[ Mr. Hess @ 27.06.2006. 14:25 ] @
Dakle,

Ovih dana bi trebalo da predam dokumenta za assessment ACS-u (Australian Computer Society), sto je i moj jedini problem za dobijanje iseljenicke vize.
E sad, s' obzirom da imam diplomu Vise elektrotehnicke skole - smer za Nove Racunarske Tehnologije, interesuje me u kom je to rangu AQF. Nasao sam da bih mogao da uletim u grupu B:

"As a guide for an AQF Diploma or an AQF Advanced Diploma or overseas
equivalent, the IT content must be at least 50%"

http://studyinaustralia.gov.au...n/WhyAustralia/AQF.htm#Diploma

Procenat IT ispita mi je bio i preko 75%, a i vec imam potvrde da sam radio u struci 6 godina (mislim da je 4 godine dovoljno).

Moja pitanja bi bila:

1. Koliko je sigurno da nasa visa skola upada u njihov Framework tj. koji je ekvivalent Visoj ( Da li je to Dipoma, Advanced diploma ili nesto 3. znam da ne zadovoljava Bachelor)? U slucaju da ne prodjem assessment morao bih opet da konkurisem pod RPL, a to vec ne znam da li bih prosao.

2. Neko mi je pomenuo da treba raditi Projects Report (sto bih ja gledao da izbegnem po svaku cenu), ali znam da je to neophodno za RPL a ne i za obican assessment. Kakva su vasa iskustva?


[ Dragan74 @ 17.01.2007. 07:49 ] @
Dragan Jakovljevic iz Kragujevca,
Zdravo kolega, uspeo sam slucajno da pronadjem ove podatke o tebi i konacno nekog ko ima petlje da proba preko ACS-a udruzenja informaticara da sartifikuje diplomu. Ovo je malo bajato jun 2006 god, ja sam tek tada poceo da skupljam informacije i pare, ali dosta stvari znam o tome a narocito o ACS i IFIP-u, o tri identicna semestra 12 identicnih ispita slanju njihovim profesorima ya priznavanje po univeryitetima i dr..
ali bih o tome popricao sa nekim ko ima isto dosta znanja i iskustva o tome, i ko je nadam se u medjuvremenu uspeo da postane clan ACS udruzenja.
Ako si u mogucnosti da se javis....
moj e-mail: [email protected]
Pozdrav