[ fascinom @ 07.12.2002. 12:59 ] @
Dobi sa od prijatelja CD sa BeOS R5 instalaciskom fajlovima. Zapravo na CD-u se nalaze dva file-a:
- boot.catalog
- floppy.img
Kako se cijela stvar instalira ? Na internetu ne mogu naci upute sto bih mogao raditi sa ovim fajlovima.
Unaprijed se zahvaljujem.
[ Goran Rakić @ 07.12.2002. 13:41 ] @
pa valjda ovaj image pomoću dd-a nasnimiš na floppy, pa boot-uješ...
[ stinger @ 07.12.2002. 14:25 ] @
ako je kopija originala cd bi trebao da bude bootabilan... e sad...

ovde imas BeOS 5.0 instalacioni .exe
http://download.drenik.net/spawn/opis.php?idprogram=1182
[ Gojko Vujovic @ 08.12.2002. 10:14 ] @
Ako cd ipak nije butabilan na toj mašini, sa rawrite programom u windowsu ili dd u linuxu možeš napraviti tu disketu. Može se besplatno skinuti sa neta rawrite, potraži. Korisi taj floppy.img fajl za kreiranje diskete.
[ fascinom @ 14.12.2002. 07:50 ] @
Kreiranje boot disk-a sa "dd" komandom je proslo o.k.
Javio se drugi problem..
Nakon pokretanja instalacije (prodje onaj pocetni ekran), odradi i provjeri sve sto treba (malo zastane kod rada sa hard-om), blinkne ekran, jos malo vuce sa CD-a podatke i nista...
Stoji crni ekran do besvesti.

Ne znam o cemu se radi. Moze li neko ko je vec imao ovakav problem napisati nesto sto bi pomoglo !?

Hvala.
[ fascinom @ 10.01.2003. 12:43 ] @
Problem je rijesne. Instalirao sam BeOS i upravo brows-am iz njega :)))
Jos da pokrenem divx iz njega :)

[ d3wil @ 18.04.2004. 18:11 ] @
e kad bi meni neko htio reci kako da instaliram BeOS bio bih mu dozivotno zahvalan...

Imam neki instalacioni exe (5 mb) i pokrenem ga, on mi instalira i sve to..........
ali isti problem kad pokusham da ga bootujem samo stoji onaj Splash Screen 3 sata, nikako da se bootuje BeOS.

Ajte pomagajte :o)
[ codemaster @ 08.06.2004. 20:12 ] @
I ja sam pokusao ali nisam uspeo, iz istog razloga, nece da se butuje...

Onda sam cuo od druga da nije problem u instalaciji vec u Windows verziji, valjda si instalirao iz Windowsa? (cim je exe file;)
Dakle, sve fino radi kad se instalira iz 98-ice, iz XP-a nece :-(
[ d3wil @ 14.06.2004. 00:40 ] @
sve se fino instaliralo iz XP-a , ali BeOS nece da se Bootuje...