[ WawaHOO! @ 08.05.2006. 19:38 ] @
Pozdrav svima!

Hteo bih da napravim web prodavnicu nalik na Froogle froogle.google.com , hteo bih da pitam da li ima zaintresovanih za saradnju.

Ukratko: Prodavnica ne bi bila takva da cemo mi da prodajemo nase proizvode vec bi to radili drugi, firme i korisnici nase lokacije. Mi bi smo trebali da napravimo sistem tako da korisnici sami upisuju svoje proizvode u bazu, zadaju kljucne reci za pretragu, ubacuju slike i opisuju proizvode. Ostali bi mogli da pisu utiske o proizvodima,komentare,kritike...
Moj cilj je da razvijemo sistem koji ce raditi umesto nas tj. da sve rade trgovci i kupci tako sto ce trgovci praviti bazu proizvoda a kupci bi ocenjivali i kritikovali proizvode.
Pocetna stranica bi takodje licila na Froogle i prikazivali bi se polje za pretragu, link na kategorijema i jos neke sitnice.
Na naslovnoj strani se ne bi prikazivale nikakve reklame vec bi se pojavljivale u rezultatima pretrage i one bi bile relevantne sa trazenim proizvodom. Takodje, te reklame bi bile u tekstualnom stilu a ne graficki baneri.
---

Veoma ozbiljno sam zamislio ovaj projekat pa ako ima zaintresovanih za saradnju neka postuju ovde. Ne bi bilo vodje kompanije, svi bi smo imali istu poziciju u projektu i niko ne bi bio glavni. Zarada bi se delila naravno. Mogli bi smo da razijemo i sistem tako da webmasteri mogu prodavati na svom sajtu ali o tome kasnije.

Svako bi imao svoju ulogu...PHP i MySQL programer,AJAX programer...dizajner
Interfejs lokacije bi bio minimalisticki i jednostavan a koristili bi smo i Ajax da bi lokacija izgledala mocnija :-)

P.S Nadam se da nisam uzalud pisao ovo :-) i da ce biti zaintresovanih

PoZZZ...
[ flylord @ 08.05.2006. 19:53 ] @
a odakle bi ti generisao zaradu? I kako mislis da sistem radi za nas To ne ide bas tako lako...
[ flylord @ 08.05.2006. 19:55 ] @
i btw, ne postoji tako nesto sto se zove MySQL programer...
[ flylord @ 08.05.2006. 19:57 ] @
Kako mislis da ubedis online prodavnice da stave kod tebe proizvode? Da li ti mislis da i na froogle to oni stavljaju rucno?
X-cart na primer, ima export artikala u format koji se onda importuje u neke sisteme tipa froogle-a
[ boccio @ 08.05.2006. 19:58 ] @
Citat:
WawaHOO!:
Veoma ozbiljno sam zamislio ovaj projekat

Super, ajde napisi malo o tome... ovo za sada je ŠBBKBB :)
Citat:
WawaHOO!:
Ne bi bilo vodje kompanije, svi bi smo imali istu poziciju u projektu i niko ne bi bio glavni.

Jao, ovo vec ne mirise na dobro...
Citat:
WawaHOO!:
Zarada bi se delila naravno. Mogli bi smo da razijemo i sistem tako da webmasteri mogu prodavati na svom sajtu ali o tome kasnije.

Izvini ako sam nekulturan, ali kako ti zapravo mislis da uopste dodjes do te zarade? Znam, znam, to je minoran detalj koji ce se verovatno sam od sebe vremenom iskristalisati, ali bas sam nestrpljiv da cujem :)
Citat:
WawaHOO!:
Svako bi imao svoju ulogu...PHP i MySQL programer,AJAX programer...dizajner

Wow... genijalna zamisao :)
Citat:
WawaHOO!:
Interfejs lokacije bi bio minimalisticki i jednostavan a koristili bi smo i Ajax da bi lokacija izgledala mocnija :-)

Strava, taj AJAX interfejs ce ti posebno pomoci u indexiranju stranica, a da ne pricam o SEO-u... pretrazivaci ga prosto obozavaju.
Citat:
WawaHOO!:
P.S Nadam se da nisam uzalud pisao ovo :-)

naravno da nisi, ludo sam se zabavio citajuci :)
[ flylord @ 08.05.2006. 20:00 ] @
demokratija u programiranju nije dobra...
[ `and @ 08.05.2006. 20:43 ] @
E sad ste ga ubili :p

@WawaHOO!
Ako imas ideju ( sa kojom mislis da profitiras, a ako ne onda ne citaj dalje ), probaj da je sam realizujes ili da je bar ne iznosis tako jednostavno u javnost, zatim poslusaj savete flylorda i boccia, imaju iskustva u tome, neko manje neko vise ;)
[ WawaHOO! @ 08.05.2006. 23:42 ] @
Citat:
`and: E sad ste ga ubili :p

@WawaHOO!
Ako imas ideju ( sa kojom mislis da profitiras, a ako ne onda ne citaj dalje ), probaj da je sam realizujes ili da je bar ne iznosis tako jednostavno u javnost, zatim poslusaj savete flylorda i boccia, imaju iskustva u tome, neko manje neko vise ;)


Znam da obojica imaju mnogo vise iskustva ali ja sam mislio da cu naci saradnike a ne nekoga ko ce da me 'pokosi' u samom startu, da se ti nisi oglasio sa malo dobre volje razocarao bih se. Poslusacu tvoj savet da sam to realizujem ali mislim da ce biti tesko jer ima mnogo stvari da se uradi. Hvala ti
[ flylord @ 09.05.2006. 09:13 ] @
Gle, ako smo te mi pokosili sa najosnovnijim zapazanjima, kako ti mislis da uopste uspes bilo sta u tom poslu. I za online poslove moras da imas neki plan kako da zaradis pare, kako ces da pokrivas troskove. Kako ces da radis marketing da se procujes. Kako ces da ubedis prodavnice da drze artikle kod tebe. Da li ti mislis da je ovo lako??

Eto ako mene uspes da ubedis u opravdanost ovog posla, u roku od 15-ak dana dobijas aplikaciju (pukom slucajnoscu ja radiim bas aplikacije ovog tipa), hosting, dizajn... Ono sto ja nudim. I jos cu da ubedim i Boccia da ti pomogne

p.s. iskreno, tvoj prvi post pokazuje u startu neznanje u ovoj oblasti i jako veliku neozbiljnost, i moraces debelo da se potrudis da ista uradis ili da te pogodi zakon neverovatnoce kao sa onom milliondollarpage. Plus, odmah si odustao cim smo se mi negativci javili... Ili nemas nimalo volje ili imas 15 godina.
[ jablan @ 09.05.2006. 09:25 ] @
Citat:
WawaHOO!: Hteo bih da napravim web prodavnicu nalik na Froogle froogle.google.com , hteo bih da pitam da li ima zaintresovanih za saradnju.

Mislim da bi tebi bilo najkorisnije (a nama ne šteti ) da, na osnovu sopstvene zamisli, napišeš detaljnu korisničku specifikaciju tog projekta. Em će tebi biti jasnije u glavi šta hoćeš, em ćeš se vežbati u nečemu što je neophodno u svakom softverskom projektu, em će Flajku biti posle lakše da kodira (možda završi i za 10 dana)...
[ flylord @ 09.05.2006. 09:27 ] @
ti Jablane mislis da sam ja "lak" programer ?
[ Davor Vlajkovic @ 09.05.2006. 09:46 ] @
Samo mali remark...

Citat:
WawaHOO!: Veoma ozbiljno sam zamislio ovaj projekat pa ako ima zaintresovanih za saradnju neka postuju ovde. Ne bi bilo vodje kompanije, svi bi smo imali istu poziciju u projektu i niko ne bi bio glavni.i


Zbog ovoga puca bar 50% startup ideja. Ako ti je projekat ozbiljan zašto da i njegova realizacija ne bude isto toliko ozbiljna?

Ovako kako si ti zamislio sve će kako-tako funkcionisati ako svi članovi tima budu 24h dnevno imali motivaciju za rad na projektu. Iz iskustva ti govorim da 'labava' organizacija najverovatnije vodi ka propasti. Ne može sve da se zasniva na nečijoj dobroj volji, mora da postoje obaveze, rokovi, pa i sankcije ako se ne ispoštuje dogovoreno.

Uostalom, zato su državne firme u ovako jadnom stanju, radio ne radio primao si istu platu...
[ boccio @ 09.05.2006. 16:04 ] @
jebiga, sad si se vec upetljao ko pile u kucine...
Citat:
DDN:
Jednostavno je pitanje postavljeno, ako niste zainteresovani za tako nesto odjebite, niko vas ne pita za vase "strucno" misljenje.
Jadne su firme za koje vi radite. Postavljacu teme predlazem da pita nekog strucnog za savet.

Citat:
DDN: Jasno mi da je volis da istaknes svoj strucni nivo i kvalitet, kad vidim samo tvoj profil (vidi me mama, sta sam sve uradio a imam i svoj blog), ali nisam spominjao uopste tvoju strucnost - samo tvoj napadacki stav prema drugima.

I sta cemo sad? :) Znaci prvo si me napadao da sam kvazi-umisljeni-stagod-strucnjak, onda pricas da ne radim nista pametno osim sto cekam klince iza krivine da ih napusavam, a sad sam vec narcisoidni ego-manijak. Brate, ako se ova tema nastavi, jebo sam cvorka :)

Inace, ovo postaje zamorno, a i nista pametno se vise ne govori... Ja nigde ne forsiram nista, a jos manje poturam ljudima pod nos sta radim i cime se bavim. Profil je takav kakav jeste, pa necu valjda da krijem sta radim i sta stoji iza mene!?

Vidis, problem je sto ti realno nemas sta da kazes a-propo ove teme, pa prenosis teziste na moju licnost, komentarisuci kako ja izigravam zvezdu, "mama imam blog" i slicne besmislice iz treceg osnovne... Bilo bi zaista lepo kad bi nasao neku temu na ES-u gde ja pricam "JA sam ovo JA sam ono", promovisem svoju "strucnost" i slicno pre nego me napadas i podjebavas na taj nacin.

Na ozbiljnom IT forumu se diskutuje na mnogo drugaciji nacin. Ne pokusavaj da diskreditujes mene kao licnost, vec PORUKE KOJE PISEM. Capice?
[ bojan_bozovic @ 09.05.2006. 16:05 ] @
A sto su boccio i flylord rekli je istina, zaista, kako navesti nekoga da prodaje preko tebe i jos ti npr. procenat daje, ili ev. kontekstualnim advertajzingom da zaradjujes. To ebay/paypal moze.

[Ovu poruku je menjao flylord dana 09.05.2006. u 17:58 GMT+1]
[ WawaHOO! @ 09.05.2006. 16:31 ] @
mene samo intresuje da li je neko zaintresovan za udruzivanje, programeri,neki ekonomista itd...

Ja nisam odustao od svog plana kao sto je flylord rekao, vec sam samo odustao od trazenja pomoci ovde jer sam mislio da cete mi vi strucni ljudi pomoci da realizujem plan, pa da ste vi neki 'indijanci' ja ne bih trazio pomoc na ovom forumu, ali vase iskustvo me je navelo na to jer kao sto sami kazete "ne moze jedan klinac sve sam i bez plana".
Sam ne mogu,zato i trazim pomoc, a plan imam i to detaljan, mozda se iz moje prve poruke u temi vidi ne ozbiljnost razmisljanja ali imam detaljan plan 'sta i kako'.
Pa ne mogu ja sve ovde da napisem, imamo mnogo strucnih koji ce mi ukrasti ideje
I dalje pozivam sve koji zele da se ukljuce u 'projekat' da postuju ovde da bi smo malo prosirili i poboljsali plan i da bi smo realizovali ovo sto jos nismo ni poceli

Pozdrav svima


[Ovu poruku je menjao flylord dana 09.05.2006. u 17:58 GMT+1]
[ boccio @ 09.05.2006. 16:37 ] @
Citat:
Pretpostavljam da mislis na nacin na koji si ti odgovorio pokretacu teme?

Da bas tako. Vidis kako si pogodio :) Brate, pusti vise sujetu, reci "ok, nisam u pravu" i gotovo... neces umreti, niti ce iko pokazivati na tebe na ulici... ovo je samo diskusija, nista vise.

Ja sam pokretacu teme odgovorio konkretno na njegov post - recenicu po recenicu. Nigde nisam rekao "TI si glup", "TI nemas pojma", "OVO je budalastina" i slicno. U prevodu, nigde nisam vredjao NJEGA vec opovrgavao recenicu po recenicu ono sto je napisao u tom postu, kako bih ga ubedio da to sto je napisao jednostavno NE MOZE TAKO!

Da li sad shvatas razliku izmedju toga i tvojih komentara "mama imam blog"?



[Ovu poruku je menjao boccio dana 09.05.2006. u 17:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boccio dana 09.05.2006. u 17:40 GMT+1]
[ WawaHOO! @ 09.05.2006. 16:37 ] @
Citat:
bojan_bozovic: @ddn

Flejmujes covece, bez razloga. A sto su boccio i flylord rekli je istina, zaista, kako navesti nekoga da prodaje preko tebe i jos ti npr. procenat daje, ili ev. kontekstualnim advertajzingom da zaradjujes. To ebay/paypal moze.


Npr. da ti imas svoju prodavnicu i da ti je u intresu da prodas sto vise proizvoda, da li bi te proizvode ponudio na lokaciji koja ima sanse da ti poboljsa prodaju.

30 proizvoda bi moglo da se postavi besplatno sa slikama i opisom a za svaki proizvod preko (30) bi se naplacivala mala provizija.

---
[ Marko Bijelic @ 09.05.2006. 16:38 ] @
DDN konstatno ideš u offtopic, koliko vidim nisi jednu jedinu konstruktivnu stvar rekao na ovoj temi. Ajde smanji malo doživljaj, da ga mi ne smanjujemo :)

Dečko je dobio pravi odgovor na najbolji način -- hladan tuš, tako se usijana glava hladi i usmjerava u pravom pravcu. Odgovor koji je dobio od flylorda i boccioa mu je poštedio par godina nepotrebnog loženja i lutanja. Ovakvi forumi između ostalog tome i služe, da usmjere ljude na pravi na najbolji način. Slušaj nas, a radi po svom. Ako si željan bratskog grljenja i tapšanja po ramenu a la "brate, super ti je ideja za web prodavnicu, to je super ideja, evo i ja se uključujem", toplo preporučujem forum Dizajn zona na kome vlada prijateljska klima gdje svaki predlog dobija pozitivnu kritiku. Uzdravlje.



[ WawaHOO! @ 09.05.2006. 16:46 ] @
@mungos

Znaci ne moguce je napraviti nesto cool i nemoguce je nauciti kako se to pravi...

Hvala za hladan tus...ne bih da skrecem sa teme jer cete je odmah zakljucati ali ja ne vidim razlog zasto vi kada vec imate iskustvo i znanje ne zelite da pomognete, dajte ljudi da se slozimo i da napravimo nesto. Ne mora to odmah da bude Froogle ali razvijacemo se, zasto svi zelite da unistite moju ideju.Mislim da bi uz vasu pomoc i zajednicke snage to bio macji kasalj ali vi izgleda niste zaintresovani...??????????
[ bojan_bozovic @ 09.05.2006. 16:46 ] @
Citat:
Npr. da ti imas svoju prodavnicu i da ti je u intresu da prodas sto vise proizvoda, da li bi te proizvode ponudio na lokaciji koja ima sanse da ti poboljsa prodaju.

30 proizvoda bi moglo da se postavi besplatno sa slikama i opisom a za svaki proizvod preko (30) bi se naplacivala mala provizija.


A to nije tvoj sajt. Saobracaj ne pada sa neba. E, da Heavy Red ce da prodaje preko Maestitie (za talijane je mestizia) ;p lol dobar vic!
[ Marko Bijelic @ 09.05.2006. 16:47 ] @
Citat:
WawaHOO!:
Ljudi, ne morate da se svadjate, ne razumem u cemu je problem. Ja sam samo trazio saradnike a vi krenuste sa pricom o strucnosti i ugledu.


Ne tražiš saradnike već volontere.

Citat:

Ne bih da ispadnem krivac svadje izmedju vas dvojice, mene samo intresuje da li je neko zaintresovan za udruzivanje, programeri,neki ekonomista itd...


programeri -- rade za pare
neki ekonomisti -- vide odma da nema tu para

Citat:

Ja nisam odustao od svog plana kao sto je flylord rekao, vec sam samo odustao od trazenja pomoci ovde jer sam mislio da cete mi vi strucni ljudi pomoci da realizujem plan, pa da ste vi neki 'indijanci' ja ne bih trazio pomoc na ovom forumu, ali vase iskustvo me je navelo na to jer kao sto sami kazete "ne moze jedan klinac sve sam i bez plana".


Znaš kad će dobiti volontersku pomoć na neviđeno.... nikada. Ćao, ja sam Bond, James Bond, živim u Monte Karlu, ortaci me zovu još i WawaHOO! i hoću da realizujem svoj plan... Kapiš?

Citat:

Sam ne mogu,zato i trazim pomoc, a plan imam i to detaljan, mozda se iz moje prve poruke u temi vidi ne ozbiljnost razmisljanja ali imam detaljan plan 'sta i kako'.


