[ Impactxux @ 08.12.2002. 22:55 ] @
Dobro vece zelim vam !!


Sledece HARD Disk proizvodjac <"Fujitsu"> velicine 3GB i OS Win 95 i file system FAT32 ima bad sektore...


Ono sto sam uradio i ono sto je jedino moguce po mom saznanju je da se bootuje sa Win 95 boot diska i iz DOS-a procita hard "dobro postoje i razna ostala softwerska resenja"....

Da pravo kazem nisam radio sa racunarima u to vreme pa i ne znam kako i sta mi je raditi u ovom slucaju....!!!!!!<WIn 95 unkonown>


Skinuo sam "uneraser @recovering deleted files" misleci da on opravlja system ne znajuci da on ustvari samo radi recoveri izbrisanih fajlova u DOS-u i to je cela prica...

Po skeniranju diska on pronadje bad sektor ali ne moze da ga izoluje i tu i prestane da dalje skenira......

Kada probam da podignem taj isti hard sa bad sektorima kao primary slave disk na mom racunaru on izblokira i boot mog racunara sto ja ne vidim zasto?, ne razumem da li on mora da blokira rad mog racunara ako na slave disku ima bad sektore nema razloga barem tako mislim ....


Da li postoji sansa da oporavim bad sektore i podignem isti OS normalno ne reinstaliranjem OS i ako ne sta mi je ciniti?????

P.S Jos jedno ne znam da li u to vreme jesu postojali bootabilni OS kao npr Win 95 CD posto ja imam jedan koji nije bootabilan ali nema veze probao sam ja i iz dos-a da ga pokrenem i nista!!!


Hvala na datim odgovorima !!!!



[Ovu poruku je menjao Impactxux dana 10.12.2002. u 21:24 GMT]
[ Impactxux @ 10.12.2002. 19:18 ] @
Da li bi neko bio ljubazan pa da odgovori ili nema ljubaznih i nema odgovora pa i ako nema barem kazite nema .......!!!!!!!!!!!!!


Lepo bi bilo kada bi neko odgovorio ne verujem da ste toliko zauzeti pa da ne mozete da stignete da odgovorite!!???

[ jc denton @ 10.12.2002. 19:45 ] @
Samo opusteno, ovakvi stavovi te nece dovesti do odgovora.

Nije cudno da ti slave sa bed sektorima blokira boot. Probaj da uradis low level format diska, i da ga malo oporavis od tih bed sektora. Druga mogucnost je da provalis gde su bed sektori na disku, napravis na tom mestu jednu particiju i ne koristis je. Ovo drugo je bolje.
Mogao bi malo da pretrazis forum, recimo TOP tema 'Formatiranje', pa ima tu jos dosta slicnih tema.
I na kraju, program koji ti treba za ovo je fdisk ili pdisk za particioniranje, i naravno fujitsu disk manager.

[ Impactxux @ 11.12.2002. 22:39 ] @
Hvala i nisam ja nestrpljiv nego mnogo se ceka ali ipak hvala nisam ja nezahvalan!!!!!!

A i mislio sam na tipa sta bih jos mogao da uradim pored low level formatinga to znam ali alati postoje koja je uspesnost???....ako neko zna i koji alati ja imam neke ali slabo to....

Low level formating mi ne odgovara jer mi trebaju neki programi sa diska mislim na vec raspakovane programe (instalirane) pa ko zna nek KAZE!!!!


Hvala vidis da sam ja dobar samo eto vi ste malo ne aktivni u poslednje vreme ili pa i ne stizete !!!!!




[ jc denton @ 12.12.2002. 03:25 ] @
:)

Nego ... Zovni ti nekog drugara koji se razume u to. Mislim da je to dobra ideja.

Pozdrav
[ karic e. @ 12.12.2002. 11:38 ] @
Probaj izolovati bad sektor sa programom,zaboravio sam mu ime, daunloadujes ga sa stranica www.mikroelektronika.co.yu,tj.izaberes download,programi i tu ces naci i taj program za izolaciju losih sektora.Spor je,ali ubitacan.Cao