[ Mikica22 @ 13.05.2006. 15:28 ] @
Mozda je pitanje malo glupo za onoga ko zna ali mene ovo bas muci.

Imam 4 linije (npr. razdvojeni kvadrat). Da li mogu nekom opcijom da ih spojim u kvadrat???

Probao sam sa Close curve ali mi on skroz izpomera linije i javlja mi neku gresku da imam vise linija u lejeru.
Resite me muke.
Hvala.
[ Shadowed @ 13.05.2006. 16:48 ] @
Hm, ne znam sta si radio sa layer-ima, ali za ovo ti je potrebno da budu u istom.

Selektuj sve cetiri linije pa idi Arange > Combine
Zatim odaberi Shape tool
Selektuj dve tacke koje se nalaze u uglu kvadrata (a pripadaju ralizicitim linijama) i... hm, ne znam kako da ti objasnim ali u toolbar-u imas jedan taster na koji trebas da kliknes da bi se spojile tacke. Nemam Corel ovde da ti kazem koja je po redu, ali trebalo bi da prepoznas po ikoni. Druga mogucnost je da umesto toga povuces jednu tacku malo dalje pa nazad (u istom potezu) do tacke koja pripada drugoj liniji. Pored pointera bi trebalo da se pojavi mala strelica koja pokazuje vodoravno pa ukoso na dole. Pustis tad taster misa i spojene su.
Ponovis postupak za ostale uglove kvadrata.
[ Mikica22 @ 13.05.2006. 17:22 ] @
Radi extra!!! Hvala

Ali jedna briga nikada ne ide sama..... Mislio sam da cu znati da ofarbam sada to iznutra ali mi on oboji samo linije.
Da li treba to nekako da se zalepi prvo na papir ili tako nesto? Kao da posmatra papir i linije kao razlicite objekte.
Bilo bi lepo od tebe kada bi mi samo u par reci napisao kako da obojim.

Hvala jos jednom na predhodnom
[ Shadowed @ 13.05.2006. 17:46 ] @
Ako je objekat zatvoren, selektuj ga i klikni levim tasterom na boju u paleti za popunu a desnim za linije. Ako ti treba preciznije odredjivanje boje, u Toolbox-u nadji Fill, Uniform.
[ Samurai Jack @ 26.05.2006. 22:10 ] @
Citat:
Mikica22: Mozda je pitanje malo glupo za onoga ko zna ali mene ovo bas muci.

Imam 4 linije (npr. razdvojeni kvadrat). Da li mogu nekom opcijom da ih spojim u kvadrat???

Probao sam sa Close curve ali mi on skroz izpomera linije i javlja mi neku gresku da imam vise linija u lejeru.
Resite me muke.
Hvala.


Mene interesuje ista (ili bar slicna) stvar. Nije mi najjasniji problem koji si izneo. Izgleda da nas interesuje kako da Corel otvorene krive u odredjenim uslovima konta kao zatvorene? Primer: nacrtaj kvadrat ili pravougaonik. Najobicniji. Uzmi freehand tool i spoj suprotna temena (nacrtaj dijagonalu). Corel sve odradi valjano, snap to node i spoji ih. Kako da Corel to vidi kao dva trougla i da mi da da ih obojim razlicitim bojama? On to vidi kao kvadrat i jednu liniju preko. AutoCad to radi ko dobar dan ali ovde nikako da provalim kako...
[ micoboj @ 12.07.2006. 05:16 ] @
Jos detaljnije pitanje: Kako obojiti povrsinu omedjenu sa vise linija (dve ili vise). Primer: kako obojiti povsinu ispod funkcije u koordinatnom sistemu?
[ Shadowed @ 12.07.2006. 16:40 ] @
Corel X3 ima tool upravo za to. Samo odaberes taj tool i kliknes unutra.

E sad za starije... mozes da iskopiras te linije na novu stranu i trimujes viskove a onda spojis, nije jednostavno... (uvek sam mrzeo kad to trebam da uradim :)).