[ digisatplus @ 19.04.2006. 23:59 ] @
Stvarno bezobrazluk i monopol Telekoma Srbije nema smisla, po informacijama sa RTS-a poskupljenje usluga fiksne telefonije oko 10% i menjaju se zone. UAA T.S.
[ Marenović Slaviša @ 20.04.2006. 00:53 ] @
Proveri malo bolje informaciju. Ja cuh nesto kao poskupljenje od 100 % u lokalu , sto ce reci SMIN.
Jako yebeno.
[ Konkord1984 @ 20.04.2006. 07:25 ] @
Jeste, u lokalu ce cene biti vece za 100 odsto. A ne znam sto na TV-u pominju nekih 10 posto. Mozda je to neko poskupljenje generalno, kada se sve obracuna.

Evo, lik iz Telekoma je naveo primer za oblast 011: Gradjani iz bg, koji razgovaraju medjusobno, imace 2 puta skuplji razgovor. Medjutim, kada neko iz BG pozove nekog van grada, a isto sa pozivnim 011(Mladenovac, Sopot...) imace 2 puta jeftiniji razgovor no do sada.

Sve u svemu, opet cemo mi osetiti po dzepu pa kako god oni to objasnjavali.
[ time @ 20.04.2006. 07:54 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/171790/2#1122099
[ vladobk @ 16.10.2008. 10:45 ] @
Šta cemo sad opet pokupljenje 100%. Niko im nista ne moze cist monopol. Napušštam internet!!!!!!!!!!
[ Marko543 @ 05.06.2013. 09:34 ] @
ja sam se vec navikao na poskupljenja.. tako da nije nista novo bice ih jos sigurno...
[ calexx @ 05.06.2013. 09:59 ] @
Misliš na ova poskupljenja iz 2006. godine o kojima je tema?
[ bachi @ 05.06.2013. 11:41 ] @
Mene zanima kako neko može da se navikne na poskupljenja?
[ gwork @ 12.02.2014. 18:05 ] @
Poskupljenje usluga postaje nas uobicajeni nacin zivota :)
[ bachi @ 30.06.2014. 14:19 ] @
Ijopet...

Citat:
Poskupljuje fiksni telefon

Izvor: B92

Beograd -- Kompanija Telekom Srbija uvodi promene u fiksnoj telefoniji uz korekciju cena pretplate i načina tarifiranja, saopšteno je iz kompanije.

Istovremeno, kako se navodi u saopštenju, BOX paketi će biti unapređeni i prilagođeni različitim potrebama korisnika.

Mesečna pretplata za fiksnu telefoniju od avgusta meseca iznosiće 659 dinara sa PDV-om, umesto sadašnjih 516 dinara (sa PDV-om), navode u Telekomu.

Ranije impulsno tarifiranje zameniće tarifiranje poziva po minutu. U mesečnu pretplatu će biti uključeno 150 besplatnih minuta za razgovore ka svim korisnicima fiksne telefonije u domaćem saobraćaju.

Umesto mesne i međumesne tarife, kao i tarifa za slabiji i jači saobraćaj, celokupna mreža fiksne telefonije predstavljaće, kako je navedeno, jedinstvenu nacionalnu zonu i pozivi ka fiksnim telefonima u Srbiji, bez obzira na pozivni broj, tarifiraće se po jedinstvenoj ceni od 1,2 dinara sa PDV-om po minutu razgovora tokom celog dana.

U Telekomu ukazuju i da opredeljujući se za BOX paket, korisnici ostvaruju značajnu uštedu u odnosu na korišćenje željenih usluga pojedinačno.

Od avgusta u ponudi Telekoma Srbija će se, kako je istaknuto, naći i Box 2 paketi, koji pored fiksne telefonije uključuju još jednu uslugu koju korisnik sam bira (pristup internetu, IPTV ili mobilna postpaid linija).

"Korisnici koji se opredele za Box 3, pored usluge fiksne telefonije i pristupa internetu imaju mogućnost da u paket uključe još jednu uslugu po sopstvenoj želji (IPTV ili mobilna postpaid linija)", ističu u ovom preduzeću.

Svi aktuelni i budući korisnici Box paketa imaće dodatnu pogodnost da sa fiksnog telefona neograničeno i besplatno razgovaraju sa svim pretplatnicima fiksne telefonije Telekoma Srbija, odnosno sa više od 2,5 miliona domaćinstava u Srbiji, dok će svi oni koji u okviru BOX-a koriste uslugu pristupa internetu dobiti novu, veću brzinu do 10 Mbit/s.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...06&dd=30&nav_id=870247


Dakle, ko ima Box paket, moći će da priča neograničeno unutar mreže, a ko plaća "samo" 659 dinara, dobiće jedno veliko ništa.
[ bakara @ 30.06.2014. 14:45 ] @
Telekom pravi varijantu da moras koristiti sve njihove usluge i koristi dominantan polozaj na trzistu...
I sta posle da uradi neko ko nema mogucnosti da koristi taj box paket, osim da cuti i placa....alternativu bas i nema.
[ calexx @ 30.06.2014. 15:06 ] @
Dobitna kombinacija, ISDN sa dve linije i Box sa valjda pravim flet razgovorima u fiksnoj a ne lažnim kao što je kod SBB-a. ;) Jedino što nije trebalo da dele mobilne minute na njihove i tuđe.

Nadam se da su ove cene sa PDV i da mobilni internet po potrošenom saobraćaju prelazi na (spori) flet.
[ electricity001 @ 30.06.2014. 15:22 ] @
Nigde ne piše koliko će da bude minut ka susednim državama sa kojim se Srbija graniči, dosad je bilo jeftinije nego ostatak evrope, i ista cena bez obzira da li se zove mobilni ili fiksni.
[ Iksi @ 30.06.2014. 15:50 ] @
zato cu ja da predjem na sbb. Ovi lopovi kradu, i pri tom su odvratni
monopolisti.
Oduvek su bili bahati i bezobrazni prema korisnicima, jer im se moglo.
[ bakara @ 30.06.2014. 15:53 ] @
Nije ni sbb nista bolji...a ni jeftiniji.

Nego jel moze nekako taj box paket da se koristi bez interneta i TV?
[ calexx @ 30.06.2014. 16:02 ] @
Može, biće novi Box sa fiksnim i mobilnim bez interneta i TV. Ili bi ti hteo Box a u njemu samo fiksni telefon? ;)
[ anon325 @ 30.06.2014. 17:28 ] @
Citat:
bakara:
Nije ni sbb nista bolji...a ni jeftiniji.