Ako je tvoj plan toliko dobar, onda na konto istog možeš ubjediti nekog da uloži pare u taj projekat. Kad budeš imao konkretne pare, dođi opet ovdje da popričamo ;)


Citat:

Pa ne mogu ja sve ovde da napisem, imamo mnogo strucnih koji ce mi ukrasti ideje


Yeah, mi svi ovdje čekamo kada će da se pojava neka inovativna glava od koje ćemo da krademo ideje. Sama ideja bez konkretne realizacije ne vrijedi ni pišljivog boba. Za detalja, vrati se na prethodni pasus mog odgovora.

Citat:

I dalje pozivam sve koji zele da se ukljuce u 'projekat' da postuju ovde da bi smo malo prosirili i poboljsali plan i da bi smo realizovali ovo sto jos nismo ni poceli


Ja ti fino napisah iznad, šta i kako. Savjet: Ne zaleći se ;)

Što me opuste ovakve teme u kasno poslepodne ;)
[ boccio @ 09.05.2006. 16:47 ] @
@DDN: Vidi, diskutovati sa tobom nema svrhe. Ova tema ce biti lockovana i prociscena od off-topica uskoro i pustena ponovo, samo ne zelim da isecam ljude na pola reci. Da kazu svi sta imaju, pa cemo da ocistimo...

Ti ocigledno nisi referentan za web development, i ne znam odakle ti vise tvrdoglavosti da SVE NAS ubedjujes da smo umisljeni sto decku ne pruzamo podrsku oko necega sto NE TREBA da mu pruzimo. Tvoje poznavanje weba i web koncepata se fenomenalno vidi iz ove izjave:
Citat:
DDN: Eh da, samo mi reci neki drugi razlog vodjenja bloga osim tog istog - "vidi me mama". Pa zar citava koncepcija istog ne lezi na zeljama pojedinaca da ih drugi primete i ostave komentar na njihove nadahnute teme? Vec postoje forumi gde ljudi razmenjuju misljenja i znanja, nekima je izgleda i to malo.
Programerska sujeta je stvarno neverovatna.

Tebi je blogging i forumasenje isto? Tj. blogging je samo zelja pojedinaca da drugi ostavljaju komentare na njihove nadahnute teme, jer zaboga sta ce to kad vec postoje forumi gde se razmenjuju misljenja?

Vidis, sad si lupio ko maksim. I time samo jos vise diskreditovao sebe u ovoj temi.
Citat:
DDN:
Svi su brze bolje pozurili da ti odbruse kako nemas pojma, sta ti mislis itd, a niko da ti stvarno pomogne nekim savetom.

Tebi izgleda ne dopire do mozga da je dobio najbolji savet u datoj situaciji. A to sto se nekom taj savet ne svidja, to nije moj problem...
[ flylord @ 09.05.2006. 16:51 ] @
Uz svu nasu (i to svih nas) pomoc to ne bi bio maciji kasalj.
Naravno da ideja moze da se realizuje. Niko nije rekao da ne moze da se realizuje. I bas zbog iskustva ne ulecemo tek tako u poslove koji imaju velike troskove, kao sto je tvoj predlog, bez nekog dobrog razloga. I ako si pomislio da mi hocemo da unistimo tvoju ideju, onda gresis. Lose si sve shvatio.
[ Marko Bijelic @ 09.05.2006. 16:55 ] @
Citat:
WawaHOO!:
Znaci ne moguce je napraviti nesto cool i nemoguce je nauciti kako se to pravi...


Moguće je. Ali moraš sve da uradiš sam, ili eventualno da nađeš nekog saradnika, po mogućnosti iz offline svijeta. Nabaviš debele knjižurine, učiš i radiš u idealnom slučaju jedno dvije godine, nećeš ništa završiti, ali ćeš nadam se nešto naučiti. Kada se naučiš na vlastitim greškama, biće ti jasno koliko smo mi danas u pravu. Naravno, stvari možeš da povežeš danas, za dvije godine, pet godina ili nikad. Ti odlučuješ.

Citat:

Hvala za hladan tus...ne bih da skrecem sa teme jer cete je odmah zakljucati


Mi sa Web razvoja nemamo običaj da zaključavanjem prekidamo zanimljive teme.

Citat:

ali ja ne vidim razlog zasto vi kada vec imate iskustvo i znanje ne zelite da pomognete, dajte ljudi da se slozimo i da napravimo nesto.


kad budeš imao znanje i iskustvo, naučićeš zašto ne želimo da ti pomognemo. Reputacija, reputacija, reputacija, reputacija, reputacija, reputacija, reputacija. Moraš za početak da radiš na tome ;)

Citat:

Ne mora to odmah da bude Froogle ali razvijacemo se, zasto svi zelite da unistite moju ideju.


Nije tvoja, nego Googletova ideja. Tj. Google je prvi od tog napravio poznat proizvod, čija je originalno ideja pitaj boga, ali datira od prvih dana e-commercea što će reći već tamo negdje od '95/6...

Citat:

Mislim da bi uz vasu pomoc i zajednicke snage to bio macji kasalj ali vi izgleda niste zaintresovani...??????????


Nismo zainteresovani.
[ boccio @ 09.05.2006. 16:59 ] @
Citat:

Znaci ne moguce je napraviti nesto cool i nemoguce je nauciti kako se to pravi...
Hvala za hladan tus...ne bih da skrecem sa teme jer cete je odmah zakljucati ali ja ne vidim razlog zasto vi kada vec imate iskustvo i znanje ne zelite da pomognete, dajte ljudi da se slozimo i da napravimo nesto. Ne mora to odmah da bude Froogle ali razvijacemo se, zasto svi zelite da unistite moju ideju.Mislim da bi uz vasu pomoc i zajednicke snage to bio macji kasalj ali vi izgleda niste zaintresovani...??????????

@WawaHOO!: Cuj me, nemoj mesati babe i zabe. Niko nije rekao da je nemoguce napraviti nesto cool, a jos manje da ti zelimo unistiti ideje i snove. Ja ti pomazem najbolje sto mogu i kazem ti - BATALI. Veruj mi da nisi svestan ni 2% problema koji ti predstoje, programiranje i pravljenje takvog sajta je 5% cele price. Naraviti takav sajt - lako, napraviti PARE od njega - mission impossible!

Jel sad shvatas o cemu ti pricam? A ti jos pritom ides u fazonu "mi cemo to sve bratski, drugarski, nema sefa, svi radimo i pevamo i grlimo se zajedno". Pa ti mislis da su ti "cool" sajtovi nastali tako?

Ili da je se nasla ekipica od 5-10 SUROVIH, PREKALJENIH PROFESIONALACA, sedela mesecima i razmisljala, pravila biznis plan, jurila investitore - a to je sve tek pocetak price. Ti hoces da pravis komercijalni projekat, eeeej bre... pa ne ide to tako!

I jos kad to kazemo - ispadamo babaroge koje hoce da zadovolje svoju sujetu i bolesne komplekse!??!

Shvati, da bi se upustio u realizaciju sopstvenog projekta, koji pritom zahteva extenzivne resurse i novac (kako ti mislis da promovises svoj sajt? U potpisu na ES-u?!?), da bi ekipa od par ljudi radila mesecima na tome (i to dzabe, a od cega ce da zive?) i da bi sve to na kraju postalo uspesno, poznato, i zaradilo pare (pritom da to ne bude 2015-te), trebaju ti sledece stvari:
1. PARE
2. LJUDI
3. ZNANJE
4. ISKUSTVO
5. PARE

Zaokruzi sta imas od ovoga, sta ti fali, pa onda stani i sam razmisli...

[Ovu poruku je menjao boccio dana 09.05.2006. u 20:44 GMT+1]
[ WawaHOO! @ 09.05.2006. 20:52 ] @
Meni marketing nije bas problem, mislim da je petnestak bilborda (moj cale ih drzi) po uzem centru grada dobra reklama.
Najveci mi je problem da isprogramiram sve te skriptove koje sam smislio. Imam ja malo iskustva (vrlo malo) sa programiranjem ali kao sto ste rekli to nema sanse da uradim sa takvim iskustvom. Zato i trazim partnere da mi pomognu malo u svemu tome, vi pricate programiranje najlakse a ja mislio da je najteze. Dobro, barem sam nesto novo naucio
Hvala na savetima, potrudicu se da napravim ovo pa makar morao sam da radim i do 2015 sto rece boccio
[ flylord @ 09.05.2006. 20:56 ] @
Kakvi crni bilbordi??? Jel ti to mislis da reklamiras proizvode klasicnih prodavnica ?!?!?
More programiranje je trivijalno za ovo. Ali te sada ama bas nimalo ne razumem sta ti tacno hoces da pravis...

[Ovu poruku je menjao flylord dana 09.05.2006. u 21:57 GMT+1]
[ WawaHOO! @ 09.05.2006. 21:01 ] @
Citat:
flylord: Kakvi crni bilbordi??? Jel ti to mislis da reklamiras proizvode klasicnih prodavnica ?!?!?
More programiranje je trivijalno za ovo. Ali te sada ama bas nimalo ne razumem sta ti tacno hoces da pravis...


Pa valjda i vlasnici online prodavnica izlaze u grad, pa i nadlanu.com je sajt a isto se izreklamirao najvise sa bilbordima...
[ bojan_bozovic @ 09.05.2006. 21:04 ] @
@Wawahoo

Dobro, najbolje je da nadjes neku kintu za programera, gde si video neko dzabe da radi? Pa napravi sta hoces, i iskreno ti zelim da smo svi ovde lupali gluposti odvracajuci te i da ces uspeti, mada se u to ne bih kladio.
[ WawaHOO! @ 09.05.2006. 21:07 ] @
Citat:
bojan_bozovic: @Wawahoo

Dobro, najbolje je da nadjes neku kintu za programera, gde si video neko dzabe da radi? Pa napravi sta hoces, i iskreno ti zelim da smo svi ovde lupali gluposti odvracajuci te i da ces uspeti, mada se u to ne bih kladio.


U redu, jel mozes da mi preporucis nekog programera i da mi kazes kolika bi "kinta" trebala za to...
[ flylord @ 09.05.2006. 21:17 ] @
Gle ne moze da ti se kaze kolko to kosta jer niko nije video ceo projekat. Ali, ako uzmes neki prostiji katalog, i ako ti ga neko bude pravio od nule, ispod 600e ne racunaj, sa jako malo opcija i mogucnosti. I to je neka optimisticna cena. I pitanje da li ce da bude na vreme gotova aplikacija i sta sve da ima i kolko ce da bude istestirana. Ako uzmes nekog ko se vec bavi katalozima, i da ti napravi dogradnju na to sto tebi treba, opet ce te kosta vise stotina evra u zavisnosti od toga sta se bude pravio. Ali su ti tada realnije sanse da dobijes na vreme, nesto sto funkcionise.
Pa ce ti trebati dizajn da se napravi.
Pa ce ti trebati neki online marketing strucnjak (SEO i sl)
Hosting ce da te kosta najmanje od svega
I opet da se ponovim, NE MOGUCE je da ti neko da procenu na osnovu par recenica
[ flylord @ 09.05.2006. 21:19 ] @
Citat:
WawaHOO!: Pa valjda i vlasnici online prodavnica izlaze u grad, pa i nadlanu.com je sajt a isto se izreklamirao najvise sa bilbordima...


pa nije poenta da vlasnici izlaze u grad, nego korisnici tog sajta.. jer, ne znam kako da ti kazem, ali su ti oni najbitniji. Da bi na ovome zaradio pare, treba da imas veliki broj posetilaca... Onih koji hoce nesto da kupe. I sad mi samo reci, sa tih 10-ak bilborda u centru grada, koliko posetilaca mozes da dovuces na site? 1? 2? 3? 10?
[ Marko Bijelic @ 09.05.2006. 22:31 ] @
Citat:
WawaHOO!:
Meni marketing nije bas problem, mislim da je petnestak bilborda (moj cale ih drzi) po uzem centru grada dobra reklama.


Ajde skokni pitaj ćaleta koliko košta jednomjesečni zakup tih petnaestak bilborda po užem centru Beograda :)
[ flylord @ 09.05.2006. 22:44 ] @
pa otac mu je, valjda ce mu da za dzaba
[ noviKorisnik @ 09.05.2006. 23:18 ] @
A šta je onda frka i s programerima ... mogli bi i oni da se plaćaju bilbordima ... tako da je priča konačno zaokružena.
[ Marko Bijelic @ 09.05.2006. 23:43 ] @
kao što to nK reče, interesuje me tržišna cijena. Petnaest bilborda u užem centru Beograda može (dodušem, malčice teže, ali može) da se prebije, tj. kompenzuje za cash iliti direktno za programerske usluge ;-)

Meni ionako kroz dva mjeseca trebaju jedno dva-tri bilborda u užem centru Beograda ;))
[ flylord @ 09.05.2006. 23:49 ] @
A jel bih mogao i ja da uletim u posao? Plss :) Za mene 4 bilborda je dovoljno :) Mada... Jel znate bre vi kolko kosta da se ostampa tako nesto?!?!?!
[ boccio @ 09.05.2006. 23:51 ] @
Citat:
flylord: Jel znate bre vi kolko kosta da se ostampa tako nesto?!?!?!

Ma bre auto sprej u ruke, a merdevine valjda imas :)

[Ovu poruku je menjao boccio dana 10.05.2006. u 00:51 GMT+1]
[ Mystery_Men @ 10.05.2006. 02:49 ] @
Da umesam i ja svoju tastaturu u ovu pricu:)
-ovako : to je obiman posao na kojem mora biti angazovano najmanje 10-ak ljudi , da bi to uopste imalo neke sanse da prodje - treba ti prodaja , administracija , programeri , dizajneri , saradnici ,poslovni partneri--> po neki potrcko , i ko zna jos sta , da bi to uopste moglo da uspe
-to sve nema nikakve sanse da prodje ili da uspe (ili ima neke minimalne) , svejedno , (konkretno mislim na trziste zvano Srbija) , ko jos u Srbiji kupuje i placa preko interneta?(cast izuzetcima) Previse smo daleko od tog standarda kada ce svaki prosecan gradjanin imati platnu karticu (i imati poverenja u on line prodaju (mentalitet:))--> moze da prodje al tek za koju godinu , jedino ako nisi planirao da pokrenes nesto ogromno , tipa online prodavnice koja prodaje strane proizvode , ima strane saradnike , ima marketing sirom evrope ili sveta , da ta online prodavnica bude uradjena na minimum nekih 6 svetskih jezika...ali to sve minimum kosta = $$$ $$$.....sto neverujem da bilo ko od nas u ovoj prici poseduje...

E sad moj savet sta je realno i sta mozes da pokusas:
-Napraviti neku mini online prodavnicu koja se bavi prodajom iskljucivo Srpskog brenda = rucni radovi , narodna nosnja , unikatni predmeti , alkoholna pica (sirom poznata:) , slike , ikone , gravure , i mnogo tu stvari moze jos da se ubaci , koje bi neko iz inostranstva verovatno i kupio (dovoljno uvaliti 3 , 4 skupe stvari mesecno nekom bogatom gastarbajteru , amerikancu ili kome god vec..) i imas sigurno lepu kintu mesecno (naravno svaki proizvod , rad mora biti uslikan u ogromnoj rezoluciji)...
-Naravno sve to se odradi na nekoliko stranih jezika , osmisli sistem prodaje i isporuke , angazujes par ljudi da odrade programerski deo posla , dizajnera , itd...regnes adresu tipa = www.fromserbia.com (lupio sam domen mozda i postoji) , nadjes saradnike i to je to...- mnogo vece sanse ima da prodje ovo nego neki ogroman projekat , kojih vec ima na kile na internetu...
-eto dao sam WawaHOO! ideju , a bogami i sebi jos jednu pilot ideju:) , (mozda je i realizujem:), da nisam video ovu temu nebi mi ni pala na pamet:)....i sam imam dosta poznanika koji se bave umestnosti , slikari , vajari , pozlatari , graveri:D , eto mozda mnogo dobre ideje od koje moze da kapne mnogo dobra kinta , autor proceni koliko kosta njegov rad - ti roknes cenu koja tebi deluje adekvatnom i prodas onima koji imaju pare:) ,(dovoljno par dobrih prodaja godisnje:) ->naravno strancima:)-->primera radi u cuo sam da se u dijaspori nasi ljudi oduseve kada vide-> drinu bez filtera (zasto je ne prodavati u nekoj vecoj kolicini po ceni winstona:)?

i naravno da niko nece da radi za dzabicu neki ogroman projekat...tipa on line prodavnice...
[ ventura @ 10.05.2006. 06:38 ] @
Citat:
Mystery_Men:
Napraviti neku mini online prodavnicu koja se bavi prodajom iskljucivo Srpskog brenda = rucni radovi , narodna nosnja , unikatni predmeti , alkoholna pica (sirom poznata:) , slike , ikone , gravure , i mnogo tu stvari moze jos da se ubaci , koje bi neko iz inostranstva verovatno i kupio (dovoljno uvaliti 3 , 4 skupe stvari mesecno nekom bogatom gastarbajteru , amerikancu ili kome god vec..) i imas sigurno lepu kintu mesecno (naravno svaki proizvod , rad mora biti uslikan u ogromnoj rezoluciji)...


Al ovo je stvarno fenomen :)

Kome god padne na pamet online prodavnica, prvo šta mu padne na pamet je da otvori prodavnicu sa nekim Srbovanjem... Pa ljudi moji, da ta prodavnica stvarno može da pravi profit, sada bi bilo ne jedna nego 20 takvih prodavnica... A ja se nešto ne sećam da postoji ijedna... Osim par propalih pokušaja...

