[ Milos niks @ 01.05.2006. 17:05 ] @


Sta mislite o ovome ? Rts po principu das im prst hoce ruku ... prvo poskupljenje pa jos 70% .. dakle 500din :)
Za telekom nemam reci ....
[ Nabukodonosor @ 01.05.2006. 17:38 ] @
Pa sto da ne? Ja bih digao na 2000. Posto ocigledno to nikome ne smeta...cim se niko ne budi.
[ hakinen @ 01.05.2006. 20:10 ] @
Ja jos nisam upoznao coveka koji placa rts pretplatu. Mozda samo 10% ljudi placa pretplatu, tako da rts nema para, pa verovatno zbog toga hoce da povecaju tv pretplatu, tako da sto se mene tice mogu da stave i 1000 dinara ail moji nece da placaju pretplatu sigurno!!
[ Boboje @ 01.05.2006. 20:22 ] @
ne lupajte da postoji neko ko ne placa pretplatu. svi moramo da je platimo jer je nakacena na struju. ako si do sad placao 300 din manje da nebi platio pretplatu to ti se opet vodi kao dug za struju. bas zbog toga mogu da podizu cene kako hoce jer ljudi nemaju izbora. cista ucena.

[Ovu poruku je menjao Boboje dana 01.05.2006. u 21:23 GMT+1]
[ hakinen @ 01.05.2006. 20:29 ] @
@boboje
Nisi u pravu, jel ako im platis struju, oni nemaju zakonski osnov da ti seku struju, a neka gomilaju zaduzenje za tv pretplatu to im niko ne brani!!
[ reject @ 01.05.2006. 20:52 ] @
Sta se desava ako ne placas pretplatu, ne emituju ti RTS? :)
Odnesu ti TV? Ovo nije logicno posto i ljudi bez TV-a placaju pretplatu. Mislim da ce
nasi mudraci odluciti da igraju na sigurno pa da ipak seku struju. :)
Ja placam struju, 300din za RTS ne dam, pa cemo da vidimo sta ce se desiti,
verovatno ce biti "I fought the law...", ali za sad imam neku satisfakciju.
[ Urkelele @ 01.05.2006. 21:21 ] @
Mislio sam da ne komentarisem ali moracu...

Citat:
 ne lupajte da postoji neko ko ne placa pretplatu. svi moramo da je platimo jer je nakacena na struju. ako si do sad placao 300 din manje da nebi platio pretplatu to ti se opet vodi kao dug za struju. bas zbog toga mogu da podizu cene kako hoce jer ljudi nemaju izbora. cista ucena.


JA NE PLACAM! Ne znam za vas u unutrasnjosti ali elektrodistribucija jugoistok (tako se valjda zove) imaju odvojene racune za struju i RTV pretplatu. Znaci, gore pod I pise dugovanje za struju, pa ima za uplatu, ispod pod II ima dugovanje za pretplatu i na kraju pise UKUPNO ZA UPLATU I+II: Znaci, mogu onaj I racun da odcepam i uplatim samo to
Ja mislim da svima posebno pise koliko je dug za struju a koliko za pretplatu a i ako pokusaju da ti iskljuce struju imas dokaz da si je platio...

@reject... sta se desava ako ne placas pretplatu?

Sto se mene tice mogu da mi iskljuce RTS ako je to moguce. U normalnim zemljama ko hoce da naplacuje pretplate za emitovanje svog kanala moze signal da kodira, a onaj ko hoce da ga gleda neka kupi dekoder od njih...
Znam znam sta cete reci... "mi smo nenormalna zemlja..." Al' sta da se radi, uglavnom necu da im placam. A i drzava, moze da izglasa da je danas 1. april a ne 1. maj...
[ Nabukodonosor @ 01.05.2006. 21:46 ] @
I kod mene je tako. I+II. Ali mislim da tesko mozemo da se nosimo sa kretenima. Ja doduse placam struju posle 3-4 meseca kada mi dodje 10-tak hiljada, a i tada platim 6-7 tako da verovatno ni ja nisam placao pretplatu (ni kriv ni duzan :D). Nikad u zivotu nisam imao preplatu. Tek sad necu. Ali imam neki osecaj da ce na kraju sve to morati da se plati..kad tad...kada se nakupi. Ne znam nikoga ko je izasao na kraj sa drzavom.
[ SqlByte @ 01.05.2006. 23:35 ] @
pa znam da se ranije pretilo ptt-u da ce da ih "hackaju" i da ih fizichki maltretiraju ;)
ne znam... mozh' da im zapretimo :P samo da ima nekog ko bi stvarno mogo da im se suprostavi pa da im zapretimo ;)

