[ Svarog @ 28.06.2006. 23:05 ] @
Prevashodno me interesuju utisci ljudi koji su zavrsili taj kurs.Naime "zagrejao " sam se u poslednje vreme za A+ kurs pa me interesuje sta dobijam za svoj novac? Znaci, po mojoj racunici casovi+polaganje ispita zajedno izadju oko 500e...da li se isplati zavrsavati taj (takav) kurs?Kakve su sanse da se nadje posao sa takvom diplomom?Da li postoji nekakva "nadogradnja" znanja posle A+ ? Hvala na odgovorima
[ Svarog @ 30.06.2006. 09:41 ] @
Sta bi? Nije valjda da niko nista nezna u vezi ovoga?
[ Svarog @ 04.07.2006. 17:28 ] @
Izgleda da sam postavio suvise tesko pitanje...
[ Miroslav Jeftić @ 05.07.2006. 12:00 ] @
Hm... nisam išao na taj kurs te nemam informacije iz prve ruke, tako da mogu ponuditi samo "razmišljanje na temu" (dok se ne uključi neko sa konkretnim iskustvom). Prevashodno, koliko znanja poseduješ već sada, čime nameravaš da se baviš, odnosno kakav posao tražiš? Moje lično mišljenje je da ne bih dao te pare za A+. Svaki sertifikat je naravno dobar i od koristi, ali ukoliko imaš već neko solidno znanje, a pri tom nisi "dubljeg džepa" onda mislim da je to puno para. Tim pre što nisam siguran za koji profil zanimanja bi to odgovaralo~nekako mi je bez veze odvojiti vreme i novac za taj sertifikat pa raditi kao serviser ili tako nešto (bez uvrede). Takođe, koliko sam načuo (opet, bez konkretnog ličnog iskustva), taj sertifikat se ne ceni previše na našem tržištu.
Ako imaš već znanja, a zanima te hardver, mislim da bi bolje bilo ići na nešto uže stručno, recimo CCNA ili slično.
[ mister_Bi @ 08.07.2006. 21:18 ] @
Citat:
Svarog: Izgleda da sam postavio suvise tesko pitanje... :(


Nije teško pitanje već sam recimo ja tek sad video pitanje. Mogu ti odgovoriti delimično iz ličnog iskustva...

Ja nisam išao na kurs već sam ispit spremao prema knjizi za A+ koja se može naći u Srbiji. Tu je mali problem jer je knjiga na srpskom a ispit na engleskom jeziku. Dobija se i prigodni software sa simulacijom ispita (disk je na engleskom).

Da li mi je bilo teško pripremiti ispite? Pa i nije, samo mi je trebalo vremena jer usput i radim. Da li koristi? Da!!! Možda nije toliko atraktivan u Beogradu, ali u "unutrašnjosti" svaki sertifikat prolazi (možda se neko neće složiti, ali tako je). Položio sam software u februaru i hardware u maju....

Trebam samo napomenuti da mi je čovek koji radi u CET-u preporučio i Network+ ispit. Uostalom takvu kombinaciju (Network+ i A+) priznaje i Microsoft:
http://www.microsoft.com/learning/mcp/partners.asp

Postoji još velika paleta CompTIA ispita, a za detalje možeš pogledati i matičnu stranu CompTIA-e.

Još nešto, deo ispita za A+ (hardware ili software) kod CET košta 180 EUR, a ako ga prijaviš direktno na VUE sajtu onda je $153. Dakle, kartica u ruke prijaviš ispit zakažeš ga za polaganje u CETu i termin i samo se tada i pojaviš....

Pitaj slobodno ako te nešto interesuje.
[ coyote_kv @ 10.07.2006. 01:12 ] @
I ja takodje vec duze vreme razmisljam o ovom sertifikatu, radim kao serviser vec 6god. ali posla jako slabo ima bar u "unutrasnjosti" tako da mi se bas i ne daje 180 ili 153evra tako olako (imam i precih stvari). Ne planiram da idem na njihov kurs niko te ne moze nauciti da servisiras racunare za tako kratko vreme, mislim samo da polozim ispit.

Interesuje me koliko je tesko polaganje ispita i koliko je znanje potrebno (ja sam o racunarima ucio sam uz knjige i ceprkanjem al slabo stojim sa teorijom)?

Programi koji se na netu mogu naci za testiranje su ponekad jako nebulozni; kakva pitanja me tamo ocekuju?

Jer priznaje zavod za zaposljavanje ovaj sertifikat?
[ mister_Bi @ 10.07.2006. 06:32 ] @
Citat:
coyote_kv: I ja takodje vec duze vreme razmisljam o ovom sertifikatu, radim kao serviser vec 6god. ali posla jako slabo ima bar u "unutrasnjosti" tako da mi se bas i ne daje 180 ili 153evra tako olako (imam i precih stvari).


