[ vupedja @ 15.06.2006. 20:33 ] @
Hteo bih da idem u Grcku da radim pa me interesuju iskustva ljudi koji tamo rade ili su radili.
Konkretno bavim se Java programiranjem.

Pedja.
[ Expreso @ 20.06.2006. 03:13 ] @
Prvo moras da znas zasto ides tamo ako da radis nesto u vezi rachunara...?
Pa tek da vidis stvarno sta mozes oni su chak mozda medju top 10tesko dobijenih viza za rad itd... nisam siguran...pa probaj ali to ti je opet balkan... :)
[ Expreso @ 20.06.2006. 03:21 ] @
Sry nisam ti mnogo pomogao... evo ovako

Ako si dobar programer probaj na sve nachine da uletish u neki dogovor sa nekim tamo znachi odes na more odaberes mesto
I malo se kupas i malo se raspitas sta tamo ima i da li te hoce posto naravno daju prednost svojima...

Ja sam tamo ziveo oko 3 godine moji su se ubili od posla kad sam bio klinac... Caka je u tome sto daju drzavljanstvo samo na neku krvnu vezu dete se tamo rodilo.. mama tata su ti sa tog podruchija ili otkud ja znam imas tetku...
Drugo imas nekog grka druga on ti posalje garantno pismo
i naravno ako nadjes posao mozes da ostanes tamo... ima nas na stotine tamo tako da nece biti problem da se snadjes...
sve zavisi od toga ko ti je gazda... i koga poznajes...

moj savet ti je pobaj NewZeland ili Australia... bolje ces proci i vece sanse ces imati sa njima... SRECNO :)
[ ganjaman @ 20.08.2007. 13:33 ] @
Citat:
Expreso: Caka je u tome sto daju drzavljanstvo samo na neku krvnu vezu dete se tamo rodilo..


Mislis zena mi se porodi tamo i ?
[ kristian! @ 18.09.2007. 16:05 ] @
Bas sam mislio da krenem na casove grckog, al me Expreso obeshrabrio!

I ja bih ziveo tamo, toplo, lepo ludi ljudi ko i ovde! :D

Ja sam nesto nacuo takodje da je drzavljanstvo jako tesko dobiti i da je potrebno 5 godina da zivis tamo i radis i onda je pitanje!
[ Pneos @ 18.09.2007. 16:18 ] @
ako se domognes Grcke ubrzo ces promeniti nick u hasisman.

hm, da. Grcka je dobra jer je jedna od retkih zemalja koja lici na nesto a u koju mozemo relativno lako otici. Idi kao turista, pa...

Srecno.