ma neam ja pametni'a posla, vidim i sam to.
[ tdjokic @ 01.05.2006. 23:56 ] @
Ocigledno gospodin Tijanic hoce da udje u istoriju kao covek koji je ponovo podigao toranj na Avali. Zato i ponovo more reklama, od kojih narocito "obozavam" one od pola sata, koje reklamiraju neku banku i prodavnicu namestaja, kao oni dodju i prerade ti stan, a tebe privremeno smeste u hotel i tako to, pretpostavljam da posle odplacujes masan kredit.

Sto se tornja tice, mislim da su rekli da ce biti potpuno isti kao stari. Zasto? Inat ili glupost? Zar tehnika nije napredovala u ovih 30-tak godina? Zasto ne razmisle i nesto smisle, nego idu linijom manjeg otpora. A sta ako se ispostavi da se neki elementi za taj toranj, po staroj dokumentaciji, vise nigde ne proizvode? Jeste da je postojeci projekat velika usteda u odnosu na potpuno novi, ali treba misliti i na ovakve "sitnice".

Moja majka (87) i ja (63 godine), ja tesko bolestan, ona dosta manje, placamo. Jednostavno se bojimo buducih represalija, zateznih kamata i slicnih zavitlavanja. Meni je policija nekoliko puta lupala na vrata oko 02:00h (nocu) - trazili bivseg vlasnika(!) pa sam sklon da verujem da se ne bi libili ni mene da traze zbog te nametnute "pretplate".

Off-topic: Koristim i ovu priliku, da apelujem na rukovodstvo ES-a, da nas, sa slabijim ocnim vidom, postedi muka, a vas sa dobrim ocnim vidom postedi potencijalnog gubitka istog, sa ovim sivim citatima. Ovo je krajnje neprijatno i pravo mucenje za oci.
[ mrkidivx @ 02.05.2006. 07:15 ] @
Ma davno sam rekao-sve je isto (ili čak još gore) samo Njega nema...
[ Misa_exclusive @ 02.05.2006. 08:31 ] @
RTS-u i Tijaniću mogu samo da kažem:
Lopovi! Lopovi! Lopovi! Lopovi!...
[ KarakorukaJapan @ 02.05.2006. 08:45 ] @
Ma nek povećaju pretplatu za RTS i na 100 eura, niko neće ni da im plaća onda.
Zašto da neko plaća pretplatu kad ionako ne gleda RTS, kad redovno plaća račun za kablovsku i kad ostale televizije koje se plaćaju (HBO naprimer) nemaju reklame, a RTS ih ima? Kad mogu ostale televizije da se finansiraju samo od reklama, može i RTS! Ovako em imaju reklame kolko hoćeš, em još naplaćuju pretplatu, a te pare bacaju na gluposti. Evo, baš pre neki dan vidim prepun grad RTS bilborda. Pa je l' zato plaćamo pretplatu? Nisu ti bilbordi džabe.