Pa sad, nije tako:
http://www.sbb.rs/Telefonija/5364/Jeftina+fiksna+telefonija.shtml

Jedino što SBB ne radi kad nema struje...
[ Bik Koji Sedi @ 30.06.2014. 18:03 ] @
Spremaju se za prodaju, pa je bitno da u knjigama prikažu što veći profit.
[ mmns21 @ 30.06.2014. 19:12 ] @
Citat:
calexx: Dobitna kombinacija, ISDN sa dve linije i Box sa valjda pravim flet razgovorima u fiksnoj a ne lažnim kao što je kod SBB-a. ;) Jedino što nije trebalo da dele mobilne minute na njihove i tuđe.


Na mobilnom broju u okviru box-a imam 500 minuta ka svim mrezama. Nekada potrosim 100-nak minuta mesecno a nekad skoro 500.

Pogledao sam vest na b92 i nisam pronasao da su smanjili broj minuta ili dali neki broj minuta u okviru mreze i neki broj minuta van mreze.

Gde se mogu pronaci detalji i da li mogu tek tako da menjaju ugovorene pakete u okviru box-a (na losije)?
[ calexx @ 30.06.2014. 19:26 ] @
Informacije se gledaju na Telekom sajtu a vesti kod novinara. ;) Pogledaj info na sajtu, tamo su detalji.

Piše da se ove promene odnose i na stare i na nove korisnike, mogli su da ostave stare kako su bili a ko hoće promene, to može uz novi ugovor ali ... SBB je uradio tako i sada mnogi kukaju, imaju stare pakete, hoće nove brzine a neće da potpisuju nove ugovore.

U ovom slučaju se dobija bezbroj minuta u fiksnoj, veća internet brzina, malo više SMS i 300+300 minuta u mobilnoj ... ako neko baš retko poziva mt:s mobilne brojeve, može da bude uskraćen. Meni je uglavnom svejedno.
[ mmns21 @ 30.06.2014. 19:28 ] @
Hvala, ovo je detaljan odgovor. :)
[ mr. ako @ 30.06.2014. 21:00 ] @
E, al' treba imati hrabrosti pa sad potpisati ugovor na 24 meseca kad se zna da ce biti prodaja. Ko zna kakav ce biti novi gazda. :)
[ gorgilije @ 30.06.2014. 21:16 ] @
Ja sam zimus potpisao box 4 na dve godine,i ova vest me je bas obradovala.Sa box-om 4 sam jako zadovoljan i realno poskupljenje ce mi biti oko 80 dinara,a dobicu skoro duplo brzi net-sa 6 na 10 MB i besplatne pozive u fixnoj mrezi.Sta ces lepse.A ako dodje neki novi "gazda" telekoma,i ako drasticno poskupi ili promeni ugovor na gore,pa lako je raskinuti isti,videli smo svi kako je prosao Vip sa poskupljenjem.
[ calexx @ 30.06.2014. 21:29 ] @
Meni Box traje još desetak meseci a ne bih imao nikakvih problema da potpišem novi ugovor pod ovim uslovima ... ali ako bude varijanta sa vdsl i bez IPTV. Pa još ako daju neki komp ili tablet fraj ... nema problema. Ako dođe neki novi gazda, možda više ne bude ovakvih ponuda pa nije loše da se iskoristi.

Ipak, verovatno ću morati da sačekam do kraja ugovora dok ne ponude nešto što sam nabrojao. :) Ni ovako nije loše, brzina će da bude upotrebljiva (ionako ADSL ide na drugi komp koji i ne radi stalno) a dobiću neograničenu fiksnu što će neko već umeti da iskoristi. :)
[ Jbyn4e @ 30.06.2014. 22:18 ] @
Da li je neko primetio da od sada svaki poziv sa fiksnog na mob. se naplaćuje dok se ranije skidalo sa besplatnih 300 impulsa?
[ KrkaCiC @ 30.06.2014. 23:02 ] @
Citat:
Jbyn4e: Da li je neko primetio da od sada svaki poziv sa fiksnog na mob. se naplaćuje dok se ranije skidalo sa besplatnih 300 impulsa?

Naravno

Nego,kad se preracuna po starom je 170 minuta max u medjgradskoj fiksnoj,tj 340 po nocnoj tarifi-kad se 300 impulsa prevede u minute,i nema zaokruzivanja
Po novom ce se sigurno zaokruzivati

Dakle 27,7% poskupljuje pretplata. I umesto minimum 170 minuta imacemo max 150 minuta,sa zaokruzivanje. Rekao bih da pretplata poskupljuje za 30%.

Jedino sto ce biti jeftinije je razgovor u medjugradskom saobracaju,umesto dosadasnjih skupljih 1,69 bice 1,2 dinara.

Jos jedan razlog da se ne uhvatim za fiksi nikako,sem ako me bas neko nazove
[ Cyberghost @ 01.07.2014. 08:13 ] @
Ja sam pre 6 meseci, muljao i preracunavao razno razne kombinacije.

Fiksni + Mobilni + Kablovksa + Internet

- Pravio sam kombinacije kablovski operater sa dodatkom za net + nezavisno mobilni = skuplje (od BOX-a)
- Pola pola, pola kod MTS-a sa minimalnom ugovorenom obavezom a pola na drugu stranu opet = skuplje (od BOX-a)

Sve izadje na mesecnom nivou 500-600din skuplje. Nekome ovo nije mnogo ali na 5-6 mesta po 500din ustede i skupi se.

Voleo bih da mi neko prelozi bilo koju drugu kombinaciju sve 4 usluge i da bude jeftinija od BOX-a.


[ whitie2004 @ 01.07.2014. 08:31 ] @
Cekamo da konkurencija presavije papir i izracuna koliko oni mogu da se spuste ...

Samo polako! - "Polako sa to placanje Cirko."

OPS, greska. Ako oces da potpises ugovor na 6 meseci treba da po'itas.

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 01.07.2014. u 10:14 GMT+1]
[ calexx @ 01.07.2014. 09:44 ] @
Citat:
Cyberghost: Voleo bih da mi neko prelozi bilo koju drugu kombinaciju sve 4 usluge i da bude jeftinija od BOX-a.
Osnovna mana Box paketa je mala brzina, bar do sada. Sa 6/1 nije moglo da se poredi sa nekim minimalnim 10/1 ili 15/1,5 koliko je na kablovima. Sada će Box 4 da bude 3.199 na dve godine a najjeftiniji paket kod SBB-a (sa fiksnom ali bez mobilne) je 3.080 i ako dodaš neki mobilni, to već ide dosta preko. Jedino što je 15/1,5 malo bolje od 10/1 ali mislim da je to realno mala razlika.

