[ deda @ 26.06.2006. 07:43 ] @
Ljudi pomagajte :) !!!!!
Svako vece u gluvo doba noci budi me neki manijak sa skrivenim brojem telefona... Ako neko zna kako mogu da provalim broj ili bar da ga blokiram pisite....
Unapred zahvalan
NEISPAVANI
[ gojnik @ 26.06.2006. 11:11 ] @
Sve zavisi koji telefon. Npr za symbian telefone postoji aplikacija black list u kojoj se moze definisati da skrivene brojeve odbija.
A broj ne mozes provaliti sam.
[ deda @ 26.06.2006. 11:29 ] @
Hvala!!!

Rekao si da ne mogu broj provaliti sam.... Hteo si da kazes da telekomovi operateri mogu?????
[ gojnik @ 26.06.2006. 18:23 ] @
Sve se moze kad se hoce, a oni to nece. Mislim nece ti reci koji je broj.
[ deda @ 27.06.2006. 07:38 ] @
Ok! Hvala ti u svakom slucaju... Ipak moje je misljenje da tu opciju treba ukinuti, pa ako neko zeli da bude sakriven postoji milion nacina da to uradi (npr tel. govornice) a ne ovako mucki ''s ledja''

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao deda dana 27.06.2006. u 09:44 GMT+1]
[ kv66 @ 27.06.2006. 16:28 ] @
pogledaj malo bolje...koristi pretragu..bese o tome govora puno puta...
[ deda @ 29.06.2006. 10:28 ] @
Hvala!!!!!
Nasao sam i RADI!!!!!!!!!!!!!
[ gojnik @ 30.06.2006. 17:18 ] @
Sta si nasao?
[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 15:07 ] @
Pa verovatno je našao taj program sa black listom!
[ deda @ 06.07.2006. 07:38 ] @
Ma ne ljudi!!!
Ona fora da ugasis telefon i ako te skriveni broj pozove za to vreme stici ce ti poruka o propustenom pozivu sa PUNIM brojem telefona... Toliko je prosto da je smesno...
[ bollmann @ 30.07.2006. 22:23 ] @
Ja imam isti problem koji traje vec dve god. Neki psihopata me zove 24 h dnevno.Nema pravila u koje doba dana ili noci, samo zvrcne i prekine svaki put oko desetak puta i tako po nekoliko puta dnevno.Korisnik sam 063 mreze i imam post pejd karticu. Jedno vreme mi je i brak visio o koncu, zbog toga. Isao sam u policiju, zvao i mobtel i svi kazu da nema resenja. A strucnjaci iz mobtela mi kazu da zamenim broj i sve ce biti ok. MOZETE LI DA VERUJETE? LJudi ako neko zna resenje neka me kontaktira, ako nesto znaci imam nokiu 6230i. A fora da ugasim tel dok zove pa kad upalim videcu ceo broj kod mene ne funkcionise UNAPRED HVALA SVIMA.
[ fanfon @ 30.07.2006. 22:32 ] @
Jednostavno mi je neshvatljivo da neko toliko dugo moze da ti ide na zivce a da nista ne ucinis. To da ne mogu u policiji i mobtelu da ti pomognu nije tacno. Pitanje je zasto "nece". A mogao si da promenis broj kad su ti savetovali i bi bi miran...
[ bollmann @ 31.07.2006. 19:45 ] @
> Bavim se privatnim poslom vec nekoliko godina i mnogo ljudi zna taj broj,
a pored toga isti broj tel imam i kuci i na 064 mrezi. eto to je razlog
zasto ga ne promenim.Nego ljudi ako neko nesto zna neka mi kaze, spreman sam
i da platim za pravu informaciju
[ kv66 @ 03.08.2006. 15:16 ] @
Citat:
> Bavim se privatnim poslom vec nekoliko godina i mnogo ljudi zna taj broj,

pa sta?Promenis broj i svima za koje smatras da treba posaljes poruku da si menjao broj...idealna prilika da ostalima koji te smaraju ne das novi broj!!
[ fanfon @ 03.08.2006. 18:21 ] @
Mislim da je kod vecine ovih slucajeva problem sto su se navikli toliko na svoj stari broj da ne mogu bez njega i odbacuju svaku pomisao da uzmu novi...
[ agasoft @ 03.08.2006. 21:25 ] @
Pa majku, valjda je neka dužnost operatera, da štiti i brani svoje korisnike
od zlikovaca? Mislim, kad bi neko njihove službenike tako maltretirao došli
bi prečicama do rešenja, a ovako ko j... obične smrtnike korisnike. Ako im
pljuneš koju stotku, možda i zažmure pa pristanu na rad. Grozim se.
[ bollmann @ 04.08.2006. 20:45 ] @
> Tacno je da sam se i navikao na svoj broj, ali nije resenje da ga zamenim
i novi broj dam ljudima koji ga trebaju imati, ali sta ako me bas neko od
najblizih saradnika cima, neko u koga nikada ne bih posumnjao, ko zna sta se
kome frzma po glavi i zasto to radi. Fazon je da saznam ko to radi
[ kv66 @ 05.08.2006. 13:31 ] @
Citat:
Nema pravila u koje doba dana ili noci, samo zvrcne i prekine svaki put oko desetak puta i tako po nekoliko puta dnevno.Korisnik sam 063 mreze i imam post pejd

