[ mika @ 29.11.2002. 14:13 ] @
Da, to se meni desilo. Radim sa mišem i odjednom, kad pomerim levo-on ide desno, ili kliknem levim tasterom->on pomeri nagore. Nikakvu zakonitost nisam uspeo da primetim, kada i kako se to dešava, najgore je što može da prođe i 7 dana a da se ništa ne primeti a onda ceo dan "ludi" i ne mogu da smirim kursor. Čak kursor nekad pri pomeranju miša krene sam od sebe da kruži po rubovima ekrana!!???

Naravno, probao sam i KAV i NAV (najnovije) i ništa. Format C: iz recovery console (win2000 je u pitanju) pa fixmbr i fixboot i reinstalacija Window$a. Ništa. Zamena miša->pogađate-ništa.

U svim slučajevima miš je ponovo posle nekog vremena počinjao da "ludi". Možda je problem u portu, jedino nisam probao da donesem svoj optički Logitech koji se kači na USB i da ga prikačim ovde u firmu, ali sam nešto sumnjičav...

Dakle u pitanju je verovatno hardverski problem. Ima li spasa i da li je neko već imao ovako nešto kao problem???? 10X
[ Ivand @ 29.11.2002. 14:56 ] @
i pitanju je verovatno konflikt sa necim od hardwera
pogledaj u device manageru da li postoji tako nesto
ili mozda mis deli irq sa mreznom ili modemom pa kada se koriste u isto vreme dolazi do looodovanja
[ mika @ 29.11.2002. 15:03 ] @
Odlična ideja! Pogledaću sad to. Medjutim, brine me što je to počelo u poslednje vreme da se dešava, a kompjuter i Win su instalirani pre oko godinu ipo dana.

Hvala puno.
[ NikolaM @ 29.11.2002. 23:02 ] @
Meni se desi ponekad da mi se zakuca u neki od uglova monitora, i samo ga pomjerim i vrati se u normalu, imam ps2/usb optickog Logitech misa, prvo sam mislio da je u nekom konfliktu dok je bio na ps2, pa sam ga premjestio na usb, i opet to radi, ne mogu da provalim zbog cega.

Ako neko zna, neka pomaze
[ Ivand @ 30.11.2002. 00:42 ] @
opticki misevi imaju problema sa naglim pokretima ruke
to moze da bude problem
[ vlada13 @ 30.11.2002. 09:03 ] @
Ja imam new SHERPU od misha (no name) i ponedad hocje da prosheta po ekranu ali samo po jednoj osi i to za otprilike trecjinu ekrana. Kada udje u WIN dobije EPILEPSIJU (trese se). Isto vidim da se deshava mojoj tetki na DELL lap top-u sa Logitech mishom. U Device menager-u je sve OK, ne znam u chenu bi mogao biti fazon.
[ Corleone @ 30.05.2003. 18:37 ] @
Jesi li proverio mogućnost da se žice u kablu miša u blagom kontaktu između sebe pa to pravi probleme.
Probaj sa drugim mišem.
[ UroS @ 30.05.2003. 19:41 ] @
Citat:
Ivand:
opticki misevi imaju problema sa naglim pokretima ruke
to moze da bude problem


kako koji... logitech mx nova generacija optičkih miševa... www.logitech.com
[ virtualx @ 30.05.2003. 20:24 ] @
takvo nesto se i meni desavalo.
otvorio sam mis i vidio da se neke zice dodiruju.
to sam rjesio ,izolovao i proradilo je kako treba.
[ boki @ 31.05.2003. 03:31 ] @
Citat:
NikolaM:
Meni se desi ponekad da mi se zakuca u neki od uglova monitora, i samo ga pomjerim i vrati se u normalu, imam ps2/usb optickog Logitech misa, prvo sam mislio da je u nekom konfliktu dok je bio na ps2, pa sam ga premjestio na usb, i opet to radi, ne mogu da provalim zbog cega.

Ako neko zna, neka pomaze :)



Da, i ja sam imao bas te probleme sa SafeWay-ovim misem(optickim) al onda sam kupio Intelli-a i radi ko ludo
[ the.kum @ 31.05.2003. 07:29 ] @
Sad tek vidim da je Mika postavio pitanje jos prosle godine. Htedoh da napisem da je verovatno problem na ploci, tj na portu(jer covek kaze da je menjao misa i isto se desava, a nije javio da je otkrio konflikt) ali verovatno je Mika problem poodavno resio...
[ Mickey @ 31.05.2003. 20:43 ] @
Ma to opet ovaj Eldar odgovara na poruke od prosle godine, to je zbunio sve vas. Mislim ne vidim smisla da se odgovara na poruke starije od pola godine ali ajde...
Inace nigde mika nije pisao da ima opticki mis i da mu to pravi probleme.
Mozda preblizu monitora drzi mobilni, simptomi su slicni kada mobilni nesto radi.
[ wex-alpha @ 01.06.2003. 01:08 ] @
Da li ima neki progy, s kojim mogu pojacati preciznost (osvjezavanje) strelice?
U pitanju je XP i no name opticki mis.


[ Mickey @ 02.06.2003. 08:31 ] @
Na poslu pod Win98 koristim PS2 Rate Adjuster Plus a pod WinXP u Advanced podesavanjima za misa mozes to uraditi (pogledacu tacno kad budem kuci)