Niko se ne bi bunio da plaća pretplatu kad bi RTS poboljšao program i kad bi potpuno ukinuli reklame (da RTS bude kao ostale televizije koje se plaćaju).
[ time @ 02.05.2006. 09:06 ] @
koji ce nam krasni qrac taj toranj.mozda nisu dobro pokrili teritoriju svojim lazima.ja sam na rts-u ponovo stekao utisak da smo mi svetska velesila i da se ceo svet oko nas vrti."ovaj rekao ovo onaj bio u poseti kod onog...". sad mo zao sto ih NATO nije poravnao sa zemljom a zatim bacio napalm da budemo sigurni da od te bagre nista nije ostalo.jako retko ukljucim tv ali i tada se zgrozim kada vidim likove na rts-u.posebno me nervira glas onih sto citaju vesti.znaci cisto ispiranje mozga.a pretplatu mogu da podignu koliko hoce a uz to mogu da mi podignu i jos nesto ako su vesti :)
[ Misa_exclusive @ 02.05.2006. 09:53 ] @
Oni su se lepo ogradili zakonskim regulativama. Prema njima, neplaćamo mi (ko uopšte plaća) USLUGU gledanja njihove televizije, već je to zakonski određeno da se plaća kao javni servis (kao što se plaćaju razni porezi i sl.). Dakle, ako se ne plaća, ne "seku" ti RTS, već te tuže.
BTW Jedino da tuže (skoro) celu državu, pošto ogromna većina ne plaća.
[ broker @ 02.05.2006. 09:58 ] @
A gde je objavljena zvanicna informacija o poskupljenju?
[ Urkelele @ 02.05.2006. 10:00 ] @
Hey, a zamislite tuze sve one koji ne placaju i presude da MORA da se plati, mi normalno necemo da platimo i svi odemo u zatvor
[ madamov @ 02.05.2006. 10:00 ] @
Citat:
koji ce nam krasni qrac taj toranj.

Verovatno zato što su nam bolnice, škole, putevi i ostale prioritetne stvari u odličnom stanju pa možemo da dižemo i toranj. B) Ovo kada sam prvi put čuo mislio sam da se neko zeza, ali kada je postalo "državna" politika samo osećam mučninu.
[ time @ 02.05.2006. 10:08 ] @
bolje da su otvorili neku fabriku da ova sirotinja negde radi.njima je bitnije da nam preko rts-a objasne da lepo zivimo nego da nam zivot stvarno bude normalan.
to mi dodje isto kao sto u mom komsiluku hoce da prave *ebenu crkvu.narod bukvalno gladan a njima treba crkva mamu im lopovsku.
[ SqlByte @ 02.05.2006. 10:24 ] @
Ja ne znam za vas ostale, ali ja vrlo vrlo malo gledam TV uopste.
A za to je pola "kriv" TV program, jer ako ne naletim na latino-americhq seriju onda su tu reklame... oke prebatzim na nash chuveni RTS kad tamo neshto lazhu mazhu... pa malo pooste serije od pre par hiljada godina... pa reklametzie malo, pa malo kenjaju u pesmi od pola sata kako im treba tornj njihov zashtitni znak...
mislim sam ja lood i mi ostali shto nismo iz Beograda da im placamo zashtitni znak... zar se ioako vec ne sliva dovoljno novca u nashu prestonicu ?!
A to shto ja zhivim u malom gradu pa nemogu ni kablovsku televiziju ili internet da dobijem, je sasvim druga pricha...
[ Fuzz @ 02.05.2006. 10:32 ] @
Pa da su prodali 3k umesto sto su ga samo ugasili ne bi im ni trebala pretplata. Stoka nenormalna....
[ dr.NPN @ 02.05.2006. 16:25 ] @
Citat:
Urkelele: Hey, a zamislite tuze sve one koji ne placaju i presude da MORA da se plati, mi normalno necemo da platimo i svi odemo u zatvor :D

LOOOLLLLL!!! :)))))))))))))) Pa, nista. Bas bi bilo kul. Samo, nesto gledam, ne bi to uspelo, vecina bi platila. To ti je ono isto kao i u skoli: Imas kontrolni, ceo razred se dogovori da se bezi sa tog casa i svi se sloze, i onda ostanu mamina i tatina decica koja ce dobiti batine ako pobegnu sa ijednog casa, i dolaze sa temperaturom u skolu.... I onda 1/3 ostane i kao, nastavnice, ONI su pobegli sa casa.... Ista fora, plase se ljudi.... Kontas?
A bas bi bilo dobro.... pa isli bi u zatvor po grupama.... Svako bi stigao na red, veruj mi, samo sto bi oni placali hranu i smestaj, ali ko ih je8e kada su glupavi, da Bog da mi riknuo hard ako ne bi tako bilo, kad su tvrdoglavi.....
[ PiceCLuE @ 02.05.2006. 17:03 ] @
Ko je rekao da poskupljuje pretplata?
Da li je jos neko čuo za to osim pokretača ove teme?
[ reject @ 02.05.2006. 18:34 ] @
Sto se tornja tice, ne vidim da je zivot bolji ili losiji bez njega i ne vidim zbog cega
bi narod morao da zida toranj, sve mi to lici na "fabriku auspuha za dalekovode" od
Nadrealista.
[ Horvat @ 02.05.2006. 19:12 ] @
a kakva svrha tog tornja???
[ Svarog @ 02.05.2006. 19:55 ] @
Citat:
Horvat: a kakva svrha tog tornja???