Ono što gastarbajteri stvarno hoće da kupe - rakija, kajmak, pršut, suvo meso, kobasice, kolači, slatkiši itd. su proizvodi koje ne možeš da im posalješ... Tako da ono... A za ove ručne radove i te fore, pa to sigurno ima baba u njihovom lokalnom getou koja pravi te stvari, ili su možda čak i svoju babu poveli sa sobom...

[ Mystery_Men @ 10.05.2006. 07:43 ] @
Citat:
ventura: Al ovo je stvarno fenomen :)
Kome god padne na pamet online prodavnica, prvo šta mu padne na pamet je da otvori prodavnicu sa nekim Srbovanjem... Pa ljudi moji, da ta prodavnica stvarno može da pravi profit, sada bi bilo ne jedna nego 20 takvih prodavnica... A ja se nešto ne sećam da postoji ijedna... Osim par propalih pokušaja...
Ono što gastarbajteri stvarno hoće da kupe - rakija, kajmak, pršut, suvo meso, kobasice, kolači, slatkiši itd. su proizvodi koje ne možeš da im posalješ... Tako da ono... A za ove ručne radove i te fore, pa to sigurno ima baba u njihovom lokalnom getou koja pravi te stvari, ili su možda čak i svoju babu poveli sa sobom...


au:) , lokalna baba ne moze da uradi ikonu , mislim sigurno moze ali na koji nacin?
lokalna baba moze da nacrta ili naslika neku glupost ali kako ce to da izgleda?
ovde su kvalitetno uradjene ikone nekih 500e , ima dosta ljudi koji taj posao rade kvalitetno , ja ih poznajem bar 5 ,6 ...slike isto , rucne radovi tipa drvorezba , gravure , skupture - ne moze kvalitetno da odradi bilo ko... , ista stvar je i sa slikama , sklopis dogovor sa par slikara za koje se zna , oni kazu koliko kosta , ti dodas jos toliko = i postavish na sajt , pa kad se proda - proda...
garantujem da kvalitetne katolicke ikone mozes opusteno na zapadu prodati za 2000e ,...nek ti ulete godisnje tri cetiri fine prodaje i dobar si bar jedno 4000e --> to nisu stvari koje se stancuju u nekoj fabrici , i sigurno ima ljudi koji to cene i postuju...-->i to nije nikakvo srbovanje , to je trgovina unikatnim umetnickim delima...ovo za drinu bez filtera i radzu sam rekao iz zezancije...
jednostavno mnogo dobar sistem-->srecan onaj shto je kupio nesto jer kod njega u zemlju takvo nesto kosta mnogo vise -->srecan autor koji je prodao strancu svoje delo za pristojan novac-->srecan i ti jer si se ogradio:)=svi srecni i zadovoljni:))))..znam da deluje previse jednosatvno , ali tako neke naizgled bzvezne idejice nekad mogu mnogo dobro da se pokazu...a vecina njih sto sa idejama puca visoko uglavnom propadne...
[ Marko Bijelic @ 10.05.2006. 08:55 ] @
Citat:

au:) , lokalna baba ne moze da uradi ikonu , mislim sigurno moze ali na koji nacin?
lokalna baba moze da nacrta ili naslika neku glupost ali kako ce to da izgleda?
ovde su kvalitetno uradjene ikone nekih 500e , ima dosta ljudi koji taj posao rade kvalitetno , ja ih poznajem bar 5 ,6 ...slike isto , rucne radovi tipa drvorezba , gravure , skupture - ne moze kvalitetno da odradi bilo ko... , ista stvar je i sa slikama , sklopis dogovor sa par slikara za koje se zna , oni kazu koliko kosta , ti dodas jos toliko = i postavish na sajt , pa kad se proda - proda...


yeah, samo da li si razmislio da li kvalitetni ikonopisci pohoduju samostalno zadnjih 25 godine zajednice naših gastarbajtera po bijelom svijetu i da ih u zavičaju kada navrate kući čeka još pet ikonopisaca pred vratima. U ovim kriznim godinama iza nas, ljudi su išli od vrata do vrata i prodavali sve moguće, uključujući i inkone, drvoreze, skulpture, gravure, makete...

Citat:

garantujem da kvalitetne katolicke ikone mozes opusteno na zapadu prodati za 2000e


zanimljivo, zašto onda ovi naši pravslavni ikonopisci masovno ne pređu na štancanje ikona za potrebe katoličkog tržišta?

[ drbogi @ 10.05.2006. 16:50 ] @
Citat:
ovde su kvalitetno uradjene ikone nekih 500e , ima dosta ljudi koji taj posao rade kvalitetno , ja ih poznajem bar 5 ,6 ...slike isto , rucne radovi tipa drvorezba , gravure , skupture - ne moze kvalitetno da odradi bilo ko... , ista stvar je i sa slikama , sklopis dogovor sa par slikara za koje se zna , oni kazu koliko kosta , ti dodas jos toliko = i postavish na sajt , pa kad se proda - proda...

A jel si ti nekada prodavao ili bar svercovao slike ili ikone preko?
Ozbiljno pitam, jer vidim da ne poznajes proceduru prelaska granice za umetnicka dela...
[ Mystery_Men @ 10.05.2006. 18:27 ] @
Citat:
zanimljivo, zašto onda ovi naši pravslavni ikonopisci masovno ne predu na štancanje ikona za potrebe katolickog tržišta?


e ovo pitanje dovoljno govori da nisu upucen u te stvari:)...primera radi dosta pravoslavaca drzi na svom zidu katolicku verziju sv.Jovana , sv.Nikole...cisto zbog estetike , jer pravoslavne ikone prikazuju svetce kao stare ljude dok katolicke verzije prikazuju svetce kao mladje osobe...doduse nebitno - istina da nasih ikonopisaca ima dosta po nemackoj , svajcarskoj...itd...i istina je da kada neko dodje iz inostranstva pojavljuju se ljudi i nude prodaju - sto je sasvim normalna stvar:)....svejedno stojim iza izjave da se u roku od godinu dana moze prodati nekoliko umetnickih dela putem on line prodaje - samo je potrebno napraviti kvalitetan katalog i ponudu - i te stvari uopste ne moraju kupiti nasi ljudi...

Citat:
A jel si ti nekada prodavao ili bar svercovao slike ili ikone preko?
Ozbiljno pitam, jer vidim da ne poznajes proceduru prelaska granice za umetnicka dela...


Ja licno ne. Ali poznajem dosta ljudi koji jesu i koji danas to rade na sasvim legalan nacin...Papirologija jeste malo komplikovanija ali nije nishta sto ne moze da se sredi i zavrsi...Kad neko naleti da kupi sigurno ces se cimati i nedelju dana za papire ako je to potrebno:)..
Opet govorim ovo je mnogo izglednije da prodje neko negi mega projekat on line prodavnice...
[ ventura @ 11.05.2006. 08:49 ] @
Citat:
Mystery_Men:
au:) , lokalna baba ne moze da uradi ikonu , mislim sigurno moze ali na koji nacin?
lokalna baba moze da nacrta ili naslika neku glupost ali kako ce to da izgleda?


Istina, ali to nisu proizvodi za kojima je najveća potražnja...

Najviše se traže stvari tipa kajmak, sir, dobra pita, pršut, domaće kobasice, domaća rakija, slatko, čvarci itd... Većina ovih stvari se da napraviti i u USA ...

Citat:
Mystery_Men:
...dok katolicke verzije prikazuju svetce kao mladje osobe...


Jel može neko da mi pojasni ovo, pošto ja u životu nisam čuo da katolici imaju ikone?!?!

Citat:
Mystery_Men: Ja licno ne. Ali poznajem dosta ljudi koji jesu i koji danas to rade na sasvim legalan nacin...Papirologija jeste malo komplikovanija ali nije nishta sto ne moze da se sredi i zavrsi...Kad neko naleti da kupi sigurno ces se cimati i nedelju dana za papire ako je to potrebno:)..
Opet govorim ovo je mnogo izglednije da prodje neko negi mega projekat on line prodavnice...


Pa vidi, papirologija postoji... I sigurno se ne vadi za nedelju dana već za do 3 meseca, osim ako ne podmažeš malo... A čak i da tvoja priča radi, ti prodaš ikonu za 500 eura, platio si je 300 tebi 200 eura profita... Za tih 200 eura ti moraš da se cimaš nedelju dana, potrošićeš 50 eura na gorivo... Moraš da podmažeš nekoga to ti je minimum 100 eura... Ostaće ti 50 eura, i moraš da platiš bankarsku proviziju na ukupan iznos što je 25 eura, znači tebi u najboljem slučaju od 500 eura ostane 25 eura uz nedelju dana žestokog cimanja... Nisi razmišljao na taj način?

A da li si razmišljao na način da naši gastarbajteri vrlo mukotrpno rade po tuđini, i da 500 eura nije mala para čak ni za njih (za veliki deo njih je to dobar deo plate), da li ti misliš da bi oni poslali 500 eura tek tako na neviđeno nekom liku, i da rizikuju da dobiju proizvod koji nije ni nalik onome što očekuju, ili da čak uopšte ne dobiju ništa.. Kome da se žale, upravi vodovoda?

Da li si razmišljao o tome da u svakom većem gradu u USA postoje prodavnice čiji su vlasnici naši ljudi i koji u tim prodavnicama prodaju sve živo sa naših prostora, i da to uvoze tamo legalnim putevima i na veliko... Verovatno ne znaš da na primer u Čikagu možeš da kupiš smoki, bajadere, domaću rakiju, domaće vino, pršut, domaće kobasice, kajmak, sir, pleteni džemper itd... Ne znaš ni da u Las Vegasu možeš da se najedeš Sarajevskih ćevapa i bureka... Itd. Itd...

Kao što je mungos već napisao, naši umetnici (slikari, ikonopisci, rezbari itd.) već samostalno organizuju svoje izložbe po inostranstvu, tako da naši gastarbajteri na licu mesta mogu da vide i kupe ono što im se sviđa...

I onda i sam, poput mnogih koji isto tako ne znaju neke osnovne stvari, uleću sa nekim idejama o izmišljanju tople vode...
[ flylord @ 11.05.2006. 12:50 ] @
nemoj tako Ventura, i na toploj vodi moze da se zaradi ako znas da je prodas
[ Mystery_Men @ 11.05.2006. 18:41 ] @
Istina nisu to nase stvari za koje je potraznja najveca ,
ali slike , skupture i ostla umetnicka dela oduvek se prodaju i verovatno ce se uvek i prodavati...
Citat:
Jel može neko da mi pojasni ovo, pošto ja u životu nisam čuo da katolici imaju ikone?!?!

Da li postoji neko pravilo da katolik ne sme da kupi ikonu?Ako se to nekome svidi , on ce to da kupi ako je u skaldu sa njegovim dzepom i budzetom (bez obzira sta je naslikano ili nacrtano)..
Citat:
Pa vidi, papirologija postoji... I sigurno se ne vadi za nedelju dana već za do 3 meseca, osim ako ne podmažeš malo... A čak i da tvoja priča radi, ti prodaš ikonu za 500 eura, platio si je 300 tebi 200 eura profita... Za tih 200 eura ti moraš da se cimaš nedelju dana, potrošićeš 50 eura na gorivo... Moraš da podmažeš nekoga to ti je minimum 100 eura... Ostaće ti 50 eura, i moraš da platiš bankarsku proviziju na ukupan iznos što je 25 eura, znači tebi u najboljem slučaju od 500 eura ostane 25 eura uz nedelju dana žestokog cimanja... Nisi razmišljao na taj način?

A zasto je ne bi prodaovao za 1000e i imao 25e +500e:)? Istina ovo sto si napisao sa podmazivanje nije tacno , ali sigurno ne bi prodavao nesto da mi se to ne isplati:)...
Sto se tice nasih gastarbajtera nemoraju oni da budu kupci , umetnicka dela moze da kupi svako iz iole normalne drzave , koja ima normalan standard i da ga dzep nezasvrbi:)....
Ovo sto si napisao o ispalama= svaki predmet koji je za prodaju rekao si bi bio uslikan iz vise uglova u ogromnoj rezoluciji i bio postavljen na tom sajtu za download...Rizik da ne dobiju ono postoji jedino ako neko od nadleznih sluzbi nesto zabrlja u tom slucaju bi se musteriji vratio novac uz izvinjenje a nadlezna tuzba tuzila za odstetu jer je nestalno nesto sto vredi neprocenjivo:)..Sve bi moralo da ide preko neka agencije koja se zvanicno bavi prodajom antikviteta i umetnickih dela...a ko je lud da ispali musteriju na kojoj ima zaradu 200%:)?
Sto se tice cevapa , svargle i ostaloga ...bzveze ko je lud da to prodaje zapadu? to je sitnina i ako sam to pomenuo rekao sa bez razmisljanja...U las vegasu ne mozes sigurno kupiti Milica od Macve:) , primera radi ovde je u Sapcu neki svaba nudio najnovijeg mercedasa samo da nosi sliku od pomenutog slikara koja je stajala okacena u drustvenoj firmi:)...Ocu da kazem da ima dosta ljudi koji imaju extra vrednih slika i mozda bi ih i stavili na prodaju uz adekvatnu cenu , a ti dodas par hiljada (ili desetina) u tom slucaju..Cak imam komsiju(slikara) koji ima dva crteza (verovatno mi neces verovati) Salvadora Dalija (dok je isti bio ziv , iz vremena njegove posete beogradu)...Neverujem da bi ih ikada prodao ali sta mislis koliko moze za to da se dobije i koliko moze da se ogradi?:)...To su sve stvari za koje nema fixne cene i na kojima moze mnogo dobro da se ogradi....Sigurno se moze prodati neka osrednja slika , tamo nekome na zapadu za 1000e .......prodas dve , tri , godisnje i miran si...kad naleti -> naleti...
Ne izmisljam toplu vodu , ovo su stvari u koje se sigurno bolje razumem nego u web , postavis 20 , 30 slika na sajt = odredis cene , ako prodas 3 , 4 godisnje extra:) , a ako neleti neko ko ima neku sliku priznatijeg umetnik moz se ogradis za citavo malo bogatstvo:0)
[ flylord @ 11.05.2006. 18:43 ] @
Izrada ikona spada u stare zanate Tako da nije problem da se izveze
[ ventura @ 12.05.2006. 20:06 ] @
Citat:
Mystery_Men:
Da li postoji neko pravilo da katolik ne sme da kupi ikonu?Ako se to nekome svidi , on ce to da kupi ako je u skaldu sa njegovim dzepom i budzetom (bez obzira sta je naslikano ili nacrtano)..


Pa ne postoji pravilo ni da musliman ne može kupiti ikonu, al sumnjam da bi je kupili... Ako si nekada ušao u katoličku ili protestantsku crkvu video bi da one nisu ukrašene kao naše pravoslavne... Shodno tome, prodavanje ikona katolicima, prošao bi jednako dobro kao kad bi ih prodavao u bejrutu...


Citat:
Mystery_Men:
A zasto je ne bi prodaovao za 1000e i imao 25e +500e:)?


Pa možeš ti da prodaješ i za 1,000,000 eura, ali ti neće niko kupiti... Nisu naši gastarbajteri veverice pa da plate 1000 eura platno koje objektivno vredi 300 eura..


Citat:
Mystery_Men:
Sto se tice nasih gastarbajtera nemoraju oni da budu kupci , umetnicka dela moze da kupi svako iz iole normalne drzave , koja ima normalan standard i da ga dzep nezasvrbi:)....


Da li tebe zanima da kupiš narodne rukotvorine Kazahtanaca recimo, ako one hipotetički koštaju 2 dolara?
Zašto onda misliš da bi nekog amerikanca zanimalo da kupi naše rukotvorine?


Citat:
Mystery_Men:
Ovo sto si napisao o ispalama= svaki predmet koji je za prodaju rekao si bi bio uslikan iz vise uglova u ogromnoj rezoluciji i bio postavljen na tom sajtu za download...Rizik da ne dobiju ono postoji jedino ako neko od nadleznih sluzbi nesto zabrlja u tom slucaju bi se musteriji vratio novac uz izvinjenje a nadlezna tuzba tuzila za odstetu jer je nestalno nesto sto vredi neprocenjivo


Ma sve je to super... Ali to su apsolutno nevažni detalji... To je kao spremanje ražnja, a zec još uvek u šumi...

Ko će kupcu da garantuje da će on uopšte dobiti to što je platio? Mislim, čime ti to možeš da garantuješ?

Ajde da kažemo da si ti pošten, i pošalješ sliku ... I neko na carini ti je mazne... Šta ćeš onda? Tužiti PTT? hahahaha Ako uspeš da dobiješ pare nazad javi i meni da mi vrate mojih par hiljada dolara koliko su meni ukrali...


Citat:
Mystery_Men:
a ko je lud da ispali musteriju na kojoj ima zaradu 200%:)?


E vidiš, od ovakvog bullshita mi se diže ovo malo kose na glavi.. Ako je tebi shvatanje biznisa bogaćenje preko noći i naplaćivanje 200%, onda ga bolje ni ne započinji jer nećeš ništa napraviti. Fer posao treba da ima profitnu marginu do 30%, i samo takav posao može da opstane na duge staze... 200% čak ni na kokainu ne možeš da napraviš...

Citat:
Mystery_Men:
.Cak imam komsiju(slikara) koji ima dva crteza (verovatno mi neces verovati) Salvadora Dalija (dok je isti bio ziv , iz vremena njegove posete beogradu)...Neverujem da bi ih ikada prodao ali sta mislis koliko moze za to da se dobije i koliko moze da se ogradi?:)


Imam i ja Rubensa, Van Goga... Moj komšija ima Da Vinci-ja i Rembranta... Ma kako da ne...

