[ MAD-MAX @ 23.12.2002. 22:24 ] @
Evo malopre mi se desilo kad sam otvarao postove na ES-u.
Da pojasnim:

Kad otvorim neki link stranica ne moze da se otvori, nekoliko puta pritisnem refresh i nece, a kad obrisem http:// onda se otvori (mada ne uvek ali uglavnom). Inace to se uglavnom desava kod linkova a redje kad ja ukucam recimo www.google.com mada i tada (i to bas kod google-a).

Ovo i nije neki problem ali me bas interesuje razlog toga pa ako neko zna ...
[ Trunks @ 26.12.2002. 17:09 ] @
Kakvu grešku izbaci?
[ mikis @ 26.12.2002. 19:13 ] @
Probaj sa Ctrl+Refresh. Mada i meni se vrlo, vrlo često zaglupi kod Google-a, ne znam da nije neka zavera od strane MS-a :)
[ Trunks @ 27.12.2002. 00:10 ] @
I meni se tripovao kod Google-a dok sam ga koristio.
Sada koristim Phoenix i srećno pretražujem internet. ;)
[ NikolaVeber @ 27.12.2002. 09:00 ] @
Ako vam je toliko stalo do pretrazivanja (a cini mi se da jeste ), nabacite Operu (stabilna, brza, +ima direktno pretrazivanje googla i jos nekih pretrazivaca - upisete u polje u browseru sta vam treba i - VOZI MISKO !)...

A ima i mail i icq klijent u sebi
[ iNCUBUs @ 27.12.2002. 09:16 ] @
Ja sam dugo koristio Operu, ali se pokazala više nego loše na sajtovima koji su uradjeni u Flashu.
Do sada imam najbolja iskustva sa Crazy Browserom i MyIE-om, proširenjima za IE (činjenica je da je IE ipak najkompatibilniji sa većinom stranica).
[ Trunks @ 27.12.2002. 16:07 ] @
Citat:
iNCUBUs:
...činjenica je da je IE ipak najkompatibilniji sa većinom stranica...

Ovo je već tema za sebe.
Činjenica je da IE guta svakakav kod, pa i neispravan.
A za to što neki sajt ne radi „kako treba” u Mozilla-i je kriv dizajner.
[ MAD-MAX @ 28.12.2002. 00:28 ] @
Zakljucak je da treba koristiti IE :)

Salim se. Neko je pitao kakvu gresku izbaci, pa izbaci klasicnu gresku Cannot find server kao da je nepostojeci sajt.
[ iNCUBUs @ 28.12.2002. 08:31 ] @
Citat:
Trunks:
Ovo je već tema za sebe.
Činjenica je da IE guta svakakav kod, pa i neispravan.
A za to što neki sajt ne radi „kako treba” u Mozilla-i je kriv dizajner.


Znam, ovde se već raspravljalo na tu temu, ipak je to stvar ukusa, da ne kažem, navike :)
[ Trunks @ 28.12.2002. 15:25 ] @
Citat:
MAD-MAX:
Neko je pitao kakvu gresku izbaci, pa izbaci klasicnu gresku Cannot find server kao da je nepostojeci sajt.

Ne mora da znači da je problem u browseru, dešava se često da google jednostavno padne.
[ momsab @ 30.12.2002. 12:48 ] @
Google može da padne? Prvi put čujem za tako nešto.
[ operic @ 09.01.2003. 16:05 ] @
nego, kad smo vec kod google-a, mene prebaci na austrijski google kada otkucam www.google.com . nagradno pitanje - zasto?

a sto se tice prvog pitanja, proveri proxy...
[ Jbyn4e @ 09.01.2003. 16:18 ] @
U stvari je vrlo jednostavan odgovor, npr. ako u operi (nju koristim) stavim na prvo mesto prefered language srpski - dobicu google na srpskom, ako stavim engleski naprvo mesto - google na engleskom.
Kod tebe ocigledno stoji German (austrijski) ili tako nesto na prvom mestu.
P.S. Sta je nagrada?
[ MAD-MAX @ 09.01.2003. 23:05 ] @
Vi bas navalili na Google :)

Google sam naveo kao primer ali to se desava stalno i kod drugih sajtova. Evo recimo malopre sam hteo da otvorim link na NBA.com-u i nije htelo dok nisam obrisao "http://". Pa sad ...
[ momsab @ 09.01.2003. 23:19 ] @
Batali IE i pređi na Mozzilu il´ kako se već zove. Ili, instaliraj opet IE 6.
[ operic @ 09.01.2003. 23:35 ] @
Citat:
Jbyn4e:
U stvari je vrlo jednostavan odgovor, npr. ako u operi (nju koristim) stavim na prvo mesto prefered language srpski - dobicu google na srpskom, ako stavim engleski naprvo mesto - google na engleskom.
Kod tebe ocigledno stoji German (austrijski) ili tako nesto na prvom mestu.
P.S. Sta je nagrada?


Nagrada? Hm... Pa...

ali moj komp nema ama bas nikakve veze sa nemackim, a kamo li sa austrijskim jezikom
[ CONFIQ @ 10.01.2003. 00:22 ] @
Koristiš proxy koji je u Austriji?


Citat:
Jbyn4e:
U stvari je vrlo jednostavan odgovor, npr. ako u operi (nju koristim) stavim na prvo mesto prefered language srpski - dobicu google na srpskom, ako stavim engleski naprvo mesto - google na engleskom.
Kod tebe ocigledno stoji German (austrijski) ili tako nesto na prvom mestu.
P.S. Sta je nagrada?


Hrm.... Proverava i preko IP-a isto,jednom sam setovao MSIE da bude čisto ENG a pokazao mi google na ovdašnjem jeziku!
[ -zombie- @ 10.01.2003. 12:38 ] @
nisam siguran da google cita language heder. ima on svoje "preferences" koje podesavash klinuvsi na link "preferences" (gle cuda ;) na google.com ili ako imash googlebar onda na google -> search preferences page...
[ operic @ 10.01.2003. 22:54 ] @
ne koristim nikakve proxyje, niti google preferences...
i posle formatiranja diska mi opet otvara austrijski google
[ mikis @ 11.01.2003. 19:02 ] @
Pobriši sve cookies od Google-a.
[ operic @ 12.01.2003. 16:01 ] @
kazem ti, i posle formatiranog diska me prebaci na google.au ... znaci nema veze sa cookies, koje ionako cesto brisem
[ CONFIQ @ 12.01.2003. 16:13 ] @
ajde predajemo se... i koji je odgovor?
[ operic @ 13.01.2003. 00:27 ] @
grf! pa ne znam ni ja zasto se to desava... samo sam se salio za nagradu
mad-max, jesi li resio svoj problem?