Verovatno ta da ce gradnja tornja zvanicno kostati x eura a nezvanicna x/2 istih,pa ce neko(pitam se ko) razliku skloniti na neko mesto koje njemu odgovara.
[ Horvat @ 02.05.2006. 20:04 ] @
ok to sam i ja skontao

ali kakva FIZICKA svrha
neki predajnik!?!?
pa ima dosta predajnika
ili...
[ reject @ 02.05.2006. 21:11 ] @
RTS se i bez njega snasao i vidi se svuda.
[ Pex @ 03.05.2006. 02:12 ] @
Svrha tornja je da se maznu pare prilikom njegove gradnje, a jos vece kasnije, prilikom izdavanja prostora na istom za kacenje privatnih predajnika... Sve se to moglo lakse resiti da su unapre ponudili akcije (deonice ) tornja i odatle bi ladno izfinansirali gradnju, ali bi onda i buduci profit delili sa deonicarima. Ovako ce "srpski narod da navali" da im "dobrovoljno" kroz priloge i pretplatu, podigne toranj na Avali, a oni ce posle da uzivaju u trosenju tudjih para i smeju nam se iza ledja! SRAMOTA
[ mrkidivx @ 03.05.2006. 02:53 ] @
Citat:
a kakva svrha tog tornja???


Pa sigurno "dizanje" tog tornja ima nekakvo psihoterapeutsko dejstvo na aleksandra "teleću glavu" tijanića pošto mu se verovatno više ne diže...
[ tdjokic @ 03.05.2006. 03:18 ] @
Ljudi, gde je objavljeno to o poskupljenju? Mislim, zvanicnom poskupljenju, jer je "poskupljenje" vec u toku - gledas neki film, glumac ti se cini poznat ali nikako da ga se setis, kao - ko ovo bese, a posle ukapiras da je film star 20 godina, kad je poznati glumac XY bio pocetnik! Reklame do besvesti, "jake" emisije koji ustvari nisu emisije, sto shvatis tek na kraju kad vidis gomilu sponzora i kao - ovaj poklanja put u Pariz, ovaj rucak, onaj muziku, sve reklame.

A toranj je prkos NATO-u i SAD, sto bi vredelo, kad bi doticne zabolela briga za nas toranj. Vise bi ih nasekirali kad bi nazidali 10 skola, a sve opremljene racunarima i kabinetima, pa ih nekako nazvali da malo potsecaju na te nemile dogadjaje, a ne ovako. Taman isto ko i crkve, sad jos malo svaka mesna zajednica ce imati crkvu!

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 03.05.2006. u 04:20 GMT+1]
[ time @ 03.05.2006. 07:24 ] @
ma nije vazno jel ima poskupljenja ili nema.vazno je samo da smose dobro slozili u pljuvanju po rts-u mamu li im lopovsku.samo navalite da vidimo ko moze dalje da pljune;)

pozdrav!!
[ reject @ 03.05.2006. 11:51 ] @
Nije stvar u pljuvanju, stvar je u tome da raja daje para za nekakve javne servise koji to nisu
i za izgradnje tornjeva. Inace ce se od poreza uzeti malo i za izgradju crkava, a bogami i za
bahanalije na proslavama godisnjica raznijeh stranaka. Negde na zadnjoj rupi na svirali, deca
u sirotistu uopste ne moraju da koriste vrata, jer iz sobe u sobu mogu da prolaze kroz rupe u
zidovima.
[ Fuzz @ 03.05.2006. 12:23 ] @
Pa to je deci interesantno...
[ dr.NPN @ 03.05.2006. 13:14 ] @
Citat:
time: samo navalite da vidimo ko moze dalje da pljune;)

pozdrav!!

