[ hieros @ 14.04.2006. 15:06 ] @
Zbog video nadzora potrebno mi je da se kompjuter sam pali i gasi. U windowsu ima opcija za zakazano gasenje ali nema za paljenje. Pa sam dosao na ideju da kreiram prekidac koji ce se palitii svakog dana u 7 sati. Jedini problem je sto nemam nikakvu semu, pa bi mi puno olaksalo posao ako neko zna gdje mogu da nadjem sheme i sl.
[ centaur79 @ 14.04.2006. 18:26 ] @
Koje napajanje tvoj racunar koristi ?

Ako je AT onda to mozes izvesti i sa najobicnijim tajmerom (mehanicki, digitalni).

Ako je ATX sto je veca verovatnoca, onda ti ne treba prekidac vec taster.
Ja ne znam kako bi mogao da se napravi elektronski taster koji bi u odredjeno vreme mogao da ti ukljucuje racunar (siguran sam ce ti neko sa foruma vec ponuditi resenje), ali ne bi bilo lose da ukoliko to nisi do sada proverio - da vidis da li ti osnovna ploca podrzava tu opciju (neke ploce u bios-u imaju mogucnost podesavanja automatskog ukljucivanja racunara u odredjeno vreme/dan itd)..
[ Aleksandar Đokić @ 15.04.2006. 15:54 ] @
ha pazi moju ideju...ti na tvom racunaru imas prekidac preko kog palis racunar rukom, el tako?

e pa, ako je tako, uzmes te zice koje spaja prekidac kada ga pretisnes i napravis da ih spaja neko el. kolo (tajmer), kako bi kolo izgleda stvarno neam pojma al eto, mozda ti se ideja svidi
[ Horvat I @ 15.04.2006. 20:00 ] @
Uđi u bios!
[ marijan_e @ 15.04.2006. 21:26 ] @
nemora značit da može u biosu ali 90% može
[ dendic @ 16.04.2006. 07:34 ] @
Kupis mehanicki tajmer,kosta ti 3 eura (onaj krug sa puno sitnih zuba oko uticnice ). U Biosu postavis opciju da se kompjuter sam pali kad dodje struja (u power managmentu ).Znaci kad ti mehanicki tajmer ukljuci ujutro 220, preko Biosa se PC ukljuci.
[ Igorn @ 03.05.2006. 22:27 ] @
Ja koristim (testiram) program "Auto PowerOn & ShutDown v 2.00" radi u win okruzenju.
[ tchm @ 04.05.2006. 12:08 ] @
Najlaksi nacin ti je da podesis u bios-u da ti se ukljucuje komp u neko odredjeno vreme. Ako ti ploca ne podrzava, sta da ti kazem osim da kupis neku bolju plocu. Ja sam sebi podesio da me racunar budi ujutru, a u "start up"-u sam podesio da se pokrene MvPlayer.......pa kad oplevi muzika i juuuuuuu.