Kad spominjete A+ sertifikat imajte na umu da se tu mora položiti dva ispita: hardware i software. Polaganje jednog ispita košta 180 eur kod CET ili 153 US$ kod VUE. Znači u ukupnom obračunu izdvajaš 2x navedenu sumu.



Citat:
coyote_kv:
Interesuje me koliko je tesko polaganje ispita i koliko je znanje potrebno (ja sam o racunarima ucio sam uz knjige i ceprkanjem al slabo stojim sa teorijom)?


To ti je od čoveka do čoveka. Meni su rekli da je software deo teži pa sam njega prvog (svi Win-ovi bez Win 2003), a po forumima vidim da dosta ljudi kuka na hardware (a pogotovo na umrežavanje i laserske štampače). Super je što imaš iskustvo i predznanje, ali bih ti ipak preporučio da nađeš simulacije ispita (po mogućnosti što novije) i malo doteraš to znanje. Ipak je ispit na engleskom jeziku, "a, b, c, d" pitalice i zna biti sličnih odgovora. Postoje i video kursevi firme CBT.



Citat:
coyote_kv: Programi koji se na netu mogu naci za testiranje su ponekad jako nebulozni; kakva pitanja me tamo ocekuju?


Kao što i preporučuju ovde na forumu: nađi TestKing simulacije. To su otprilike baš pitanja koja i dolaze na testu. Kažem, otprilike...



Citat:
coyote_kv:Jer priznaje zavod za zaposljavanje ovaj sertifikat?


Koliko znam, zavod za zapošljavanje ne priznaje ovaj sertifikat jer je reč o stranom sertifikatu. Od svih stranih sertifikata u Srbiji se priznaje samo ECDL, pa čak i zavod za zapošljavanje će sada slati svoje radnike (ili su to već uradili?) na kurs. Čak ni sertifikate koje stekneš preko njih u okviru onih specijalističkih obuka ne idu u knjižicu.
[ coyote_kv @ 15.07.2006. 01:24 ] @
mister_Bi hvala na detaljnom odgovoru!Tehnicki gledano taj seritifkat nama u SRBIJI ne treba bas toliko:) Hteo sam samo da imam na papiru da znam to da radim al dzaba mi papir ako ga kod nas ne priznaju.
[ Pablo @ 12.08.2006. 20:12 ] @
Ja dobio sertifikat u martu mesecu. Pre toga sam isao na kurs u cetu i tamo dobio literaturu za ucenje, knjizurina ima blizu 1000 strana (oba ispita). Jedini problem u celoj prici jeste zastarelost materije. Knjiga je pisana 2003 (a pitanja na ispitu nisu obuhvatala novije stvari vec su 90% bile iz knjige) i jednostavno postoji mali problem sa motivacijom za ucenje stvari koji se jednostavno vise ne koriste, a to je zato jer comptia predpostavlja da njeni sertifikovani profesionalci znaju sve, i mogu da rese svaki hardwersko/sofwerski problem a ima puno ljudi koji u svojim domovima imaju prastare masine.
[ Pablo @ 12.08.2006. 20:17 ] @
Sto se tice knjiga, ja bih svima preporucio da uce na engleskom, zbog termina koji su neadekvatno prevedeni i koji mogu da zbune studenta. Ja sam narucio preko amazon.com knjigu network+ i veoma sam zadovoljan knjigom ali nisam zadovoljan svojim predznanjem u toj oblasti :) tako da sam odlucio da prvo polozim taj xp za mcp a network+ cu lagano tokom sledece godine :)
[ mister_Bi @ 13.08.2006. 07:49 ] @
Citat:
Pablo: Sto se tice knjiga, ja bih svima preporucio da uce na engleskom, zbog termina koji su neadekvatno prevedeni i koji mogu da zbune studenta.


Da, definitivno. Uzeo sam knjigu Network+ od jednog domaceg izdavaca i uopste mi sene svidja kako je napisano, a rec je o prevodu Sybex knjige.

Iskljucivo pripremanje ispita sa literaturom na engleskom jeziku.
[ ercegovac @ 28.01.2009. 14:30 ] @
kakva je razlika izmedju Comptia A+ PC serviser kurseva u EC u ETF a i Vinca skoli ?
http://ec.etf.rs/?p=kursevi_tehnicki
http://www.vincaskola.rs/index.aspx

osim u ceni ... i broju casova ....
[ nebojsabacanin @ 08.02.2012. 09:15 ] @
Kada se polozi prvi CompTIA ispit, da li se dobija profil na CompTIA portalu, ili ne??
Posto sam polozio vise Microsoft ispita, dobio sam pristup MCP member site-u gde imam sve svoje sertifikate, pa zato pitam...
Hvala unapred na odgovoru