[ easyyu @ 12.06.2006. 16:20 ] @
Zanima me da li neko poseduje doticni uredjaj?Ako da zamolio bih ga da mi iznese svoje pozitivne i negativne utiske,posto se upravo spremam da ga kupim!Cena 330Eura (nov sa garancijom 1god).Znam da ima 160GB HD i da podrzava sve medije,ali me zanima ono sto sony ne navede,ono sto se samo od korisnika moze saznati.
Thx.
[ tolstoy @ 20.06.2006. 11:58 ] @
Pred SP u fudbalu kupio sam Sony RDR-HX910 sa HDD-om 250 Gb. Sto se tice kvaliteta slike i zvuka, prezadovoljan sam, tuner je odlican, uredjaj ima dovoljno ulaza itd. MENU je relativno udoban; konkretno, ako pregledam neki snimljeni materijal i hocu nesto da izdvojim ili isecem, moram da izadjem iz PLAY rezima, udjem u TITLE LIST i odatle biram opcije sta hocu da uradim, necu reci da je komplikovano ali je neudobno. Jos sam u fazi "proucavanja" uredjaja, ali prvi utisci su veoma dobri. Pred kupovinu sam se dugo razmisljao da li da uzmem PIONIR, TOSHIBU, Panasonic ili SONY, na osnovu mnogobrojnih pohvala sa raznih foruma (prvenstveno ruskih) i na osnovu mnogobrojnih testova (opet sa ruskih sajtova) odlucio sam se za SONY. Jedini propust koji sam napravio pri izboru uredjaja je sto nisam obratio paznju da li neki od uredjaja ima mogucnost da se prikljuci kompjuteru direktno, preko FireWire recimo, i da komp vidi HDD kao externi, a sve u cilju prebacivanja snimljenog sadrzaja na lokalni HDD i dalje obrade pomocu Adobe Premiere-a ili Pinacle Studio ili neceg treceg. Ovako, preostaje mi da snimljeno rezem na DVD a onda a DVD-ja na komp itd...
Jos bih napomenuo da se za rusko trziste uredjaj isporucuje BEZ SCART-ova, umesto njih su S-Video izlazi. Da li model koji je dostupan u Srbiji takodje nema SCART-ove?
Ja sam bas hteo da pokrenem temu o pomenutim uredjaju, ali ti si me preduhitrio, ima dovoljno nejasnoca koje bi neki iskusniji korisnici mogli da pojasne. Nadam se da tema nece "zamrznuti" :)
Pozdrav
[ easyyu @ 20.06.2006. 15:43 ] @
Eto posle procitanog manuala,ja sam kupio bas pomenuti Sony RDR-HX720 recorder..Pre sam imao Philips DV70 (on je cisto DVD recorder bez DHH-a).Ja sam prezadovoljan sa njime...i preporucio bih svima koji zele da ga kupe da kupe upravo ovaj ili jedan visi model!Ja imam SCART,i to csak 2 komada,ali sam ga kupio u Media Mark-u u Segedinu..Znaci moja preporuka:(zvuci jako bezobrazno ali...):Nikako nemojte da kupite uredjaj u Srbiji,ukoliko imate mogucnosti kupite ga na zapadu,u nekoj od EU drzava,jer je cena za skoro 80-90% manja!Evo ja sam kupio pomenuti uredjaj za 323 Eura,a u Srbiji je 610Eura.Naravno da je u ceni od 323Eura uracunat i vracen porez (znaci presvercovan na granici) ali nikog ni ne zanima sta se donosi jer te ni ne pregledavaju nasi...
Stoga za cenu od 323eura..ova masina je perfektna...Ona zaista i vredi 610Eura,ali ne u Srbiji..ovde je skupa za nase plate!
Sto se tice tehnickih detalja..ako nekog zanima..rado cu mu objasniti!
[ petz @ 05.09.2006. 14:52 ] @
kupio ga i uredno nakon dva dana vratio...

zašto?