Najtuznije od svega je to sto time nista necemo postici, iako smo 100% mu pravu, ali koga briga....

Ja kazem, dok Bager opet ne proradi nista se konkretno nece desiti..... Da Bog da proradio uskoro....
[ Nabukodonosor @ 03.05.2006. 17:05 ] @
Malo on topic. Zna li neko koliko se menja cena medjunarodnog saobracaja?
[ tdjokic @ 03.05.2006. 18:42 ] @
Ubedjuju nas kako Evropa zahteva da se ovde uvede "javni servis" (sto je, usput, izraz bez veze, ako se blize ne definise - i taxi je "javni servis") pa nam uvedu "pretplatu" , da bi sve bilo lepo i fino kao u Evropi, a kad im ta ista Evropa trazi nesto mnogo vaznije, da bas ne imenujem, onda "ne cuju" i "nije to toliko bitno"! Koje su to trule fore, ocaj...
[ Horvat @ 03.05.2006. 18:54 ] @
@nabuko see this
http://www.telekom.nadlanu.com...esti.aspx?ac=snews&ui=3261
[ techtris @ 03.05.2006. 22:07 ] @
A od četvrka 4. maja na RTS 1...
20.05 Srećni ljudi, serija


Jadni servis....

[Ovu poruku je menjao techtris dana 03.05.2006. u 23:08 GMT+1]
[ SqlByte @ 03.05.2006. 23:33 ] @
***ote te bog ovo je nemoguce...
Samo chekam dan kada cu da se probudim, popijem kafu, otvorim ochi, sluchajno svratim na bbc news da vidim shta ima i vidim HOT NEWS: Srbija je u stvari bila jedna velika skrivena kamera !!!

Zashto se mi nebi suprostavili telekomu nekako ? na bilo koj nachin ? pa i bager ? ili ddos :P ?
[ time @ 04.05.2006. 20:09 ] @
evo zasto mrzim rts.ponovo "idu" srecni ljudi.stvarno ne mogu da poverujem koji bolestan um to moze da pusta???
druga stvar je sto sam u jutarnjem programu cuo da su suspendovali razgovore zboge generala mla***a.neuk covek bi pomislio da je taj covek kriv a na ova je*ena drzava koja nije u stanju da ga navata/isporuci (necu da ulazim u to da li ga treba isporuciti ili ne poenta je nacin obavestavanja).kada sam cuo nisam mogao da poverujem u to sto pricaju.i to nam je javni servis koji treba da placamo???
[ Urkelele @ 04.05.2006. 20:45 ] @
Hey ljudovi, maksimalno izbegavam da komentarisem RTS ali ovo je cist lopovluk. ovog puta se nisam zbog njega javio nego zbog telekoma. Gledam a i ranije sam gledao nov tarifni sistem i pitam da li sam u pravu? Po mom proracunu ispada da je medjugradski razgovor jeftiniji od lokalnog, da li sam u pravu?
[ kime1 @ 05.05.2006. 02:11 ] @
Ne. Ako ništa, sad je bar jednostavniji obračun- imaš samo dve zone, na primer , ako si 011 u okviru 011 i ostatak države, tako da u svakom slučaju od lokalnog poziva nema jeftinijeg :)
[ techtris @ 05.05.2006. 10:16 ] @
Ugašen je 3K, ali ne brinite, vrhunski kviz "Trostruka šansa" seli se na RTS2. Ovim potezom svakako će doći do značajnih ušteda u budžetu RTS-a, pa uskoro možemo očekivati i reprizu "Boljeg života", a ne treba zaboraviti ni "Porodično blago".
[ bigvlada @ 05.05.2006. 11:30 ] @
hmm, jedno od resenja problema vezanih za telekom, rts i opstu klerikalizaciju drzave mozete videti u filmu V for vendetta, a ko ima vremena, treba da procita celu tetralogiju hiperiona
[ Fuzz @ 05.05.2006. 13:43 ] @
bigvlado sa b92.net-a, o kakvoj klerikalizaciji pricas mame ti?
[ Horvat @ 05.05.2006. 17:10 ] @
jedno resenje za imperialisticku kradju naroda

