[ anenad @ 18.05.2006. 11:35 ] @
Kakva su vaša iskustva sa igranjem WarCrafta preko Interneta putem bežične mreže?

Jedan drugar je nedavno uveo bežični Internet, flat rate 128 kB/s u Kruševcu, međutim ima problema prilikom igranja navedene igre (veoma slab odziv, usporeno kretanje itd...). Kaže da preko ISDN veze 128 kB/s sa igranjem iste igre nije imao nikakvih problema.

Da li je bežična mreža stvarno tako ''lošija'' ili je ovo pojedinačan slučaj, u čemu je problem?
[ broker @ 18.05.2006. 13:37 ] @
Wireless Warkraftu ne bi trebalo da pravi problem. Kod nas su galjudi jedno vreme igrali ulokalu i islo je sve ok za razliku od CounterSTrike-a koji ume da zapinje.

Najverovatnije vas provajder ne obezbedjuje nivo usluge koji prodaje.
[ html_noob @ 19.05.2006. 12:35 ] @
Pazi nijedna igra ne pravi problema ako se igra preko wirelessa!
Samo mora veza sa ap om da bude stabilna i da nea gubljenja paketa i ostalih stanja...
A Pingovi prema serverima su kao kod kabela mozda cak i manji...
[ Danilo Cvjeticanin @ 19.05.2006. 13:03 ] @
Sve zavisi od kolicine neta koji ISP posedujes. Ja sam imao problem i sa cs-om i sa warcraftom dok je ISP bio na 1mbit-u, od pre par dana ima 2mbit-a i uopste nema lag-a.
[ simor @ 19.05.2006. 19:10 ] @
Citat:
html_noob: Pazi nijedna igra ne pravi problema ako se igra preko wirelessa!
Samo mora veza sa ap om da bude stabilna i da nea gubljenja paketa i ostalih stanja...
A Pingovi prema serverima su kao kod kabela mozda cak i manji...


Nije potpuno tacno!

Npr. Q3 preko wirelessa ne moze dobro da radi npr. sa pheenetom 118+ koji koristi prism2 cip.

Isto tako, Senao prism2 kartice, npr. sto se stavljaju u mikrotika.

Sa jednim asociranim klijentom radi, ali cim se nakace 2-3 klijenta ping skace do neupotrebljivosti.

Sto je jos cudnije, sve ok radi sa CS-om. Sve mi smrdi kod Q3 na prevelik broj malih UDP
paketa koje pheenet (senao) ne moze da izgura.
[ dekidaca @ 19.06.2006. 21:05 ] @
Ma nema veze sto je wireless samo od provajdera zavisi,moj provajder je tehnicom i uzasni su menjam ih hitno,imam protok flat 256 a u praksi ume da bude losiji od dial-up-a kad je sve ok,cod2,battlefield 2 itd funkcionise super ali to je retko.Jel zna neko izmedju sbb i kbc na karaburmi sta je bolje?
[ hypnotik @ 05.07.2006. 19:55 ] @
Odma mogu da ti kazem KBC jer iako su sto se protoka i same veze manje vise slicni tehnicka podrska je u KBC-u daleko bolja a veruj mi to najvise znaci kad je net u pitanju jer dzaba tebi sve ako kad ti pukne net nema nikog da ti sredi problem vec rade do 5-6 pa se ti posle slikaj. Ja sam na KBC-u vec neko vreme i uvek, ali bas uvek je bilo nekog da se javi
(znaci i u 3 nocu) i sredi mi net. Moja ti preporuka iz prve ruke KBC
[ atheista @ 06.07.2006. 15:02 ] @
Citat:
hypnotik: Odma mogu da ti kazem KBC jer iako su sto se protoka i same veze manje vise slicni tehnicka podrska je u KBC-u daleko bolja a veruj mi to najvise znaci kad je net u pitanju jer dzaba tebi sve ako kad ti pukne net nema nikog da ti sredi problem vec rade do 5-6 pa se ti posle slikaj. Ja sam na KBC-u vec neko vreme i uvek, ali bas uvek je bilo nekog da se javi
(znaci i u 3 nocu) i sredi mi net. Moja ti preporuka iz prve ruke KBC


Da, ali se ti ne igras na KBC-u te bas i nije relevantna preporuka KBC-a za igranje mreznih igara. Iz prve ruke, ping zna da bude odlican, ali zna da bude katastrofalan. Ako Net koristis prvenstveno za igranje igrica, onda ti KBC bas i nije najsrecnije resenje. Ping ce biti odlican 2-3 dana, a onda ces narednih 10 dana poludeti od izgubljenih paketa i pinga koji varira od 50ms do 1500ms (ping prema driven.de serveru).

Toliko od mene.
[ hypnotik @ 06.07.2006. 16:35 ] @
pa moguce ako nekom treba net samo zbog igrica al vecini nas to nije prioritet kad je net u pitanju tako da sto se ostalog tice KBC je skroz ok
[ smeshko @ 07.07.2006. 10:50 ] @
Jel igra neko cs sa wireless-om, ja imam 128\64k i kad je sve o.k imam ping 40-60 mada i sa 100 moze da se igra ako ne varira.
[ hypnotik @ 13.09.2006. 18:32 ] @
Javno izvinjenje svima koju su mozda, povedeni mojim naivnim hvaljenjem kbc-a,
naseli na propagandu koju je preko mene servirao vlasnik doticne firme.
Ukoliko je bilo sta sto sam javno napisao uticalo na ikoga od vas da se prevarite
i date svoj tesko zaradjeni novac ovom prevarantu, povlacim sve i izvinjavam se!
[ Dullex-Hacker @ 16.08.2007. 20:54 ] @
Ja imam wireless 256/256 ping mi je 20-30 dok igram cs
[ virtualx @ 19.08.2007. 14:07 ] @
igra li tko call of duty 2 preko wirelesa, po mogucnisti da koristi zona.ba wireless ,ja planiram to probati ,ali jedino me sprijecava to sto se mnogi zale da neide multiplayer preko toga kako treba
[ sava84 @ 01.09.2007. 19:52 ] @
Kako kad za tu Zonu. Nekad uzmem da poigram COD2 i ping bude 50-60, nakon kraceg vremena jednostavno poludi, i ide do 1000 tako da je nemoguce igrati

[Ovu poruku je menjao sava84 dana 08.09.2007. u 14:11 GMT+1]