Prednost Boksa je što ide preko fiksne linije pa je to ušlo u cenu dok SBB naplati održavanje kablovske a preko toga i fiksnu i onda je taman toliko skuplje. Sada će verovatno SBB morati da malo razmisli pa negde skrati naplatu da bi prišao cenom. Mada znajući koliko su alavi za pare ... teško da će to da urade.

Dobra varijanta može da bude i MegaBox koji se plaća malo više ali je i brzina prilično veća ... pod uslovom da postoje uslovi za to. ;)
[ bakara @ 01.07.2014. 11:34 ] @
Citat:
calexx:
Može, biće novi Box sa fiksnim i mobilnim bez interneta i TV. Ili bi ti hteo Box a u njemu samo fiksni telefon? ;)

ja bih najradije uzeo box paket sa TV + fixni +mobilni, al kod mene nema infrastrukture pa imam cdma telefon.

Znaci meni bi odgovaralo neki box paket fixni + mobilni, a to je ujedno i najvise sto mogu da uzmem od njih, pa me zanimaju cene ima li to negde objavljeno?

Da li mogu postpaid ugovor mora novi ugovor?
Da li moze ugovor sa 50%?
[ bachi @ 01.07.2014. 12:06 ] @
Hoće li se neko setiti da pruža nomadski pristup preko SIP servera bez mesečne pretplate sa cenom od 1 dinar 1 minut?
[ calexx @ 01.07.2014. 12:25 ] @
Citat:
bakara: ja bih najradije uzeo box paket sa TV + fixni +mobilni, al kod mene nema infrastrukture pa imam cdma telefon.

Znaci meni bi odgovaralo neki box paket fixni + mobilni, a to je ujedno i najvise sto mogu da uzmem od njih, pa me zanimaju cene ima li to negde objavljeno?

Da li mogu postpaid ugovor mora novi ugovor?
Da li moze ugovor sa 50%?
Ako nemaš fiksnu liniju, teško da sve ovo može kod tebe.

Ne znam šta ti znači ovo sa postpejdom, kada krene Box, onda krene i novi postpejd ugovor koji nema veze sa prethodnim.

Ako ovo poslednje znači da li može da se u Box ubaci postpejd koji je bio na 50% pretplate, to bi trebalo da može. Ja sam tako uradio, početkom prošle godine potpisao MixNet S na 50% a na proleće ubacio taj broj u Box.
[ adzo_ @ 01.07.2014. 12:37 ] @
Citat:
bakara:Znaci meni bi odgovaralo neki box paket fixni + mobilni, a to je ujedno i najvise sto mogu da uzmem od njih, pa me zanimaju cene ima li to negde objavljeno?


http://www.open.telekom.rs/box/Content.aspx?temp=0&sid=1910
Box 2: Fiksni telefonski priključak + Mobilna linija
ugovor 12 meseci: 1.849,00din
ugovor 24 meseca: 1.699,00din



[ bakara @ 01.07.2014. 12:55 ] @
Citat:
calexx: Ako nemaš fiksnu liniju, teško da sve ovo može kod tebe.

Ne znam šta ti znači ovo sa postpejdom, kada krene Box, onda krene i novi postpejd ugovor koji nema veze sa prethodnim.

Nemam fiksnu linuju, al` imam fiksni telefon i po njihovim recima imam puno pravo na sve kao i drugi korisnici (osim usluga koje dolaze kablom)

meni bi odgovarao ovaj Box2 Fiksni telefonski priključak+Mobilna linija al nigde ne pise koji mobilni paket ide u tih 1700din mesecno?
[ adzo_ @ 01.07.2014. 13:04 ] @
Od 1.8.2014 ce vaziti: 300min za sve mreze + 300min za MTS + 600SMS + 1GB interneta
(Trenutno je 500min za sve mreze + 500SMS + 1GB interneta)
[ calexx @ 01.07.2014. 13:32 ] @
Citat:
bakara: Nemam fiksnu linuju, al` imam fiksni telefon i po njihovim recima imam puno pravo na sve kao i drugi korisnici (osim usluga koje dolaze kablom)

meni bi odgovarao ovaj Box2 Fiksni telefonski priključak+Mobilna linija al nigde ne pise koji mobilni paket ide u tih 1700din mesecno?
Sad ostaje da ih pojuriš da priznaju da može Box i na CDMA ako ćeš da trošiš samo fiksne razgovore i mobilnu telefoniju. ;)

Ne ide standardan mobilni paket nego spec Box paket ... koji je opisan u poruci pre ove moje. ;)
[ whitie2004 @ 01.07.2014. 14:20 ] @
Kako dodjose do ovoga
Citat:
Box 2: Fiksni telefonski priključak + Mobilna linija
ugovor 12 meseci: 1.849,00din


Ako je Mix 2300 sa 50% down sada 1380din + pretplata za fiksni (ako ga neko koristi ...), razlika je ogromna!
Treba da si ogroman potrosac na fiksnoj mrezi da ti se ovo isplati. Konkurisu sami sebi!!
[ bakara @ 01.07.2014. 14:30 ] @
Da, to sam i ja bas hteo da pitam...

Za informaciju mi sada mesecno trosimo od 1300-1500din na fixni.
Ako bih uzeo ovaj Box2 za 1700din (na 24meseca) tu ide 300min fiksni +300min na mobilni (takav je paket?)

Kakva je njihova matematika ako je pretplata 660din, ispada da dodatnih 300min na mobilnom kosta 1040din, dok im je mix Net M gde ide 300min u paketu 1140 din bez popusta?
Kakav im je to popust?

Verovatno ja nesto pogresno rezonujem, ali ne znam sta.
[ adzo_ @ 01.07.2014. 14:34 ] @
Citat:
bakara: Da, to sam i ja bas hteo da pitam...

Za informaciju mi sada mesecno trosimo od 1300-1500din na fixni.
Ako bih uzeo ovaj Box2 za 1700din (na 24meseca) tu ide 300min fiksni +300min na mobilni (takav je paket?)

Kakva je njihova matematika ako je pretplata 660din, ispada da dodatnih 300min na mobilnom kosta 1040din, dok im je mix750 gde ide 250min u paketu svega 900 din bez popusta?
Verovatno ja nesto pogresno rezonujem, ali ne znam sta.