lepo kodiraju (skrembluju) programe " JAVNOG " servisa (rts sranja) i onda "podele" tj. prodaju dekodere
i ko hoce da gleda neka kupi dekoder i placa mesecni/godisnji harac

samo sto je problem sto bi oni stavili da je OBAVEZNO posedovanje dekodera,a cim posedujes dekoder moras da placas harac
[ Go(R)@N @ 05.05.2006. 17:49 ] @
Citat:
Horvat: a kakva svrha tog tornja???
Da se pokaze narodu koliko smo odlucni da izgradimo sve iznova, da se pokaze koliko su nam visoki svest i moral, da se pokaze koliko smo puni volje da odlucno koracamo ka Evropi, da se pokaze da smo nepokolebljivi... etc.

Brother... I think I'm gonna trough up

Pozdrav!
[ techtris @ 05.05.2006. 18:15 ] @
Citat:
Go(R)@N: Da se pokaze narodu koliko smo odlucni da izgradimo sve iznova, da se pokaze koliko su nam visoki svest i moral, da se pokaze koliko smo puni volje da odlucno koracamo ka Evropi, da se pokaze da smo nepokolebljivi... etc.

Brother... I think I'm gonna trough up

Pozdrav!


Zaboravio si i najvažniji razlog... da se od našeg novca (mimo pretplate) izgradi toranj kako bi RTS mogao da drugim tv stanicama naplaćuje postavljanje predajnika. Kontrole prihoda jadnog servisa nema, oni sami sebe kontrolišu, kao i Telekom.

Divota!
[ Urkelele @ 05.05.2006. 22:30 ] @
Citat:
Horvat: jedno resenje za imperialisticku kradju naroda

lepo kodiraju (skrembluju) programe " JAVNOG " servisa (rts sranja) i onda "podele" tj. prodaju dekodere
i ko hoce da gleda neka kupi dekoder i placa mesecni/godisnji harac

samo sto je problem sto bi oni stavili da je OBAVEZNO posedovanje dekodera,a cim posedujes dekoder moras da placas harac



A zar ja nisam nesto slicno pomenuo, barem mislim da jesam
[ Horvat @ 05.05.2006. 22:33 ] @
ok sorry
[ Pex @ 07.05.2006. 16:37 ] @
I sta u stvari znaci to "Javni servis"? jel' to nesto kaoo.. Javni WC,.. ili Javna kuca,......
[ Aleksandar Đokić @ 07.05.2006. 17:07 ] @
pa da, to je servis koji je javan, sluzi svima (valjda)
[ Pex @ 08.05.2006. 22:24 ] @
Ipak ima neke razlike:
U javnom WC-u za 5-10 din. mozes da se olaksas, a u "Javnom servisu" platis 300 dinara, pa se po tebi olaksavaju Tijanic i ostali koje on odredi odredi!!!
Slicna je razlika i kad se poredi "Javna kuca" i "Javni servis": Tamo platis da ..hm.., a ovde platis da te ..hm.hm....
[ nane @ 08.05.2006. 22:29 ] @
SLAZEM SE.......ovde svi.....hm,hm......a niko nas ne pita
[ tdjokic @ 09.05.2006. 01:57 ] @
Cini mi se da su jednom rekli "Javni mediski servis". Inace, govoriti samo "javni servis" je potpuno imbecilno. Pita neka novinarka izvesnu licnost "Sta mozete da kazete za "javni servis" ... " KOJI javni servis? Elektrodistribucija, Vodovod i kanalizacija, Taxi, Pranje tepiha,... ? Ono jeste da kad ti neko podmetne mikrofon pred nos i snima te kamerom lici na televiziju, ali ne mora da znaci. Mozda je neko interno gradsko glasilo, obavestajna sluzba, anketa Statistickog zavoda i slicno.

