[ Miloš Baić @ 03.06.2006. 02:01 ] @
Pozdrav,

zanima me da li neko moze malo da mi priblizi ovakav nacin trazenja posla?! Naime, da li znate za neke legalne agencije koje se bave posredovanjem ovakvog tipa. Neki ljudi su tako otisli u Italiju, npr., kao medicinske sestre i braca i rade po bolnicama za platu od 1500 - 2000€, obezbedjen im je stan i hrana u okviru bolnice. Opet, neki drugi su otisli i radili poljoprivredne poslove za istu ili malo manju lovu. Znaci, da nije prevara. Nego da ti stvarno srede radnu vizu, da imaju ugovor sa drzavom u koju salju radnike?
Konkretno, mene zanimaju IT poslovi, programer?! Dakle, kako otici u inostranstvo radi posla preko agencija koje se time bave a da nije prevara?

Ako je bilo ko upucen u ovu pricu ili ima pouzdane informacije, neka iznese svoje misljenje.
Unapred hvala.

P.S. ako ova tema nije za ovaj forum, molim moderatora da prebaci u forum gde bi trebalo biti i da me obavesti o tome.
[ voodoosin @ 03.06.2006. 03:23 ] @
sjecam se da je u bosni djelovala jedna agencija za odlazak u norvesku, ali cini mi se samo za medicinsko osoblje.
radio sam neke promotivne materijale za njih, ali ne mogu pronaci nikakvu vizit kartu ili slicno. sjecam se samo da je ime agencije MAMI-D, pa mozes da ih potrazis po internetu.
[ RBSMC @ 03.06.2006. 08:04 ] @
Postoji određeni broj privatnih agencija za zapošljavanje (mislim da ih je 14) koje imaju nekakvu licencu ministarstva za rad za obavljanje te delatnosti. Jedna od njih je agencija sitter doo iz Novog Sada i dve moje drugarice su bile kod njih na razgovoru. Svakakvih lepih priča o zapošljavanju u Kanadi su se naslušale, međutim ništa nisu preduzele dok ne provere iskustva ljudi koji su već otišli. Da priča bude čudnija agencija je njih prva kontaktirala jer su na tehnološkom fakultetu nekako došli do njihovih br. telefona a pošto im treba dosta tehnologa krenuli su redom da ih zovu.
Ako neko zna neka iskustva sa njima nebi bilo loše da ih ovde podeli sa ostalima.
[ Miloš Baić @ 03.06.2006. 10:40 ] @
Za pocetak, hvala na odgovorima, pa ako neko ima jos sta reci na ovu temu, a ima sigurno, nek podeli svoje misljenje sa nama.
Citat:
Neki ljudi su tako otisli u Italiju, npr., kao medicinske sestre i braca i rade po bolnicama za platu od 1500 - 2000€, obezbedjen im je stan i hrana u okviru bolnice. Opet, neki drugi su otisli i radili poljoprivredne poslove za istu ili malo manju lovu.

Ovo je zaista istina, jer su to moji prijatelji ili poznavaoci. Po Halo oglasima sam naisao na neke ponude za zaposljavanje u inostranstvu, i agencije i pojedinci, ali mi je sve to sumnjivo. Recimo, neki traze, primera radi, 100€, da im das papire, a oni kao da ti sredjuju posao. Ali, meni su ispravniji oni koji ti prvosrede posao,a potom uzimaju lovu. Mada, moze se desiti, da ti kao nadju posao, uzmu lovu, sto je jos veca tuga, uspes otici, recimo, u Nemacku i shvatis da je prevara u pitanju?!