- divx - titlove uopće ne prepoznaje bilo kojeg formata
- nakon pritisnute pauze prilikom gledanja tv programa, trebalo mu je 1min i 40sec da reagira na play i nastavi s programom...
- kretanje kroz menije je dosta tromo/sporo, ali to je još probavljivo - ali s obzirom na cijenu odlučio sam da ga vratim i uzmem lovu nazad.

Sad sam u potrazi za nečim boljim...
[ easyyu @ 06.09.2006. 00:07 ] @
Citat:
petz: kupio ga i uredno nakon dva dana vratio...

zašto?

- divx - titlove uopće ne prepoznaje bilo kojeg formata
- nakon pritisnute pauze prilikom gledanja tv programa, trebalo mu je 1min i 40sec da reagira na play i nastavi s programom...
- kretanje kroz menije je dosta tromo/sporo, ali to je još probavljivo - ali s obzirom na cijenu odlučio sam da ga vratim i uzmem lovu nazad.

Sad sam u potrazi za nečim boljim...

Sta da ti kazem..mislim da nisi u opravu i nisi nacisto sta si kupio (odnosno za sta zelis da ga koristis)
Ovde je akcenat stavljen na HD recorder a ne na DivX player...kao prvo (u prau si nema titla,ali ce se po meni pojaviti sa novim firmware-om).
Kao drugo slazem se sa tobom da je masina spora...ali samo kretanje kroz meni...
Ono sto si rekao da je potrebno 1:40min za pokretanje snimanja..ma NIJE ISTIJA..ja ga koristim aktivno vec 2 meseca odprilike i takvo nesto nikada nisam primetio.Znaci u momentu pocinje da snima..procitaj manual..ima nekih fazona da iskljucis neku opciju i da tada ne koristis direktno to sa pauzom,nego pritiskas record dugme.MENI RADI PERFEKTNO..ja sam prezadovoljan sa njim.
Meni je izuzetno elegantan!
[ ekabiljo @ 12.10.2006. 10:49 ] @
Kupio sam Sony RDR-HX720. Na prvi pogled deluje sasvim ok, ali imam jedan problem:

Da li ga je moguce povezati sa TV-om samo preko antenskog kabla? Ako jeste na kom kanalu (ucestanosti) emituje recorder i da li je potrebno nesto dodatno podesiti? U uputstvo ne pise nista konkretno, a ja sam prosao sve kanale i nigde nista.
[ easyyu @ 12.10.2006. 22:37 ] @
Citat:
ekabiljo: Kupio sam Sony RDR-HX720. Na prvi pogled deluje sasvim ok, ali imam jedan problem:

Da li ga je moguce povezati sa TV-om samo preko antenskog kabla? Ako jeste na kom kanalu (ucestanosti) emituje recorder i da li je potrebno nesto dodatno podesiti? U uputstvo ne pise nista konkretno, a ja sam prosao sve kanale i nigde nista.

Pa..da..i kod mene je isti problem..ali ne samo sa ovim dvd rezacem vec i sa FHILIPS-om..Ja koristim line out za sliku!Kontam da je to samo zato da bi mogao da prevedes antenski signal recimo u video ili neki drugi uredjaj,odnosno da nebude poslednji uredjaj u rednom vezivanju!
[ sappy @ 08.11.2006. 08:14 ] @
Nedavno sam kao poklon dobio RDR-HX720 i za sada sam trenutno zadovoljan sa onim što uređaj pruža, no nije cvijeće, treba tu još dosta doraditi - ako uopće izađe novi fw. jer Sony tu nije baš previše poduzetan...
Cijena mu je "prihvatiljiva" oko 3.000,00 Kn u RH -čitaj 410,00 EUR i to možeš rastegnuti beskamatno na 12-24 mjeseca

Moje primjedbe...