Ne
Od 1.8.2014 ce fiksni biti neogranicen za korisnike BOX paketa. (do sada je bilo 300 impulsa ukljucenih u BOX pretplatu)
Znaci fiksni neogranicen a mobilni 300min ka svima(nacionalnih) + 300min ka MTS mobilnim + 600 SMS i 1GB interneta
[ calexx @ 01.07.2014. 14:55 ] @
Mislim da će još da promešaju ponude, ovde ima par malo bzvz kombinacija, sigurno neko nije dobro računao. Baš ovo, fiksni i mobilni koštaju 1.699 dok posebno fiksni košta 659 i recimo MixNet L sa 50% (važi do kraja godine osim ako ne ukinu) vredi 990 ... u zbiru 1.649. MixNet L ima bolju kombinaciju minuta (ukupno 600) i više poruka/megabajta dok fiksni u Boxu ima flet fiksno telefoniranje.
Ostale ponude su uglavnom tačnije računate, zbir sličnih usluga je malo skuplji pa se isplati Box ... taman.
[ synn @ 01.07.2014. 15:33 ] @
Citat:
calexx:
Dobitna kombinacija, ISDN sa dve linije i Box sa valjda pravim flet razgovorima u fiksnoj a ne lažnim kao što je kod SBB-a. ;)


Zasto su lazni flet razgovori kod SBB-a?
[ calexx @ 01.07.2014. 15:38 ] @
Zato što flet ne znači 1500 minuta. ;)

Citat:
dodatak Flat fiksni koji uključuje do 1.500 min za pozive ka svim fiksnim brojevima u Srbiji
[ mmns21 @ 01.07.2014. 17:23 ] @
Kada citam informaciju sa adrese: http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=5&cid=57266

U okviru osnovne pretplate korisnici Telekoma ce imati: "150 minuta za razgovore ka svim fiksnim brojevima u domaćem saobraćaju"

Za korisnike box paketa:
"svi pozivi sa fiksne linije u okviru Box paketa ka drugim fiksnim brojevima Telekoma Srbija biti 0 dinara po minutu"

Znaci korisnici obicne pretplate mogu pricati 150 minuta sa svim fiksnim brojevima (bilo kog operatera) dok korisnik box paketa
besplatno razgovara samo sa fiksnim brojevima Telekoma Srbije. Recimo ovo u Novom Sadu nije uopste povoljno jer sve vise
preduzeca ima brojeve SBB-a i malo redje Oriona pa se pozivi naplacuju.
[ calexx @ 01.07.2014. 18:01 ] @
Neki kažu da su pitali i da Box takođe ima tih 150 minuta prema ostalim fiksnim dok se pozivi ka Telekom fiksnoj ne naplaćuju. Još će ovde da bude promena, daleko je avgust.:)
[ CahLe @ 01.07.2014. 23:12 ] @
Da li ovo povecanje cena moze da se smatra "bitnim menjanjem ugovora na stetu korisnika" i na osnovu toga da se raskine ugovor na postojeci box paket?
[ calexx @ 02.07.2014. 07:53 ] @
Meni će da bude skuplje ~30 dinara a za te pare dobijam malo brži internet i flet fiksni. Jedino su malo skratili mobilne minute.
[ bachi @ 02.07.2014. 08:14 ] @
A zaokruživanje na 60+60 ti ne sveta crni Slavoljube?
[ calexx @ 02.07.2014. 09:00 ] @
Kakvo zaokruživanje 60+60?? Šta će da mi zaokružuju?
[ KrkaCiC @ 02.07.2014. 10:09 ] @
Citat:
calexx: Kakvo zaokruživanje 60+60?? Šta će da mi zaokružuju?


Pa minute,kako sta

Prelaze na minutno obracunavanje,ne na sekundno
[ calexx @ 02.07.2014. 10:10 ] @
Kakve to veze ima sa Box paketom?
[ KrkaCiC @ 02.07.2014. 10:33 ] @
Pa posto ce u BOX paketu razgovor sa fixnim brojevima biti flat for free,za mobilne nece,pa ce 2 sec razgovora kostati kao ceo minut,kao sto je sa mobilnim brojevima situacija sada.
PS cekamo da sve ovo prodje,pa da uvedu i uspostavu veze
[ calexx @ 02.07.2014. 10:58 ] @
Ako misliš na Box mobilni, tako je i sada tj 60+60 a ako misliš na pozive sa fiksnog na mobilni pa da se tu zaokružuje ... zar ti ja ličim na nekoga ko će sa fiksnog da zove mobilni? A ni Bači sigurno nije mislio na pozive fiksni->mobilni.
[ mmns21 @ 02.07.2014. 12:59 ] @
Na pitanje postavljeno elektronskom postom kontakt centru nisam dobio odgovor na postavljena pitanja vec su mi poslali sledece:

" Zahvaljujemo se obraćanju.

U okviru pretplate za postojeće i nove Box korisnike, od 1. avgusta 2014. godine očekuje Vas veća brzina pristupa Inetnetu – do 10 Mbit/s umesto dosadašnje brzine do 6 Mbit/s. Dugi razgovori u fiksnoj mreži iz razloga što će svi pozivi sa fiksne linije u okviru Box paketa ka drugim fiksnim brojevima Telekoma Srbija biti 0 dinara po minutu.

U okviru mobilne telefonije korisnici će dobiti više minuta i SMS poruka, 300 minuta ka svim mrežama u domaćem saobraćaju, 300 minuta u mt:s mreži, 600 SMS poruka, kao i 1GB za prenos podataka. U skladu sa ovim izmenama, primenjivaće se i nova cena mesečne pretplate za Box pakete koje možete pogledati na adresi našeg sajta: http://www.open.telekom.rs/box/Content.aspx?temp=0&sid=1910. Box 3+ i Box 4+ od 1. avgusta postaju Box 3 i Box 4 paketi.

S obzirom da naša kompanija stalno radi na unapređenju svojih usluga obaveštavamo Vas da smo našim korisnicima pružili mogućnost za integrisanje dodatnih mobilnih linija u okviru Box-a koje Vam omogućavaju da svi Vaši razgovori i SMS poruke u okviru Box paketa koštaju 0 dinara, molimo Vas da na našem sajtu pogledate detaljniji opis usluge http://open.telekom.rs/box/Content.aspx?temp=0&sid=1888

Nadamo se da su Vam informacije korisnike i da ćemo i ubuduće sarađivati na obostrano zadovoljstvo.

Za sve dodatne informacije ostajemo Vam na raspolaganju."

Kada sam pozvao 19813 saznao sam da fiksna linija u okviru box-a ima samo besplatne poziva ka Telekom fiksnim brojevima a da nema nikakve besplatne pozive ka fiksnim brojevima SBB-a i Orion-a sto postoji u okviru obicne pretplate za fiksni telefon (150 minuta). Strucnjak za box nije znao da mi objasni kako se u okviru mobilnog broja trosi 300+300 minuta pa je prebacio vezu MTS podrsci.