Ne znam, ako neko ima valjan savet ili zna za neku agenciju kod nas koja bi taj posao zavrsila korektno i istinski nek postuje...
[ InfHeat @ 17.07.2006. 08:14 ] @
Moj prijatelj je u maju otisao u NY preko agencije da radi kao spasilac na bazenima, ne znam sad tacno da vam kazem koja je agencija ali znam da je morao da plati kod njih obuku za spasioca i da mu nisu garantovali da ce dobiti vizu jer to zavisi od ljudi iz USA ambasade. Uglavnom u ugovoru koji je potpisao stoji da mu garantuju besplatan smestaj i platu od 1000 i kusur dolara u toku 3 meseca i da jedan mesec ne mora da radi nego moze da iskoristi za sta zeli! Mislim da pare koje je dao agenciji za sve troskove, ukljucujuci put nisu vise od 1200 - 1300 E !!! Navodno od njih 8 iz njegove grupe koji su isli po vize njih 5 je dobilo vize, mada moje licno misljenje da su tu kriterijumi prilicno smanjeni i da ovi sto nisu dobili vize nisu znali ni da beknu engleski ili tako neka varijanta!
Uglavnom cuo sam se snjim, zadovoljan je, dobili su smestaj u ogromnom stanu gde zivi njih cetvoro (blizu mesta gde rade tako da mogu pesice da stignu na radno mesto), ima ljudi iz celog sveta a najvise iz ovog dela evrope (srba, hrvata, bugara, rumuna, makedonaca) Takodje mi je rekao da pokusava da nadje jos jedan posao jer ima dovoljno vremena!
[ monah @ 23.07.2006. 15:55 ] @
Moj prijatelj je otisao i nije se vratio, i dalje je tamo, mislim na crno.
[ davi @ 28.08.2006. 15:13 ] @
Interesuje me da li su se raspitale za agenciju sitter doo iz novog sada tj. za njihov program odlaska u kanadu. Ja sam zainteresovan za odlazak ali nisam siguran koliko su agencije pouzdane. Voleo bi da cujem neko iskustvo pre nego sto konkurisem...
[ sung @ 11.09.2006. 13:48 ] @
Da li neko ima neku informaciju o odlasku na rad u Libiju, i ako ima da ostavi neke podatke (tel, email, website, adresa...). Koje agencije u Srbiji omogućavaju takve odlaske i kako sve to funkcioniše.
[ hecky @ 11.09.2006. 14:03 ] @
Domace IT Recruitment agencije? hmmm

Radije se prijavi u recruitment agencije u zemlji gde zelis da ides.

Ili jos bolje, salji CV firmama direktno.
[ srleno @ 25.02.2007. 17:47 ] @
Da tacno je da postoji agencija za odlazak u Norge i istina je da se zove mami-d , adresa je www.mami-d.no
Nije istina da dolaze u obzir samo medicinari vec i inzenjeri raznih profila kao i *kompijuterasi*
Eto ja saradjujem sa njima i do sada sam zadovoljan a kada odem tamo a to je kraj aprila mocu nesto vise da pricam. Znam mnoge koji su otisli i zadovoljni su. Jedina mana je sto kosta malo vise. sve detaljne info mozes dobiti na gore navedenom sajtu a iako te interesuje nesto a mislis da bi ti mogao na neki nacin pomoci,pitaj
[ user999 @ 06.06.2007. 01:35 ] @
Ako se ne bojis posla u ugostiteljstvu na brodovima koji putuju cijelim svijetom, pogledaj

