[ nightwisher @ 13.05.2006. 23:55 ] @
Da li je moguće povezivanje na net preko modema(hard ili soft) u Solarisu 10?
Hvala!
[ nkrgovic @ 14.05.2006. 14:28 ] @
Citat:
nightwisher: Da li je moguće povezivanje na net preko modema(hard ili soft) u Solarisu 10?
Hvala!


Ne znam sta zoves "hard" modemom - normalan serijski modem, ili ono sto se prodaje po oglasima.

Solaris 10 ima pppd, mozes ga podesiti kao na bilo kom *nix sistemu - pod uslovom da imas modem na nekom serijskom portu. Imas na ovom forumu dosta topica kako se podesava pppd na Linux-u, ili *BSD-u, procedura je u sustini ista.

A ako ti treba drajver za neki WinModem... Onda srecno :). Sumnjam da postoje - mada nisam siguran. Ima Solaris notebook-a, tako da podrska za neki mozda i postoji, mada je verovatno vrlo ogranicena.
[ nightwisher @ 14.05.2006. 14:38 ] @
Kad kazem "hard" na to i mislim. Ne licim ti valjda na marketing menadzera intel,lucent,conexant korporacije :) Mislio sam na serijski. Hvala!
[ tdjokic @ 14.05.2006. 17:45 ] @
Citat:
nightwisher: Kad kazem "hard" na to i mislim. Ne licim ti valjda na marketing menadzera intel,lucent,conexant korporacije :) Mislio sam na serijski. Hvala!

Nemoj mi zameriti, cisto da budemo precizni - NE POSTOJE soft modemi :-) ako je soft, onda je winmodem. Otuda izvesno dvoumljenje oko tvog pitanja. Osim toga, postoje i PCI hardverski modemi, izuzetno retki kod nas, valjda ih uopste nema, a i u svetu. Primer USR 5610: "I have a USR 5610B [a true hardware modem] and have used it with no problems with Lycoris, Knoppix and Mepis for over 3 years. Mepis is now my only Linux [for 2 years] and the 5610B is flawless." - sa Mepis foruma.
[ neetzach @ 14.05.2006. 18:06 ] @
http://www.sun.com/bigadmin/hc...s/modem_all_results.page1.html

Kao što se da primetiti, lista je poprilično kratka. Međutim, hardverski obično rade iz cuga, a sa eksternim gotovo da nema nikakvih problema.