Od prvog avgusta umesto 500 minuta ka svim mrezama box korisnici imaju 200 minuta manje tj. 300 minuta ka svim mrezama i kada potrose tih prvih 300 minuta ka svim mrezama (trose se i za MTS i za one druge brojeve) onda imaju jos 300 minuta ka MTS brojevima. Ovo je mnogo nepovoljnije od ranijeg resenja. Da ne govorim da je ugovoreno nesto drugo.

Nisu znali ni da mi kazu da li mogu da zadrzim box paket kakav je bio ranije, posto mi nove pogodnosti ne znace a ono sto smanjuju mi znaci.
[ calexx @ 02.07.2014. 16:05 ] @
Odgovori su najgori mogući ali nisam siguran da znaju šta odgovaraju, verovatno je to njihovo tumačenje promena. Pošto već ne znaju da odgovore na neke detalje, možda ćemo kasnije da saznamo da će nešto da bude drugačije. Ako već govore o unapređenju neke usluge pa dodaju tu i tamo, onda je bzvz da na drugom kraju uskraćuju. Neka poboljšaju nešto a ostalo ne diraju ili neka sve poboljšaju. Ovako su povećali brzinu (što nije loše) i dodali flet fiksni (što će uglavnom da bude manje bitno) ali zakidaju na mobilnom delu pa će tako da nateraju mnoge da i ne uzmu ovakav mobilni paket. Pored MixNet 50% paketa, ova varijanta neće da privlači nekoga. Ja prvi neću da produžim Box ako ostane ovako. Jedino da ponude neki pristojan mobilni, komp ili tabletu pa da nastavim. ;)
Nije mi bitno ni da imam fraj minute prema SBB ili drugim fiksnim ni da imam 500 umesto 300+300 ali ne volem kad neko hoće da muti.
[ gorgilije @ 02.07.2014. 16:09 ] @
Juce sam putem mail-a,postavio pitanje mts sluzbi koliki ce da bude upload za box posle 1 avgusta i malopre dobijem odgovor:

-Upload brzina protoka ostaje ista kao i do sada, do 1024 Kb/s.
[ calexx @ 02.07.2014. 16:18 ] @
Pa teško i da može da bude brže.
[ mmns21 @ 03.07.2014. 13:08 ] @
Napisao sam pismo i poslao ga udruzenjima za zastitu potrosaca, Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija, Ratelu i Telekomu. Telekom i dalje cuti i ne daje pojasnjenja pisanim putem.
Od Ministartva je posle par sati stigao sledeci odgovor:

Poštovani,

U vezi e-maila koji ste uputili Ministarstvu, Sektoru za trgovinu, usluge, cene i zaštitu potrošača, obaveštavamo Vas o sledećem:

Prema Zakonu o zaštiti potrošača, trgovac je dužan da potrošača obavesti o promeni cena najkasnije mesec dana pre početka primene promenjenih cena, kao i da ga javno i blagovremeno informiše o o planiranoj izmeni tarifnog sistema i opštih uslova ugovora. U skladu sa članom 89. Zakona, potrošač ima pravo da jednostrano raskine ugovor ako nije saglasan sa promenom cene odnosno tarife i izmenom opštih uslova ugovora navedenim u obaveštenju trgovca. Potrošač je dužan da uplati iznos za usluge koje su mu pružene do raskida ugovora.

Za pomoć u ostvarenju svog potrošačkog prava, obratite se nekom od Udruženja za zaštitu potrošača, u zavisnosti od regiona kojem pripadate:

Beograd – Centar potrošača Srbije – telefon 011/3120 444, 011/3122 102, e-mail [email protected]
Vojvodina- Udruženje za zaštitu potrošača Vojvodine Novi Sad, telefon 021/6313 600, 021/6314 600, e-mail [email protected]
Centralna Srbija – Organizacija potrošača Kragujevca, telefon 034/20 20 20, e-mail [email protected]
Južna Srbija- Centar za zaštitu potrošača Forum, Niš, telefon 018/525 040, e-mail [email protected]

Pravnici iz Udruženja potrošača svakodnevno se bave rešavanjem potrošačkih problema i u direktnom kontaktu sa trgovcem nastoje da za potrošača izdejstvuju pozitivan ishod.
Takođe, možete se obratiti i inspekciji u oblasti elektronskih komunikacija na broj telefona 011/20 20 072.


Ako sam dobro razumeo. Telekom ne mora da postuje potpisani ugovor i moze da menja karakteristike servisa a potrosac jedino sto moze da uradi ako je nezadovoljan jeste
da raskine ugovor. :(

Izgleda da je u to bio razlog sto je Telekom 30.06.2014. dao saopstenjer, jer od 1.8.2014. menjaju uslove i ceni. Jedino sto im se ovo mozda ne racuna jer i dalje nisu dali precizne podatke.

Vise bih voleo da mi nista ne uskracuju a da neke stvari poboljsaju.
[ bakara @ 03.07.2014. 15:41 ] @
Danas sam imao razgovor sa ovima iz MTS, i rece mi da ne mogu da dobijem 50% popusta na mobilne razgovore u Box2 paketu koji zvanicno jos uvek ne postoji.

Sada razmisljam da li mi se u opste isplati uzeti Box2 za 1700 ili uzeti neki mix paket sa 300min i 50% i placati standardnu pretplatu.

Gde se kriju benefiti box2 paketa?
[ gorgilije @ 03.07.2014. 15:54 ] @
Pa ako budes imao box,imaces besplatne pozive u fix mrezi.
[ calexx @ 03.07.2014. 15:59 ] @
Odakle ti ideja da može 50% u Boxu? Možda da sa akcije 50% prebaciš broj u Box i dobiješ Box postpejd paket ali popust ... najn.

Benefit je u možda sitno manjoj ceni kod nekih kombinacija ali ako uzmeš fiksni za 659 i mobilni 50% sa 300 minuta, to će da bude mnogo jeftinije, ako uzmeš mobilni sa 600 minuta i 50% onda si u dobitku. Mislim da im je Box2 sa fiksnim i mobilnim promašaj, bar dok postoji 50% popusta za mobilnu.
[ zexoni70 @ 03.07.2014. 16:16 ] @
Citat:
calexx:Mislim da im je Box2 sa fiksnim i mobilnim promašaj, bar dok postoji 50% popusta za mobilnu.


U potpunosti se slazem sa ovim!
[ bakara @ 03.07.2014. 16:19 ] @
Pitanje sam postavio cisto da vidim da nisam nesto prevideo jer nemam pojma nista o box paketima.
Inace box2 jos uvek ne postoji, i oni ne znaju tacno sta ce biti u avgustu, ali ako bude ovo o cemu smo pricali necu uzimati box paket.
[ mmns21 @ 03.07.2014. 16:58 ] @
Pozvao sam malopre kontakt centar. Danas imaju vise informacija i prilicno su samouvereni.