Citat:
Mystery_Men:
U las vegasu ne mozes sigurno kupiti Milica od Macve:) , primera radi ovde je u Sapcu neki svaba nudio najnovijeg mercedasa samo da nosi sliku od pomenutog slikara koja je stajala okacena u drustvenoj firmi:)...


Uh što volim ove priče, kao da su prepisane sa naslovne strane Kurira... A ti si pak bio negde van Šapca pa znaš šta je moguće a šta ne kupiti u Las Vegasu?


Citat:
Mystery_Men:
Ne izmisljam toplu vodu , ovo su stvari u koje se sigurno bolje razumem nego u web , postavis 20 , 30 slika na sajt = odredis cene , ako prodas 3 , 4 godisnje extra:) , a ako neleti neko ko ima neku sliku priznatijeg umetnik moz se ogradis za citavo malo bogatstvo:0)


Vidiš, ovo o čemu ti sada pričaš ja ne samo da znam, nego sam i pokušao da radim 2000/2001 godine... Mogu ti reći čak i koji se domaći slikari najviše traže u USA baš iz mog iskustva... Samo da ti kažem da to nisu neka poznata imena...

Inače, naši domaći slikari mogu da imaju najbolju cenu upravo na domaćem tržištu... Jedan amerikanac za 50,000 dolara može sigurno kupiti zvučnije ime od Šumanovića, možda čak i neku grafiku od Salvadora Dalija...

Znači po tvojoj računici je potrebno da prodaš godišnje primera radi 4 platna na kojima ćeš imati čistu zaradu od 5,000 evra da bi mogao lepo da živiš godinu dana... Da li si nekada kupio neko vredno platno, ili poznaješ nekoga ko je kupio? Mogu ti ja preporučiti galeriju mog prijatelja koja se nalazi u zgradi Etnografskog muzeja u Beogradu, tamo ima nekoliko dela od preko 50,000 eura, pa otiđi kod njega i raspitaj se kako se prodaju takva deela i ko su kupci istih, i kako se prodaju dela od preko 15,000 eura...
[ Mystery_Men @ 12.05.2006. 22:30 ] @
Citat:
Pa ne postoji pravilo ni da musliman ne može kupiti ikonu, al sumnjam da bi je kupili... Ako si nekada ušao u katoličku ili protestantsku crkvu video bi da one nisu ukrašene kao naše pravoslavne... Shodno tome, prodavanje ikona katolicima, prošao bi jednako dobro kao kad bi ih prodavao u bejrutu...

Al ti izigravas pametnjakovica , mislim da si jedan od gorih sa ovog foruma...pricas o nekim stvarima o kojima nemas tri blage veze , sto se da zakljuciti iz ovih tvojih postova...Ti ces mi pricati kako izgleda crkva i ikona?:) , postoje legendo kolekcionari ako si nekada cuo za tu rec , koji ce da kupe bilo sta sto im se svidi...
Citat:
Pa možeš ti da prodaješ i za 1,000,000 eura, ali ti neće niko kupiti... Nisu naši gastarbajteri veverice pa da plate 1000 eura platno koje objektivno vredi 300 eura..

HAHA , lol , moram priznati da sam se pokidao od smeha ovom celom tvom postu....Odakle tebi pravo da procenis koje platno vredi 300e a koje 1000e? , slike i umetnicka dela nisu imala nikada , niti ce imati svoju vrednost u tacnoj cifri...za tu sliku na primer od "300" neko bi dao i "5000" ako mu se ista svidi...slike , umetnicka dela - nemaju tacne vredonosne cene , kao kila paradajiza i paprike , a zakljucio sam da se vise razumes u paprike i paradajiz , nego u umetnost...
Citat:
Da li tebe zanima da kupiš narodne rukotvorine Kazahtanaca recimo, ako one hipotetički koštaju 2 dolara?
Zašto onda misliš da bi nekog amerikanca zanimalo da kupi naše rukotvorine?

Da zanima me. Jer sam 8 godina u tim sferama. Ako mi se nesto svidi sto objektivno vredi 2 dollara kod arapa , ja bi platio koliko mi moj budzet dozvoljava - tu stvar koja mi se svidela...
Citat:
E vidiš, od ovakvog bullshita mi se diže ovo malo kose na glavi.. Ako je tebi shvatanje biznisa bogaćenje preko noći i naplaćivanje 200%, onda ga bolje ni ne započinji jer nećeš ništa napraviti. Fer posao treba da ima profitnu marginu do 30%, i samo takav posao može da opstane na duge staze... 200% čak ni na kokainu ne možeš da napraviš...

O kakvom fer poslu govoris? 30% profita je fer...--> mozda ali na kvantaskim i stocnim pijacama...
200% naravno ne moze da se izvuce na kokainu , ali na slici moze i 1000%..i mnogo vise = i tu nema fer ili nije fer ,
umetnicko delo uvek kosta onoliko koliko je neko spreman da plati za to...naravno postavi se neka minimalna cena ispod koje ne moze , pa ko voli nek izvoli:)
Za Dalija sam rekao i to je istina (dva crteza) , a ti uzivaj sa svojim rembrantom kog je slikao neki murga s pijace...
Citat:
Uh što volim ove priče, kao da su prepisane sa naslovne strane Kurira... A ti si pak bio negde van Šapca pa znaš šta je moguće a šta ne kupiti u Las Vegasu?

Price nisu sa kurira , ta slika stoji na zidu na kom je stajala pre par godina , sad je preduzece privatizovano i slika je danas privatno vlasnistvo...
Tamo gde sam sve bio ti mozes samo sanjati... , jer ti iz svog sela nisi nikad izaso , i nikad nisi zaradio vise od tih 30% koje uzimas na prasicima i lubenicama...
A ti i taj tvoj prijatelj i njegova galerija , sigurno mene necete uciti ko kupje vrednije stvari i kako se one prodaju... dosta dugo sam u tome , tako da od tebe znam mnogo vise o toj tematici....i zamolio bih te da ne pametujes dalje mnogo , kad ispadas glup:) -->pricas o stvarima o kojima nemas blage veze , licis na neke pojedincie sa ovog foruma koji postuju iskljucivo da bi ispali pametniji od nekoga , i prikazali sebe kao pametne osobe..

p.s zao mi je sto sam bio ovako surov u pojedinim delovima ovog posta , ali definitivno si svojim ne znanjem i indirektnim podjebavanjem to i zasluzio,
ne odazivam se vise u ovoj temi , pametniji popusta , mogu samo da zamislim shta ces da ispises kao replay , ali veruj mi da to necu ni procitati..Svako dobro! Poz

[Ovu poruku je menjao Mystery_Men dana 12.05.2006. u 23:32 GMT+1]
[ Buum @ 13.05.2006. 05:22 ] @
Pih, zakasnio sam!

A baš me je zanimalo kako se to Mystery_Men — pazi sad! — ograđuje u cenu...
[ noviKorisnik @ 13.05.2006. 08:18 ] @
... opasna ova napaljena ikonica ljute poruke ;-)

Pa ogradi se onda i ti, očešće o ovoj temi je bitan faktor internacionalnog ograđivanja o cenovnik ( + PDV :-pdv

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 13.05.2006. u 09:19 GMT+1]
[ ventura @ 13.05.2006. 11:04 ] @
Citat:
Mystery_Men
Al ti izigravas pametnjakovica , mislim da si jedan od gorih sa ovog foruma...pricas o nekim stvarima o kojima nemas tri blage veze , sto se da zakljuciti iz ovih tvojih postova...Ti ces mi pricati kako izgleda crkva i ikona?:) , postoje legendo kolekcionari ako si nekada cuo za tu rec , koji ce da kupe bilo sta sto im se svidi...


Da, da... Postoje kolekcionari katoličkih ikona :)

Mislim da bi oni bili odlična ciljna grupa za tvoju budući web-prodavnicu...

Citat:
Mystery_Men:
HAHA , lol , moram priznati da sam se pokidao od smeha ovom celom tvom postu....Odakle tebi pravo da procenis koje platno vredi 300e a koje 1000e? , slike i umetnicka dela nisu imala nikada , niti ce imati svoju vrednost u tacnoj cifri...za tu sliku na primer od "300" neko bi dao i "5000" ako mu se ista svidi...slike , umetnicka dela - nemaju tacne vredonosne cene , kao kila paradajiza i paprike , a zakljucio sam da se vise razumes u paprike i paradajiz , nego u umetnost...


Uh... Za nekoga ko tvrdi da je 8 godina u trgovini sa umetninama, ova izjava je prilično čudna... Platna i umetnička dela itekako imaju svoju vrednost, koja se da precizno odrediti od strane kompetentnih lica... Polovnog juga objektivno možeš kupiti za 1,000 eura... Ali ti isto tako niko ne brani da ako ti se sviđa taj jugo da za isti daš i 100,000 eura... Ali to ne znači da taj jugo ima vrednost 100,000 eura...

Kada ti imaš juga starog 10 godina, koji je prešao 80,000 km, njegovu vrednost ćeš odrediti tako što ćeš otići na auto pijacu ili prelistati oglase i pogledati za koliko se novca prodaju automobili slični tvom... Te cifre su +/- 20% ono što i ti možeš dobiti za svog Juga...

A umetničkim delima je isto... Ako je u pitanju neki nepoznat autor, tipa student na akademiji ili neki freelance umetnik, inicijalna cena njegovog dela se određuje po tome koliko je vremena i truda utrošeno da se kreira to delo... Ukoliko je autor već afirmisan u svojoj oblasti, onda se kreirano delo upoređuje sa delima sličnih autora i sličnih kategorija... I isto kao kod polovnog juga, tako se precizno dobija dealna tržišna vrednost određenog umetničkog dela...

Slikari na primer mogu da organizuju specijalizovane agencije ili osobe da izvrše 'mass appraisal' njihovih dela, naprimer 50 slika koje nameravaju da prodaju na tržištu... Pošto su parametri isti za svaku sliku jednog slikara, onda se ispituje tržište, dobija se određena cena za sva njegova dela sveukupno, i onda se u zavisnosti od dela do dela, cena razlikuje po količini utrošenog vremena/truda/rada/materijala...

Tako da naprimer ako platno jednog našeg Šandora Šlajfa (koji se najviše prodaje u USA) u zavisnosti od veličine i složenosti i veličine košta između 300 - 800 eura, onda je to cena koju će neko platiti za to platno... I sumnjam da ćeš za takvo platno moći naplatiti 2000 eura, jer ono objektivno toliko ne vredi...


Citat:
Mystery_Men:
O kakvom fer poslu govoris? 30% profita je fer...--> mozda ali na kvantaskim i stocnim pijacama...
200% naravno ne moze da se izvuce na kokainu , ali na slici moze i 1000%..i mnogo vise = i tu nema fer ili nije fer ,
umetnicko delo uvek kosta onoliko koliko je neko spreman da plati za to...naravno postavi se neka minimalna cena ispod koje ne moze , pa ko voli nek izvoli:)
Za Dalija sam rekao i to je istina (dva crteza) , a ti uzivaj sa svojim rembrantom kog je slikao neki murga s pijace...


Vezano za cene umetnina pročitaj moj prethodni pasus, ili probaj da prodaš bilo kakvu umetninu pa ćeš lično iskusiti upravo ovo o čemu pričam...

Rembrandta sam naveo kao sprdnju... Ne misliš valjda da ja ozbiljno imam jednog Rembrandta u kući... Imam ga isto kao što tvoj komšija ima Dalija...


Citat:
Mystery_Men:
Tamo gde sam sve bio ti mozes samo sanjati... , jer ti iz svog sela nisi nikad izaso , i nikad nisi zaradio vise od tih 30% koje uzimas na prasicima i lubenicama...


E ovo si 100% u pravu!

Citat:
Mystery_Men:
A ti i taj tvoj prijatelj i njegova galerija , sigurno mene necete uciti ko kupje vrednije stvari i kako se one prodaju... dosta dugo sam u tome , tako da od tebe znam mnogo vise o toj tematici....i zamolio bih te da ne pametujes dalje mnogo , kad ispadas glup:) -->pricas o stvarima o kojima nemas blage veze , licis na neke pojedincie sa ovog foruma koji postuju iskljucivo da bi ispali pametniji od nekoga , i prikazali sebe kao pametne osobe..


Ma šta kažeš... Ja ni ne tvrdim da sam neki eksper ali sam prodao nekih 20-tak slika naših autora u preko eBay-a, pa shodno mom skromnom iskustvu smatram da sam ipak kompetentnij u ovoj priči od tebe, jer ti nemaš ama baš nikakvog iskustva...

Citat:
Mystery_Men:
p.s zao mi je sto sam bio ovako surov u pojedinim delovima ovog posta , ali definitivno si svojim ne znanjem i indirektnim podjebavanjem to i zasluzio,
ne odazivam se vise u ovoj temi , pametniji popusta , mogu samo da zamislim shta ces da ispises kao replay , ali veruj mi da to necu ni procitati..Svako dobro! Poz


Nema ljutnje, jer ne kapiraš da si ovim postovima surov jedino prema sebi ;)

[ reject @ 13.05.2006. 12:44 ] @
Joj, sto je dobar ovaj thread, valjalo bi ga topovati i promeniti mu ime
u "ovako nesto ne bi trebalo da se pojavljuje na ovom forumu", za primer.

Od genijalne i nadasve originalne ideje za prodavanje necega nekome u
Srbiji, online, stigosmo do rasprave o prodaji umetnickih dela.
Ludo, burazere, luudo. :)

Misilm da nekolicini sa ove teme treba dobar reality-check, ali kako neko
rece, to moze doci dobrocudnim dejstvom ljudi ovde (koji su rekli sve sta
treba, nekoliko puta) ili nakon nekog vremena, sto je mnogo losija varijanta.

Sto se tice prodavanja "Srboslavnih predmeta" nasima u inostranstvu, nema
leba od toga. Koliko nasih ljudi u tudjini koristi net i kupuje online? Malo, mozda
njihova deca, ali ne verujem da njih mnogo zabole za domacu radinost. Druga
bitna stvar je da nas covek (prva generacija tamo) vec ima kanale za nabavku
svega i svacega iz domovine, jer je tim ili slicnim kanalima i on importovan tamo
i tako je u nekih (slobodna procena) 75% slucajeva.

Ako cemo ozbiljno, nesto sto moze da se radi, a spada u domen realnog jeste
outsourcing, no to je krvav posao i uposte nije zajebancija "evo, ja cu bit'
direktor, onaj mali nek bude glavni programer. Mala dones' po pivu pa da pocnemo
radit'." Naravno, niko od tvoraca genijalnih i nadasve originalnih ideja ne pominje
tako nesto, jer jebiga, onda ti je radno vreme 9-10 sati dnevno, nema vikend,
nema slobodnih dana... :)

[Ovu poruku je menjao reject dana 13.05.2006. u 13:45 GMT+1]
[ Marko_L @ 14.05.2006. 22:13 ] @
Meni nije jasna samo jedna stvar. Zašto neko ko ima, po njemu, dobru ideju koja može da donese mnogo para, ima toliku potrebu da ubeđuje druge da je ta njihova ideja zaista toliko dobra i isplativa. Zašto je jednostavno ne realizuje i onda lepo dođe i kaže "Evo, pogledajte kako sam realizovao ideju, i zarađujem 20.000 evra godišnje na njoj. Pojedite se od muke", i tako nam svima dokaže kako ta ideja zaista jeste dobra, umesto što to pokušava da uradi rečima. Konkretno, pitanje za Mistery_Man-a. Ok, imaš ideju za koju tvrdiš da može da donese 200% pa i više zarade. Pa zašto jednostavno to ne uradiš, umesto što se bakćeš sa venturom i nama ostalima koji zarađujemo na prasićima i lubenicama. Mislim, da platiš nekom da ti uradi sajt to će da te košta 500-600 evra, marketing će da te košta malo više od toga (dovoljno za početak), papirologija kao što sam kažeš nije problem, imaš gomilu prijatelja koji imaju slike za prodaju... pa šta čekaš onda ? Ako ti možeš da prodaš jednu sliku za 2000-3000 evra kao što tvrdiš, pa ti ćeš da pokriješ početna ulaganja, pa još i zaradiš već na prvom poslu, tj. prvoj prodatoj slici, ne ? Ili, i ti baš ne veruješ u tu svoju ideju, pa čekaš da neko dođe i kaže ti ovde "Joj brate, kako dobra ideja, super je to, uradi tako", pa da onda imaš koga da kriviš kada pukneš.
[ Mystery_Men @ 14.05.2006. 23:23 ] @
Izvinjenje , sto se ponovo javljam , ali samo cu dati post na
misljenje @Marko_L..
Citat:
Konkretno, pitanje za Mistery_Man-a. Ok, imaš ideju za koju tvrdiš da može da donese 200% pa i više zarade. Pa zašto jednostavno to ne uradiš, umesto što se bakćeš sa venturom i nama ostalima koji zarađujemo na prasićima i lubenicama.

