[ brankosa @ 26.04.2006. 23:06 ] @
Pre par dana mi je ukraden laptop na poslu, interesuje me da li je moguce da se taj laptop pronadje kad izadje na internet, da li se recimo nesto belezi u posti , kao sto se recimo kraden mobilni telefon moze naci preko imej coda prvi put kad se kraden telefon ukljuci i udje u mrezu. Interesuje me da li nesto slicno postoji i za laptope, da li ostavljaju kakav trag na serverima, poput nekih identifikacionih brojeva koji su jedinstveni... hvala svima za pomoc...
[ Milos Dedijer @ 29.04.2006. 14:58 ] @
Teoretski postoji vise takvih brojeva, ali u praksi nema mnogo sanse... realno sanse su oko 0,1%. A morao bi i da znas koji site ce da poseti onaj ko je lap top ukrao. :(

Ne vredi ni pokusavati! jbg...
[ ventura @ 29.04.2006. 15:01 ] @
Mom kolegi sa posla je prosle godine ukraden laptop, prijavili smo to IBM-u sve sa serijskim brojem laptopa, ali verovatno nista od toga...

Jedino da krenes da se raspitujes da kupis bas takav laptop, i da nudis 1500 eura za bas taj model :)
[ Milos Dedijer @ 29.04.2006. 15:36 ] @
Ma za 10 dana taj lap top zavrsi u rukama nekog slepog mehanicara koji zivi u selu u kome postoji jedan telefon pa je hteo on da se malo mehanizuje i pokaze pred komsijama. Ponavljam, sansa da ga nadjes je 0,1%.

A sto se tice prijavljivanja serialca proizvodjacu to moze da upali samo ako je onaj ko je ukrao notebok dovoljno glup da se obrati oficijalnom servisu... A ima ih... ;)

Preporuka: Prijavi serijski broj proizvodjacu a tek onda zaboravi na njega! ;)

[Ovu poruku je menjao [Ded4] dana 29.04.2006. u 16:38 GMT+1]
[ RobertNestaMarley @ 29.04.2006. 21:03 ] @
Citat:
A morao bi i da znas koji site ce da poseti onaj ko je lap top ukrao. :(


Predpostavka. Ako lap top nije popio format c:\

Da li je logicno i sasvim moguce da se lik kod koga se trenutno nalazi lap top pri kacenju na net i otvaranju IE ode na home page koju je vlasnik postavio?

To daje slim sansu da ga upecas.

Da li koristis msn ? ili neki drugi slicni klijent? Da li ti je slucajno postavljeno da se automastski log in kada je komp on line?

Ubaci svoju adresu za msn u msn.

Nadam se da ima neke koristi od ovoga sto sam napisao.

u svako slucaju zao mi te :(
[ Fuzz @ 08.05.2006. 10:33 ] @
U svakom slucaju bice tu format c:\ pre svih tih varijanti...
[ brankosa @ 17.05.2006. 20:35 ] @
Ma ne verujem ni ja da cu ga naci, jer i ovi sto rade sa mnom nisu bas neznalice. Verovatno je prvo pukao format c: i instal sa novim podatcima, a i sto ovaj kaze momak ko zna gde je to zavrshilo, i u kom selu. Jebiga sad moram dici kredit za novi laptop, jer bez njega ne mogu... hvala svima na pomoci...
[ Search @ 19.05.2006. 15:39 ] @
Mom kolegi sa posla je prosle godine ukraden laptop, prijavili smo to IBM-u sve sa serijskim brojem laptopa, ali verovatno nista od toga...

Jedino da krenes da se raspitujes da kupis bas takav laptop, i da nudis 1500 eura za bas taj model :)


Ovo je dobra fora, mozda i upali, ali ne verujem da su lopovi bas tako naivni. Verovatno je laptop vec u nekom drugom gradu:)
[ Milos Dedijer @ 23.05.2006. 13:17 ] @
Lopovi su u vecini slucajeva naivni (barem u Srbiji) ali ne bas i toliko...

p.s. Urekao me covek, malopre mi upade k700i u kanal u Veneciji...
[ Fuzz @ 29.05.2006. 12:21 ] @
Pa sto ne sedis u gondoli...
[ grozda @ 26.07.2010. 14:09 ] @
Svaki laptop ima jedinstvenu mac adresu mrezne kartice, ako se preko nje zakaci kod provajdera, trebalo bi da se ona identifikuje. E sada ko zna koliko ima mogucih provajdera kod kog je mogao ukradeni latop da se zakaci u svetu. Trebalo bi da postoji firma koja ce registrovati uredjaje kao kola, i kad ih ukradu ako ne izmene serijski broj kad dodje neko da se ponovo registruje ...

Teorijski je sve moguce, ali prakticno, tesko.
[ Nikola 23 @ 30.12.2012. 18:26 ] @
A osim MAC, IP adrese, i lociranjem, postoji li neki drugi način ? Da li postoji neki kod, ID ili serijski broj u čipovima (unutar računara) jedinstven za svaki računar, pa da se nekako na osnovu njega može naći lap ?
[ halisuretan8 @ 19.01.2013. 10:06 ] @
ako si ministar odbrane verovatno bi ga vec nasli.
moze, ako imas para.
MAC adresa je jedina koja se vidi preko mreze preko direktnog mreznog linka.
[ fanfon @ 19.01.2013. 12:19 ] @
Postoji li mogucnost da se pokrene neki pozadinski program pomocu kog se moze pratiti pozicija racunara preko gps-a? Nesto kako kod android telefona.
[ bakara @ 19.01.2013. 12:39 ] @
kakav je to lap top sa GPS-om?
[ fanfon @ 19.01.2013. 16:38 ] @
Mislim da ima gps risivera da se kupi pa ugradi.
[ bakara @ 19.01.2013. 18:38 ] @
Ima da se kupi, naravno.
Ali kako mislis i gde da se ugradi?
[ deki77 @ 19.01.2013. 20:54 ] @
Citat:
bakara: Ima da se kupi, naravno.
Ali kako mislis i gde da se ugradi?

Pa USB
[ dava @ 29.01.2013. 10:07 ] @
Je'l USB ukradenog laptopa?

I MAC adresa se može lako promjeniti.