[ Starlite @ 30.05.2006. 11:31 ] @
Naime, imam jedno tehničko pitanje i nadam se da ću dobiti odgovor.
U Colrel Drawu (koristim 8) želim nešto podesiti. Kada selektiram neki objekt i kursorom ga pomičem levo, desno, gore, dole, on mi se pomakne previše, za nekih centimetar, a ja želim da se on pomakne kursorom po milimetar. Kako se to podešava?
Hvala unaprijed.... :)
[ henrik @ 30.05.2006. 11:44 ] @
Preferences/Rulers/Nudge, ako se dobro sećam. Podesi vrednost za koju hoćeš da se miču objekti pomoću strelica.
[ Starlite @ 30.05.2006. 16:27 ] @
Ne, nije to to, nije mi uspelo.
[ Ser_Boyler @ 31.05.2006. 08:24 ] @
>
U novom Corelu se ta opcija naziva nudge offset. Mislim da se tako
nazivala i u starijim verzijama. Tu se jednostavno unese vrednost za
koju zelis da pomeris objekat.
[ henrik @ 31.05.2006. 09:12 ] @
Citat:
Starlite: Ne, nije to to, nije mi uspelo.


Čekaj, ako ti treba da definišeš (koliko sam razumeo) za koju vrednost će se svaki objekat pomerati kada koristiš strelice, onda to jeste to (nudge). Poslednji Corel koji sam koristio je 11, i u njemu se to nalazilo tamo gde sam ti naveo u Preferencama. Default vrednost mu je bila uvek 1 inč (2,54 cm), i imao si varijantu da podesiš i deseti deo i 10x pomeraj.
[ merlin2 @ 11.06.2006. 09:20 ] @
predpostavljam da ti je uključena opcija "snap to grid" isključi je!! U izborniku View imaš "snap to grid" makni kvačicu ili možeš koristiti prečac Ctrl Y ( po defaultu)
[ amel @ 21.06.2006. 16:04 ] @
Pokusaj sa Shift ili Ctrl da ga pomjeras lijevo i desno. Nije bas u milimetar al et
[ bozam @ 14.08.2006. 11:31 ] @
Selektuj objekat, zatim u polje za unos koordinata dodaj ili smanji vrednost za onoliko mm koliko ti treba (ja koristim Corel 11, polja za unos x i y vrednosti su ispod drop menu-a). To znači da će se objekat pomerati od njegovog gornjeg levog ćoška levo ili desno u zavisnosti dali si dodavao ili oduzimao vrednosti x ose tj. gore ili dole za y osu. Naravno ako misliš da pomeraš objekte za određeni broj mm. podesi da ti merna jedinica bude mm. 2 klik na lenjir i izbor mm.

Eto može i tako.
Pozdrav
[ icobh @ 14.08.2006. 11:48 ] @
Tools -> Options -> Workspace -> General E tu imaš više stavki, među kojima Nudge (pixels) = 1 , Super Nudge (x1 pixels) = 10 ...

P.S. Barem je tako kod mene na 9-ci!
[ Miqel @ 14.08.2006. 22:20 ] @
Poslusaj ovo radi sigurno.
Tools>Options>Document>rulers Cekiras milimetre a u Nudge namestis na vrednost koju zelis 0,5mm
recimo Kad si to uradio vratis se na document Cekiras Skroz gornju kockicu i sacuva ti kao default
Sve parametre koje si podesio.
Srecan rad !