http://www.inozemstvo-posao.com/

za godinu -dvije mozes lako dogurati do $4.000 na mjesec

[ elektros @ 09.06.2007. 07:08 ] @
www.konektus.com
[ mladen 1966 @ 11.09.2011. 15:05 ] @
O agenciji za zaposljavanje Sitter iz Novog Sada se sad, nakon nekoliko godina, se zna da je to bila organizovana prevara.Uzimali su po 2500 evra za posao u Kanadi a samo rijetki su otisli.Vlasnik agencije Miso Dedovic je krivicno optuzen za prevaru.Tu je jos ucestvovao i neki advokat iz Kanade Teurel Carreras i Stevo Petkovic iz Winnipeg Manittoba Canada.Taj Stevo i sad ima agenciju za imigraciju www.stevopetkovicimmigration.com pa cuvajte se.http://www.glas-javnosti.rs/cl...9-2009/obecavao-posao-u-kanadi
[ plavi72 @ 19.11.2012. 18:39 ] @
Tacno je to. Taj Stevo Petkovic iz Winnipega, Manitoba, Canada je pravi prevarant. Ima svoju agenciju za rad a ustvari je samo obican domar i raznosac novina. Uzeo je pare ljudima i niko mu nista ne moze. Moze diplomu da okaci samo na zid i njom da obrise, zna se vec sta. Obecanje ludom radovanje. Kao satro vodi vozerace kamiona, zavrsava za mehanicare...... Ma covek je svemoguci super prevarant. Cak je i moje prijatelje prevario koji su mu verovali. Ljudi su radili kao crnci, odricali se svega da bi taj prevarant uzeo pare. Doakace vec neko njemu.
[ traktortom @ 05.01.2013. 23:23 ] @
Zeleo bih da mi se javi bilo ko, ko moze da vise isprica o Stevi Petkovicu i njegovoj agenciji. Plavi72, cini mi se da ti znas najvise? Mozda mozemo da pomognemo nekome jer sam siguran da ima puno ljudi koji zele da probaju da odu odavde, pa da nebi stali na istu minu! Mozemo i privatno. Hvala.
[ profin @ 06.01.2013. 23:31 ] @
Evo ja cu da otvorim agenciju, da vam nadjem posao i da vam sredim sve papire za Nemacku ako ste voljni da mi to platite. A koliko ste spremni da platite?
[ Skeneropulos @ 07.01.2013. 13:26 ] @
5000E
[ traktortom @ 07.01.2013. 17:53 ] @
Hvala Vam na ponudi! Imam madjarski pasos, netreba mi sredjivati nikakave papire za Nemacku. Pitam za iskusta drugih u vezi agencije Steva Petkovic konkretno zato sto netraze nikakvu uplatu. Tvrde da njihovu zaradu dobijaju od poslodavca iz Kanade koji je voljan da regrutuje radnu snagu iz inostranstva.
[ joksla @ 07.01.2013. 22:59 ] @
Pozdrav svima na forumu!Nije me bilo dugo na ovom forumu,to jest bio sam na nekim drugim temama!Ovim putem se obracam svim dobrim ljudima koji su bilo sta culi o agenciji "MM" iz Kule da mi se jave!Sa vlasnikom iste sam vec bio na razgovoru i deluje mi sve OK.Konkretno se radi o odlasku na rad u Libiju za jednu libijsku naftnu kompaniju,ne traze se nikakve pare,prvo se potpisuje predugovor,pa kandidati koji prodju probu,u pitanju je varenje,potpisuju ugovor sa kojim se obavezuju da 10%zarade mesecno uplacuju agenciji.Za neko kratko vreme predstavnici te kompanije dolaze u Srbiju na organizovani sastanak sa svim prijavljenim kandidatima,gde ce moci da se postavljaju pitanja direktno njima o svemu sto nas zanima.Preko iste agencije nekoliko medicinskih sestara je otislo da radi u Nemackoj do cijih imena nikako ne mogu da dodjem,samo znam da je u pitanju zapadno-backi okrug 90% opstina Odzaci!Vlasnik agencije se zove Mirko Mrdja i ako neko ima bilo kakve informacije u vezi ovoga,molim da se javi,slobodno moze i privatno!Za te medicinske sestre mi je licno on rekao,ali se u tom momentu nisam setio da ga pitam za imena!E da,jos bih napomenu da je osnovna delatnost agencije prodaja i iznajmljivanje nekretnina.Bio bih vam neizmerno zahvalan na bilo kakvim informacijama.Hvala,unapred!
[ profin @ 14.01.2013. 05:14 ] @
Veoma ozbiljno me prijatelji huskaju da to uradim.

5 soma. Nein. Ne ide to tako.
Nema nista na ruke, dodjem ti, dodjes mi, samo procenat kod sklopljenog Ugovora.

Ako ima zainteresovanih odoh ja za par minuta da se registrujem i krecemo. Cas posla.
[ Doc Holiday 87 @ 14.01.2013. 21:37 ] @
Cuj ako ima zainteresovanih, ima ih i previse.
[ traktortom @ 14.01.2013. 22:39 ] @
Nebih rekao da ima zainteresovanih jer je frajer ocigledno malo promasio temu. Probaj na neku drugu temu ili otvori agenciju pa vidi. Evo cujem, u Subotici otvorili agenciju, uzeli oko 70 000Eu i otisli. Sta da se zazas sa sicom, udri odmah na veliko pa mozda vise neces morati biti u Nemackoj. Ili ces morati.
[ Skeneropulos @ 15.01.2013. 13:34 ] @
Veoma ozbiljno me prijatelji huskaju da to uradim.

5 soma. Nein. Ne ide to tako.
Nema nista na ruke, dodjem ti, dodjes mi, samo procenat kod sklopljenog Ugovora.

Ako ima zainteresovanih odoh ja za par minuta da se registrujem i krecemo. Cas posla.

ako imas ponudu za visokoobrazovani kadar u IT i ta varijanta dolazi u obzir...
[ traktortom @ 15.01.2013. 20:18 ] @
Daj oglas u novine, mozda se bolje proslavis. Barem to ti je cas posla.
[ profin @ 15.01.2013. 20:43 ] @
Vidim da vas zbunjuje moj nick, ja sam zenskog pola.

