[ katicbranko @ 22.06.2006. 11:09 ] @
AIWINA linija model JAX-T7 sa tri cd-a posle ocitavanja pusti pesmu bez ikakvog reda,zatim kad pokusam da premotam za jednu pesmu napred citac preskoci vise pesama ili iskljuci taj cd i mehanika ubaci drugi cd koji se ponasa isto.Laser je KSS 213D a ja prosto nisam siguran da li je problem u njemu.Dobr bi mi dosla pomoc ako je neko od kolega imao slican problem.
[ BD-electronic @ 22.06.2006. 11:46 ] @
Bit će da je do lasera, prethodno normaalno da malo uštimaš.
[ tiksi1 @ 22.06.2006. 12:09 ] @
Najverovatnije je leser u pitanju. Treba proveriti da nije zaprljana optika ( to je uglavnom uzrok , posebno ako se uredjaj nalazi u prostoriji gde je prisutan duvanski dim) .
Nisam bas najbolje razumeo ova termin "preskace". Da li preskace pesme sam od sebe , ili reprodukuje pesmu za pesmom bez problema dok se ne zada neka komanda ili preskace i kroz pesme.
Ako niste serviser onda ne savetujem da ga dirate jer je u pitanju vrlo osetljiv sklop i najmanja greska mopze prouzrokovati jos neki poremecaj. U dobrom delu uredjaja su laseri vrlo loseg kvaliteta tako da postoji verovatnoca da ni ciscenje ili stelovanje nece pomoci (ako se radi stelovanje- oprez jer malo veca struja lasera moze da unisti laser).
[ katicbranko @ 22.06.2006. 12:35 ] @
Stelovanje ne pomaze.Sto se preskakanja tice ne preskace on u toku reprodukcije pesme nego sa 5 preskoci na 18 pesmu,zatim posle premotavanja na sledecu on preskoci opet nekoliko pesama i sve tako.Ono sto jos ne znam je da li su svi laseri sa oznakom KSS-213 isti bez obzira na sufiks A,F,D
[ filka @ 22.06.2006. 16:44 ] @
Aj proveri dali ti je slucajno uklucen program za slucajno biranje pesme od cd.pozdrav...
[ zoran @ 22.06.2006. 22:05 ] @
Nije laser , sigurno .
[ katicbranko @ 22.06.2006. 22:33 ] @
I ja sam razmisljao da o tome da je mozda ukljucen program za slucajno pustanje pesama ali ne kapiram kako iskljuciti odnosno resetovati aparat.Na displeju pise SHUF ALL DISK.
[ zoran @ 22.06.2006. 22:49 ] @
Samo sa daljinskim upravljačem.
[ MatezYU @ 23.06.2006. 10:57 ] @
Ako nemas daljinski onda iskljuci liniju i ostavi da miruje jedno vreme. Ima da zaboravi sve zivo, cak i shuffle ;)
[ katicbranko @ 24.06.2006. 09:47 ] @
Iskljucivanje opcije SHUFFLE ALL DISCS na ovoj liniji se izvoti tako sto se linija prebaci u rezim CD ali se NE ukljucuje reprodukcija i prostim pritiskanjem tastera PLAY MODE izabere zeljeni rezim rada.Hvala onima koji su pokusali da mi pomognu posebno Filki i Zoranu.
[ BD-electronic @ 24.06.2006. 15:06 ] @
Bravo zorane !