[ ITršavko @ 05.06.2006. 22:41 ] @
Shodono da smo pre par dana i definitivno, barem administrativno, izbrisali svaki trag onogo što se nekdada zvalo "YU", nameće se normalno pitanje:

Ima li više uopšte svrhe predlagati pravnim licima i firmadžijama da je za njihov online biznis na domaćem terenu (ma šta to značilo) bolje registrovati .CO.YU nego .COM domen!?

Logično je da će valjda u dogledno vreme i za bivšu SCG pustiti lokalizovane extenzije.

Ima li uopšte neko predstavu kako domaća internet publika, a naročito potencijalne platiše, gledaju na .CO.YU vs .COM? Kakvu ulogu to za sada igra...?

Pozdrav od webmaster koji je sada malo zbunjen...

:::
[ crews_adder @ 05.06.2006. 23:28 ] @
.com , pre svega zbog toga sto mozes da selis domen kako se tebi hoce, a ne da za to cekas nekoga.

[ bojan_bozovic @ 05.06.2006. 23:33 ] @
Uzmi com, net, be, eu, uk bilo sta samo ne co.yu. Mnogo ces morati da cekas na selidbu domena, i za to vreme imati dva naloga na razlicitim hostinzima da bi imao saobracaj i da ne bi ugrozio poziciju na pretrazivacu (a moze i da te izbaci skroz). Ako ti treba sajt za online shop ili slican web biznis, nikako co.yu, co.yu ti je dobar samo za prezentaciju offline posla, zbog gorenavedenog, nema fleksibilnost. Valjda ce i to da dovedu u red, bilo bi lepo, s obzirom da desetak godina cekamo na to ;-)

Poz,
BB
[ WawaHOO! @ 06.06.2006. 10:32 ] @
.com NARAVNO!
[ madamov @ 06.06.2006. 13:10 ] @
Oba. Na primer, provalim da konkurencija nije registrovala .co.yu, a bavimo se poslom na domaćem tržištu, registrujem i konkurencijin co.yu pored svog, pa lepo posetioce preusmeravam kod sebe.
[ ITršavko @ 06.06.2006. 14:29 ] @
madamov,

Tako razmišljam i ja, znači da je najbolje samo uraditi redirekciju sa .CO.YU domena na .COM koji je baza za sve.
[ Dejan Bizinger @ 14.06.2006. 14:14 ] @
Ukoliko je slobodan, svakako prvi izbor .com a posle ako hoces registrujes jos nesto. Ukoliko planiras neki ambiciozniji projekat dobro je da registrujes ime u svim gtld ekstenzijama.
[ Grga9 @ 15.06.2006. 00:08 ] @
Bizinger,

Da da, tako sam i uradio sa jednim projektom mada nikada nemogu da sam siguran šta će postati "big" pa tako imam u arhivi gomilu domena koje mi ne trebaju... A neke i prodajem.

Poz.