Tako je tod kad se nesto veliko prepusti 'Tiranicu' na upravljanje. Zao mi onih jadnih spikerki, prosto se vidi da su uzasnute da ne pogrese neku rec, drhte od straha.
[ bigvlada @ 11.05.2006. 13:12 ] @


kada sam pominjao klerikalizaciju mislio sam na novi zakon o verskim zajednicama: sluzbe ce moci da se vrse i u bolnicama i u skolama, crkva nece placati porez, moze da osniva osnovne skole i gimnazije, svestenici ce imati imunitet poput narodnih poslanika, lokalna samouprava moze da im daje donacije bez da bilo koga pita za misljenje.... jos malo pa cemo ziveti u hriscanskoj verziji irana :(
[ time @ 25.05.2006. 15:50 ] @
ipak samo spaliti rts.samo kad vidim one bolesne likove sto "vode" program setim se vremena devedesetih.mrzim crkvu i rts.
cenim samo POSTENE ljude ma cime se bavili!!!
[ callia @ 09.08.2008. 18:37 ] @
A gde idu pare od rtv pretplate??? Tj te velike pare ko to trosi...
[ holononi @ 25.08.2008. 16:49 ] @
Prolazio ja pre neki dan ulicom, kad ono pored puta, RACUN za elektricnu energiju. Verovatno nemar raznosaca elektrodistribucije pa je racun umesto kod duznika zavrsio na ulici. Medjutim, racun je veoma zanimljiv. Pogledajte i sami http://www.freewebs.com/holononi/other/Brojilo.JPG. Vidi se da je utrosak elektricne energije 0 (nula, nista, zero). Covek godinama ne trosi struju, vec samo placa taksu na brojilo (elektricnu taksu, od te udara struja). Ali Tija ne oprasta, svakog meseca mu redovno dize pritisak obracunom za uplatu TV takse. Po iznosu koji ubogi RTS potrazuje, vidi se da krvolocni pretplatnik od prvog dana nije placao. Znaci, nema ni jednog vata potrosene stuje a treba da plati TV koji negleda. A mozda gleda na baterije? Zato i takve drzavne neprijatelje treba utuziti. Pa nek' na sudu dokazuje da TV ne moze bez struje. Kad sam video racun, poslao sam balkanskog spijuna, i provereno je.. Neuredni platisa se nocu obasjava na svecu.
[ nemysis @ 28.08.2008. 22:59 ] @
To je stvarno besmisleno, ne troši struju a treba da plati TV pretplatu.

Ali to je jedan veliki izuzetak.

Pozdrav nemysis
[ peca26000 @ 15.10.2008. 11:54 ] @
nepotrebno skroz i ovako nije neka usluga za toliko para!!!!
[ ucitelj80 @ 19.09.2010. 00:10 ] @
Najpre bih pojasnio jednu veliku zabludu, a to je da rts tuzi po slucajnom izboru. Naravno da nije tacno. Tuze postupno manje grupe ljudi koje se nikako nece udruziti . A zasto je bitno da se gradjani ne udruze? Jer ako se udruze pasce pretplata ,Tijanic ,RTS, a i Vlada koja je omogucila sve ovo.
I ja sam razmisljao kao i mnogi drugi "Nikad im necu platiti". Danas 8.9.2010. Na racunu za struju u delu RTV pretplate pise:

01.8.2010. tuzba -15.559din
17.9.2010. zaduzenje 500din
I sad je DUG PO RACUNU ZA RTV PRETPLATU 5170din

Ovo znaci da su me za 15000 tuzili.

