[ zealot @ 03.06.2006. 23:41 ] @
Postoji li nacin da se u Wordu automatski ubace redni brojevi na pocetak svakog pasusa?

Radim na knjizi od preko 700 strana. Svi pasusi (osim naslova) su rucno numerisani (ima ih blizu 4000). Problem je u tome sto je u korekturi autor izbacio desetak pasusa na pocetku teksta i sada bih trebao da izmenim brojeve svih pasusa.
Postoji li nacin da se to automatski uradi?
Postoji li negde na netu makro koji ovo moze da uradi?

Hvala unapred.
[ Jpeca @ 04.06.2006. 16:20 ] @
Sigurno znaš i sam za opciju Bullets and Numbering (Format meni ili iz palete alata). Koliko sam shvatio problem je kod tebe:
a/ da se izbriše prethodna numeracija - Ovo može da se uradi sa alatom replace gde se uoči pogodna kombinacija znakova u tekstu: npr. Oznaka kraja pasusa-Bilo koja cifra - tab karakter i zameni sa praznim stringom (obriše). Možda će morati nekoliko različitih zamena
b/ da se primeni nova numeracija ali samo na određene pasuse(zaobići naslove, podnaslove ...). Uključi styles and formating task pane. Uukoliko si dosledno radio sa stilovima modifikuj stil da ima i numeraciju. Ukoliko ne (pretpostavljam da je tako) postavi kursor unutar pasusa - u padajućoj listi task pane-a pojaviće se stil koji je Word automatski kreirao za tekući pasus. Klikni na Select All i onda primeni Numbering na sve ove pasuse. Opet možda ćeš ovu operaciju morati da ponoviš za nekoliko tipova pasusa. Ukoliko nisi primenjimao različita formatiranja za pasuse teksta ovo ne bi trebalo da bude problem.