[ ZaK_LHS @ 19.06.2006. 14:35 ] @
Imam jednu dilemu, odnosno problem. Živim u Borči (centru 5), centrala mi nepodržava ADSL (prokleti telekom). Imam dve mogućnosti pristupa (bržem) internetu:

RV kablovsku koja trenutno nema mogućnosti interneta. Kada zovem kažu mi da neznaju kada će moći, a oba puta kada sam sreo (na ulici) njihove radnike rekli su mi uskoro. Prvi put je to bilo početkom aprila pa ništa od toga i pre neki dan kada sam ih ponovo sreo rekli su mi opet uskoro. Ja predpostavljam da ni od toga neće biti ništa. Da ne zaboravim da napomenem, da kada sam zvao njihovu centralu prošle godine rekli su mi da planiraju da pokriju čitavu Borču početkom 2006 (upitao sam se da li je moj kalendar možda žuri).

To mi je prva mogućnost interneta, da čekam da se oni smiluju.

Druga mogućnost je KBC i mogu da ga uvedem odmah, u mojoj se zgradi nalazi njihov AP, pa mogu direktno LAN kablom (zvao sam i raspitao se).
E sad, kod njih imam drugi problem; ljudi mnogo kukaju na njih. Priča se da ne radi P2P, a to je osnovni razlog zbog koga mi treba internet.

Kada sam njih zvao pre nekog vremena i pitao za P2P rekli su mi da radi ali samo od 21-07 (ili tako nešto), ostatak vremena su portovi zatvoreni (pa predpostavljam da ne mogu da se igraju ni igrice osim u navedenom vremenskom periodu), i (začuđujuće ljubazni) čovek mi je rekao da planiraju uskoro da reše taj "problem". [ISP-ovi u Srbiji mnogo koriste reč "uskoro", a ja sve više mislim da ne znaju šta znači]

Meni taj policijski čas naravno ne odgovara, hoću da download-ujem kad mi volja i koliko mi volja. Pošaljem ja njima juče mail, sa pitanjem da li je "problem" rešen i dobijem sledeći odgovor:
Citat:
sto se tice P2P trenutno radi po principu agregacije

Kontam onda su portovi otvoreni 24/7

Moja dilema je: da li da čekam RV kablovski net ili da kupujem 70-80m LAN kabla + da dajem 1000 din za aktivaciju account-a kod KBC
+ 2000 za prvi mesec flat rate-a

I jedan i drugi provajder su hvaljeni od strane jednih ljudi i pljuvani od strane drugih, što me je još više zbunilo.

Svaki savet je dobrodošao.
[ Iksi @ 19.06.2006. 17:23 ] @
Caos.. kbc bez razmisljanja a evo i zasto.
P 2 p radi po principu agregacije znaci portovi su otvoreni ali ako 20 ljudi
koristi torrent icice ti sporije download nego kad koristi troje ljudi ali..
uskoro bi ovo trebalo da bude reseno sto ce biti bombona.
Ali zato dok se to ne resi mozes koristiti rapichare i sl. servise.
A sto se sbb-a tice ja to nebih cekao jer su obecavali net u kaludjerici 2
godine i jos ga nisu pustili.
[ red_devil_SCG @ 20.06.2006. 15:00 ] @
Ja zivim u centru 5, preko puta ribarnice... imam KBC vec 4 meseca i o njima ne mogu da kazem ama bas ni jednu lepu rec......
inace, igram Battlefield 2, i dok ostali momci iz klana imaju ping od 20 do 40, moj ide od 170 pa do 800.... ne znam kada sam zadnji put odigrao partiju a da me nije bar 2 puta kikovao admin zbog high pinga... uzas... a i kad radi, lomi sliku, flaguje....
[ ZaK_LHS @ 21.06.2006. 11:57 ] @
Nisam znao da su počeli da priključuju centar 5. Predpostavljam da će onda moći i u mojoj zgradi uskoro.

