[ manna @ 28.06.2006. 14:22 ] @
Moze li neko da mi kaze kako da legalno reklamiram svoju Agenciju za kompjuterske usluge? Prvobitna ideja je bila da saljem firmama mail, ali vidim da je to problem. Mail adrese bih uzela iz nekog privrednog registra, dakle firme su ih same tu stavile. Sta mislite?
[ pctel @ 28.06.2006. 14:35 ] @
Naj bolje je da ih prethodno pozoves telefonom, predstavis se, kazes najkrace moguce ono sto mislis da ih zanima i pitas da li su saglasni da im posaljes email sa detaljnijim informacijama. Tako sada svi rade.
[ manna @ 28.06.2006. 14:37 ] @
I koliki procenat firmi zeli da im posaljes ponudu? Znas li mozda?
[ pctel @ 28.06.2006. 14:43 ] @
Ne znam, ja nikog ne zovem vec mene zovu. I polovini dam saglasnost da mi posalju email.
[ broker @ 28.06.2006. 14:47 ] @
Uvek mozes da im posaljes pismo sa reklamnim materijalom.

U stvari.. hm.. da li je to dozvoljeno?

Citat:

Clan 9.

Oglasna poruka ne moze da se uputi pojedinacno odredjenom licu, ako je ono
jasno izrazilo volju da mu se ona ne upucuje.

Zabranjeno je oglasavanje slanjem nenarucene robe, kao i direktnim
obracanjem odredjenom licu na javnom mestu, osim ako je to lice jasno
izrazilo volju da mu se moze obratiti i ako je takvo obracanje u skladu sa
ovim zakonom i drugim propisima.

Zabranjeno je oglasavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih sredstava
sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uredjaja ili elektronskih
poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.


Pa.. najsigurniji nacin je da platis reklame na mestima gde ce ih videti tvoja ciljna grupa i da se oslonis na najbolji vid reklamiranja: dobar glas zadovoljnih korsinika.
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.06.2006. 14:55 ] @
Citat:
manna: Prvobitna ideja je bila da saljem firmama mail, ali vidim da je to problem


Nemoj u startu da pogresis i da te svi zamrze. Spam je ipak spam mada ti to verovatno nije cilj. Napravi flajere, stavi reklamu u casopise koji se bave racunarima,it-om itd.. To ti je najbolje resenje. I ako imas viska para za reklamu napravi npr 2 bilborda.
[ IcyImpact @ 28.06.2006. 16:39 ] @
Pogledaj između ostalog: Razlika između legitimnog mail marketinga i spama (neželjene komercijalne e-pošte)
[ EviLxxx @ 28.06.2006. 22:08 ] @
Daj meni tu listu E-mail adresa, pa cu da prouchim najbolji metod reklamiranja
[ bonc @ 29.06.2006. 13:38 ] @
Citat:
broker: Uvek mozes da im posaljes pismo sa reklamnim materijalom.
U stvari.. hm.. da li je to dozvoljeno?

Lepo si citirao - nije dozvoljeno. Ali, evo finte da se zamaskira spam.

Ovo sam skoro dobio na mail i sačuvao kao primer
Citat:
Molimo pročitajte napomenu na dnu ove poruke i time ostvarite svoje pravo iz člana 9 Zakona o oglašavanju. U suprotnom ne snosimo nikakvu odgovornost po pomenutom Zakonu.
...(reklama)...
Ukoliko Vas je neko prijavio na našu mail listu mimo Vaš volje, molimo Vas da pošaljete prazan mail sa naslovom (Subject): ODJAVA

Ukoliko želite da se prijavite na listu, pošaljite praznu poruku sa naslovom: PRIJAVA


Što znači, oni su se lepo ogradili, ali
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Nemoj u startu da pogresis i da te svi zamrze. Spam je ipak spam
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.06.2006. 13:55 ] @
?
[ aleksandaraleksandar @ 29.06.2006. 14:37 ] @
ma šta su se ogradili!?

kao, znate ja ću sada da vas tučem a vi izvolite spremite led, lekove protiv bolova, kako bi sebi obezbedili pravo na lečenje iz zakona o zdravstvenoj zaštiti.

tako i ovo, mi ćemo vama da šaljemo đubre od pošte, a vi izvolite pročitajte i ubedite sebe da to tako nije.
[ broker @ 29.06.2006. 14:37 ] @
Nisu se lepoogradilijer zakon upravo zabranjuje tak nesto. Korinik mora unapred da da odobrenje, znaci ne mogu da ti posalju reklamni email ako im to nisi dozvolio jer je to protivzakonito i kaznjivo.
[ bonc @ 30.06.2006. 20:11 ] @
Citat:
broker: Nisu se lepoogradilijer zakon upravo zabranjuje tak nesto. Korinik mora unapred da da odobrenje, znaci ne mogu da ti posalju reklamni email ako im to nisi dozvolio jer je to protivzakonito i kaznjivo.

Pa jes', u pravu ste!

Odvukao me, a i većinu će verujem, kulturan način kako je sročeno, pomenut zakon itd...

Naravno da sam video da je spam, zato sam i istakao reči u citatu.
@Danilo Cvjeticanin: iskoristio sam deo tvoje poruke da korisnici manna istaknem da ne koristi ovakav vid reklamiranja.
Kao što se ispostavilo, nije čak ni legalno.