[ printer @ 20.06.2006. 22:36 ] @
U stvari i nije da bas apsolutno nemam pojma ali evidentno imam problem. Tj od skora sam poceo da izdajem neki oglasnik i da zlo bude velikooo prelama se u Venturi 8. Zapravo dobio sam program-bazu sa sakupljanje i sortiranje oglasa koji je povezan sa okrivljenom Venturom i direkntno u njoj "ispisuje" oglase. Za formiranje teksta koristi neki definisani Template i to sve radi da kazem OK ali sa jednim problemom; tekst oglasa ne pelama iz jedne u drugu kolonu tako da se cesto dogadja da imam da prostite rupe na dnu kolone. To me STRASSSSSno iritira a nije ni lepo. Probao sam razne finte i opcije u okviru Templatea ali ne ide. Onda sam pomislio neki bag (osim onog u mojoj glavi) i namontirao i neki SP, but nista. E sad jako ljubazno molim znalce da spasu jedan mladi i neiskorsceni u potpunosti,kako bih rekao zivot, i objasne mi u cemu je za*eb.
Pa 'fala vam Bog zna kako.
[ zzz @ 21.06.2006. 09:05 ] @
Pazi, ako je template napravljen kao stranica, ne kao tabela, imas u chapter properties, typography, pa vertical justification podesis na feathering i ukucas mu 100%...
Trebalo bi da resi problem, javi sta si uradio.
[ printer @ 21.06.2006. 20:14 ] @
E ovako stoje stvari:
Bilo je od ppomoci ono sto si rekao mada nije konacno resenje. Ako bude od koristi nekome evo i dogadjaja; u Chapter propertis sam u Typpography podesio kako si rekao medjutim u tabu general stoji da je interline snap/ vertical justification settings/ paragraf tag/ body text. E u njemu treba podesiti razmak vertical justif. Dakle ako sam dobro shvatio u ovom slucaju "pravila igre" odredjuje karakteristika body texta. Daklem aktivan tag (u mom slucaju je bio body tag) mora imati parametre justifikacije. Kao recimo da sam sve skapirao. Hvala PUNOOOO.
[ zzz @ 22.06.2006. 07:24 ] @
U paragrafu mozes podesavati justification, isto kao i max justification, tj. koliko razmaka da pravi kad je popunjena strana, a koliko ako treba da rasiri text, da je popuni....
[ printer @ 22.06.2006. 11:35 ] @
OK je for now. Ajd' ako moze jos jedno pitanje. Znas li mozda kako se u principu radi ta varijanta da iz jednog programa pises u drugi. Kao sto sam u topicu rekao dobio cam mali program koji pravi bazu, potom finalna opcija je da sam otvori Venturu i pise po templateu. Evo zasto to pitam, kako rekoh program sam dobio i ne bih bas da davim i budem nepritstojan pema liku. Hteo bih zapravo sam da se pomucim malo oko toga ako to ne podrazumeva ing. ispred imena.
[ printer @ 25.06.2006. 20:58 ] @
Ma ne, GUBBIMM KOSUUU. Zna li neko imali neki serbishe tutorial za seljake like meee.
[ Zmaj @ 25.06.2006. 23:53 ] @
Napravi eksport u xml i uvuci u indesign. Ako bas hoces venturu ona ima i onaj cist tekst format sa tagovima. Baci venturu u vodu, ona samo pravi zbrku kod tih oglasnih publikacaij, jer dodaje stranice kako hoce, isto kao word. Indesign ti podesis koliko ti strana treba i onada popunjavas. Mnogo bolje resenje.