Ovako , procitaj temu do pocetka ,neki decko je trazio pomoc za izradu on line web prodavnice , a vidis gde je zavrsio topic...Ja sam tom coveku predozio sta je realnije od onogo sto je on zamislio (prodaju svega i svacega on line) , i naravno javlja se kao i uvek 3, 4 lika - ne moze , nevalja , to je glupost , nemas sanse itd (nije bas tako , ali se svodi na to)...(to su rekli i tom istom momku koji je postavio topic , pre nego sam se ja umesao)...Mislim da to polako postaje boljka ovog foruma , umesto da daju te iste osobe neki konstruktivan savet , javlja se nekoliko likova koja osporavaju svaku zamisao , i nalazi 1000 razloga zasto da ista ideja ne valja (cisto da ispadnu pametni , i to nije slucaj samo u ovom topicu , ima ih jos dosta)....Jednostavno sa idejama se nikad nezna sta one mogu da donesu - po meni svaka ideja koja ima neke logike je dobra dok se ne pokaze suprotno...Ako ta ista propadne , treba smisliti neku drugu i tako non stop dok nesto nekrene pravim putem...Mnogo bolje ideje od ove su propale , a i mnogo losije su extra uspele...tu se jednosavno tesko moze predvideti sudbina (osim ako neko nije vidovnjak) , a moguce da ih ima u ovom topicu :) ...
Citat:
Mislim, da platiš nekom da ti uradi sajt to će da te košta 500-600 evra, marketing će da te košta malo više od toga (dovoljno za početak), papirologija kao što sam kažeš nije problem, imaš gomilu prijatelja koji imaju slike za prodaju... pa šta čekaš onda ? Ako ti možeš da prodaš jednu sliku za 2000-3000 evra kao što tvrdiš, pa ti ćeš da pokriješ početna ulaganja, pa još i zaradiš već na prvom poslu, tj. prvoj prodatoj slici, ne ? Ili, i ti baš ne veruješ u tu svoju ideju, pa čekaš da neko dođe i kaže ti ovde "Joj brate, kako dobra ideja, super je to, uradi tako", pa da onda imaš koga da kriviš kada pukneš.

Ovako , nisam ovu ideju izneo da i bi trazio podrsku od nekoga , nego sam je postovao da bi coveku koji je pokrenuo topic o on line prodaji , bukvalno - pokrenuo razmisljanje u nekom drugom pravcu....Jer ako krene sa on line prodajom svega i svacega , najverovatnije nece uspeti (ne kazem da nema sanse) , jer je jednostavno konkurencija ogromna sto se tice toga i za to je potrebno ogromno ulaganje i veci broj zaposlenih...Po meni je bolja varijanta da se krene u neku mini prodavnicu odredjenih artikala (koji se ne stancuju u fabrikama) - unikatni radovi su mi pali na pamet jer su cenjeni svuda u svetu....jugo kao jugo - nastancuje se svaki dan ko zna koliko komada i kosta koliko kosta ,zna mu se cena...i ima da se kupi na dosta mesta isti takav:)
Nemam razloga da verujem da je ova ideja sto sam je izneo losa...I ne cekam nikoga da mi kaze bravo brate odlicno , samo napred ima se obogatis...misljenje nisam ni trazio nego sam postovao ne bi li osoba koja je postavila topic dobila neke bolje ideje od pocetnih zamisli...A dalje sam nastavio sa raspravom jer je bilo ne argumentovanih komentara ...
Sam mozda i pokrenem nesto slicno , ali sigurno ne u narednih godinu dana jer nemam ni vremena ni volje za upustanje u to , mozda u nekoj buducnosti , i naravno nikoga necu da krivim ako puknem , jer nisam ni trazio nicije misljenje povodom toga:) , a necu biti preterano utucen ako to ne uspe (ako se uopste i pokrene nekad:) -bar sam pokusao!:)
Jos jednom procitaj ceo topic pre nego sto postujes (procitaj ga svejedno , da skapiras o cemu se radi , mada sam i dobar deo obljasnio upravo sad)
Poz
[ ventura @ 15.05.2006. 09:42 ] @
Citat:
Mystery_Men
Ja sam tom coveku predozio sta je realnije od onogo sto je on zamislio (prodaju svega i svacega on line) , i naravno javlja se kao i uvek 3, 4 lika - ne moze , nevalja , to je glupost , nemas sanse itd (nije bas tako , ali se svodi na to)...(to su rekli i tom istom momku koji je postavio topic , pre nego sam se ja umesao)...Mislim da to polako postaje boljka ovog foruma , umesto da daju te iste osobe neki konstruktivan savet , javlja se nekoliko likova koja osporavaju svaku zamisao , i nalazi 1000 razloga zasto da ista ideja ne valja (cisto da ispadnu pametni , i to nije slucaj samo u ovom topicu , ima ih jos dosta)....Jednostavno sa idejama se nikad nezna sta one mogu da donesu - po meni svaka ideja koja ima neke logike je dobra dok se ne pokaze suprotno...


Aha, znači ti smatraš da treba svaki idiotsku ideju potapšati po ramenu ma koliko glupa bila, iako je osuđena na propast?

Zamisli sledeću situaciju. Ti si slep, i stojiš na ivici krova solitera i hoćeš da skočiš. Mi koji vidimo da do dole ima 8 spratova kažemo ti da ne skačeš jer ćeš poginuti. Šta ćeš ti uraditi:
a) Ipak skočiti i poginuti, jer šta mi znamo, a i samo smo besposleni i ljubomorni pa te sputavamo
b) Poslušati savet nekoga ko poznaje situaciju mal obolje od tebe i odustati od ideje na vreme pre nego što pogineš

Dakle sledeći put kada se neki slepi skakač naše na rubu provalije, mi svi treba da ga potapšemo po ramenu i još da ga gurnemo malo... Što da ne, možda i preživi... Ali 99.99% je šansa da ipak neće preživeti...

Citat:
Mystery_Men:
Sam mozda i pokrenem nesto slicno , ali sigurno ne u narednih godinu dana jer nemam ni vremena ni volje za upustanje u to , mozda u nekoj buducnosti , i naravno nikoga necu da krivim ako puknem , jer nisam ni trazio nicije misljenje povodom toga:) , a necu biti preterano utucen ako to ne uspe (ako se uopste i pokrene nekad:) -bar sam pokusao!:)


Vidiš, to o čemu ti filozofiraš ja sam već probao pre 5 godina, i nije mi uspelo. Dakle ja tebi, i svim ostalim filozofima poručujem - "put your money where your mouth is", pa ćeš tek onda biti kompetentan da pričaš na temu zarade na internetu, i moćićeš da deliš korisne savete drugima.

A druga priča je što smo svi mi gadljivi na pare, pogotovo kada imamo tako neku revolucionarnu ideju, ali eto, nema čovek vremena ni volje da počne da mlati ozbiljne pare... Kadnije će on to, sad ga mrzi...
[ Marko Bijelic @ 15.05.2006. 11:12 ] @
Citat:
Mystery_Men:
Ja sam tom coveku predozio sta je realnije od onogo sto je on zamislio (prodaju svega i svacega on line) , i naravno javlja se kao i uvek 3, 4 lika - ne moze , nevalja , to je glupost , nemas sanse itd (nije bas tako , ali se svodi na to)...(to su rekli i tom istom momku koji je postavio topic , pre nego sam se ja umesao)...Mislim da to polako postaje boljka ovog foruma , umesto da daju te iste osobe neki konstruktivan savet , javlja se nekoliko likova koja osporavaju svaku zamisao , i nalazi 1000 razloga zasto da ista ideja ne valja (cisto da ispadnu pametni , i to nije slucaj samo u ovom topicu , ima ih jos dosta)....Jednostavno sa idejama se nikad nezna sta one mogu da donesu - po meni svaka ideja koja ima neke logike je dobra dok se ne pokaze suprotno...


Ali si konstruktivan, svaka ti čast! Pa onda odvališ ovakvo nešto:

Citat:

Sam mozda i pokrenem nesto slicno , ali sigurno ne u narednih godinu dana jer nemam ni vremena ni volje za upustanje u to , mozda u nekoj buducnosti


ma nemoj ;))

Činjenica je da ljudima sa idiotskim stavom ne treba pomagati, stvarno takvog "slijepca" treba samo potapšati po ramenu i gurnuti ga tik do ivice. Ebeš budalu...

Sreća je da se uvijek pojave ovakvi Mystery Men likovi koji će svojim vizionarskim idejama i praktičnim know-howom "101 način da prodate prase u Bejrutu" da odrade taj posao.
[ noviKorisnik @ 15.05.2006. 11:56 ] @
You guys really make great fun here, you've got my vote ;-)
[ boccio @ 15.05.2006. 12:38 ] @
Greota da se lockuje i cisti tema, mnogo je fun :)

Samo bih zamolio ucesnike da ubuduce smanje dozivljaj, tj. pijacno prepucavanje. Komentari ko prodaje lubenice i prasice, ko je budala i slicno ostavite za kafanu.
[ flylord @ 15.05.2006. 12:47 ] @
I mene zasmejavate, samo sto ja imam obicaj da uzmem da brisem. Tako da bih vas jako molio samo jednu stvar: Da malo pazite na recnik kad se obracate jedni drugima. Primetite da tema i dalje nije zakljucana, i to ce tesko da se desi. Ali dajte molim vas, da normalno pricamo i diskutujemo.

Mystery Man: Online prodaja nije tako laka. Iskreno i trafiku da otvoris pa mozes da propadnes ako je stavis na pogresno mesto ili lose poslujes. I sve ovo sto smo ti svi mi rekli, ne pricamo samo zato da bi tebe ili nekog sprecili da se bavi necim. Bukvalno ocemo da pomognemo, verovao ti ili ne, da se neko od vas ne poleti isuvise visoko. Jer moze da padne jako nisko i da se jos i polomi kad padne.
Razvoj sajta za prodaju je jako jeftin. I razvoj novog ebay-a bi bio jako jeftin. Ali ima nesto sto ce da te mnogo kosta. A to je marketing. Ljudi moraju da cuju za to. Moras da imas i dobru podrsku prema kupcima (zbog toga se propada ako nemas dobar odnos). Ne ulazi se u neki posao samo tako sto sebi kazes: ej hocu da to pocnem da radim. Mi samo pominjemo sve NEGATIVNE aspekte koje mozes da imas/imate. A kad ulazis u neki posao, jako su ti bitni ti negativni aspekti da bi mogao da planiras sta da radis ako nesto krene naopako. I sto je najvaznije, da unapred znas sta sve lose moze u startu da krene. I kakvi sve problemi postoje...
I nemoj se bre ljutis.

[Ovu poruku je menjao flylord dana 15.05.2006. u 13:48 GMT+1]
[ WawaHOO! @ 15.05.2006. 13:21 ] @
Citat:
boccio: Greota da se lockuje i cisti tema, mnogo je fun

Samo bih zamolio ucesnike da ubuduce smanje dozivljaj, tj. pijacno prepucavanje. Komentari ko prodaje lubenice i prasice, ko je budala i slicno ostavite za kafanu.


Toliko od mojih "saradnika" ...

[Ovu poruku je menjao WawaHOO! dana 15.05.2006. u 14:22 GMT+1]
[ Mystery_Men @ 15.05.2006. 17:48 ] @
Ali pazi kad sam znao da ce neko da pomene skakanje sa solitera u replay , pa jel to ima neke logike?

@flylord , nemam bash nijedan razlog da se ljutim , i meni je ovo fun skroz:) , retko ko da je izjavio nesto pametno i konsultativno....ma nem veze bitno da im se postuje:)
[ siki31 @ 15.05.2006. 19:24 ] @
Pozdrav svima!
Vidim da se ludo zabavljate.
Mozda ovo sto cu da kazem nekome ustedi puno novca i jos vaznije zivaca.
I ja sam pre dve godine imao slicu ideju i nisam dao da me obeshrabre pa sam krenuo u avanturu.
, nasao web dizajnera, izlozio svoju ideju i planove (dao kaparu) i do dan danas nisam dobio to sto sam zamislio.
Druga stvar, i ja sam mislio o 6,7,8 miliona nasih u svetu i bla bla bla,ali idi do poste i raspitaj se o proceduri i ceni slanja paketa u inostranstvo, ako do toga i dodje, jer pre toga moras da navatas nekoga da te poseti i nesto pazari, a raspitaj se i o tome kako ces sve to naplatiti i novac refundirati u slucaju da tvoja roba nije prihvacena.Ipak ovo je Srbija i mi jesmo na raznim crnim listama tako da o karticama i ne razmisljas, bar jos 2-3godine.
Meni sajt iskljucivo koristi za pokazivanje.POsto sam iz K.Mitrovice i imam prodavnicu od 1989 ( imam iskustva u trgovini), a "srbovanjem" se bavim od okupacije, mene stranci fizicki posecuju ( inace se on nasih leba najest` neces), ja im dam flajer,vizitku ili slicno, oni kazu fala, odu u bazu , jave zeni,mami tati itd. ovi, iz dalekih zemalja me vrtualno posete, naprave spisak, ponovo jave muzu,sinu itd, on sutradan dodje pokaze spisak, pljune lovu dobije robu i svi se smejemo.Jedino ako imas mogucnosti da poslujes kao ja mozes da pokrijes troskove u brzom roku.Jos jedna stvar, i pored vise od 1000 flajera i vizitki i cd-romova i ne znam cega jos, poseta mi je 7-8 (onih koji nesto kao listaju) dnevno.Ali to je samo poseta ne i kupovina.
Ima tu jos stvari i u pravu je onaj koji kaze da je izrada sajta samo 5% problema ali tacno je i ono WHO DARES WINS

Siki
www.boutiquesasa.com

P.S. I meni bi mozda trebao neko ko dobro poznaje PHP, MySQL, CSS, HTML i JavaScript.
[ Mystery_Men @ 15.05.2006. 22:03 ] @
Naizad jedna osoba koja je kompetentna da prica o ovome
Al ipak radis , i zaradjujes , da nemas zarade sigurno bi davno zatvorio pomenutu prodavnicu
Neshto slicno sam i ja zamislio , naravno slazem se da je sajt najmanji problem u toj prici..Moje neko licno misljenje je da taj sajt moras bolje vizuelno odraditi , kao i potruditi se napraviti veci marketing na internetu - i sigurno ce profit porasti.Ja sam ga danas prvi put video i mogu ti reci da mi se svidja ponuda , narocito drvorez , ikone , bakar...mada mislim da bi trebao ubaciti i slike i jos neke stvari , i naravno pokusati napraviti saradnju sa umetnicima koji bi hteli da izloze svoja dela na tvom sajtu (za prodaju) preko tvoje prodavnice...Ocu reci da ne moras imati fizicki u vlasnistvu nesto da bi bio posrednik u prodaji...
Naravno tebi je dodatni ogroman plus sto imas fizicke kontakte sa nato vojskom , koja sigurno zeli poneti kuci neke suvenircice a predpostavljam da za njih cena nije ista kao za ostale zemljake
Citat:
on sutradan dodje pokaze spisak, pljune lovu dobije robu i svi se smejemo


Mislim da sigurno mozes povecati profit jos vecim ulaganjem u marketing ...i malo sajt kad bi vizuelno doterao i picnuo -mislim da bi osteio direktno poboljsanje po dzepu...
Jel nije tajna kolika je otprilike zarada na godisnjem nivou?

[Ovu poruku je menjao Mystery_Men dana 15.05.2006. u 23:03 GMT+1]
[ Marko_L @ 15.05.2006. 23:28 ] @
Citat:
Jos jednom procitaj ceo topic pre nego sto postujes (procitaj ga svejedno , da skapiras o cemu se radi , mada sam i dobar deo obljasnio upravo sad)

Pročitao sam celu temu, ne bih postovao da nisam. Samo htedoh da kažem da je neverovatna količina energije koju ulažeš da dokažeš drugima da je ta ideja dobra, umesto da je usmeriš na ostvarivanje toga, pa nam svima dokažeš da zaista i jeste. Jednostavno, ne verujem da si toliko gadljiv na pare da ne želiš da uđeš u posao koji donosi preko 200% zarade.
[ boccio @ 15.05.2006. 23:34 ] @
Citat:
Mystery_Men: Naizad jedna osoba koja je kompetentna da prica o ovome

[ Mystery_Men @ 16.05.2006. 03:30 ] @
Citat:
Samo htedoh da kažem da je neverovatna količina energije koju ulažeš da dokažeš drugima da je ta ideja dobra,

Vise pokusavam da dokazem da ta ideja nije uopste toliko losa , kao sto je neki zele prikazati i osporiti:) (i ako je tim osobama nisam ni predlozio:) ...
Opet pre 2007 nema sanse da se upustim u to , zbog dosta razloga koje ne bih navodio , i naravno da nisam gadljiv na novac:) , bez njega je u gradu moguc zivot samo pod mostom:) tako da je on vecini ljudi potreban :) , a tih 200% je uvek moguce , po gotovu sa umetnickim delima;)...
Citat:
Činjenica je da ljudima sa idiotskim stavom ne treba pomagati, stvarno takvog "slijepca" treba samo potapšati po ramenu i gurnuti ga tik do ivice. Ebeš budalu...
Sreća je da se uvijek pojave ovakvi Mystery Men likovi koji će svojim vizionarskim idejama i praktičnim know-howom "101 način da prodate prase u Bejrutu" da odrade taj posao.

Ko je budala i idiot najvise se vidi iz ovog tvog posta:) , kad nemas argumente prelazis na direktne uvrede?:)
stvar ne bi bila toliko crna da nisi moderator ovog foruma...cek jel to neka praksa kod tebe? kad nemas sta da kazes da bi ispao pametan , onda kazes nekome ti si idiot i ti si budala?:)
eto pojavio se covek u postu koji 7 godina verovatno zivi od tog posla...
@mungos i on je budala i idiot?
[ Marko Bijelic @ 16.05.2006. 06:46 ] @
Komentar o budali je napisan u kontekstu osoba poput tebe koji guraju ljude tik do ivice uz poklič "ebeš budalu".