kako se bese ono zove ovaj forum????
[ nikola87 @ 05.08.2006. 14:34 ] @
jel moze bez neke jake veze da se dobije SOCLIP(otkrivanje skrivenog broja) usluga?
[ bollmann @ 05.08.2006. 20:07 ] @
Evo danas sam isao u policiju i dobio sam odgovor da se zalim svom mobilnom operateru. Zvao sam i korisnicki servis ali rekli su mi da nema nacina da se utvrdi broj sa koga primam pozive. Ja sad vise ne znam sta da radim. Kakva je to usluga SOCLIP na koji nacin da dodjem do nje.Ako je novac u pitanju to nije problem.
[ agasoft @ 05.08.2006. 22:52 ] @
Svi prebacuju loptu sa jednih na druge. Ne može ovaj pitaj onog. Samo ako
imaš strica u mobtlu ili majčinog ujaka. Svuda rodbinske veze mito korupcija
odrađuju radnju. Ili još malo sačekaj Telenor...
[ bollmann @ 06.08.2006. 21:00 ] @
Danas sam pokrenuo dve jake veze iz policije da se potrude da ako je ikako moguce dobijem SOCLIP. Pa cu onda videti na cemu sam.
[ nikola87 @ 06.08.2006. 21:50 ] @
ajde sredi i meni... castim...
[ dufko @ 06.12.2006. 20:14 ] @
Objasnicu kako sa ja resio isti poblem bez veza u 3 poteza:

1. sacekas da te kreten zovne (drzis prst na dugmetu za javljanje dok gledas film ili sl) i javis se da se uspostavi veza, dovoljno je nekoliko sekundi samo da drzis vezu
2. zapises odmah vreme kada si to uradio
3. odes u korisnicki servis ili poslovnicu ili ste god i kazes da te uznemirava neki pacijent i oni ti daju obrazac da popunis u koji ti napises vreme kad si se javio


Kasnije oni zovu dijabolu i kazu mu da ce ako te opet zove u sledecih 15 dana da mu iskljuce broj sto i stvarno urade ako je on dovoljna dijabola da ne poveruje u to. A ako te pozove 16ti dan ti ponovis postupak i kazes da ti se opet desilo isto i oni gase broj bez upozorenja.


Radi provereno ako si 64 za telenor nisam siguran.

Cheers
[ Nabukodonosor @ 16.12.2006. 00:05 ] @
I on za 200 dinara sa sve Colom kupi novi broj i ajde sve ponovo.
[ fanfon @ 16.12.2006. 18:06 ] @
Tu onda stvarno nema spasa osim da i ti menjas broj...
[ simcekv @ 12.06.2007. 19:31 ] @
Brate ne znam za tvoj telefon ali bar za SonyEricsson znam da postoji opcija da postavis brojeve iz imenika koji mogu da te dobiju i koji nemogu da te dobiju. Ta opcije se nalazi u "profiles".Oni brojevi koje ne stavis u dozvoljene brojeve tebi samo pokaze samo "ton zauzeca" za broj koji te poziva, a on cuje ton da si zauzet tako da ti telefon uopste ne zvoni samo ostaje propusteni poziv. naravno u dozvoljene brojeve ubacis sve one brojeve u koje imas poverenja ako opet neko poziva anonimno onda je neko iz tvoje dozvoljene liste.Probao sam jer sam i ja imao slicnih problema sa jednom devojkom.I na kraju otkrijem koje, nazovem lika i posle manje pretnje da cu ga prijaviti MUP-u otkrijem da je u pitanju drugarica od moje devojke uzimala njegov telefon i cimala me skriveno.Pozdrav i nadam se da ces resiti ovaj problem uskoro!!!
[ walker68 @ 06.11.2007. 21:06 ] @
Ukljuci filter poziva ako imas tu opciju imam simens c65
ili se javi i cuti, ne pricaj, pa neka on trosi impulse
ili promeni broj
ja bih tako radio
[ IceThunder @ 10.11.2007. 15:35 ] @
Citat:
bollmann: Danas sam pokrenuo dve jake veze iz policije da se potrude da ako je ikako moguce dobijem SOCLIP. Pa cu onda videti na cemu sam.


probaj da vidis ako mozes da nadjes nekoga unutar telekoma na odrzavanju mreze,u noc-u i da ti postavi kategoriju da ne moze niko da ti sakrije broj,to ti je jedino i najbolje resenje
[ DekiNeki @ 12.11.2007. 13:32 ] @
Usluga ukljucenja SOCLIP ide ili preko jake veze ili putem sudskog naloga.

Uslov za sudski nalog je ili saradnja operatera da ustanovi da postoji uznemiravanje i to u nekoj meri koja prevazilazi mogucnosti operatera da se sa istom izbori ili veza u sudu :)
[ Nesha_bg @ 15.11.2007. 20:58 ] @
Pozz svima...
E ovako, Uznemiravanje se moze i prijaviti i na broj faxa 011.33.42.960.
Saljete obavezno fotokopiju licne karte, detaljan opis problema , vremena poziva, ili poruka sadrzaj....
Obavezno mora doci do uspostave veze kada prijavljujete uznemiravavanje.
Sto se tice mts korisnik koji vas je uznemiravao se obavestava porukom ili pozivom da nevrsi vise uznemiravanje, ali on nedobija vas broj , tjst ko ga je prijavio za uznemiravanje... Onda posle upozaravanja ukoliko nastavi sa uznemiravanjem iskljucuje mu se broj. A vi dobijate informaciju samo da je korisnik "iskljucen" ( ne i koji je broj u pitanju ako je bilo sa skrivenog )