[ ddragas @ 12.06.2006. 12:25 ] @
Pozdrav svima

Da li mi netko može predložiti uređaj koji bi bio sve u jednom GSM, PDA, navigator (kao GARMIN), te da ima kameru cca do 600€.


Da li je bolje gledati uređaje na Simbian OS-u ili Win
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.06.2006. 15:54 ] @
Možda je najbolje da odeš na GSM Arenin Phone Finder i tamo odabereš iz padajućih menija da tražiš telefon koji ima kameru, a dole u tekstualno polje upišeš i GPS (jer GPS opcije nema u meniju), te od onih 19 modela koje ćeš dobiti (ili možda i manje, ukoliko kažeš da želiš neki određen OS) odabereš koji ti najviše odgovara.

Symbian je u principu jeftiniji, a Win skuplji, ali ima i više aplikacija. Koristio sam Symbian (i S60 i UIQ {koji ćeš koritistiti i ti ukoliko odabereš npr neku Motorolu}), a sad Windows i Win mi je ugodniji za rad samo zato što sa tastaturom mogu odraditi 99% stvari bez tapkanja po ekranu :) U ovom drugom ne pravim razliku. Win je takođe jednostavniji za snalaženje, jer ti je logika strukture Win platforme ipak bliža (My Documents, Program Files, Application Data, zatim registry i sl.).

U cenu ćeš se u svakom slučaju uklopiti :)

A da li si razmišljao da uzmeš GPS jedinicu odvojene od telefona? Tako bi dobio mnogo veći izbor telefona, a za <100€ možeš kupiti običan GPS receiver i koristiti ga uz telefon.