[ bojankv @ 30.04.2006. 02:09 ] @
Pozdrav!

..Imam jednu ideju cisto iz moje radoznalosti, a hteo bih da napravim volan.. Potrebne sheme imam, mehanika mi najteza , ali bih hteo da napisem drajvere za njega..imam neko malo iskustvo u konkurentnom programiranju i OS radu (stud. na FTN-u) tako da me to sasvim interesuje ..da li neko zna odakle da pocnem sa potragom, posto bih hteo da ga prvo napisem u Win-u, cito da bih mogao da ga isprobam sa igricama ..
[ z@re @ 01.05.2006. 01:09 ] @
Volan...znaci jedna x-os (volan), jedna y-os (gas), i jos par kontakata. Ko svaki stanardni joystick. Mozes jednostavno uzet driver za bilo kakav joystick, i bazirat svoj volan oko toga.

Ako vec zelis pisat svoje, pogledaj Windows DDK, imas free download na microsoft.com
[ bojankv @ 01.05.2006. 01:44 ] @
znam da mogu da koristim standard 2-axis 4-button shemu za kontroler u windows-u, ali mi nije to poenta, vec bih hteo da dodam neke svoje stvarcice na volan (npr. analogni sa raznim dodacima koja mi padaju napamet :)) za koje ne bih mogao da isceprkam drajver sa neta..a ipak je veca draz kada je sve rucni rad :)..a zanimaju me "kratka" pocetna uputstva i primeri na osnovu kojih bih mogao da pocnem pisanje, a ne znam koliko mi se isplati da narucujem ddk cd(money, money money :) )..

[Ovu poruku je menjao bojankv dana 01.05.2006. u 03:08 GMT+1]
[ cynique @ 04.05.2006. 01:47 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/124640/0#812590

Također obavezno prvo pročitaj Windows Internals. Iako se bavi direktno pisanjem drivera, najbolja je knjiga za uvod u driver development.

Najbolje bi bilo da prvo proučiš (DDK primjeri ili neki sa neta) za HID class driver i po njemu modeliraš svoj driver (ako uopće dođeš do te faze da pišeš source code :))
[ DreamsInDarkness @ 02.07.2006. 16:23 ] @
Sve to gore i imas knigu posvecenu programiranju drajvera na winu,nesto tipa programing device drivers....