Nego brate, reci mi kako ide download torrent-a, mene ne zanimaju mnogo igrice.
[ red_devil_SCG @ 21.06.2006. 17:10 ] @
ma u principu je sve lose... nisam zadovoljan u opste, ali znas i sam kakve su nam ovde mogucnosti... krajem 2005 u telekomu su mi rekli da pocetkom 2006 treba da se digitalizuje i kod nas telefonska centrala, ali od toga jos uvek nista... tako da sam do tada na KBC-u, ali cim digitalizuju, prelazim na adsl...ako ti nije hitno, sacekaj adsl....
[ ZaK_LHS @ 22.06.2006. 14:52 ] @
Brate, ja sam već na digitalnoj centrali (imam tonsko biranje), ali centrala ipak ne podržava ADSL.

BTW kada si rekao da imaš KBC ja pročitao RV. Kao što rekoh, već imam mogućnosti za KBC-ov net, ali ga najverovatnije neću uzeti.

Zanimalo me je kako radi ovde kod nas, ali eto ispostavilo se da radi kao i većini njihovih drugih korisnika.

I da, hvala na savetu.
[ Fac Ut Vivas @ 23.06.2006. 00:49 ] @
ja sam korisnik KBC-a iz Borce od novembra 2005 i sta da ti kazem..

Prvo ne znam kako radi RV u Borci pa da mogu da ti ih uporedim ali mogu ti reci da ih cekam godinu da na da mi uvedu samo kablovsku a o netu da ne govorim... smejurija kad sam ih zvao poslednji put mislio sam da se neko zeza, da ti ne opisujem sad, verovatno si i sam zvao pa znas..

A KBC hmmm pa i to je smejurija ali... ja sam uzeo wireless kod njih, dao sam oko 200 eura za opremu i mogu ti reci da mi nije zao...
Ako su ti bitni torenti onda cu ti reci da sam ja skinuo 90 i kusur giga za mesec dana na 512 k (tacnije toliki mi je bio protok download+upload) Portovi nisu zatvoreni, nego je protok filtriran tokom dana a nocu je pusten mada ja to nisam primetio jer meni radi i preko dana.....da ti ne objasnjavam sad... moze na p.m. ako zelis
Moj drug je juce uzeo opremu i prikljucio se na KBC i on je razmisljao isto kao i ti i dugo se dvoumio ali je na kraju uzeo jer ipak je mnoooogo bolje od modema a Rv dok docekas... i plus nisam siguran da i oni rade kako treba.

Kao najveci problem trenutno bih naveo nepouzdanost veze, nikad ne znas kako ce ti raditi net i kad ce ti raditi... Desava se da recimo nedelju dana radi super (normalno) a onda da ti recimo ceo dan radi kao da imas modem koji se kaci na 32 k...
Ja da sam na tvom mestu ne bih mnogo razmisljao, zato sto mozes kabl da spustis ...to ce ti omoguciti savrsen ping sa njihovim AP-om i da ustedis nekih 150 evra i nemoj misliti da te nagovaram, stvarno nemam razloga za tako nesto, ali cini mi se da se stanje na KBC-u polako popravlja, to mozes videti i po forumu sto je manje postova to je veza bolja... Odluci sam ako ti ne gori pod nogama onda sacekaj taj ADSL a ko hoces net danas neces se MNOGO zeznuti ako uzmes kod KBC-a zato sto neces baciti 200 evra na opremu

A sto se tice RV-a ne znam ali imam neke drugare koji imaju kablovski net u Borci pa cu ih pitati

poz
[ hypnotik @ 05.07.2006. 18:45 ] @
Samo da ti kazem da gresis ako umesto KBC-a uzmes RV, imam ortake na RV i u odnosu na KBC je mnogo losiji iako je rec o kablovskom netu. Jeste da je P2P do skoro bio slabiji al je sad pusten na max stalno tako da torrenti idu super...uostalom ako ti je vec AP na zgradi oprema ti stvarno izlazi minimalno tako da ne gubis ni u kom slucaju
Sve u svemu i pored svih nedostataka KBC je ipak najbolje sto trenutno postoji na ovim prostorima preko Dunava
[ ZaK_LHS @ 05.07.2006. 20:07 ] @
Pa po onome što ste mi svi vi rekli ipak sam odlučio da uzmem KBC net. Ovih dana sam nešto u frci i nisam baš pri parama ali ću valjda do kraja meseca uvesti.

