[ abraksas @ 25.05.2006. 17:14 ] @
Nisam uspeo da pretraživanjem dođem do sličen teme, pa evo da pitam u novoj... :)
Kad daljinac počne da "ne hvata" pritiskanje dugmića, šta onda?
Jel postoji neki sprej ili mast koji bi mogli da se nanesu između štampane ploče i dugmića?
[ nesaelektronik @ 25.05.2006. 17:30 ] @
postupak ide obicno u dva koraka-
1. probas nove i DOBRE baterije, i ako ne proradi
2. kupis novi DOBAR daljinski i ubacis vec kupljene nove baterije,ako ne proradi
vratis se na korak 1.
[ abraksas @ 25.05.2006. 17:34 ] @
Hvala puno na odgovoru koji ničemu ne služi i koji nema nikakve veze s pitanjem.
Ovo je kao kad neko postavi pitanje da li je bolje kupiti Celeron na 2 giga ili Sempron 2000+, a dobije odgovor tipa da je najbolje da kupi Dell-ov serverski klaster.
[ rubin_miki @ 25.05.2006. 18:07 ] @
otvori komplet daljince, na jednu mekanu krpicu prospi malo nitro-razredivaca i iscisti doobro i plocicu i gumicu..
javi rezultate..
pozdrav
Rubin
[ Lalemajstormoler @ 25.05.2006. 20:23 ] @
Citat:
rubin_miki: otvori komplet daljince, na jednu mekanu krpicu prospi malo nitro-razredivaca i iscisti doobro i plocicu i gumicu..
javi rezultate..
pozdrav
Rubin
Ja to mesto nitra radim sa alkoholom,a gumenu plocicu sa tipkama operem sapunicom i dobro osusim.To je to,mada ti je nesaelektronik dobro rekao za baterije,moguce da nisu dobre.
Pozdrav iz smrdljive i podvodne Stare Pazove.
[ Lalemajstormoler @ 25.05.2006. 20:23 ] @
Citat:
rubin_miki: otvori komplet daljince, na jednu mekanu krpicu prospi malo nitro-razredivaca i iscisti doobro i plocicu i gumicu..
javi rezultate..
pozdrav
Rubin
Ja to mesto nitra radim sa alkoholom,a gumenu plocicu sa tipkama operem sapunicom i dobro osusim.To je to,mada ti je nesaelektronik dobro rekao za baterije,moguce da nisu dobre.
Pozdrav iz smrdljive i podvodne Stare Pazove..
[ rubin_miki @ 26.05.2006. 00:17 ] @
ostavi alkohol i probaj sa nitro pa javi rezultate..stos je u tome da nitro osvezava gumice a alkohol ne..probano mali milion puta..normalno, ne treba preterivati vec lagano..
[ buljko @ 26.05.2006. 00:42 ] @
Ako nista ne pomogne (a desava se kod pojedinih, pogotovu starih SONY daljinaca), iglu u ruke, licnu umesto konca, i prostepaj svaku gumicu sa 1-2 stepa! Malo vise muke ali je vecito. Probano vise puta!
[ zoran @ 26.05.2006. 04:31 ] @
ehhh daaa....nekad smo to krpili na razno-razne načine , pa je trajalo nekad više-nekad kraće ....sad ću vam reći šta ne treba raditi sa "folijom" jer je kratkog daha : ne lepiti na gumene kontakte alu foliju raznim lepkovima , jer će ubrzo otpasti ....ne nanositi Graphit spray u 5 slojeva jer će ubrzo otpasti .....ne nanositi tečno serbro jer će malo kasnije-ubrzo otpasti ....ne seći skalpelom površinski mikronski sloj koji je patinirao-korodirao , osim ako je daljinski star bar 27 godina , pa odsecanjem tog sloja se dolazi do "sveže" provodne gume koja će raditi još 10godina .....ne prati - čistiti foliju čistim alkoholom ,jer skida ionako tanak grafitni sloj ....ne mogu da se sad setim još koječega nisam isprobao ....mislim da će i ovo biti dosta.
Šta raditi : oprati foliju u mlakoj vodi sapunicom (Phneutralan ) , pa šta joj bog da ...jes da sam ateista , a štampanu ploču -kontakte ako su grafitni očistiti čistim alkoholom , a ako su bakarni onda gumicom oribati , ovo sa sapunom mi je dalo najbolje rezultate , jes da zaprljanost gumene folije u najgorem slučaju može da se ponovi već posle pola godine , ali ako se postupak ponovi opet će toliko raditi , što sa alkoholom nije slučaj.....ili što reče Buljko , malo krojačkog umeća i potrajaće folija večno,samo treba paziti da igla bude EXTRA tanka jer se gumena džomba može raspasti , ali zato će štampana ploča da se ošteti ...jbg....ako ništa drugo ,onda kupiš novi daljinski od dobavljača za "jeftine novce" i izvadiš foliju i isečeš je na potrebne dimenzije i umetneš gde ne radi dobro onaj stari.Novih (jeftinih) ima sa raznoraznim oblicima dugmića , pa izvoli i biraj...