Prema tome, moje dvije riječi su izvađene iz jasnog konteksta, gdje nisam nikog direktno nazvao budalom, niti ga na taj način uvrijedio. S tobom nema šta da se argumentovano diskutuje, jer nemaš dovoljno podataka o temi o kojoj konstatno pokušavaš da pričaš, samim tim nemaš elementarno znanje da budeš kompetentan u tom segmentu, prema tome sva dalja priča s tobom je promašena.
[ Mystery_Men @ 16.05.2006. 07:37 ] @
pa nisi direktno ali jesi indirektno tako da to isto dodje , indirektno mozes sa seljacima , tupadzijama i cobanima a da oni to i neprimecuju...te manguparije i forice su odavno zabajatile...
te metafore mozes mozes da propovedas nekim drugim ljudima...
stvarno necu vise da pricam ovoj temi , ja sam izneo svoje misljenje , i rekao sta sam imao da kazem ,tako da dalja rasprava vodi nemonovno u lock , bilo je blagih provokacija i indirektnih pod'eba , i od strane mene i od strane drugih lica , ali nishta strasno i mislim da netreba da se remeti harmonija koja vlada na ovom forumu i medju nama , ipak smo tu ne bi li pomogli nekome i od nekga dobili pomoc i savet , e sad sto to "ponekad" ne uspe ..., jbg deshava se , sukob misljenja , neko je previse racionalan - neko previse proizvoljan
[ ventura @ 16.05.2006. 09:30 ] @
Citat:
Mystery_Men
Naizad jedna osoba koja je kompetentna da prica o ovome

eto pojavio se covek u postu koji 7 godina verovatno zivi od tog posla...
@mungos i on je budala i idiot?


Pa nije taj covek nikakva budala i idiot, ne znam ni da li je to neko spominjao... Samo ne znamo kako je taj čovek kompetentad da priča o e-poslovanju, odnosno prodaji preko interneta kada kako sam kaže, nikada nije prodao ništa online, niti ima online prodavnicu :)

[ boccio @ 16.05.2006. 11:29 ] @
ventura, ja ne znam kome ti objasnjavas to... ova ekipa sto se pojavila ovde ocigledno voli taj srpski fazon "svi su protiv nas", radije nego da pristupe problemu sa: "ok, ti mislis da to ne moze tako - ajde molim te budi ljubazan pa mi reci sta sve gresim i kako to da popravim".

Naravno da ne. I onda je nas dragi Misteriozni Covek uzeo @siki31 koji sam kaze da online ne moze da prodaje, i da vrsi off-line prodaju, i pritom navodi da ima 7-8 poseta dnevno. E, on je po Misterioznom Coveku KOMPETENTAN da prica o online prodaji ?!?!?

Ovo je tipican primer zasto je Srbija tamo gde jeste, upravo imate prilike da vidite mentalitet prosecnog Srbina na delu... Odjebace one koji mu ne idu niz dlaku, tapsu po ramenu i pricaju kako je najpametniji i proglasiti osobu sa sajtom od 7 poseta dnevno kao kompetentnu za online poslovanje...dzizs.

Bravo majstore :)))


p.s. @siki31 - nemoj da mislis da tebe nesto uzimam na zub, tebi svaki respect za to sto radis! Samo te je doticna osoba postavila u pogresnom kontekstu na pogresno mesto. A ako ti trebaju saveti oko bolje promocije tvoje online prodavnice - slobodno otvori temu (na ovoj smo ionako otisli vec 254 puta u off-topic), ja cu ti prvi pomoci sta i kako da radis...
[ ventura @ 16.05.2006. 13:13 ] @
Citat:
boccio: ventura, ja ne znam kome ti objasnjavas to... ova ekipa sto se pojavila ovde ocigledno voli taj srpski fazon "svi su protiv nas", radije nego da pristupe problemu sa: "ok, ti mislis da to ne moze tako - ajde molim te budi ljubazan pa mi reci sta sve gresim i kako to da popravim".


Očigledno da imam višak slobodnog vremena čim se borim sa vetrenjačama ;)

[ Mystery_Men @ 16.05.2006. 13:24 ] @
Citat:
E, on je po Misterioznom Coveku KOMPETENTAN da prica o online prodaji ?!?!?

On je kompetantan da prica o cenama , i koliko moze da se zaradi na prodaji od umetnickih i unikatnih radova , to sam hteo reci pod "kompetentan" , jer dosta vas tvrdi da je nemoguce zaraditi na necemu 200% , a da je 30% neka realna zarada...bas bih voleo da cujem misljenje i iskustvo coveka koji ima prodavnicu koja se time bavi:) , da li uleti ponekad zarada od 200% na nekoj prodaji?
Citat:
"ok, ti mislis da to ne moze tako - ajde molim te budi ljubazan pa mi reci sta sve gresim i kako to da popravim".

haha , al si dobar :) , prvo - nije svrha ovog foruma da bi nekog molio da mi pomogne? ko hoce da pomogne ,uvek je dobro dosao , naravno neka to uradi sa nekim pametnim savetom i argumentom....a ne da postuje sa ciljem da bi ispao pametan , i davao ironicne odgovore tipa (procitajte ceo topic ima na kile ironije:)...jednostavno bolje da ta osoba ako nema nishta pametno reci , bolje da cuti - neg da potkopava i obeshrabruje...
Citat:
A ako ti trebaju saveti oko bolje promocije tvoje online prodavnice - slobodno otvori temu (na ovoj smo ionako otisli vec 254 puta u off-topic), ja cu ti prvi pomoci sta i kako da radis...

Pa evo ovaj primer nek ti bude nauk za ovu izjavi , WAHOoo (ili kako vec , osoba koja je postavila topic i zatrazila pomoc) kakve je savete dobila? procitaj od pocetka , - evo podseticu se nekih licno tvojih izjava :
Citat:
Super, ajde napisi malo o tome... ovo za sada je ŠBBKBB :)

Citat:
Jao, ovo vec ne mirise na dobro...

Citat:
Izvini ako sam nekulturan, ali kako ti zapravo mislis da uopste dodjes do te zarade? Znam, znam, to je minoran detalj koji ce se verovatno sam od sebe vremenom iskristalisati, ali bas sam nestrpljiv da cujem :)

Citat:
Wow... genijalna zamisao :)

Citat:
Strava, taj AJAX interfejs ce ti posebno pomoci u indexiranju stranica, a da ne pricam o SEO-u... pretrazivaci ga prosto obozavaju.

Citat:
naravno da nisi, ludo sam se zabavio citajuci :)

ovo je @boccio tvoj prvi post u ovom topicu , bas si coveku u startu pomogao...mislim da treba da ti kaze veliko hvala! e ko je sad ovde lud?:) , ti si njemu pomogao jel tako? evo sad se nudis da pomognes @siki31-u ...U prevodu nisi dao nijedan pametan savet momku koji je postavio topic , nego sam par trash komentara iz kojih on nece izvuci nista korisno (bez obzira kakvo je pitanje postavio) , mislim da opet nije ok davati postove u ovom fazonu , ako te vec mrzelo da mu iskucas ono sto je trebalo , nisi morao iskuckati ovakve vrste pomoci koje si mu prizuo - u prevodu bolje da nisi ni postovao "pomagao":) , jer on iz tih tvojih izjava nece unaprediti svoje znanje i razmisljanje na tu temu:)
Citat:
Ovo je tipican primer zasto je Srbija tamo gde jeste, upravo imate prilike da vidite mentalitet prosecnog Srbina na delu... Odjebace one koji mu ne idu niz dlaku, tapsu po ramenu i pricaju kako je najpametniji i proglasiti osobu sa sajtom od 7 poseta dnevno kao kompetentnu za online poslovanje...dzizs.

Bravo majstore :)))

pa ko je ovde prosecan srpski mentalitet? ja sam bar pokusao dati neki savet coveku , sta ce pre da prodje od tog drugog "Froogle-a" , a ti si mu pomogao sa komentarima koje sam citirao (tvoj prvi pomagacki post:)...srbija je tu gde jeste upravo zbog likova koji jedva cekaju da "pomognu" drugima kao @boccio - lepo ti od mene pokusa napraviti jednog od parazita koji je kriv za sve , ono napad je najbolja odbrana:) , ali pogledaj malo bolje ko je taj parazit zbog kog smo tu gde jesmo:) - nemoj preko mene da peres svoje ruke:D
[ flylord @ 16.05.2006. 13:35 ] @
o boze

[ Marko Bijelic @ 16.05.2006. 14:29 ] @
Citat:
Mystery_Men:
bilo je blagih provokacija i indirektnih pod'eba , i od strane mene i od strane drugih lica , ali nishta strasno i mislim da netreba da se remeti harmonija koja vlada na ovom forumu i medju nama , ipak smo tu ne bi li pomogli nekome i od nekga dobili pomoc i savet

Citat:

haha , al si dobar :) , prvo - nije svrha ovog foruma da bi nekog molio da mi pomogne? ko hoce da pomogne ,uvek je dobro dosao , naravno neka to uradi sa nekim pametnim savetom i argumentom....a ne da postuje sa ciljem da bi ispao pametan , i davao ironicne odgovore tipa (procitajte ceo topic ima na kile ironije:)...jednostavno bolje da ta osoba ako nema nishta pametno reci , bolje da cuti - neg da potkopava i obeshrabruje...


Dečko ti si ovdje vidim član pola godine i ovo ti je tek drugo učešće uopšte u diskusiji na Web razvoju, prvo je na onoj temi Yugoslovenskom udruženju webmastera. Prema tome niti si ti ovdje dio neke harmonije na forumu, niti si neko ko može da priča koja je svrha foruma, koje dobrodošao a ko nije. Smanji doživljaj, da ne bude "ajmo šetnja"...


[ boccio @ 16.05.2006. 14:41 ] @
@WawaHOO! je dobio upravo onakav komentar kakav je trebalo da dobije. Iz mog komentara se lepo moglo zakljuciti da hocu da istaknem kako ta klinacka ideja "e, ja ocu da napravim do jaja online shop u fazonu Froogle-a, sve sam vrlo ozbiljno osmislio, samo mi fali PHP programer/stagod" i zasluzuje da se ismeje. Grubo? Pa jebiga... bolje tako, ako je pametan na vreme ce shvatiti da mu treba jos puno toga da bi mogao da kaze "e, sve sam razradio, super je ideja, ajmo da pravimo shop".

Vidis, da je nastupio kao neko ko ima nekakvu nejasnu ideju o web-shopu, ali nije bas siguran da li to moze tako da uspe, verovatno bi dobio gomilu konstruktivnih komentara od raznih ljudi. Medjutim, postavio se tako da je "sve smislio i razradio". I pritom izneo nesto, sto se najblaze receno moze nazvati "Tako mali Perica zamislja shopping site". Komentari koje sam dao su svi KONSTRUKTIVNI. Da li u sebi imaju dozu humora/cinizma? Naravno... cemu biti suvoparno ozbiljan. Ali vidis, ni ti ni on niste shvatili konstruktivnost tih komentara.

Evo, za sve sa jeftinijim ulaznicama jedan reader's digest pa da zavrsimo sa tom pricom:

- Super, ajde napisi malo o tome... ovo za sada je ŠBBKBB :) - Ni jedno od kljucnih pitanja prilikom pokretanja komercijalnog sajta nije pokriveno, ovo napisano je obicna prica za laku noc.

- Jao, ovo vec ne mirise na dobro... - Projekat se ne vodi po principu komunizma, niti jedan projekat koji nije imao jasnu hijerarhiju odgovornisti i zadataka nije uspeo.

- Izvini ako sam nekulturan, ali kako ti zapravo mislis da uopste dodjes do te zarade? - Apsolutno nije pokriveno na koji nacin i za koje vreme bi se realizovala naplata - prica "mi cemo prodavati, oni ce kupovati" je apsolutni domen naucne fantastike, i svako ko na taj nacin opise model zarade je za mene neozbiljan klinac

- Wow... genijalna zamisao :) - Sta dodjavola znaci izjava "Svako bi imao svoju ulogu...PHP i MySQL programer,AJAX programer...dizajner". Mislim, to pisati u ozbiljnom planu o web shopu? Pa kome se obracas, deci od 3 godine??!

- Strava, taj AJAX interfejs ce ti posebno pomoci u indexiranju stranica, a da ne pricam o SEO-u... pretrazivaci ga prosto obozavaju. - AJAX se ne trpa u front-end osim ako nisi NetVibes, Google i savrseno te boli dupe za rangiranje svojih stranica.

Za nekog ko zeli da cuje, ovo je VRLO konstruktivan komentar, a to sto je upakovan u saljivo/cinican ton zaista ne menja sadrzaj istog.

Dakle, da ste ove komentare (kao i one koje su dali flylord i ostali, da ne navodim pojedinacno) shvatili na nacin kako treba - sledece pitanje bi bilo "ok, jasno, lose sam zamislio neke stvari, hajdemo ispocetka". Ali ne, vi ne dozvoljavate da vas cinicni, dokoni moderatori pokolebaju :)

E, pa onda gospodo, samo napred... Ko zeli pomoc, uvek je dobije ako trazi na pravi nacin - a ko hoce da se pravi pametan samo napred...Ako neko hoce to da shvati - super, ako nece - I really don't give a fuck.

Steta samo teme, mogla se razviti lepa diskusija i cuti mnogi korisni saveti samo da se nisu pojavili "dusebriznici" kojima smeta to sto neko hoce da pokoleba ljude koji pisu plan o Froggle-like prodavnici u stilu sastava iz petog osnovne.
[ boccio @ 16.05.2006. 14:56 ] @
Simptomaticno je da na ovoj temi (a i onoj o Udruzenju Web-necega) najvise halabuke dizu clanovi koji:
a) se ne predstavljaju svojim imenom i prezimenom
b) imaju jako malo (ili nista) konstruktivnih postova, niti su pomagali drugima
c) clanovi su foruma relativno kratko

I bas oni nalaze da sole pamet kako bi trebalo moderisati. Pocecu da uzimam u praksu da ne diskutujem ni sa kim ko nema Ime u profilu i aktivnost na forumu mu se svodi na presipanje iz supljeg u prazno i pljuvanje po moderatorima...
[ jablan @ 16.05.2006. 15:01 ] @
Citat:
DDN: Da posaljem pramen kose i urin da moze obred da se obavi da postanem ravnopravan?

Ako ne razumeš šta znači reč kredibilitet, onda ti ovde niko ne može pomoći.
[ Marko Bijelic @ 16.05.2006. 15:04 ] @
DDN nema potreba da paranoišeš, gdje ti vidiš da sam ja napisao nešto o nekom relegioznom obredu inaguaracije? Postoje određena pravila online komunikacije koja moraju da se ispoštuju i to je to. To podrazumijeva i jedan da kažem kulturan pristup komjunitiju i uljudno ponašanje kada ste novi član. Lično diletante bez kojih je ovaj forum odlično funkcionisao nema potreba da tolerišem.

Što se tiče ravnopravnosti, ne vidim da neko ugrožava ovdje tvoja bilo koja prava? Ako pod ravnopravnošću misliš na kredibilitet -- to se stiče, a ne dobija automatski registracijom na forumu.





[Ovu poruku je menjao mungos dana 16.05.2006. u 16:06 GMT+1]
[ ventura @ 16.05.2006. 15:25 ] @
Citat:
DDN
Ponekad se moze i precutati, a ne pisati ogromni postovi da bi nekom stavili do znanja koliko ne zna nista.


Stavi se u situaciju da baš ti tražiš savet vezano za neku tvoju buduću investiciju.

Da li bi voleo da čuješ ono što ti se sviđa, odnosno da ne dobiješ odgovor, ili realan savet koji ti se možda i neće svideti, ali ipak je ispravan?
[ flylord @ 16.05.2006. 15:33 ] @
Ventura, aj cu ti ja sada dokazem da dzaba pricas. Neko pametan je jednom rekao: "Istina boli".

[ Slobodan Miskovic @ 16.05.2006. 15:40 ] @
Malko je neko za*ebao ako je ocekivao da ce na forumu pokupiti sve sto mu treba za on-line trgovinu :D
[ Mystery_Men @ 16.05.2006. 15:42 ] @
Citat:
Dečko ti si ovdje vidim član pola godine i ovo ti je tek drugo učešće uopšte u diskusiji na Web razvoju, prvo je na onoj temi Yugoslovenskom udruženju webmastera. Prema tome niti si ti ovdje dio neke harmonije na forumu, niti si neko ko može da priča koja je svrha foruma, koje dobrodošao a ko nije. Smanji doživljaj, da ne bude "ajmo šetnja"...

@mungos
Prvo nisam decko stariji sam od tebe ,
ovde sam mnogo duze od pola godine ...korisnicko ime neoslikava uvek pravu situaciju...kad se sve sabere mozda cak duze sam tu od tebe , al ajd nebitno...Ne pricam sta je svrha foruma , nego pokusavam pokazati sta nije ok i sta treba izbegavati (dosta toga ima u ovom topicu).......a ta "ajmo setnja" nadam se da znas i sam da je u domenu naucne fantstike:) (moderator si valjda znas toliko:) ... eventualno mozes da izdejstvujes gasenje ovog korisnickog imena , i ban na ip adresu koju koristi preko 700 korisnika:D , ali uvek ima xxx alternativa:)...
"ajmo setnja" - prodavanje mangupskih odavno bajatih fora koje mozes da prodajes kod decurlije iz komsiluka..

