[ gooxy @ 19.04.2006. 15:25 ] @
Instalirao sam Oracle 9i zarad ucenja. No pri pokretanju SQLPlus-a trazi mi username, password i hoststring koje ja ne znam. Rekose mi da defaultni username i ostalo ima na webu ali ih ja ne nadjo. Moze li mi ko pomoci
[ _owl_ @ 19.04.2006. 15:38 ] @
Ako zelis da koristis test bazu koja dolazi uz Oracle uloguj se kao user scott i password-om tiger. Nisam siguran ali zar te prilikom instalacije ne pita za dodeljivanje lozinke za korisnika system (ili sys)?? Hostname moze biti praza ako se kacin na bazu koja se nalazi na istom kompjuteru.
[ gooxy @ 19.04.2006. 15:53 ] @
Ovo sa scott i tiger je upalilo. U polje host string nisam nista upisao posto je baza na istom kompu. Hvala puno! Inace, prvi susret sa Oraclom sam imao pre neki dan tako da puno ne znam. Mozes li mi reci kako da promenim ovaj usernaem i password, ili bar me uputi na neki sajt, ili neki prikladan tutorial gde bi mogao te neke osnone stvari da naucim, bez ulazenja u detalje! Hvala unapred
[ _VampiR_ @ 13.05.2006. 07:17 ] @
Veliku vecinu stvari vezanih za Oracle imas na www.orafaq.net/faq2.htm a imas i Oracle Technet gdje se mozes registrovati i pregledati i skidati zvanicnu Oracle dokumentaciju u PDF ili HTML formatu.

Moja ti je preporuka za pocetak da procitas Oracle Database Concepts i Oracle Database Administrator's Guide, a onda ce ti biti jasno u kojem ces pravcu krenuti i na sta ces obratiti paznju.