[ vladared @ 29.04.2006. 06:44 ] @
Posle dugo vremena instalirao sam FreeBSD. Do sada mi je FreeBSD služio samo kao server jer jednostavno nikada nisam mogao da sredim multimediju. Prva stvar koja me interesuje je da li mi neko može pomoći oko toga kako se instalira podrška za određenu muzičku karticu. Ovo pitam jer sam višegodišnji korisnik linuxa i tu je postupak "jednostavan", bar za moju zvučnu. Uzmem i prekompajliram kernel samo što uključim drivere koji su mi potrebni!!!! Da li je i ovde sličan postupak ili ima neki drugačiji postupak. Uz put imam Creative Live 5.1 zasnovanu na ensoniqovom chip setu...
[ codemaster @ 29.04.2006. 14:31 ] @
tako sto "dekomentujes" liniju u /usr/src/i386/config/GENERIC (FreeBSD kernel conf file) koja sadrzi ime drajvera za tvoju zvucnu
i ubacis
Code:
device pcm

handbook je cool
[ Body Bag @ 29.04.2006. 16:12 ] @
Uopste ne treba da bilo sta kompajliras,sem ako u generickom kernelu treba da dodas neku specificnu stvar koja ti BAS treba....
Potrebno je samo da ukucas kldload snd_emu10k1 sto se ucitati drajver za kartice iz serije SB(znaci Live i Audigy)
Zatim lepo stavis liniju snd_emu10k1_load="YES" u /boot/loader.conf da bi ti se drajver(modul) ucitavao sa podizanjem sistema i to je to...
PoZ!