Rekli su mi da ima 300+300 minuta i da se prvo trose minuti iz prve grupe ka svim mrezama a onda i ostali. Rekli su da im je zao sto mi se promene ne svidjaju
ali da se mnogima nova ponuda dopada. :)

Ne znaju koji je rok za raskid ugovora (sto za sada ne planiram) vec su me uputili na poslovnicu gde se po njima moze uloziti prigovor koji razmatra neka komisija. Izbegavali su temu raskida ugovora. :)

Bas sam gledao listing, uglavnom napravim od 200 minuta do 500 razgovora. Procenat MTS razgovora i onih van jako varira od meseca do meseca.

Maj mesec

Pozivi u mt:s mreži 03:08:12 0
Pozivi izvan mt:s mreže u domaćem saobraćaju 02:00:17

April mesec

Pozivi u mt:s mreži 03:14:45 0
Pozivi izvan mt:s mreže u domaćem saobraćaju 01:26:47

Mart mesec

Pozivi u mt:s mreži 04:17:55 0
Pozivi izvan mt:s mreže u domaćem saobraćaju 02:27:33 0

Kad vec svi cute, da se malo bunim. Mada to obicno na Telekom nema nikakvog efekta.

[ KrkaCiC @ 03.07.2014. 17:01 ] @
A koji paket trenutno koristis?
Pitam zbog zaokru\zivanja. Nikad nisam video listing kako izgleda na paketu gde se zaokruzuje na minut pa zato pitam.
[ mmns21 @ 03.07.2014. 17:11 ] @
Trenutno imam box paket koji do 1. avgusta ima 500 minuta ka svim mrezama a posle 1. avgusta ima 200 minuta manje.
[ KrkaCiC @ 03.07.2014. 17:15 ] @
Tu se zaokruzuju razgovori na minut.

To znaci da recimo maj ti nije 3:08+2:00 i to je 308 minuta vec je vise potroseno minuta jel tako?
[ mmns21 @ 03.07.2014. 17:22 ] @
Jeste, pretpostavljam da ima vise utrosenih minuta iz paketa ali u listingu tog podatka nema. Posto su ovo besplatni minuti polje cena je prazno.

Primetio sam u listingu da imam jako mnogo pozivanih 064 brojeva koji se tarifiraju kao da nisu 064 brojevi jer su preneti u druge mreze (Piše: Pozivi izvan mt:s mreže u domaćem saobraćaju (broj prešao u drugu mrežu)). Da nisam danas pogledao listing to nikade ne bi ni znao.

Upravo sam sredio listing u excelu za mart. Obracunali su mi 455 minuta, za 92 poziva. Suma poziva je 6 sati 45 minuta i 28 sekundi. Znaci oko 50 minuta je utroseno na zaokruzivanje, malo vise od 10%. Prosečno trajanje razgovora je 5 minuta.
[ dr.da @ 03.07.2014. 18:40 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=03&nav_id=871823

Komentarišući činjenicu da novi cenovnik predviđa sistem plaćanja 60+60 tj. plaćanje uspostavljanja veze i zaokruživanje na minut, što znači da će neko ko je razgovarao 3,05 minuta platiti kao da je razgovarao četiri minuta, u Telekomu Srbija veruju da će to korisnicima olakšati pregled i uvid u potrošeni saobraćaj.

neko rece da nema uspostave veze .. e pa i to smo docekali ..
sad je fixni kao mobilni .. skuplji mada -)))

ja koristim fixni i iptv i meni bi koristio box 2 da ih povezem jel cena je ista bili razdvojeni ili odvojeni , jedino sto ako ih povezem dobijam dzabe pozive u telekom fixnoj mrezi sto mojima mnogo znaci .. mada da imam sbb rado bi presao na njega

ako neko razmislja da raskida ugovor u box pogledajte slikicu - preuzeto sa drugog foruma
[ calexx @ 03.07.2014. 18:58 ] @
Citat:
mmns21: Ne znaju koji je rok za raskid ugovora (sto za sada ne planiram) vec su me uputili na poslovnicu gde se po njima moze uloziti prigovor koji razmatra neka komisija. Izbegavali su temu raskida ugovora. :)
Po nekim pričama, osam dana od objavljivanja obaveštenja, ko ne traži u tom roku, slaže se sa novim uslovima.
[ dr.da @ 03.07.2014. 19:07 ] @
po mts je 8 .. po zakonu je 30 .. sad sam kao i mnogi to prosli sa vipom ...
[ mmns21 @ 03.07.2014. 19:23 ] @
Ja se nadam da ce Telekom ostaviti postojece minute. Obzirom da imamo prijatelja mala je verovatnoca.
Stvarno nije velik izbor operatera kod nas, pogotovo sto skoro da nema konkurencije.

Kod mene je SBB internet ocajno radio a ni kvalitet analogne kablovske nije bio najbolji pa sam SBB otkazao.

Kod Telekoma internet i IPTV lepo radi (osim sto na nekim kanalima kao da pustaju 50-puta presnimljenu VHS kasetu).
Da li uopste postoji minimalan kvalitet za emitovanje programa za kablovske televizije? Ako uporedim kvalitet zvuka tokom telefonoranja Telenor je bolji od MTS ali je MTS upotrebljiv.

Od kad sam otkrio XBMC ne znam kada sam pogledao film na IPTV pogotovo sto sam se navikao na HD.
[ dukanizi @ 03.07.2014. 19:55 ] @
Fiksni nisam uzeo u ruku vise od godinu dana. Isto toliko ubedjujem suprugu da ga odjavimo jer me uzasno nervira kada zvoni (naravno da se nikada ne javljam). A zove samo njena baba, ovi sto uvaljuju neke gluposti i botovi pred izbore. Sada je jos i poskupeo. Nije to neka cifra, ali sto da placam nesto sto ne koristim. Bolje babi da dam te pare :D
[ bachi @ 03.07.2014. 20:19 ] @
I nije da nije neka cifra, nakupi se na godišnjem nivou. Na to dodaj i 500 dinara na smrdljivi RTS, i ~200 dinara na još smrdljivi EPS što uzima na ime naknade mernog mesta (ja njima plaćam zato što oni drže svoje brojilo u MOM dvorištu) i neke angažovane snage. Sve to saberi i pomnoži sa 12 na godišnjem nivou i izađe ipak pristojna cifra.
[ mmns21 @ 03.07.2014. 20:26 ] @
Kada je poceo prenos brojeva izmedju operatera dobijao sam govornu poruku da je broj koji zovem prebacen u drugu mrezu. Vise takve poruke ne dobijam.
Da li se to moze ukljuciti ponovo i da li MTS i dalje ima takvu uslugu? :)
[ Jbyn4e @ 03.07.2014. 21:09 ] @
@mmns21

http://www.elitesecurity.org/p3167904
[ mmns21 @ 03.07.2014. 21:15 ] @


Hvala, pozvacu ih.
[ calexx @ 03.07.2014. 21:36 ] @
Ovo ima neke veze sa temom tj fiksnom telefonijom ili ne?
[ Jbyn4e @ 03.07.2014. 22:02 ] @
Nema, briši :)
[ abyss @ 04.07.2014. 07:47 ] @
Jel vredi preci na orion fiksnu telefoniju? Ima li nekog da koristi?
[ bachi @ 04.07.2014. 07:51 ] @
Ako se nešto nije promenilo - ne vredi.
[ mmns21 @ 09.07.2014. 12:36 ] @
Posle nedelju dana dobio sam odgovor od kontakt centra Telekoma Srbije.

