[ ImPlant @ 03.12.2002. 19:38 ] @
posto nemam reci pogledajte sami
http://www.sv.gov.yu/

.
[ caiser @ 04.12.2002. 00:27 ] @
Jel ovo meni Galeon u kvaru ili se ceo sajt sastoji od jedne rečenice i glupe SZI gif sličice kao pozadine? Nadam se da je ovo prvo jer ako nije onda je ovo stvarno bruka.
[ RedHat @ 04.12.2002. 01:01 ] @
Nije ovo nista, pogledajte sajt Fakulteta politickih nauka na www.fpn.bg.ac.yu
[ -zombie- @ 04.12.2002. 01:07 ] @
prvo, na njemu ima nesto.

drugo, fakultet politickih nauka se ne bavi nicim vezanim za internet, pa ne bi ni ocekivao neku opasnu prezentaciju...
[ Aleksandar Marković @ 04.12.2002. 12:49 ] @
Official site is
http://www.gov.yu/informatics/

a i on će biti redizajniran po uspostavi ... nove nam zajedničke države...
[ Batica @ 04.12.2002. 14:55 ] @
Meni samo nije jasno kako ih vise nije sramota. Koji je to nivo diletantizma, bahatosti i neodgovornosti. Ja sad treba da platim porez od ovoga sto radim da bi ti pederi tamo dobili platu?
[ ImPlant @ 04.12.2002. 16:37 ] @
pa ne znam bas koliko to njima ide love od tog poreza, neverujem da je nesto mnogo:-). ali sam siguran da imaju veci budzet od gradskog zavoda za informatiku ko ji je otprilike ovakav:
ZAVOD ZA INFORMATIKU I STATISTIKU
Materijalni troškovi 5.500.000
Nabavka računarske opreme 8.000.000
radi se o din za jednu god.

i neje nesto :-)

.
[ Ivan Dimkovic @ 04.12.2002. 17:08 ] @
Citat:
Batica:
Meni samo nije jasno kako ih vise nije sramota. Koji je to nivo diletantizma, bahatosti i neodgovornosti. Ja sad treba da platim porez od ovoga sto radim da bi ti pederi tamo dobili platu?


Zali se svom kongresmenu :))))))
[ Batica @ 04.12.2002. 19:52 ] @
Pa znas sta, ove godine ce se 50% budzeta potrositi na "socijalu" i izmedju ostalih takve zavode, institute etc gde ocigledno niko nista ne radi. To isto je radio i Milosevic samo sto tih 50% je bilo jako malo para. Ljudi su sludjeni kao eto reforme i rastu plate. Nisu to reforme, reforme su kada ti ne trosis 50% budzeta na razna sranja. Posto su tamo sve eksperti, savetnici, doktori etc neka brate izadju na trziste sa svojim titulama i neka zarade sebi plate. Reforme su kada pozatvaras takva sranja i kazes lepo gospodo vi imate titule i razna zvanja vama nece biti problem da zaradite, kao sto su uradili Slovenci.
I sada ce oni nas da jure zbog poreza a nece da jure te pedere da rade nesto.
[ Ivan Dimkovic @ 05.12.2002. 08:37 ] @
Batice,

Vladine institucije ne zaradjuju pare, ni u USA ni u EU - vladine institucije su uvek na budzetu - savezni zavod za informatiku mi lici na sve samo ne na AD, DD, D.O.O, SZR/STR/SUR - to je zavod koji je u funkciji tela koje Vladi predlaze IT resenja - drugo je pitanje da li nam ovakav zavod treba i dokle nam treba (dok se ne formira jaka IT industrija koja bi sama mogla da iznosi predloge za enterprise resenja..).

Zavod nije isto sto sto i institut - institut (recimo za razvoj u radio tehnici, chip design, itd..) bi trebalo da se delimicno finansira od drzave a delimicno (u zavisnosti od uspeha njegovih inzenjera) od privatnih projekata.

Sad, pitanje je koliko je taj zavod dobar, na osnovu cega donosi odluke i da li je potpuno nezavistan od necijih privatnih resenja.. no to je vec off topic. Ali je svakako neophodan - jer drzava mora imati neko svoje ekspertsko telo koje procenjuje resenja iz industrije.
[ ImPlant @ 05.12.2002. 14:27 ] @
*ebes ti to ekspertsko telo koje se bavi informatikom (znaci trebalo bi da su eksperti za informatiku, zar ne?) a imaju web prezentaciju koja se sastoji od jedne recenice i jedne slike u pozadini.