- užasno spori odaziv i spori meniji... (prilično nervira),
- ne prikazuje titlove (.srt, .sub, ili sub+idx, .txt) - dakle ništa iako u uputstvu piše da prikazuje,
- DUB - sa DVD-a na HDD - samo za DVD video - i radi ga u realnom vremenu !!??? - dakle kao da gledaš film - koliko traje toliko mu treba za ga "izripa" na HDD - to je stvarno idiotski... (na kompu ti treba nekih 7-8 minuta da izripaš cijeli DVD (4470 MB) na HDD...i onda ga gledaš bez opterećivanja DVD pogona
- ako želiš na HDD prebaciti bilo što osim DVD videa - nema šanse... (MP3, .avi, ili slike - apsolutno ne)...
- imam Sony Tv model CL11 (72 cm ekran) - i slika je bolja (oštrija i s više boje) nego kada isti program ide preko HX720... - dakle tuner mu nije baš cvijeće...
- nema priključak za spajanje na kompjuter - (možda je to I-link) no ne znam - ako želiš prebacivati materijal na kompjuter - samo snimanjem na DVD-ove - to znači kad ti se nakupi materijala kojeg želiš sačuvati - čeka te prilično veliki posao...
- podrška u RH - bez veze - Sony Overseas - imaju adresu i fax kontakt - čak ni e-mail..., (dakle žali se upravi vodovoda)...

Ako netko ima kakav podatak za update fw. ili bilo koju korisnu informaciju neka to ovdje i napiše...

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 09.11.2006. u 18:11 GMT+1]
[ TanjaB @ 26.11.2006. 00:04 ] @
I mene zanimaju iste stvari i jos ponesto.

Da li postoji nacin da se uredjaj dekodira kako bi mogle da se gledaju sve zone?

Kako se snima sa digitalne kamere na HDD?
[ TanjaB @ 07.12.2006. 14:30 ] @
Nasla sam ovo:


Citat:
Region code hack posted by Bulent Akman, October 16 2006:
I was helped enormously by other posts on this site. This hack incorporates info from previous hacks of the RDR-HX720 and RDR-HX710

The RDR-HX720 can be made region free by using a Palmtop (in my case the Clie PEG-S360).

I used the OmniRemotePro 2.15 (free trial version)from Pacificneotek installed in the Palm, and the following converter (http://www.pacificneotek.com/software/CCFCnvt.zipconvert) to convert the following .ccf file (http://www.xs4all.nl/~pbonnet/sony.zip) to .pdb

Before you save your conversion, select the smallest size and centered view, and select the 00000B30 panel and click the arrow to port the panel to palm and save.

Then install the .pdb file with hotsynce, open Omniremotepro and change the database to the one you have just installed. If the database does not appear it is likely because you did not port the panel to palm and save.

With the HX-720 in standby mode (you must already be in command mode dvd_1), press sequentially 1 1 2 2 3 3 4 4 5 5 and you will get the WELCOME message. Then again 1 1 2 2 3 3 4 4 5 5 and the HX-720 will go back in standby mode.

Your DVD recorder is now region free. Please note: player must be in command mode dvd_1. Information on how to set the player to command mode dvd_1 is on page 19 of the manual.

In brief:

Select ‘Others’ from the setup menu and press enter.
Select command mode and press enter.
Select command mode DVD1.
Set the command mode for the remote so that it matches by holding down the enter key and pressing ‘1’ for more than 3 seconds.





Sad me zanima da li ja ovako mogu da pokvarim nesto na svom dvd?
[ easyyu @ 07.12.2006. 23:38 ] @
Pa ja ti ne bih preporucivao..bar ja na mom sigurno necu probati!
[ Fastah @ 21.09.2015. 23:00 ] @
Meni se dva puta zblesirao hard unutra... jednostavno javi hard disk error i pogube se svi zapisi gore... formatiram ga i opet radi... ne znam sta ga ubija... disk testiram u pc-u i kaze da je ok

pozdrav
[ Fastah @ 21.09.2015. 23:03 ] @
Citat:
petz:
kupio ga i uredno nakon dva dana vratio...

zašto?

- divx - titlove uopće ne prepoznaje bilo kojeg formata
- nakon pritisnute pauze prilikom gledanja tv programa, trebalo mu je 1min i 40sec da reagira na play i nastavi s programom...
- kretanje kroz menije je dosta tromo/sporo, ali to je još probavljivo - ali s obzirom na cijenu odlučio sam da ga vratim i uzmem lovu nazad.

Sad sam u potrazi za nečim boljim...


navodno novi firmware rjesava te probleme samo ga se nigdje vise ne moze naci...

pozdrav