I sada razmisljam (pritisak .secer, adrenalin i ko zna sta jos) , JRDINI NACIN JE DA SE UDRUZIMO, KAD CUJETE DA NEKO TAMO NEGDE CUCI NA ULICI I STRAJKUJE GLADJU ,ZNAJTE DA SAM TO JA , I SETITE SE DA CE KAD TAD I VAMA STICI TUZBA, PA OKUPITE STO VECI BROJ LJUDI, PRIJATELJA ,POZNANIKA I PRIDRUZITE SE. A KADA KRENE TALAS SHVATICE DA SE 5. OKTOBAR NIKAD NIJE NI DESIO. HVALA !
[ ucitelj80 @ 19.09.2010. 00:12 ] @
Pre svega , hvala na savetima.
Nije stvar u tome da se ja kao pojedinac uzrujavam, kako rekoste, vec da se zbog iste stvari veliki broj ljudi uzrujava i niko nista ne cini.(Zamislite kolika je to kolicina negativne energije, tj.nervoze i sta ona sve izaziva) Opozicija koja je bila na vlasti nije opozicija. Bolje reci "Svi su isti" , nema nam spasa. Casa je ionako vec prepuna treba nam samo jedna kap, a ta kap ce biti rts pretplata. Dok su ljudi sekli prste za svoju krvavo zaradjenu BEDNU zaradu, MI SMO POSMATRALI i cutali. To se nas ne tice. Kada je covek sa bombom uleteo u predsednistvo, MI SMO OPET cutali i posmatrali.To se nas ne tice. Dok radnici leze na prugama i putevima mi opet cutimo i posmatramo. To se NAS SVAKAKO TICE ali nismo slozni BRACO. Tek kad naucimo da postujemo tudju muku i bol tada cemo se kao nacija izleciti, oteracemo svu gamad i stvoriti uslove za normalan oporavak napredak zemlje Srbije.
[ mikicg @ 20.10.2010. 10:57 ] @
BBC zamrzava cenu TV pretplate
Beta-AFP | 20. 10. 2010. - 08:53h | Komentara: 0

Britanski javni servis BBC najavio je da će u okviru mera štednje britanska vlada u narednih šest godina zamrznuti visinu pretplate i da će ministarstvo inostranih poslova prekinuti finansiranje Svetskog programa.

U saopštenju objavljenom na internet sajtu navodi se da će cena TV pretplate, koja trenutno iznosi 166 evra, biti zamrznuta u naredih šest godina.

Osim toga, troškove Svetskog programa, koje je do sada snosio Forin ofis, moraće da preuzme BBC.
Nove mere štednje biće preciznije poznate u sredu kada će ministarstvo finansija zvanično saopšti detalje restriktivnog budžeta.

Uprava medijske kompanije nije želela da komentariše nove odluke, ali izvori bliski javnom servisu su rekli da je sporazum postignut s vladom "bolji od očekivanog".
Vlada je navodno u početku tražila od BBC-ja da sam snosi troškove odobravanja besplatne TV pretplate osobama starijim od 75 godina, što je godišnji iznos od 550 miliona funti.
[ Vlada666 @ 11.01.2011. 00:14 ] @
Citat:
U saopštenju objavljenom na internet sajtu navodi se da će cena TV pretplate, koja trenutno iznosi 166 evra, biti zamrznuta u naredih šest godina.

Da ali je u pitanju godisnja cena pretplate sto bi mececno bilo oko 13.8 Eur, a 13.8 eur je mnogo manja para od nasih 4 eur gledano proporcionalno u odnosu na nas standard i prosek plata...

Kad vec ulazimo u detalje da malo to rascivijamo, godisnja prosecna plata u Britaniji je oko 23500 funti znaci 1958 funti mesecno ili ti fantasticnih 250 000 dinara mesecno, ili koji dinar vise prevedono u nase pare... Bez uzbudjavanja molim :) kad su cifre u pitanju...

Odavde mozemo lako da izracunamo da britanci izdvajaju za tv pretplatu (250 000 din/ 1449 za tv pretplatu= 172,5) ili ti narodski receno 172. deo onoga sto zarade, a sta je sa nama da vidimo

Prosecna plata u srbiji je oko 34500din nesto malo manje, (34500din/400din=86) ili ti 86. deo plate, ako tu ukalkulisemo vecu nezaposlenost kod nas u odnosu na britaniju onda brojivi i dalje idu negativnom smeru

Kalkulacijama nikad kraja, a bogami ni manipulacijama...
[ bachi @ 11.01.2011. 09:17 ] @
... May the force be with you Vlada666 Skywalker, that is your destiny!

Da je RTS makar pedeseti deo kvaliteta BBCa, ne bi mi bilo žao
da plaćam pretplatu...

> Prosecna plata u srbiji je oko 34500din nesto malo manje, (34500din/400din�) ili ti 86. deo plate,

Teško brate, teško da je 34500 din, pogotovo ne južnije od
Beograda...



... Najpoznatiji americki general je General Motors.