[ _korso_ @ 21.04.2006. 17:22 ] @
Imam problem sa onim menu bar-om. Naime namestio sam sve fontove za sve baro-ove, prozore... ali je ostao onaj menu bar. Kada stavim Tahoma font on mi ga nekako razvuce, kao sto se vidi na slicici. Nikako nisam uspeo da podesim da normalno izgleda kao i ostali bar-ovi, xxx-ovi u operi. podesavao sam u tools>preferences>fonts>interface menu. Tamo mi je font na 12, ako ga smanjim bas se slabije vidi, a ako ga povecam jos ga vise razvuce.
Ako je neko imao slican problem ili zna kako da uradim ovo bio bih mu zahvalan.



[Ovu poruku je menjao _korso_ dana 21.04.2006. u 18:30 GMT+1]
[ z@re @ 22.04.2006. 01:27 ] @
Hmm...meni su fontovi po defaultu isto bili katastrofa, premaleni i necitljvi, pa sam to rijesio jednostavno u "Preferences", gdje se podesavaju. Jesi siguran da ne mozes nista tamo sredit? Jel to samo do Tahoma fonta ili...?
[ _korso_ @ 22.04.2006. 10:53 ] @
Da, jedino sa Tahoma fontom mi razvlaci ovaj interface menu. Ovako jesu po defaultu ocajni fontovi (valjda su Helvetica), ali sam svugde stavio Tahomu i stvarno se dobro vidi i u svim bar-ovima, menu-ima, prozorima... Kada stavim neke druge fontove u interface menu-u, menu se ne razvlaci ni malo (tj. izgleda mi normalno, jedino ako je los font pa se onda lose vidi i menu). Podesavao sam u Tools>Preferences>Advanced>Fonts>Interface Menu i tamo ima samo da se odabere tip fonta i velicina. Problem sam resio tako sto sam stavio Verdanu i sada se odlicno vidi taj menu, ali ipak najvise nekako mi odgovara Tahoma, a i takve sitnice mogu da bas nerviraju (kada ni na jednom fontu ne razvlaci menu, a od toga se bar pola ionako ocajno vide, jedino razvlaci Tahomu, koja je jedan od najlepsih fontova po meni).
[ z@re @ 24.04.2006. 00:30 ] @
Neznam stvarno...jel ti Tahoma radi u drugim QT-based programima? Npr. KDE?
[ _korso_ @ 24.04.2006. 07:46 ] @
Tahoma se odlicno vidi u Kde - u i svim ostalim Kde programima. Jedino ta opera nije u redu.