Javiću vam kako radi.
[ sinissa @ 28.07.2006. 19:18 ] @
s obzirom da poznajem vlasnika KBC neta (sto ne menja nista) i ono sto si ti napisao toplo ti preporucujem da uzmes.Zasto? Neko se zalio da mu laguje igrica,pa laguje mu kad je vezan sa 2.4ghz opremom u sred beograda koj je zagusen elektronskim i radio dzankom,i wirless generalno nije savrseno resenje za online gaming.Sto se tvog slucaja tice,ti si direktno vezan kablom za opremu od 5ghz,koja nema toliko zagusenja i koristi se za linkove i firme,i uglavnom radi savrseno.Sto se p2p tice,sta ce ti to,ja imam wirless 256k nisam ukljucio p2p godinama (ustvari lazem,poslednji put sam hteo da skinem heroje V,3.11GB file,i kad sam ga skinuo dobio sam rok 3 film)
[ ZaK_LHS @ 28.07.2006. 19:50 ] @
Citat:
Sto se p2p tice,sta ce ti to,ja imam wirless 256k nisam ukljucio p2p godinama (ustvari lazem,poslednji put sam hteo da skinem heroje V,3.11GB file,i kad sam ga skinuo dobio sam rok 3 film)


lol... Treba mi za mnogo šta, npr: ja imam veliku kolekciju serija (preko 100 različitih serija) ali dobre serije konstantno izlaze a kod nas se na našim televizijama ne emituju, tako da jedini način da pratim(o) te serije je da ih skidam(o) sa P2P-a, oću da skinem Linux i sve potrebene drajvere, oću da skinem neke filmove koje sam našao na netu a koje u Srbiji uopšte ne možeš da nađeš (kako na originalu tako i na DivX-u)........ lista je jako duga. Sve u svemu, P2P je mnogo dobra i korisna stvar.

Long live Peer to Peer!!!

(još se rimuje)
[ sinissa @ 29.07.2006. 15:21 ] @
Skoro svi wirless provideri seku p2p ,full mozes da dobijes samo kod nekog friskog providera kome jos oprema i serveri nisu optereceni.
[ ZaK_LHS @ 29.07.2006. 16:17 ] @
Fac Ut Vivas mi reče da radi P2P, tehnička podrška mi reče da radi...

Ako mi ne bude radio P2P, ima odmah po isteku uplaćenog flata da raskinem ugovor. Meni ne treba net od 3500 din na kome je blokiran P2P!
[ sinissa @ 29.07.2006. 20:43 ] @
znas kako,pa i u 3dnetu paket od 2600 din i iznad je p2p full,dok su ostali iseceni na 1/8 od stvarne konekcije.
[ ZaK_LHS @ 29.07.2006. 21:06 ] @
Da znam, bio sam na sajtu 3d neta, i to nije normalno. Ja mislim da smo mi jedina zemlja na svetu koja ima takve stvari; da ti provajder daje dva protoka jedan za ovo od toliko, a drugi za ono od toliko... to strašno!!! Dobro je što nemaju doplatu ako želiš da igraš igrice... već vidim reklamu: doplatite samo 250 din da vam ping bude ispod 80.

Mislim da u Africi, tamo gde ima inetrneta nema takvih stvari.

