[ sboublin @ 10.12.2002. 20:14 ] @
Ne znam kako, ali trebao bi na serijski (ili paralelni port) prikljuciti napon 5V koji povremeno bude prekinut - prekid od 100 ms, a da u VB-u brojim te prekide. U svakom slucaju - Hvala !
[ jc denton @ 11.12.2002. 00:20 ] @
Ajd' posto si nov da ti ne brisem post. Pretrazi forum, pisali smo o tome.
A, sto se tice dela oko elektronike, postavi pitanje na forumu elektronika, mozda neko zna. Optokapler. Razmisljaj o tome :)
[ sboublin @ 11.12.2002. 02:02 ] @
Hvala Vam sto mi niste brisali post, ali stvarno ste ga trebali odmah brisati, Vi bi bili sretni, a ja sam ucinio tako uzasnu stvar pa upitao nesto sto je neko nekada prije pitao, a to se Vama sigurno nikada nigdje nije dogodilo niti ce se dogoditi. Rijesio sam problem nakon 4-5 sati ceprkanja po paralelnom portu i zahvaljujuci stranici ako nekome moze pomoci http://213.10.73.60/majosoft/vb/body_lpt_port.html i sad mi sve to radi. Hvala na dobrim namjerama!
[ jc denton @ 11.12.2002. 12:53 ] @
Nije stvar u tome da li je to strasno ili ne. Nije meni tesko da obrisem i ceo topic.
Radi se o jednostavnijem pregledu problema ako na topicu na kome je vec pisano o tome nastavimo diskusiju. Ovako se gomilaju teme bez potrebe, a novim clanovima poput tebe bice teze da nadju ono sto ih interesuje na forumu.
Link koji si dao je veoma interesantan, izmedju ostalog.
[ degojs @ 11.12.2002. 16:57 ] @
Pa mozda je ipak dovoljno reci pisali smo o tome, pa celu temu obrisati za dva-tri dana.

A i nije bas toliki promet poruka ovde na VB forumu da ce smetati ako ostane tih par dana dok covek vidi odgovor.

Samo predlog :)

pozdrav
[ jc denton @ 11.12.2002. 21:25 ] @
Ja obicno tako i radim.
Nije ovo bila pretnja, nego radi se o sledecem. Korisnika uputim na temu na kojoj se diskutuje o tom problemu, on vidi, pa nastavi diskusiju ne na toj temi nego na ovoj. Tako imamo dve teme koje obradjuju istu problematiku. Na to sam mislio.
[ sboublin @ 11.12.2002. 22:06 ] @
hvala Degojsu na podrsci, a za jc dentona poruka: nisam ja ovo ni shvatio kao prijetnju (iako sam se poprilicno prepao), a nije vrijedno da se oko ovog raspravljamo, meni je bitno da sam stvar napravio, pozdravljam
[ jc denton @ 12.12.2002. 03:03 ] @
Post nije ni bio upucen tebi nego degojsu.

Inace, prvi moj komentar u vezi tvog pitanja sam objasnio, a veruj, kada bi manje bilo ovakvih rasprava u prazno i nama moderatorima bi bilo lakse.

kraj.