Eto vidish @boccio:) to si trebao odmah da ispises:) , shvatam ja taj tvoj prvi post od kako sam ga procitao , i dobrim delom se slazem sa time , ali mislim da si bio previse surov , i netolerantan , umesto da si odmah rekao - ne moze to tako zbog toga i toga , fali ti to i to , treba ti to i to...- umesto da lepo coveku kazes sta nevalja , ti mu se direktno kezis u lice - sto je ruzno...Kao sto si rekao za komentar ->a to sto je upakovan u saljivo/cinican ton zaista ne menja sadrzaj istog.--> naravno da ga ne menja , ali kako se oseca neko ko je mozda ocekivao da dobije odgovor bez saljivih intonacija? Neko jednostavno nema sluha za takav saljivi cinicni ton ...ja licno imam , ali mozda neko drugi ne:).......recimo da ti planiras da krenes u neki biznis , nezavisno od racunara , kodiranja , web dizajna itd.., recimo oces da budes neki organizator nekog projekta , ispisao si neki plan (ulozio si recimo dosta truda u to) , otisao da se konsultujes za generalnim direktorom i menadzerom prijateljske firme koja radi slicne projekte godinama , oni to procitaju , pogledaju se medjusobno , pocinje urlanje od smeha ,gledaju u tebe i pokazu prstom--> haha kakav pacer....itd , kako bi se recimo ti osecao u toj situaciji?:D
[ boccio @ 16.05.2006. 16:04 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Malko je neko za*ebao ako je ocekivao da ce na forumu pokupiti sve sto mu treba za on-line trgovinu :D

Ne, nece pokupiti sve sto mu treba (ako nekom treba konsalting, zna se hourly rate za to), ali ce dobiti dovoljno saveta, sugestija i komentara da moze da nastavi dalje pravim putem. To i jeste cilj, zar ne?

Citat:
Mystery_Men:recimo da ti planiras da krenes u neki biznis , nezavisno od racunara , kodiranja , web dizajna itd.., recimo oces da budes neki organizator nekog projekta , ispisao si neki plan (ulozio si recimo dosta truda u to) , otisao da se konsultujes za generalnim direktorom i menadzerom prijateljske firme koja radi slicne projekte godinama , oni to procitaju , pogledaju se medjusobno , pocinje urlanje od smeha ,gledaju u tebe i pokazu prstom--> haha kakav pacer....itd , kako bi se recimo ti osecao u toj situaciji?:D

Osecao bih se prilicno popisano, ko da me neko lupio carapom po glavi. Otisao bih kuci, stavio prst na celo i zapitao se da li sam uopste zreo za pisanje plana tog_nekog_projekta. Verovatno bih a) batalio celu pricu; b) seo i mnogo ozbiljnije pristupio svemu tome, raspitao se okolo sta sam toliko glupo napisao pa su mi se svi smejali, a onda sve uradio ispocetka i ponovo otisao kod gen.direktora

Nasuprot tome, da su gen. direktor i doticni menadzer rekli "Pa dobro... nije nesto, moglo bi to i bolje ima tu gresaka", verovatno bih pomislio da sam na dobrom putu, malo pretumbao nesto, dodao i vratio se nazad ne shvatajuci koliko sam zapravo los u toj celoj prici.

[ Slobodan Miskovic @ 16.05.2006. 16:14 ] @
Citat:
Ne, nece pokupiti sve sto mu treba (ako nekom treba konsalting, zna se hourly rate za to), ali ce dobiti dovoljno saveta, sugestija



NIsam bas video da je dobio sugestije i savete osim omalovazavanja i slicnih stvari koje je opisao Mystery_Men.

Citat:
b) seo i mnogo ozbiljnije pristupio svemu tome, raspitao se okolo sta sam toliko glupo napisao pa su mi se svi smejali, a onda sve uradio ispocetka i ponovo otisao kod gen.direktora



Vidis, upravo je to problem, covek nije dosao kod gen. direktora nego na forum a svi se ovde ponasate prema njemu ko da ste gen. direktor iz one price... Znaci dosao je da prikupi savete i sugestije a ne napusavanja...
[ boccio @ 16.05.2006. 16:47 ] @
@stella: a ti si, vidim, opet u svom cuvenom anti-protiv fazonu? Mislio sam da to furas samo na es-mods, ali izgleda da se bolest prosirila :)
Citat:
Slobodan Miskovic: NIsam bas video da je dobio sugestije i savete osim omalovazavanja i slicnih stvari koje je opisao Mystery_Men.

Nisam ni ja video da se postavio kao pocetnik koji trazi savete, nego kao neko ko ima potpuno razradjenu ideju i "samo mu fali programer" da sve frca od para. I dosta vise sa tim omalovazavanjem, dobio je kritiku na svaku recenicu plana koju je napisao - a da li ce je shvatiti na pravi nacin...well, it's up to him.
Citat:
Slobodan Miskovic: Vidis, upravo je to problem, covek nije dosao kod gen. direktora nego na forum a svi se ovde ponasate prema njemu ko da ste gen. direktor iz one price... Znaci dosao je da prikupi savete i sugestije a ne napusavanja...

Prvo, koji su to svi? flylord, mungos, noviKorisnik, jablan, ventura, ja... svi smo dali adekvatan komentar: Sedi, jedan.

Imas neki problem sa tim? Navedi mi neki moj post gde je neko trazio konkretan savet ili pomoc, a da sam ga napusavao. A to sto megalomanske planove o srpskom Froggle-u koji vezu sa vezom nemaju komentarisem upravo onako kako zasluzuju - pa sta ocekujes, da kazem "moglo je to i maaaalkice bolje"?! Sorry, no can do... Niko mu ne brani da postuje ponovo i kaze "Izgleda da sam zasrao sa onim, evo moje kompletne ideje kako sam zamislio, recite mi sta ovde ne pije vodu". Tad sigurno ne bi dobio ovakve komentare.
[ Slobodan Miskovic @ 16.05.2006. 16:59 ] @
Citat:
a ti si, vidim, opet u svom cuvenom anti-protiv fazonu? Mislio sam da to furas samo na es-mods, ali izgleda da se bolest prosirila


Cemu ovo boccio? Ako imas neki problem samnom imas PP, cemu prozivanje na sred foruma? Uostalom uopste nisam u tim kako ih ti nazivas fazonima, sta ti to znaci?


Jednostavno ako je covek dosao da trazi savet to je ocekivao i da dobije, ne kontam sta si ti ocekivao da je on trazio postavljanjem teme? Mozda nije dobro formulisao pitanje ali svakako si ti kao moderator tu da mu odgovoris konstruktivno i vez bahatosti i napusavanja. Ako nemas zivaca da nekome nesto lepo objasnis bez da u tom objasnjenju bude razmisljanja tipa "another one h45h0r wanna be, let't destroy him" onda nemoj ni da dajes konentare, samo govore o tvom nacinu ophodjenja i o tebi.

Citat:
dobio je kritiku na svaku recenicu plana koju je napisao - a da li ce je shvatiti na pravi nacin...well, it's up to him.


Aha, lepo, dobio je kritiku a savet nista? To se placa jel da? Smesan si.... Umesto da pomognes coveku i na lep i konstruktivan nacin priblizes problematiku i ukazes na moduse za resenje problema ti reagujes tako da se covek zapita...


Citat:
Prvo, koji su to svi? flylord, mungos, noviKorisnik, jablan, ventura, ja... svi smo dali adekvatan komentar: Sedi, jedan.


Aha, super, znaci na to se svodi moderisanje ovih foruma, "Sedi, jedan", da nije postao forum neka vrsta skolice? :D Svasta...

Citat:
A to sto megalomanske planove o srpskom Froggle-u koji vezu sa vezom nemaju komentarisem upravo onako kako zasluzuju - pa sta ocekujes, da kazem "moglo je to i maaaalkice bolje"?! Sorry, no can do... Niko mu ne brani da postuje ponovo i kaze "Izgleda da sam zasrao sa onim, evo moje kompletne ideje kako sam zamislio, recite mi sta ovde ne pije vodu". Tad sigurno ne bi dobio ovakve komentare.


Nisam ja ocekivao nikakav komentar koji ce pohvaliti nesto ali vec kad negativno komentarises onda bar pokusaj da onome ko je pogresio ukazes na nacine da ispravi tu gresku, a ne da mu pricas o tome kako nista ne valja...a da mu ne kazes kako da to popravi...

[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 16.05.2006. u 18:00 GMT+1]
[ flylord @ 16.05.2006. 17:19 ] @
Stella, pa i ne valja mu nista. Jednostavno je lose krenuo. Moguce je da je mogao da gori nacin da krene sa tom svojom idejom. I odmah mu je receno da ne moze to tako.
Samo sto su onda DNN i mystery_man zapeli za nesto, i ne moze covek da im objasni da to ne ide bas tako.

Znaci dosao je na forum da trazi volontere koji ce da mu mozda postanu partneri, i koji ce svi da budu totalno ravnopravni (komunizam, svi smo jednaki), dosao je sa idejom u jednoj recenici.
Evo ti to isto receno ali sa drugom idejom:

Citat:

Ja hocu da pocnem da pravim avione, da budem bolji od Airbus-a i Boinga, trebaju mi samo ljudi koji ce da mi pomognu u tome: finansijeri, inzenjeri, obicni majstori i svi ostali ljudi dobre volje.


Pa sta bi ti pomislio?!? Razlika je samo u obimu ulaganja. A on hoce da pravi kopiju Froogle-a, da se reklamira na bilbordima u centru grada. Mystery_man zeli da prodaje ikone, ali nece sada, iz nekog razloga, da krene sa tim poslom. Ali kad bude imao vremena, imace zaradu od 200% (mislim da ni narko dileri nemaju bas toliku zaradu, ali nisam siguran). I naravno zivece od 2 slike godisnje kao bubreg u loju. Ovo je najivnije od naivne umetnosti!!!

Onda se pojavio DNN (a njemu i ovde poslednji put, a ovaj put javno, dajem upozorenje da se smiri. A imam utisak da on samo ne zna kakav sam ja) sa svojim flame-fazonom i "mi stariji mrzimo sve mladje i zelimo da ih unistimo jer su nam konkurencija" fazonom.

Da li je mozda neko ovde imalo pomislio zasto mi tolko napadamo takav pristup poslu kao sto zacetnik teme, pokusao!?!? Pa shvatite ljudi, ako tako pokusate da ista radite, ima da vam se obije o glavu.
Aj jos jedna mala digresija: da je on lepo predstavio ideju, zar ne mislite da bi smo, neki od nas, prvi njemu prisli da budem ravnopravni partneri u takom nekom super-uspesnom poslu gde ce da zaradimo milione???
Spustite se na zemlju, svi vi. Niko ovde nije imao nameru da vredja ikoga, niko od nas nije napadao bilo koga. Samo je stvar bila urgentna, i hteli smo da decka malo spustimo na zemlju da ne poleti isuvise visoko.
A on bukvalno je samo video Froogle, i sada zeli da naprvi clon. U to sam siguran 100%.



[Ovu poruku je menjao flylord dana 16.05.2006. u 18:36 GMT+1]
[ boccio @ 16.05.2006. 17:29 ] @
Citat:
Jednostavno ako je covek dosao da trazi savet to je ocekivao i da dobije, ne kontam sta si ti ocekivao da je on trazio postavljanjem teme?

Trazio je saradnike za realizovanje "potpuno osmisljene" ideje. I naravno, komentare, ali pozitivne. To je jasno dato do znanja njegovim sledecim postom:
Citat:
ja sam mislio da cu naci saradnike a ne nekoga ko ce da me 'pokosi' u samom startu, da se ti nisi oglasio sa malo dobre volje razocarao bih se

Eto, posto nije bilo ljudi dobre volje da pohvali ideju - razocarao se. Da se razumemo, ne mislim ja nista lose o decku, mlad je, sve je to ok. Ali bolje jedno maaalo razocarenje sad, nego veliko kasnije kad (nedajboze) zaista krene da realizuje ovo ovako kako je zamislio... Mislim da ce pad tada biti mnogo bolniji.

Citat:
Aha, lepo, dobio je kritiku a savet nista? To se placa jel da? Smesan si.... Umesto da pomognes coveku i na lep i konstruktivan nacin priblizes problematiku i ukazes na moduse za resenje problema ti reagujes tako da se covek zapita...

Odlicno, vec smo poceli da trpamo u usta nesto sto nije receno. Molim te, gde pise da se savet placa? Citat, ako nije problem... Pusti me teoretisanja o "priblizavanju problematike i resavanju problema", ja sam lepo naveo u onom primeru koji je Mystery_Men dao celu situaciju. Da, super je sto se decko smorio - ako je pametan, sad ce da procita jos kilo-dva knjiga, foruma, blogova, pa da ponovo razmisli o toj prodavnici.

Koga zanima, @mungos ima puno fenomenalnih tekstova na www.biznisblog.com o start-up firmama, pravljenju web softvera i ostalo... pa citajte, ja sam puno pametnih stvari tu nasao (a bogami i naucio)...

Citat:
Aha, super, znaci na to se svodi moderisanje ovih foruma, "Sedi, jedan", da nije postao forum neka vrsta skolice? :D Svasta...

Nemoj Advocacy fazon, pls. Ja sam explicitno rekao da su komentari ucesnika teme, pritom iskusnih web profesionalaca bili takvi - nisam spominjao moderaciju foruma. Stvarno ne mogu i sa tobom da se preganjam oko toga...

[ Slobodan Miskovic @ 16.05.2006. 17:29 ] @
Ma razumem ja tebe flyko nego jednostavno je to moglo lepsim tonom, znaci lepo je neko mogao doci i reci, Froogle je to i to, u to je ulozeno to i to, da bi to sve uradio treba ti to i to, jer treba da uradis ovako i ovako a posto ti to ne mozes onda smisli nesto drugo jer to kako si ti zamislio ne moze da funkcionise tako iz tih i tih razloga.


Citat:
Znaci dosao je na forum da trazi volontere koji ce da mu mozda postanu partneri, i koji ce svi da budu totalno ravnopravni (komunizam, svi smo jednaki), dosao je sa idejom u jednoj recenici.


Onda je neko lepo treba da mu kaze, to ne moze tako da funkcionise iz tih i tih razloga jer sam i ja sam imao takva i takva iskustva i gotovo. Verovatno po pokretac teme onda imao i zelju da malo razradi plan sa svima da pita, da se to malo demistifikuje a ne da svi pricaju da ko da je to visa matematika...

[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 16.05.2006. u 18:30 GMT+1]
[ ventura @ 16.05.2006. 18:07 ] @
Pa što se ti nisi pojavio odmah na početku i objasno sve lepo dečku, i on da sav srećan odskakuće u sumrak... Nego smo mi morali da ga isprozivamo da bi se pojavio, stellanova, rasterao prozivače i spasao stvar...

Dečko se predstavlja kao James Bond, koji živi u Monte Karlu, i postavio je temu da vidi da li je neko zainteresovan za saradnju, odnosno da se uključi u projekat u kom je on već uveliko...

Tako da smatram da dobio mnogo više korisnih saveta na ovoj temi nego što zaslužuje...
[ boccio @ 16.05.2006. 18:49 ] @
Evo, da zakljucimo ovo vec smoreno pretakanje iz shupljeg u prazno.

Posto je originalni pokretac teme prestao da se javlja vec negde pocetkom druge strane, ja ga pozivam da nas pocasti svojim prisustvom uz, kako je rekao da ima, detaljan plan tog projekta.
Citat:
Sam ne mogu,zato i trazim pomoc, a plan imam i to detaljan, mozda se iz moje prve poruke u temi vidi ne ozbiljnost razmisljanja ali imam detaljan plan 'sta i kako'.
Pa ne mogu ja sve ovde da napisem, imamo mnogo strucnih koji ce mi ukrasti ideje

Ideju ti niko nece ukrasti jer sumnjam da si izmislio novi flickr, tako da sa te strane nemas zime. Postuj taj tvoj detaljan plan, a ja cu ti ukazati na greske, dati savete sta treba da radis i nagovestiti barem 52364 stvari koje ti sigurno nisu ni pale na pamet prilikom tog brainstorming-a.

[ Marko Bijelic @ 16.05.2006. 19:21 ] @
Citat:
STELLANOVA:
Aha, lepo, dobio je kritiku a savet nista? To se placa jel da? Smesan si.... Umesto da pomognes coveku i na lep i konstruktivan nacin priblizes problematiku i ukazes na moduse za resenje problema ti reagujes tako da se covek zapita...


Jedna od divnih stvari koja postoji na Internetu jeste instant informacija o krediblitetu. Teba na ES-u dvjestotinjak piksela djela od tastera "profil" koji je "who is who" knjiga ovog foruma. Divna stvar, klikneš... čitaš, čitaš... i samo čitaš. Onda dođeš ponovo da pročitaš ovu temu. Kako sam ovih dana angažovan oko dva startupa (jedan vodim, na drugom sam konsultant) imao sam priliku da ovih dana sretnem lično zaista veliki broj menadžment konsultanta, uključujući baš skoro i mlade ljude (<=30 godina) koji su pozavršavali cjenjene MBA po Evropi i sada rade u jednoj uglednoj konsultanskoj kući. Takođe imao sam priliku sa dosta pametnih ljudi u poslednjih 6 godina da razmatram neke moje IT-related ideje, uključujući tu i potencijalne angel investitore.

