[ Body Bag @ 04.04.2006. 16:56 ] @
Po instalaciji FreeBSD-a 6.0 koji mi je na jednom drugom kompu primetio sam da su default fontovi koji dolaze standardno uz Xorg i vecinu linux distribucija(Type 1,TTF,Misc i ostali)dosta losije(odvartni su)izgledaju nego isti setovi fontova u Open BSD-u i Slack-u koje takodje imam-kao da je rendernig i skaliranje dosta losije-deluju nekako ruzno i trbusasto,a ukljucen je anti-alias....
Uporedjivao sam font.conf,local.conf i fontove sa Slack-om i OpenBSD-om i sve mi deluje isto,a i svi fontovi su na broju
Probao sam sve,editovao font.conf i fs.config fajlove,pravio fontdir i fontscale,koristio ttfmkidr,radio fc-cache -fv,ali nista sve ostaje uvek j...o isto-u principu su to isti fontovi,ali kao da im je rendering i alias losiji....
Probao sam i da dodam MS fontove i to je za malecku nijansu popravilo svari,ali.....
Sta da radim?Polako pocinjem da gubim zivce....
Cime se,recimo,prebacim u Open BSD i Slack razlika je drasticna-fontovi su tu lepo zaobljeni i popunjeni,i deluju dosta ostrije...
Hvala unapred!
PoZ!
[ z@re @ 04.04.2006. 18:15 ] @
Vjerovatno nije ukljucen antialiasing kako treba. Ne da mi se sad trazit, al objasnjeno ti je u Handbook-u kako se postavlja tacno. Ne vidim drugi razlog za ovo, ocito nije problem do samih fontova, vec do nacina renderiranja fontova.

[Ovu poruku je menjao z@re dana 04.04.2006. u 19:16 GMT+1]