[ Lalemajstormoler @ 14.04.2006. 21:05 ] @
Danas sam nabavio Audio/Video Sender i RF Converter
Imam 10tak Tv aparata,koje sam hteo da povezem bezicno preko ova dva uredjaja,ali ne znam kako,i da li je to uopste moguce?
Na A/V Senderu imam Video in ,Video aut i skart
Na RF Converteru imam isto sto i na Audio/Video Senderu,kako da to povezem na kablovsku antenu,da bi dobio na sve TV aparate signal?
Poz......Lale
[ zokaaa @ 14.04.2006. 21:40 ] @
Citat:
bobicbranislav2000: Danas sam nabavio Audio/Video Sender i RF Converter
Imam 10tak Tv aparata,koje sam hteo da povezem bezicno preko ova dva uredjaja,ali ne znam kako,i da li je to uopste moguce?
Na A/V Senderu imam Video in ,Video aut i skart
Na RF Converteru imam isto sto i na Audio/Video Senderu,kako da to povezem na kablovsku antenu,da bi dobio na sve TV aparate signal?
Poz......Lale

Mislim da ćeš teško moći to da izvedeš. Naime sender radi na jednom kanalu ( obično UHF ) i distribuira audio i video signal koji mu dovedeš na ulaz. Znači na primer dovedeš iz kamere audio i video signal na sender. Uključiš ga u struju i on to prosleđuje recimo 50-100m. Možeš da ga gledaš na svim TV-ima i to na kanalu na koji radi a tražiš ga kao normalan kanal. Zaista ne znam kako bi distribuirao sve signale iz kablovske pa da na različitim TV-ima gledaš različite kanale. Mogao bi eventualno na svim televizorima da gledaš jedan isti program ali mislim da Ti to nije ideja. Pozdrav.
[ Lalemajstormoler @ 14.04.2006. 23:51 ] @
Citat:
zokaaa: Mislim da ćeš teško moći to da izvedeš. Naime sender radi na jednom kanalu ( obično UHF ) i distribuira audio i video signal koji mu dovedeš na ulaz. Znači na primer dovedeš iz kamere audio i video signal na sender. Uključiš ga u struju i on to prosleđuje recimo 50-100m. Možeš da ga gledaš na svim TV-ima i to na kanalu na koji radi a tražiš ga kao normalan kanal. Zaista ne znam kako bi distribuirao sve signale iz kablovske pa da na različitim TV-ima gledaš različite kanale. Mogao bi eventualno na svim televizorima da gledaš jedan isti program ali mislim da Ti to nije ideja. Pozdrav.

E ovako da remiziramo,nije mi problem ni da pokazujem musterijama isti program na svim Tv aparatima,i to je ok.
Ko bude hteo detaljnije stavicu drugu antenu i OK.
Nego mene sad zanima jedno,posto na A/V Senderu imam skart znaci da bi ja trebao kablovsku ukljuciti u TV,a skart,jedan kraj u taj isti Tv,a drugi kraj u A/V Sender,znaci da mi onda nije ni potrban AV RF Conecter,da li sam u pravu?
Poz......Lale
[ buljko @ 15.04.2006. 01:33 ] @
AV i RF su pojmovi iz razlicitih prica. U principu je tako ali... Postoje televizori (retko, ali postoje) koji imaju SAMO Video Out na SCART konektoru pa, obrati paznju i na to. Mozda je elegantnije resenje da kablovsku umuvas u neki VCR pa da sa njegovog SCART-a (ili sta vec ima) signal odvedes u Video sender. U tom slucaju bi mogao na ostale TV proslediti i neki drugi (kvalitetniji) signal.Trece resenje je povezivanje nekog kompa sa istim VCR-om pa bi mogao na vise televizora odjednom vrteti i svoju reklamu!
[ zokaaa @ 15.04.2006. 20:28 ] @
Citat:
bobicbranislav2000: E ovako da remiziramo,nije mi problem ni da pokazujem musterijama isti program na svim Tv aparatima,i to je ok.
Ko bude hteo detaljnije stavicu drugu antenu i OK.
Nego mene sad zanima jedno,posto na A/V Senderu imam skart znaci da bi ja trebao kablovsku ukljuciti u TV,a skart,jedan kraj u taj isti Tv,a drugi kraj u A/V Sender,znaci da mi onda nije ni potrban AV RF Conecter,da li sam u pravu?
Poz......Lale

Potpuno si u pravu. Dovoljno je da imaš matični TV u koji ćeš uključiti kablovsku. Iz njega skartom uđeš u video sender. Tim TV-om komanduješ koji će kanali biti na svim ostalim televizorima. Konvertor ti u tom slučaju nije potreban jer ti sender već ima i tu funkciju + radi kao mali predajnik. Mislim da je to otprilike sve. Pozdrav.
[ Lalemajstormoler @ 20.04.2006. 23:58 ] @
Citat:
zokaaa: Potpuno si u pravu. Dovoljno je da imaš matični TV u koji ćeš uključiti kablovsku. Iz njega skartom uđeš u video sender. Tim TV-om komanduješ koji će kanali biti na svim ostalim televizorima. Konvertor ti u tom slučaju nije potreban jer ti sender već ima i tu funkciju + radi kao mali predajnik. Mislim da je to otprilike sve. Pozdrav.
Zahvaljujem.
[ zokaaa @ 21.04.2006. 09:00 ] @
Citat:
bobicbranislav2000: Zahvaljujem.

Možda bih ipak trebao da proverim dali si Ti to pravilno vezao uz ladno pivo. Šalim se, pozdrav.
[ Lalemajstormoler @ 22.04.2006. 01:18 ] @
Citat:
zokaaa: Možda bih ipak trebao da proverim dali si Ti to pravilno vezao uz ladno pivo. Šalim se, pozdrav.

Najmanji je to problem,ako si blizu mene navrati slobodno.
Poz......Lale
[ zokaaa @ 23.04.2006. 08:31 ] @
Citat:
bobicbranislav2000: Najmanji je to problem,ako si blizu mene navrati slobodno.
Poz......Lale

Kad budem bio u prolazu, rado. Pozdrav i svako dobro.