Reći ću samo ovo: ljudi, prava privilegija je da vam ljudi kao ventura, boccio, flylord, nK, jablan besplatno razmotre biznis model. Onaj ko nije u stanju da primi odgovarajuću kritiku ovdje, kako će je tek primiti kad onako sav wannabe ode kod nekog baje da traži cash za startup i on mu lijepo srpski u jednoj jednostavnoj rečenice kaže: "nema tu para, sine"? Ne vjerujem da će mnogi od vas ikada naučiti da se u real lifeu odgovarajuće informišu o ljudima sa kojima razgovaraju o biznisu, niti je to uvijek moguće. Ali, mislim virtuelno kada su sve informacije na dohvat ruke iza jednog ili dodatno par linkova, buditi toliko korektni pa prvo provjerite skim imate čast da pričate.
[ boccio @ 17.05.2006. 14:39 ] @
Meni sad zaista nista nije jasno...

Na 4 strane nas pljujete kako se pravimo pametni (pretezno mene, doduse) i umesto da pomognemo jadnom malom decku pametujemo i vicemo kako je mali Perica previse poleteo - a sad?

Evo, ponudio sam se javno da mu maximalno pomognem oko tog njegovog plana, da dam savete, sugestije sve zivo... i? Naravno, nije se javio. Ali dusebriznici su morali da pljuju kako su moderatori bahati, arogantni, ovo-ono... Vidim koliko je decku zapravo stalo da dobije savet i pomoc. Ubilo se... A zaista sam bio voljan da odvojim vreme - to bi mozda koristilo mnogima koji imaju slicne planove u glavi, da vide neke common pitfalls, razmisljaju o problemima na drugi nacin, etc...

My bad, sledeci put se apsolutno necu obazirati na komentare pojedinaca....



[Ovu poruku je menjao boccio dana 17.05.2006. u 19:28 GMT+1]
[ mikevecoss @ 24.05.2006. 20:07 ] @
Saradnici su nadjeni ali rade na drugom projektu.

Kada sam bio mali dosta sam resavao enigmatiku i ukrstene reci.

Ako se secate uvek je bilo "Lavirinta" zagonetki.

Nadjite put iz Lavirinte sa polazne tacke A do zadnje tacke X.

E pa ja krenem od X.

Svojevremeno su Bil Gejtsu dali da resi neki problem na lokalnoj televiziji.

Dobio bi neku tamo nagradu od xxx zelembaca.

To se desavalo jos pre nego sto je poceo da mlati pare kao firma-dakle kao student.

Skupile se delije svi resavaju i -svi padnu.

Bili jednostavno kaze:

"Necu da pocnem da resavam jer znam da ne moze se resiti"

I naravno covek dobio nagradu jer nije ni poceo da resava problem.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Treba prepoznati sustinski kraj problema a ne juriti kao sprinter od pocetka.





[ WawaHOO! @ 24.05.2006. 22:05 ] @
Citat:
boccio: Meni sad zaista nista nije jasno...

Na 4 strane nas pljujete kako se pravimo pametni (pretezno mene, doduse) i umesto da pomognemo jadnom malom decku pametujemo i vicemo kako je mali Perica previse poleteo - a sad?

Evo, ponudio sam se javno da mu maximalno pomognem oko tog njegovog plana, da dam savete, sugestije sve zivo... i? Naravno, nije se javio. Ali dusebriznici su morali da pljuju kako su moderatori bahati, arogantni, ovo-ono... Vidim koliko je decku zapravo stalo da dobije savet i pomoc. Ubilo se... A zaista sam bio voljan da odvojim vreme - to bi mozda koristilo mnogima koji imaju slicne planove u glavi, da vide neke common pitfalls, razmisljaju o problemima na drugi nacin, etc...

My bad, sledeci put se apsolutno necu obazirati na komentare pojedinaca....



[Ovu poruku je menjao boccio dana 17.05.2006. u 19:28 GMT+1]


Ja sam na pocetku trazio pomoc a ova tema je pocela da se krece u svim smerovima,prvo ste se ti i jos jedan korisnik prepucavali pa su onda Mistery_men, mungos i jos neki poceli da raspraljaju o prodaji nekih umetnickih dela... tada sam prestao da pratim ovu temu pa verovatno nisam ni primetio poruku o kojoj si gore pisao. Hvala na angazovanju ali pokusacu da skupim novac kojim cu platiti ljude i koji me nece nista pitati vec ce napraviti ono sto zelim a nece razmisljati o tome da li ce to sto prave uspeti u praksi ili ne.

Pozdrav
[ mikevecoss @ 24.05.2006. 22:56 ] @
Prvi zakon kapitalizma.

Sto vise uradi sa sto manje rada.

Uradi i prodaj "mnogo za mnoge".

Ne razmisljaj o Rolex-ima,jahtama,BMW-u i slicno.

Razmisljaj o knjigovodjima,menadzerima,advokatima i bankovnim racunima.

Dobrodosli u kapitaliste!

Najbolje lekciju u zivotu su one koje covek sam nauci.
[ ventura @ 27.08.2006. 18:39 ] @
I da vidimo šta bi od ovoga... Zamolio bi WawaHOO!-a da nam ovde ostavi link do te svoje web prodavnice koja je već uveliko gotova, sudeći po optimističkim najavama...


Dakle, rečeno je u Maju da će sajt biti gotov za 2-3 meseca, evo prođe taj period, pa da vidimo :)

[ WawaHOO! @ 27.08.2006. 19:00 ] @
Ne brini se previse, bice uskoro nesto lepo da se vidi.
[ Marko Bijelic @ 27.08.2006. 19:28 ] @
Neka bude lepo, ali nemaj samo da kradeš copywriting :)
[ WawaHOO! @ 27.08.2006. 19:33 ] @
Citat:
mungos: Neka bude lepo, ali nemaj samo da kradeš copywriting


Ma lektor nas za*ebao pa smo morali sami da trazimo neko resenje... sorry
[ Marko Bijelic @ 27.08.2006. 19:40 ] @
Nije frka, ali pazi da ti se ne omakne drugi put...
[ boccio @ 20.10.2006. 07:57 ] @
Citat:
ventura: I da vidimo šta bi od ovoga... Zamolio bi WawaHOO!-a da nam ovde ostavi link do te svoje web prodavnice koja je već uveliko gotova, sudeći po optimističkim najavama...

Dakle, rečeno je u Maju da će sajt biti gotov za 2-3 meseca, evo prođe taj period, pa da vidimo :)

Citat:
WawaHOO!: Ne brini se previse, bice uskoro nesto lepo da se vidi.

Pa evo, jos par meseci je proslo... Moram da priznam da me zivo zanima kako je sve to ispalo, jel moze to da se vidi? Od maja do sad je proslo skoro 6 meseci... :)
[ flylord @ 20.10.2006. 09:35 ] @
Citat:
This Account Has Been Suspended
Please contact the billing/support department as soon as possible.


A evo sta pise za njegov domen wawahoo.com

tolko od projekta i od ozbiljnosti.
[ WawaHOO! @ 20.10.2006. 15:52 ] @
Citat:
boccio: Pa evo, jos par meseci je proslo... Moram da priznam da me zivo zanima kako je sve to ispalo, jel moze to da se vidi? Od maja do sad je proslo skoro 6 meseci... :)


Eto priznajem da nisam bas ispostovao rok ali bice "uskoro" :) , uostalom i mnogi start up projekti (takozvani "jesenji bum") kod nas nisu ispostovali rok iako se bukvalno na svakom koraku (citaj: blogu) pise vec mesecima o njima pa zasto bih morao da ga ispostujem ja, da bih se vama dokazivao ?!

Citat:
flylord: A evo sta pise za njegov domen wawahoo.com :)

tolko od projekta i od ozbiljnosti.


Nece biti na tom domenu, a to pise jer nisam uplatio hosting (a i ne nameravam jer mi trenutno ne treba).

p.s dosadni ste i raspolozeni za svadju, ja nisam
[ flylord @ 20.10.2006. 16:07 ] @
pa za njih non stop cujemo novosti. KOje probleme imaju i tako to, kako napreduju... Za tebe ne znamo nista. A i ti si se tolko busao oko ovog tvog projekta:)
A kolko vidim, poceo si da koristis i termin start-up :D :D . Pa napredujes polako.
[ WawaHOO! @ 20.10.2006. 16:30 ] @
Citat:
flylord:Za tebe ne znamo nista. A i ti si se tolko busao oko ovog tvog projekta:)


Ja ne poznajem domace blogere i nemam svoj blog tako da nemas gde da cujes a ovde na forumu nije bas pametno raditi tako nesto pored nekih ljudi. Znam iz iskustva ;)

Citat:
flylord: pa za njih non stop cujemo novosti. Koje probleme imaju


Ja nigde nisam cuo da imaju probleme, mozda sam nesto propustio ?!

Citat:
flylord:A kolko vidim, poceo si da koristis i termin start-up :D :D . Pa napredujes polako.


Trudim se.

Citat:
flylord:Pa napredujes polako.


Malo brze nego sto mislis.
[ Marko Bijelic @ 20.10.2006. 17:34 ] @
Tužno, i dalje prisutna arogancija :(
[ WawaHOO! @ 20.10.2006. 17:40 ] @
Citat:
mungos: Tužno, i dalje prisutna arogancija :(


Proziva me i pravi se pametan, mozes li da mi kazes sta bi ti uradio ?
[ Marko Bijelic @ 20.10.2006. 19:08 ] @
Pazi, ovako ti si prozvao prije par mjeseci starije kolege i rekao im da nemaju pojma, da si ti sposobniji od njih i svašta još nešto. To nije u redu. S druge strane ti nekoliko mjeseci kasnije nisi ničim pokazao niti da si pametniji, niti sposobniji od njih. U suštini imaš potencijal, brzo kontaš stvari, imaš dobru šansu da napraviš nešto u narednim godinama. Zato, red je da priznaš da nisi bio u pravu u ovoj diskusiji i da nastavimo svi dalje :)
[ Noe @ 20.10.2006. 19:30 ] @
evo priznajem da nije bio u pravu, pa videlo se to odmah :)

Dajte bre pustite decka, ko ce jos sa 16. priznati da nije u pravu :) mozda za par godina...
[ WawaHOO! @ 20.10.2006. 19:43 ] @
Citat:
mungos: Pazi, ovako ti si prozvao prije par mjeseci starije kolege i rekao im da nemaju pojma, da si ti sposobniji od njih i svašta još nešto. To nije u redu.


U pravu si, nije u redu ali ni oni mene nisu stedeli :)

Citat:
mungos:S druge strane ti nekoliko mjeseci kasnije nisi ničim pokazao niti da si pametniji, niti sposobniji od njih.


Nisam ni nameravao da se takmicim s' nekim ko je sposobniji i pametniji, bili ste u pravu kad ste pricali da je veoma tesko napraviti to ali ja nisam odustao, obecani rok sam mnogo promasio jer stvarno nisam imao nekog iskustva sa time ali i dalje radim i nadam se da ce se ubrzo pokazati rezultati.

Citat:
mungos:Zato, red je da priznaš da nisi bio u pravu u ovoj diskusiji i da nastavimo svi dalje :)


Priznajem delimicno :) , salim se, u mnogim stvarima ste bili u pravu ali ja i dalje radim na tome i nisam odustao.

Javno se izvinjanjavam svima kojima sam se pravio "pametan" i koje sam uvredio ali hteo bih i vase izvinjenje kada zavrsim ovo (kad-tad) :)

Pozdrav
[ Marko Bijelic @ 20.10.2006. 19:55 ] @
E tako se to radi, vidis da moze. Dobrodosao u klub :)

#1 You do not talk about fight club.
#2 You do not talk about fight club.
[ Noe @ 20.10.2006. 20:18 ] @
Citat:
WawaHOO!: Priznajem delimicno :) , salim se, u mnogim stvarima ste bili u pravu ali ja i dalje radim na tome i nisam odustao.



pazi demantovao me covek odmah. svaka cast :)
[ Ranzo @ 21.10.2006. 13:30 ] @
gotovo sad.. posle ovolike diskusije i buke, ako ne izbaci neshto nesto sto ce imati vecu posetu od googlea, svi ce steci utisak "ah, toliko buke oko ovoga. glupost"
[ flylord @ 21.10.2006. 13:39 ] @
ma ne pravi on nista revocionarno .
[ WawaHOO! @ 24.10.2006. 18:34 ] @
Citat:
Ranzo: ako ne izbaci neshto nesto sto ce imati vecu posetu od googlea, svi ce steci utisak "ah, toliko buke oko ovoga. glupost"


Covek lupio pa ost'o ziv !
[ thoR_mentoR @ 27.11.2006. 13:46 ] @
Ivinjavam se sto se kasno ukljucujem, elem, ja nisam programer i ne mogu da komentarisem kako je cela ova zamisao zamisljena sa tehnicke strane, ali mogu sa ekonomskog aspekta i aspekta marketinga jer mi je to i struka. Elem, ja bas u tome vidim problem. Kada bi znao kolika je samo glupava papirologijh potrebna, mislim da bi se u startu pokolebao, a za ovo sto si rekao "Meni marketing nije bas problem, mislim da je petnestak bilborda (moj cale ih drzi) po uzem centru grada dobra reklama."... C, c, c... Ajd i da nadjes neku marketing agenciju koja ce ti napisati case study na 50-ak strana i odrediti pravilan marketing mix, morao bi da ih vuces sa sobom i nadalje, a o ceni i da ti ne pricam. Dakle, da uletis u tako nesto, potrebni su nazalost "zeleni"... Puko lepljenje fensi billborda po centru ce ti doneti =0 ... duplo golo... Marketing je doktrina, a ne lepljenje billboarda. billbordi su vid promocije, tj zavrsni deo marketing analize... bez ostalih delova, ne vrede ni pisljiva boba...
btw... sve ovo je dobronamerno...
[ rocki @ 15.02.2007. 15:15 ] @

Poz ljudi dugo se nisam pojavljivao na elite, sorry sputavala me registracija preduzeca. Al sad je sve OK.

Nebi trebalo da se palimo bas toliko, istina nikad nismo sigurni ko sedi sa druge strane monitora, al nije to ni vazno.

Kako sam razumeo decko trazi saradnike za online trgovinu, super samo napred a pretpostavljam da savet nije ni trazio tipa sta mislimo ili kakve ideje imamo tako da sve sto pisemo u tom stilu je suvisno.

Ako je suditi po pojedinima nas prvi srpski online farmer je puko kao zvecka neverujem cak stavise znam da nije. Iako ne prodaje Davincija itsl.

Ideja ti je super iako nisi ni prvi ni poslednji al neznaci da neces biti jedan od uspesnih. Prava stvar za trgovinu je hrana i domaca radinost, nebitno kojeg podneblja i iz koje sredine. A to dali ce narucilac da dobije ili ne sta je porucio nebrini moze da plati po pouzecu, pa ako je proizvod makedonski jer si ga kupio u prodavnici pa mu poslao on nece platiti ako to nije trazio. Sve je jednostavno i izvodljivo.

Evo mog primera 5god. sam u Nemackoj trazio maldi domaci sir ( suvisno je da neko navodi fetu.. i hiljade drugih vrsta ) ja sam hteo bas mladi neslani domaci sir. I nisam nasao. Klasican burek onaj pravi trouglasti od 250gr mastan da se papir izmasti takodje nisam nasao itd...

Samo napred
[ McKracken @ 08.05.2007. 20:13 ] @
Citat:
Evo mog primera 5god. sam u Nemackoj trazio maldi domaci sir ( suvisno je da neko navodi fetu.. i hiljade drugih vrsta ) ja sam hteo bas mladi neslani domaci sir. I nisam nasao. Klasican burek onaj pravi trouglasti od 250gr mastan da se papir izmasti takodje nisam nasao itd...


Jesi li probao da izvezes sir u bilo koju zemlju UE? POtrebne investicije su red velicine vece od onih koje kod nas zamisljaju kao kapitalne.
[ ivandemec @ 29.06.2007. 16:26 ] @
Pozdravljamo vas.
Mi smo tim diplomiranih web programera i imamo nekoliko ideja kako bi se ovakva aplikacija mogla razviti.
Mozemo vam razviti ovu aplikaciju za 3 do 4 nedelje. Oko cene se mozemo dogovoriti.
Ako ste zainteresovani za nasu ponudu kontaktirajte nas na email adresu: [email protected]

[ mikevecoss @ 23.07.2007. 20:03 ] @
Vlasniku posta koji je otvorio ovu temu treba da je jasno sledece:

1.Koliko para toliko muzike!

Ovakvi projekti pocinju sa minimum 200 evra i idu do 1000-2000 e.

Moze i za dzabe sto bi nas narod rekao-ali je onda gubljenje vremena kada shvati "da dzabe voda u kafani nije bez razloga"-no to je sad pitanje onoga ko narucuje projekat,"da udjem u posao a da nista ne dam nego samo ideju a ostali sve ostalo"

Najeftinije resenje je kupiti B2B skirpte kao sto je softbiz B2B marketplace:

http://www.softbizscripts.com/...arketplace-script-features.php

Cena je 200 dolara-12000 dinara bez instalacije,odrzavanja i unosa podataka.

Navedenu skriptu mozemo instaliratii prevesti kompletno za srpsko trziste.

VReme izrade je od 3-5 radna dana.

Sve ostalo verujemo da ce doci samo po sebi.

Postoje i druge jos bolje opcije ali to"bolje" znaci "$$$".

Pozdrav.