[ mulder_ @ 28.06.2006. 01:25 ] @
Pozdrav svima ljudi...
Imam jedan "problem".Dobio sam posao u Dubaiu (graficki dizajner) ali je potrebno da se prilagodim Mac-u posto se sve na njemu radi. Kako ne bih kupovao za tako kratko vreme ovde Mac ( 20-ak dana do polaska) da li postoji mogucnost da isti , nebitno koji model, iznajmim ili pozajmim kako bih se navikao malo na rad...bitno je samo da moze da potera Photoshop, Illustrator... Mnogo mi znaci svaka smernica i pomoc.Ako pozajmljujem mogu dati svoj laptop za vreme dok je apple kod mene. Hvala puno i svako dobro
[ hulja @ 28.06.2006. 06:43 ] @
ne znam da li ces naci nekoga za ovakvu razmenu ali sto se barem tice photoshopa neces imati neke probleme. rad i precice su maltene iste.
[ henrik @ 28.06.2006. 09:49 ] @
Hmm, zajebano, trebaće ti možda i ceo sat da se prilagodiš Mac verzijama AI i PS. Za komplet OS možda i dva dana.

Nećeš imati nikakvih problema, veruj mi.
[ madamov @ 28.06.2006. 10:03 ] @
Sa programima ćeš se snaći vrlo brzo, identični su. Što se OS X tiče, i tu ćeš se brzo snaći, ne brini.
[ madamov @ 28.06.2006. 10:04 ] @
Citat:
Nećeš imati nikakvih problema, veruj mi.

A posle nećeš hteti nazad. B)
[ iMiki @ 28.06.2006. 13:04 ] @
>>U prirucniku pise "Priroda, uglavnom, sve uradi sama". Nego, gucni pa pocni.<<

(Mi nismo andjeli 1)


Ako se ne snadjes u Dubaiju, zovi, dolazimo.
[ madamov @ 28.06.2006. 13:59 ] @
Citat:
Ako se ne snadjes u Dubaiju, zovi, dolazimo.

Tamo mu je već Filip, samo još da otkrijem koji mu je email aktivan sada. B)
[ mulder_ @ 29.06.2006. 00:00 ] @
Hvala svima ljudi...najvise sam se bojao oko izlaznih fajlova za stampu...ali ako je sve isto ( sem alt i jos kojeg tastera ) onda nema razloga za brigu
[ madamov @ 29.06.2006. 09:30 ] @
Citat:
i ako je sve isto ( sem alt i jos kojeg tastera )

Alt, iliti Option, je isti. Treba da se navikneš na Command taster, onaj sa jabukom, njega ćeš koristiti onoliko često koliko Ctrl na Windowsu.
[ madamov @ 29.06.2006. 09:46 ] @
Citat:
madamov: Alt, iliti Option, je isti. Treba da se navikneš na Command taster, onaj sa jabukom, njega ćeš koristiti onoliko često koliko Ctrl na Windowsu.

A gde se isti nalazi možeš videti u ovoj poruci: http://www.elitesecurity.org/poruka/1176280
[ nnstudio @ 05.01.2010. 12:24 ] @
ima li neko bilo koji softver koji moze da pokrene Linotype-Hell Saphir ultra na Macu (bilo OS X ili OS 9.2). Skener mi je stajao na nekom drndavom PC-u koji je odradio svoje (bolje da ne pominjem da bi mi bas pasovao LinoColor, ali moze bilo sta sto radi. Pozdrav
[ calimero @ 06.01.2010. 07:59 ] @
nadji VueScan http://www.hamrick.com/vuescan/

koliko znam to je sves sto ti je potrebno za bilo koji skener na Mac-u