[ shunjalo @ 24.06.2006. 01:36 ] @
Procitao sam dosta tredova na ovu temo e sad posto me zanima wireless zanima me i da li cu moci da koristim
eMule, Torrent, DC++, VNC (desktop shareing), rapidshare, megaupload, skype i sl.

Znam da kod Verata to sve radi bez problema (imao sam prilike da vidim)

Zanima me generalno kako je kod sledecih provajdera:
(koji bi mi preporucili)

KBCNet-a
MADNet-a
Maksnet-a

mozda i Memodata-e
[ VRider @ 24.06.2006. 01:57 ] @
O Maksnetu sve najbolje. Ima tu i tamo problema po nekad*, ali, generalno, sjajna stvar za cenu koju naplacuju.

*Problemi:
- kako idu preko Verata, kada padne Veratu link, padas i ti.
- DNS serveri su im malo sporiji ponekad, ali to resis tako sto dignes svoj DNS cache

Prednosti:
- dc++ hub sa tonom stvari u njihovoj mrezi ka kojoj imas megabit, nezavisno od tvog linka ka netu.
- ogranicenje brzine samo za download, dok je upload nezavisan (na pola megabita mi ponekad u+d ide i po 100kb/s, a u kombinaciji sa lokalom i 230kb/s) :)
- neoptereceni APovi, pa je kvalitet veze uvek dobar (ping par milisekundi)
[ shunjalo @ 24.06.2006. 15:49 ] @
dobro...ok

barem na prvi pogled i meni su oni bili ok gledajuci cenovnik.
Mene zanima prvenstveno torrent i rapidshare zaitim i eMule, DC++ manje koristim.
Ako to radi onda uzimam.
[ Deda_Mraz @ 27.06.2006. 23:18 ] @
Ja sam na madnetu i mogu da radim bukvalno sve što hoću...nemam nikakvih ograničenja (portovi, firewall bla bla bla)
A ako ti zabranjeno nešto, zovneš madnet teh službu i omoguće ti to bez problema!

Moj ti je savet da kod njih uzmeš net, jer su momci stvarno ok, evo ja sam već više od godinu i 6-7 meseci kod njih, i uvek su bili kranje korektni i ispoštovali sve uslove koje sam im postavljao...

Sada (pošto imam mogućnosti) prelazim na adsl jer je dosta jeftiniji, a brži... ali i dalje sam za madnet i njih!
[ Srdjan M. @ 20.07.2006. 01:40 ] @
Deda Mraze, na MADNET-u si iza NAT-a, imas lowID u Emule i to je daleko od dobrog funkcionisanja.
Skype file transfer ide relayed (1k/s). Sramota. Pride su i najskuplji u Beogradu.

Kad sam pre 3 dana zvao MADNET da ih pitam jel mogu da mi otvore port za Skype ili p2p,
glatko mi je odgovoreno NE. Samo u paketu sa fixnom IP adresom ($$$$$)
Kod kuma u Zemunu je MAksnet, sve pohvale, odmah je dobio otvoren port.
[ elektro @ 23.07.2006. 02:27 ] @
Vidis, i ja sam na Madnetu, i zaista sve pohvale. Pet meseci sam kod njih, i nemam ni jednu primedbu. Tacno je da postoji NAT, mada... Skype mi radi bez problema, naravno, ide sporije kad je u pitanju transfer fajlova preko skype-a, ali razgovor, i chat idu odlicno. Ja sam uzeo 200 kbps, i download mi ide 24-26.5 ali bez opadanja. Ja sam prezadovoljan (mada ipak, ja sam presao sa dial-up na njega i to sa analogne centrale). Za cene nisam siguran, mada mislim da za 200 kbps 1600 din nije preterano. I jos nesto, po meni vrlo bitno, kad i dodje do nekog prekida (jako retko), nazoves, i dobijes odgovor da ce biti sredjeno vrlo brzo... Uobicajno, ali nije uobicajno da se to zaista i sredi u roku od 1-5 sati najvise... Naravno postujem svako misljenje, i ja nisam nista drugo sem njih probao, ali ipak, moj predlog je Madnet. Neka prica ko sta hoce, ja njih koristim, i nemam nameru da ih menjam (bar dok pruzaju ovakvu uslugu).
Pozdrav
[ The Triva @ 30.07.2006. 16:30 ] @
A kako se dize DNS cache??