kod manje kvalitetnih sprava do 30-35 000 km za kvalitetnije Japance recimo a cena seta ume da zavarira cak i do 100-150 eura, zavisno od modela.
[ NikolaVeber @ 30.09.2006. 19:58 ] @
Da li se zatezanje i zamena daju izvesti u kucnoj radinosti? (pre svega zatezanje, posto je cesca operacija od zamene)

[Ovu poruku je menjao NikolaVeber dana 30.09.2006. u 21:12 GMT+1]
[ lancia88 @ 01.10.2006. 00:00 ] @
Pozdrav,

da, zatezanje radis uglavnom sam, operacija nije teska, posebno posle prvih par puta. Kroz centar zadnjeg tocka prolazi osovina na kojoj se nalazi zadnji prenos, kocnica itd. Ona je za nosace i ram ucvrscena srafom sa jedne te maticom sa druge strane. One se popuste i onda se prebazira na srafove za stelovanje, to radis paralelno sa obe strane motora sto ume biti malko teze za kolena, zavisno koliku kilazu nose u tom trenutku :). Dotezanje vrsis kombinacijom odokativnog metoda i mernih tolerancija zadatih uglavnom an samom ramu. Kasnije sam osecaj preuzima tu ulogu, nije realno tesko. Zamenu ne vrsis sam, mozes naravno, ali to je kao da se odlucis da ces sve na motoru raditi sam, utoliko mozes jer sve to iobnako covek zavrsi, Ti ili majstor, ako razumes sta zelim reci. Uz razumnog majstora, to nije uopste skupa operacija i ne odvija se tako cesto, naveo sam glavne normative za zamenu seta lancanika i lanca. lanac se vremenom isteze i nije ga vise moguce dotezati u jednom trenutku i tada se stavlja novi pa citav ciklus ispocetka ali stvar nije realno strasna ni kada je platis kompletnu.
[ mcrory @ 26.12.2006. 12:52 ] @
Apsolutno se slazem da je Hysong jako dobra kupovina.
E sad da li Comet ili Aquilla pitanje je ukusa...
[ vladd @ 26.12.2006. 15:35 ] @
Potpuno se slazem, Hyosung je ekstra "best buy", mada smatram da bi ovu temu trebalo podeliti na najbolju kupovinu, i na zelje i snovi.
Hyosung mi ne bi istisnuo Harlija iz "snova".

Poz.