Inače neka Afrička zemlja je već dobila WiMax, pa ti vidi gde smo mi.
[ Fac Ut Vivas @ 29.07.2006. 23:17 ] @
Ako ćeš da korsitiš p2p da skidaš serije onda se opusti i uživaj. Ja pratim nekih 5-6 serija i nisam propustio ni jednu epizodu, a gledam ih dan kasnije nakon premijere u Americi...

P.S. Da li bi bio ljubazan da mi na pm napišeš kojih to 100 serija imaš... neke mi BAŠ trebaju pa ako možemo da se dogovorimo :)
[ animaN @ 03.08.2006. 21:01 ] @
U medjuvremenu je stigao i ADSL tako da je KBC dobio konkurenciju......ali shta se deshava: paket od 256 na ADSL-u me je razocharao u P2P saobracaju,u startu se gubi oko 15 % signala shto naravno nije zanamarljivo,ping je losh,a da ne pominjem kada hocu da surfujem i da skidam neshto istovremeno ne moze da se poredi sa KBC-om koji ima odnos U&D 1:1 a ne kao adsl 1:4 :(!!!!
Sa KBC-om sam u pochetku imao problema ali to nisu bili ne znam kakvi problemi........ispadao sam sa mreze na kratko.......... (4 meseca sam kod njih) ali sada je sve super i radi bash dobro a ne secam se kad se zadnji put imao problema ;) a svidja mi se shto postoji i lokalni KBC hub a tu kada skidam neki film ili shta vec nema ogranichenja u brzini vec npr ako neko od koga skidam ima 768 skidam njegovom brzinom ;) a i pocheli su da daju raznorazne popuste....npr platish 3 m dobijesh 4. besplatno......platish 6 m 256 a dobijesh 6 m 512 itd.....:)
Jako sam zadovoljan sa njima!
Pozdrav Svima


[ ZaK_LHS @ 04.08.2006. 13:49 ] @
Citat:
U medjuvremenu je stigao i ADSL


Stigao ADSL ????? U Borcu ???? Ti to ozbiljno ?
[ ljubac @ 04.08.2006. 22:37 ] @
Ko pali za ADSL u borci

Nece to skoro pouzdano znam

inace KBC net mi radi sasvim ok
[ anon19279 @ 05.08.2006. 14:40 ] @
Uskoro ce godinu dana od kako se druzimo sa vama, drago nam je sto nas pratite i prepoznajete nase zajednicke uspehe. U ovom periodu smo postali deo vase svakodnevice i u mnogim slucajevima i deo vaseg doma. Pocetak je, kao i svaki pocetak, bio tezak, pun uspona ipadova, ali smo uz vase razumevanje i nase zalaganje zajedno uspeli da proguramo kroz sve teskoce.
Sad je sve to iza nas i nastavljamo dalje, uz veliku zahvalnost svim nasim vernim korisnicima koji su i pored svih problema ostali uz nas.
Hvala vam i sto ste nam skretali paznju na greske kako bismo ih brze i bolje ispravili, ali vam hvala i sto primecujete stalna poboljsanja kvaliteta nase usluge.
U skladu sa nasim kontinuiranim usavrsavanjem sistema kako tehnicki tako i idejno predstavljamo vam predlog naseg potencionalno novog logoa, koji bi uskoro mogao postati nas novi zastitni znak.
Bili bismo vam zahvalni na iskrenim komentarima, jer mi smo tu za vas i zbog vas a nas logo je i vas logo

[ ZaK_LHS @ 05.08.2006. 14:50 ] @
Simpatičan logo... ali kakve veze ima krokodil sa bežičnim internetom ?
[ hypnotik @ 13.09.2006. 18:34 ] @
Javno izvinjenje svima koju su mozda, povedeni mojim naivnim hvaljenjem kbc-a,
naseli na propagandu koju je preko mene servirao vlasnik doticne firme.
Ukoliko je bilo sta sto sam javno napisao uticalo na ikoga od vas da se prevarite
i date svoj tesko zaradjeni novac ovom prevarantu, povlacim sve i izvinjavam se!