[ panonski mornar @ 04.05.2006. 13:54 ] @
Zasto kad kucam u wordu neki dokument , konkretno spisak filmova, gde je potrebno staviti redni broj u svaki novi red, sto word i radi automatski, kada dodje do broja 100, on pocinje iza broja da ostavlja veci razmak, koji nikako ne mogu da smanjim, tj, iza rednog broja 100, ne moze odmah da se pise vec je razmak nesto veci...uz poruku je i upload, kako to izgleda

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 06.05.2006. u 22:31 GMT+1]
[ djolep @ 04.05.2006. 21:43 ] @
To se desava zato sto Word u Bullets and Numbering podrazumevano ubacuje tab na 0,5 incha (1,27 cm) iza broja. Kad otkucas trocifreni broj predjes granicu od jednog taba pa Word ubaci sledeci na 1 inch (2,54 cm).

Grubo ovo mozes resiti tako sto ides na Format/Bullets and Numbering/Customize, pa dole levo u Follow number with umesto Tab character izaberes Space.

Finije resenje je da u Format/Bullets and Numbering/Customize odes na List styles i tamo kreiras novi stil,kakav tebi odgovara, koji onda mozes da primenjujes po potrebi
[ Brz_na_tastaturi @ 04.05.2006. 23:13 ] @
Koliko ja vidim na onoj slici ni ostale kolone ti nisu baš poravnate, mislim da bi za taj spisak trebalo da koristiš tabelu i onda nećeš imati problema sa poravnanjem, a još bolja varijanta je da taj spisak prebaciš u excel koji ima neke alate koje word nema (filtriranje npr.) a koji ti mogu nekad zatrebati.
[ Hackman @ 13.05.2006. 01:20 ] @
Kod mene nije automacki uključeno da mi se na svaki red pojavljuju brojevi posle prvog upisanog broja. Kako to da uključim word 2003 na srpskom unapred hvala
[ Jpeca @ 13.05.2006. 16:17 ] @
Tools/AutoCorrect options/Auto Format as you type - štikliraj Automatic Numbered list - ne znam napamet nazive menija na srpskom ali nadam se da ćeš se snaći. Inače automatsko formatiranje se pojavljuje samo ako kucaš Tab iza broja.