[ T-Jay @ 25.06.2006. 15:05 ] @
imam laptop i na njemu dvd-rom čitač...al u međuvremenu je počeo da sve slabije očitava cdove i dvdove..
npr. svježe sprženi cd il dvd čita bez problema al čimje nešto starije odma neće..
jel postoji nešto da se očisti laser na čitaču il neki način da se popravi taj čitač?
[ JOJO847 @ 25.06.2006. 17:22 ] @
Oprosti što pitam malo blesavo pitanje ali jesi li siguran da ti stariji mediji nisu nekako zaprljani ili oštećeni?koji je laptop?
[ T-Jay @ 26.06.2006. 00:57 ] @
ibm t40
mediji jesu stariji al su ok...svaki drugi kompjuter ih normalno čita..
[ T-Jay @ 29.06.2006. 02:45 ] @
jel ima neko ideju kako bi se to dalo popraviti? ili je možda neko imao sličan problem?
[ codeus @ 30.06.2006. 01:12 ] @
ocisti "laser" sa vatom i alkoholom ... ali njezno ... nemoj mnogo da stiskas na dole .. cak sta vise nemoj opste da stiskas na dole.
[ djmilosh @ 01.07.2006. 17:27 ] @
Ako ti ne pomogne čišćenje lasera leka ima za njega kanta za đubre.
[ i-design @ 01.07.2006. 23:51 ] @
U principu, kada pocne citac da zeza, brisanje lasera pomogne u manjem broju slucajeva, a prava stvar je.. pogadjas: nov citac! Sve ostalo je mucenje
[ Vill @ 02.07.2006. 10:15 ] @
Brisanje lasera + pritezanje trimera zna da pomogne u veoma velikom broju
slucajeva, ako uredjaj sam po sebi nije defektan i intuitivno znas da
prasina moze biti problem, onda operacija gore spomenuta pomaze 100%. U
svakom slucaju, to je 3 min posla, taman pre nego sto se obuces da odes da
kupis nov, probas da vidis da li od ovog moze sta da se izvuce.
[ Talino @ 11.07.2006. 17:34 ] @
Citat:
Vill: Brisanje lasera + pritezanje trimera zna da pomogne u veoma velikom broju
slucajeva, ako uredjaj sam po sebi nije defektan...

Samo brisanje laserske glavice mi do sad nije puno pomagano pa sam morao kupovat novr čitače, ali zanima me nešto više o ovom pritezanju trimera, ako možeš da mi objasniš. Da li se to radi šrafcigerom, ili...? Gdje se nalaze ti trimeri, jesu li u blizini laserske glave, ili...? Koliko ih ima? Hvala.
[ JOJO847 @ 11.07.2006. 23:12 ] @
Taj trimer je trimer za podesavanje snage lasera. Nalazi se obicno oko same lece. Ako vec to idete raditi, radite to sa ugasenim uredjajem jer je i sam sum trimera dovoljan da osteti laser.Snaga lasera se podesava na onu vrijednost koja bi trebala biti, a mjeri se laser metrom sto imaju (rijetki) servisi. Odokativnim podesavanjem nikad nisi siguran koliko si kako si podesio laser, jer sve takve operacije smanjuju radni vijek laserske diode.Prije ugradnje novog lasera (ne znam koliko su ti isti dobavljivi) treba opet vrsiti kontrolu snage tim istim trimerom. Ponegdje su i dva, ponegdje elektronika sama kontrolira snagu lasera pa nema trimera.
Posto ces ti to raditi napamet, kreni s malim malim malim korakom,tek da ga mrdneš, pa ispitaj jesi li sta dobio.
[ kljaja14 @ 14.07.2006. 13:36 ] @
Imao sam isti problem, ocistio sam laser alkoholom i sve je poslije bilo OK.
[ nenadvr @ 01.08.2006. 16:00 ] @
a jel pomazu nesto za ciscenje DVD-a oni diskovi za ciscenje, jel probao neko?
[ STELT @ 06.08.2006. 07:38 ] @
Ja na moj nov P.C star mesec dana i ugraden NEC-combo nesto oce nesto nece da procita to sto nece kad stavim u TEAC on to odradi bez problema.Doduse je u garantnom roku pa ce se serviseri pozabaviti --a to sam dobio kao gratis za novo kupljen P.C.Ne verujem da je prasina u pitanju za kod mene .Pozdrav
[ STELT @ 06.08.2006. 07:41 ] @
Ciscenje sa DVD roma i uopste je kao kupanje sa celicnom cetkom
[ Stole Balkanboy @ 08.02.2011. 00:25 ] @
a gde se nalazi taj laser?