[ ygor_bec @ 07.04.2006. 14:46 ] @
bok.
zanima me kako instalirati font u FREEHANDU?
skinuo sam par super fontova .ttf i normalno rade u WORDU,ali u FREEHANDU i Corelu ih nema.
pa me zanima jel ima neka caka da rade u FREEHANDU???
radimo logo (zadatak na faksu) u freehandu,i baš sam našao taj jedan font ali ga nema u FREEHANDU.
hvala na pomoći.
[ sheep @ 08.04.2006. 14:13 ] @
Pa ako koristis Corel 12 imas u nekom njegovom folderu FontNav otvori taj program i pomocu njega nađi font koji si skinuo i onda ga instaliraj. Ja mislim da bi ga onda trebao imati i u freehandu.
[ henrik @ 10.04.2006. 21:53 ] @
Pretpostavljam da imaš Corel stariji od ver12, pošto te verzije, kao ni Freehand, ne podržavaju Unicode.

Btw, verovatno ćeš morati da se prebaciš na nešto drugo, pošto će sa Adobeovom akvizicijom Macromedie FH 99% biti napušten.
[ milekinez @ 04.04.2009. 18:32 ] @
vidi fontovi se ne instaliraju u fri hend ili korel nego u sistem ako ga vidi jedan program trebali bi svi da ga vide ukoliko je sve u redu sa fontom imaces problema samo sa tim da fri hend nema jezicku podrsku za ostale jezike podrzava isklucivo engleski instaliraj adobi tejp menadzer i ako on prihvati font radice i u fri hendu ako su fontovi tip jedan bez ovog adobijevog ceda ti ne vredi za bilo koji program