Napisali su:
"Kao korisnik Box paketa od 01.08. korisnici dobijaju 300 minuta u mreži i 300 minuta u nacionalnom saobraćaju. Prilikom korišćenja MTS broja od ukupnog benifita prvo se troše minuti u nacionalnom saobraćaju a zatim minuti u mreži.

Takođe od 01.08. neće postojati 300 besplatnih impulsa već 150 minuta. Koristimo priliku da Vas obavestimo da će korisnici Box paketa imati mogućnost da sa fiksne linije u okviru Box paketa pozivanje ka drugim fiksnim brojevima Telekoma Srbija razgovore obavljaju za 0 dinara.

Po pitanju povećanja cene u okviru Box paketa, nismo dobili informaciju. O svim promenama korisnici će biti blagovremeno obavešteni putem našeg sajta na adresi http://open.telekom.rs"

Kontakt centru nije poznato da ce doci do povecanja cena Box paketa !?
[ calexx @ 09.07.2014. 14:47 ] @
Možda zanemaruju poskupljenje od ~30 dinara za Box 3 i ~86 dinara za Box 4.
[ mmns21 @ 18.07.2014. 12:38 ] @
Danas je stiglo novo obavestenje od Telekoma.

"
U toku su radovi na aplikativnim pripremama povećanja brzine pristupa Internetu za postojeće korisnike Box paketa u našoj korisničkoj bazi. S obzirom da smo putem portala Moj Telekom korisnicima omogućili uvid u svoje servise, uočili ste promenu prikaza brzine sa brzine Click 6 na brzinu do 10.

Ljubazno molimo za strpljenje i razumevanje. Pripreme su blagovremeno počele budući na neophodne aktivnosti koje je potrebno izvršiti i veliki broj korisnika Box paketa, a samim tim i povećan obim posla. Završetak planirane promene brzine postojećim korisnicima Box paketa planiran je tokom avgusta meseca, usled gore navedenog a najkasnije do kraja avgusta, ukoliko ne bude nepredviđenih okolnosti.

Uveravamo Vas da ulažemo maksimalne napore da omogućimo adekvatan kvalitet usluge i da nastojimo da obezbedimo maksimalne brzine u okviru Internet paketa.Ukoliko postoje tehničke mogućnosti Internet usluga u Box paketu biće realizovana po brzini do 10240/1024 Kb/, u suprotnom, ostvaruje se najveća brzina koja je tehnički izvodljiva na lokaciji korisnika, kada aktivnosti na planiranoj promeni brzine budu završene.

S obzirom na to da će ponuda u okviru postojećih Box paketa biti još sadržajnija, od 1. avgusta ove godine doćiće do manje korekcije mesečne naknade.

Cenovnik koji će se primenjivati za Box pakete od 1. avgusta ove godine možete pogledati na našem sajtu na adresi http://www.open.telekom.rs/box/Content.aspx?temp=0&sid=1910

Za sve dodatne informacije u vezi sa našim uslugama, kao i sugestije i primedbe, stojimo Vam na raspolaganju.
"

Ako sam dobro razumeo, cena se povećava od 1. avgusta a obećana brzina od 10 Mbit/s će biti realizovana do kraja avgusta. U ranijem saopštenju sam razumeo da brzinu povećavaju od 1. avgusta kao i cenu. Mogli su pripreme da vrše u julu mesecu i da brzina svima bude povećana od 1. avgusta kada i povećavaju cene a na mobilnom smanjuju broj minuta ka svim mrežama. ;)
[ miroo @ 25.07.2014. 22:00 ] @
Ipak je povećanje brzine, u Čačku, počelo i pre 1. avgusta.

[ mmns21 @ 27.07.2014. 11:32 ] @
Povećali su i u Novom Sadu :)



http://www.speedtest.net/my-result/3650790765
[ waikiki @ 03.08.2014. 15:08 ] @
isdn pretplata je ostala ista... http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=124&id=151
[ zexoni70 @ 03.08.2014. 17:17 ] @
Citat:

Nije mi jasno da li jos uvek novim korisnicima daju ISDN liniju ili ne?
U cenovniku pise da moze i nova ISDN linija i zamena POTS-a za ISDN,pa se pitam sta je sve od toga tacno jer se pricalo da ce se maltene ukinuti ISDN a umesto njega su uvaljivali i forsirali BBTF!


[ calexx @ 03.08.2014. 18:15 ] @
Možda su se predomislili a pošto je sada fiksna dinar, možda hoće da uzmu malo para na ISDN.
Citat:
Valjda nisu još promenili cenovnik, kod obične je takođe stara cena.
[ whitie2004 @ 18.08.2014. 08:14 ] @
Na sajtu telekoma imate izjavu ...
Citat:
U okviru mesečne naknade imaćete 150 minuta za razgovore, odnosno za pozive ka ...


Kako shvatate ovih 150 min? Bila mi je jedna promoterka box paketa u poseti i zapanjila me sa komentarom...

Ako mislite da mozete prvog u mesecu potrositi tih 150min - niste u pravu! Kao sto to ne mozete ni 31 u mesecu ako ste pre toga apstinirali. Zapravo su te minute razmazali na ceo mesec i imate po 5 minuta dnevno ! Sto ne potrosis danas ne prenosi se ni u naredan dan a kamo li dalje u toku meseca !!!