Drugo, ne zezam se, ozbiljna sam. Ako postoji potraznja valjalo bi da postoji i dobra ponuda.
I sama sam prosla kroz proces emigracije, zaposljavanja i zivota u DE pa mislim da bih mogla da posredujem u toj prici.
Svesna sam da ima mnogo prevaranata ali isto tako se ime gradi dobrim preporukama. Dovoljno je da prvih 5 klijenata budu zadovoljni dovesce jos 10.

Sto se IT-a tice, bas me jedan, cuvsi me kakvim informacijama raspolazem, nahuskao da razmisljam u tom pravcu.
Imam prijateljicu koja radi iskljucivo IT sektor u nemackoj posrednickoj firmi za zaposljavanje.
Hm....nije to losa ideja.

[ traktortom @ 16.01.2013. 21:47 ] @
Dobra ideja!
Ali onda nemoj pitati: "A koliko ste to spremni da platite?". Nego lepo objasni ljudima.
Ovo je tema gde ljudi razmenjuju iskustva sa raznim agencijama i traze informacije da bi ispostovali svoju nadu za bolje sutra. Da probaju nesto, da im neprodje zivot u ovom sivilu.
A ti se nadmeno ponela kao da je to "piece of cake".
I ja sam prosao proces imigracije, zato i kazem da se netreba na taj nacin odnositi sa ljudima koji to jos nisu prosli jer bi to moglo da ih uvredi ili dezinformise. A to nikako nije profesionalno za tvoju buducu agenciju.
Kada budes imala konkretnu ponudu ili informaciju, onda se javi I na ovu temu. A do tada, mislim da imas jos dosta posla.
[ profin @ 17.01.2013. 02:29 ] @
Sto se ljudi tice, sigurna sam da umeju da citaju moj profil i da vide od kad sam ja ovde i sta radim ovde. Isto tako sam aktivna i na drugim forumima gde me svakodnevno ljudi pitaju za pomoc. I nesebicno im pomazem. Ovde niko nije pitao kako da ode, vec je tema o agencijama koje posreduju.
Pitanje koje sam vise sebi postavila, no drugima nije imalo nameru nikoga da zbuni ili uvredi. Izvinjavam se ako jeste.

Tacno je da me mnogo posla ceka.
[ član @ 25.01.2013. 10:35 ] @
Gledam u poslednje vreme sajtove za traženje posla, pa vidim da je jako mnogo oglasa koje daju agencije na sajtovima za traženje posla (monster, karriere, stellenmarkt i sl.). Znači, regularan oglas, ima sve uslove koje treba da ispunjava kandidat, šta firma nudi i sl. ali se ne navodi ime poslodavca nego se daje kontakt agencije koja posreduje. Ne primer:

http://www.joblotse.com/
http://www.tempton.de/
http://www.personalberatung-bofinger.de/
http://www.pbb-personal.de/
http://www.biac-personalservice.de/
http://www.adelko.de/
http://www.prealize.de/
http://www.hofmann.info/
http://www.ipn-gruppe.com/
http://www.permacon.de/

Da li neko zna kako funkcioniše to preko njih? Da li traže neku novčanu nadoknadu unapred ili se ugrade za neki % plate ako dođe do potpisivanja ugovora? Znate li nekoga ko je na ovaj način našao posao u DE?
[ zorkica83 @ 31.07.2014. 14:41 ] @
Želim da podelim sa vama loše iskustvo sa agencijom MOND CLUB iz Beograda.
Brat je sa njima potpisao ugovor o radu u Crnoj gori, kupio kartu, da bi ga oni pozvali par dana pre polaska da se posao odlaže, i tako već mesec dana. Juče kada je išao da uzme natrag svoj novac, jer po "ugovoru" piše da ima pravo na to, rekli su mu da od posla ipak nema ništa, a novac odbijaju da mu vrate, verovatno svesni da im ne može ništa jer se retko kome isplati da plaća advokata za ovu sumu. Inače, i trenutno imaju aktivne oglase po domaćim sajtovima za poslove konabara i kuvara u Crnoj Gori.
I koliko ljudi tako po 100e, zarade vlasnici lepe pare, a narod nema ko da zaštiti. Kažu podnesite prijave Inspekciji rada, što ćemo i uraditi naredne nedelje... Agencija "Mond club" - prevara!