Ono što reče Rubin , sa nitrorazređivačem...to nikad nisam probao pa neću da komentarišem , ali sam se oma setio ledola i butana
Sve ovo nekad beše , a sad se pripoveda......mislim da će daljinski uskoro izaći iz "mode" , pitanje je samo mašte....
[ nesaelektronik @ 26.05.2006. 09:31 ] @
Pozdrav kolega, moj odgovor u -dva koraka- nije bila namera da zezam
bilo koga ,radi se samo u ustedi vremena i zivaca pogotovo za amatera,
a sto se para tice ,siguran sam da oba koraka nece kostati vise od 300.00 din
[ BD-electronic @ 26.05.2006. 14:39 ] @
Na sve ovo nemam ništa bitno da dodam, dobio je abraksas opširan odgovor da nemože opširnije pogotovo od zorana !! valjda će da rješi svoj problem.
[ rubin_miki @ 26.05.2006. 15:31 ] @
ok Zoki, vidim ja da si ti malo skeptican na sve ovo....e sad..kao i svaki serviser i ja sam trazio raznorazne smisalice i resenja..vidi, najbolje resenje si ti vec opisao i tu nema dileme..znaci sasijes licnom i gotovo..da te ja sad pitam, koliko ti mozes da naplatis takvu opravku ako recimo ne valjaju 20-30 butona,a??ceo dan ko neki krojac iiiii?? sta onda??perenje u ovom ili onom sapunom, praskom, alkoholom je davao neke rezultate ali u nitro definitivno je najbolje..probaj, nista te ne kosta i upotrebljavaj nadalje, videces..i ja sam se sam cudio..ne govorim ovo onako bezveze a isto to vazi i za ledol i butan..posle otcepljivanja od 91 do negde 93 godine kod nas su ljudi jedva prezivljavali sa 60-100 maraka plate..tako da i nama serviserima je bilo tesko..ledol je kostao tacno tri cele opravke bilo kojeg aparata i normalno da sam se upustio u neke riskantnije poduhvate ali 100% je sigurno ovo sto ti kazem i ostalo mi u navici butan..odtad ja korisitim samo njega i nikad, ama bas nikad nisam imao ni najmanjeg problema dosad..nadam se i u ubuduce..sad je prosek 200-250 eura plata ali ja vise nikad necu dati pare za ledol..
puno pozdrava
Rubin
[ Stolled @ 26.05.2006. 16:35 ] @
Ha,iskreno rečeno i ja sam koristio butan par godina.Ali na jednom grundigu kad sam "hladio"štampu provarničila je kaskada i mogu vam reći da je bilo jako EFEKTNO.
[ zoran @ 26.05.2006. 18:18 ] @
Za 4.6€ ovo dole će mnoogoo duže da traje , nego butan za iste novce , probaj nećeš se pokajati
[att_img]



[Ovu poruku je menjao zoran dana 28.05.2006. u 02:08 GMT+1]
[ zoran @ 26.05.2006. 18:26 ] @
heheh...šta se palite oma.....najmite 3 "crnca" pa neka šiju......
[ buljko @ 26.05.2006. 18:47 ] @
Pa, nisam ni ja lud da stepam kad ne moram pogotovu za 3 Eur. ali, za stari SONY koji je meni bio problem, ni jedan od 6 (sest) razlicitih univerzalnih daljinaca nije nasao kod a ja volim da resim problem po svaku cenu! Zarada mi nije prvenstveni motiv, da ne bude zabune.
[ abraksas @ 26.05.2006. 20:05 ] @
Hvala svima na odgovorima. Daljinac je kao nov. Dobro, ne baš kao nov, ali bitno da je supruga zadovoljna.

Pozdrav.
[ buljko @ 26.05.2006. 21:23 ] @
Eto, sta moze, koji novac i posao, nadoknaditi tu cinjenicu? Supruga zadovoljna! To je takva retkost da se ne pita za cenu!!!
[ tiksi1 @ 26.05.2006. 21:33 ] @
Pozdrav. Evo još jedne ideje u vezi ovih tema. Što se tiče daljinskih rešavam ih neuljnim acetonom , on inače deluje "regerativno" na gumu ( iskustvo preostalo od video-rekordera) , a i pločicu dobro odmašćuje. Ako mi to ne uspe onda uzmem finu šmirglu (gradacije 1000-2000 ) i nekoliko puta blago prodjem preko gumenih ( grafitnih ) kontakta , pa onda ponovo prebrišem acetonom. Ako ni to ne uspe onda uzmem samolepljivu tastaturu za mobilni telefon ( mislim da je za SIEMENS C35) isečem kontakte od nje i polepim na pločicu daljinskog. Rešenje je trajno ( bar za sada) i manje je komplikovano od šivenja. Što se tiče ledola ja imam malu bocu od CO2 aparata za gašenje požara sa regulatorom pritiska i crevo sa mlaznicom. Jevtino i pouzdano. Pomišljao sam i ja na butan ali mi je palo na pamet da bi neka varnica mogla da mi promeni izgled.
[ zoran @ 27.05.2006. 01:37 ] @
A jel neko koristi PUFF sprej ?