Nisam mogao da poverujem i 3 puta je vracao da mi ponovi. Zapravo je reklamirala box paket kod koga se ... " to definitivno ne radi !!! "

Nije da su nesto slagali na sajtu - sve istina. Samo nesto precutano. Tu se setih Calexx-a i njegovog komentara kako SBB za razliku od Telekoma nema prave minute... Jok bre - svi su isti!
[ calexx @ 18.08.2014. 11:09 ] @
A ne, moj komentar se odnosio na flet ponude, kod SBB-a flet znači 1500 minuta dok je kod Telekoma to ipak bar u Box paketu pravi flet. Za ovo sa 150 minuta po 5 dnevno nisam čuo, šta sa dužim ili kraćim mesecima? Mada, znajući koliko su zaposleni u poslovnicama upoznati, nisam siguran da i promoteri znaju više.
U Box paketu sada ima i 150 prema svim fiksnim mrežama u Srbiji a kada se to potroši, onda flet prema Telekom fiksnoj mreži ... ne sećam se da sam ikada zvao neki SBB ili Orion fiksni pa mi ne smeta i da je tu 30x5 minuta mada bi stvarno trebalo da se proveri.
[ whitie2004 @ 18.08.2014. 11:52 ] @
Znam na sta se odnosi, ali moj komentar ima teziste na onome - svi su isti ....

Kod SBB ces lako pronaci taj podatak o 1500min, ali probaj ti negde da nadjes ovo o dnevnom limitu kod telekoma .... Kaze ova devojka da problemi i nastaju bas zato sto ti garantuju 150 minuta bez obzira na duzinu meseca. A zaokruzivanje na minut :-) Ako ti poklone ceo minut - to je mnogo - 30 minuta ... Kako god, bice smesno, ali sacekacemo kraj meseca pa da vidimo obracune.
[ calexx @ 18.08.2014. 12:08 ] @
Naravno da su svi isti, manje ili više. Za ovo i dalje čekam neku pouzdaniju informaciju od promoterke koja nudi nešto drugo pa hvali svoga konja.
[ madmax-wifi @ 14.09.2014. 23:36 ] @
Jeli ovo nesto novo...?



Vidim vise nije pretplata sad se zove naknada...
659din za 150 minuta + moram za identifikaciju da doplatim.
Postao je apsurd koristiti fixni.
Zna li neko dali je moguce imati ADSL bez fixnog telefona?
[ madmax-wifi @ 14.09.2014. 23:38 ] @
Jeli ovo nesto novo...?



Vidim vise nije pretplata sad se zove naknada...
659din za 150 minuta + moram za identifikaciju da doplatim svaki mesec.
Postao je apsurd koristiti fixni.
Zna li neko dali je moguce imati ADSL bez fixnog telefona?
[ calexx @ 14.09.2014. 23:40 ] @
Novo u odnosu na šta? Jesi li pogledao poruke pre ove, sve je najavljivano od juna. Naravno da ne možeš da imaš ADSL bez fiksnog kao ni kablovski internet bez održavanja.
[ madmax-wifi @ 16.09.2014. 21:30 ] @
Citat:
calexx: Novo u odnosu na šta? Jesi li pogledao poruke pre ove, sve je najavljivano od juna. Naravno da ne možeš da imaš ADSL bez fiksnog kao ni kablovski internet bez održavanja.

Nisam ispratio...

Bio danas do telekoma, imam 2 fixna (drugi sam uzeo jos u doba Dial-up-a da bi mi prvi bio slobodan za telefoniranje).
Do sada mi je bilo zao da ga odjavim posto me je dosta kostalo uvodjenje.
Sa jednog se telefonira a na drugi je zakacen ADSL.
Podneo sam zahtev za preseljenje ADSL-a na ovu bitniju liniju sa koje se telefonira da bih ovu drugu mogao odjaviti.
To zadovoljstvo (preseljenje) ce me kostati 1200din iako se oba telefona (linije) nalaze na istom stolu.
[ dralle @ 17.09.2014. 10:31 ] @

Calexx : " Novo u odnosu na šta? Jesi li pogledao poruke pre ove, sve je najavljivano od juna. Naravno da ne možeš da imaš ADSL bez fiksnog kao ni kablovski internet bez održavanja."

U gold paketima, SBB-a, nema "odrzavanja". Odrzavanje je uracunato u cenu sa pdv-om.
Razlika je samo ako vise razgovarate telefonom (prekoracite "flat"), onda se dodaju potroseni minuti na taj iznos.
Dinar minut i 9,00 dinara prema mobilnim operaterima.
[ calexx @ 17.09.2014. 10:40 ] @
Nebitno kako se zove, postoje cene sa i bez održavanja ali se održavanje u svakom slučaju plaća. Ako pogledaš zvaničan cenovnik, tu su date cene bez održavanja (uz informaciju da se održavanje dodatno plaća) dok je na sajtu sabrano. Slično kao Box, onda bi neko mogao da kaže da se u Box paketima ne plaća pretplata za fiksni.
[ nnnikolaaa @ 15.11.2015. 20:43 ] @
Pozdrav. Da mi neko vidi racune u prethodnih godinu dana rekao bih da nisam normalan. Bas sada gledam i ne mogu da verujem koji moj im vise dajem 600 kinti. Sta je bese potrebno da bi se odjavilo to cudo? Hvala.
[ gilopile @ 15.11.2015. 22:36 ] @
Cenovnik usluga im je stvarno katastrofalan. Ja sam dugo vremena placao min. 2000RSD zbog par poziva mob mesecno. Znaci, neverovatno koliko su cenen naduvane. Budala skontao da batalim te pozive i kupim par kartica svih operatera i udri u mrezi koliko hoces za neku sicu. Sada placam samo tu pretplatu i obavim po koji lokalni poziv i to je to. Cak mi ne uracunaju te lokalne pozive, jer izznose neku sicu...

Ne treba ti nista, poneses LK ( ako je na tebe telefon ), odes do najblize poslovnice i podneses zahtev za odjavu, platis nesto malo para i ciaos.
[ Lavlja_Jazbina @ 16.11.2015. 04:19 ] @
Citat:
podneses zahtev za odjavu, platis nesto malo para i ciaos.

Mamicu im,kada se setim pre 20 godina za jedan lokal sam platio 2,500 dem plus sto sam pri celoj uplati

cekao i trazio vezu da se ubrza prikljucenje sa fantasticnom brzinom za modem od 14400 kb-s.

Posle zamenili broj kada im dunulo.I sada jos da im platis odjavu.Banda.ISDN necu ni da pominjem koliko je kostala operacija

skidanja sa multipleksa i ciscenje linije.

Inace nije ni malo 600 rsd pretplate pa koliko korisnika.Skupe se milioncici.
[ nnnikolaaa @ 16.11.2015. 15:14 ] @
Ljudi na mene je broj i znam da su stetocine. Ne vredi da vam pokazujem racune bas otkad je poskupelo prosle godine... bukvalno ga ne koristim jer sam sam na gajbi a vec imam mobilnu pretplatu pa bi mi ta suska znacila ako nista za neke druge ristva. Znaci najbliza poslovnica i lk i to je to?